Kahrolsun abd diye yirtinip gidip akp ye oy vermek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kutadgu bilig

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki alıntıyı ekşisözlükte haber okurken buldum. Benim de gördüğüm çarpıklıkları anlatan bu yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Siz ne dersiniz bu yazıya fikirlerinizi merak ediyorum...

12 Mart Muhturası ve 12 Eylül Darbesi'nin arkasındaki güçleri görmeyenlerin ve our boys have done it (bizim çocuklar işi becerdi) söyleminden habersiz olanların, ordunun düzenlediğini iddia ettikleri Cumhuriyet Mitingleri'nde darbeye hayır sloganı atmakla aynı kefeye koydukları eylemdir. Zira burada sorulması gereken o kadar çok soru ve alınacak o kadar çok cevap var ki... 1980'de Türk Silahlı Kuvvetleri'ni kendi maşası yaparak, 1980 askeri darbesinden sonra bıyık altından gülen abd'dir. 3 Kasım 2002 yerel seçimleriyle iş başına getirdiği maşa hükümetiyle, istediği gibi at koşturan yine ABD'dir. Türk Silahlı Kuvvetleri 12 mart ve 12 eylülde nasıl kullanıldıysa ve içinde abd ile işbirliği yapan paşalar olduysa, bugün de aynı şekilde hükümet aynı durumdadır. ABD bugün Türkiye'de kendi işbirlikçi iktidarını başa getirmiş, elbette onun ayakta kalmasını istiyor. Bunu sağlamak için başvurduğu önemli yollardan biri de, 1980'de darbe yaptırttığı orduyu bugün kötülemek ve demokrasi masallarıyla Büyük Ortadoğu Projesi'nin kendi çıkarları doğrultusunda devam etmesini sağlamak. Geçmişte orduyu kullanan abd bugün hükümeti kullanıyor. Hem geçmişe hem de bugüne bakarsanız, özellikle 1960'tan sonra Türkiye siyasi tarihinde cerayan etmiş hemen hemen her olayın, yasal veya illegal olsun ABD'ye yaradığını görebilmekteyiz. Askeri darbe illegal bir hamledir. ABD'ye yaramıştır. AKP'nin iktidara getirilmesi illegal değildir, ama yine ABD'ye yaramıştır. Zira burada 2.Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru hayatını kaybeden ABD'nin 32.başkanı Franklin Roosevelt'in şu sözünü hatırlatayım: "siyasette hiçbir şey durup dururken olmaz. Eğer bir şey oluyorsa, emin olabilirsiniz ki bu, o şekilde planlandığı için oluyordur"

Yukarıda söylemek istediğim, emperyalizm kendi stratejilerini gerçekleştirmek için, taktik olarak bir devletin zaman zaman ordusunu, zaman zaman o ülkedeki etnisiteyi, zaman zaman da başındaki hükümeti kullanır. Dikkat ederseniz bu üç faktör Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri sürekli emperyalistlerin maşası olmuştur.

Emperyalizm bugün türkiye'de din ile, hükmetmek istediği hükümeti iktidara getirmiş ve yine din ile o ülkenin vatandaşlarını o hükümete bağlamıştır. bunu başardıktan sonra zaten her şey çok kolay oluyor. O yüzden kitleler meydanlarda kahrolsun abd diye bağırıyor sonra gidip oyunu AKP'ye veriyor. alın size Ilımlı İslam.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Saçmalık.. peki Bugun milliyetçi paşalar Atatürk düşünce derneği üyeleri neredeler cumhuriyet mitinglerinde bir taraflarını yırtanlar neredeler Gördünmü paşalar hapishanede paşa paşa yatıyorlar :D hala inanmıyorsunuz helal olsun Telefon konuşmalarında türkiyeyi nasıl parçaladıkları nasıl iş adamlarını öldürdüklerini nasıl kendi askerini öldürdüklerini açık ve net söylüyorlar Ve bunuda chp destekliyor.. neden peki sizin partiniz %47 alamadı ? Bence ilk önce deniz baykalı indirin o koltuktan. sonrada böle topiç açarsın

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Herkesin fikirlerine saygı duyarız. Diktatör gibi fikirerinizi zorla başkalarını kabul ettiremessiniz. İstediğiniz partiye oy verin bize ne!

Konu kapatılsın lütfen !

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Emperyalizm bugün türkiye'de din ile, hükmetmek istediği hükümeti iktidara getirmiş ve yine din ile o ülkenin vatandaşlarını o hükümete bağlamıştır. bunu başardıktan sonra zaten her şey çok kolay oluyor. O yüzden kitleler meydanlarda kahrolsun abd diye bağırıyor sonra gidip oyunu AKP'ye veriyor. alın size Ilımlı İslam.

Süper bir açıklama..

Birgün herşeyimizi kaybedersek bakalım o zaman ne olacak(inş öyle birşey olmaz hepiniz yüzüme tükürürsünüz)

Benim oyum kimseye değil.Bu ülkeyi yönetecek siyaset adamı yok çünkü..
Şu anda Atatürk'ü o kadar özlüyorum ki anlatamam..

kutadgu bilig

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim kastettiğim oy değil yazı hakkındaki fikirleriniz. ülkemiz tehlikeli bir süreçten geçerken takım tutar gibi parti tutmayalım diye düşünüyorum. hangi parti millici ise onu destekleyelim. ben ülkemiz geleceği hakkında endişe duyarken "oylar akpye" diye bir cevap ne demek anlamadım. neden akp'ye oy verelim açıklarmısın. bu inatlaşmamız ülkeyi mahvedecek. eminim ki israil ve abd bize kıs kıs gülüyordur. lütfen ülkemiz için en hayırlısını düşünelim.

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Konu yanlış yerde doğmuş.
Sitenin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerekiyor bence yazılanların.
Biri Peygamberimize yalancı demişti ve o konuda aşağı yukarı benzer bir şekilde değerlendirilmişti ya :)
Daha birkaç gün önce de Alevi-Sünni birbirini kessin demek isteyen bir başka konu hakkında herkes ninja olmuştu düşünceye uzanan eller kırılsın diye :)
Başlık güncel başlığına alınır eş durumundan bence. Orada yazılanlar da her ayın 15 inden 15 ine kontrol edilip yayınlandığından arada kaybolur gider zamanla..

Şaka bir yana da fikir paylaşımının dışına çıkıp kendisi gibi düşünmeyenlere pskolojik baskı ve "öteki" yakıştırması yapan başlıklar açmamaya çalışalım derim.
Zaten forum küresel ısınma kurbanı olmak üzere, hızlandırmayalım en azından ;)
iyi akşamlar hepinize..

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
E söyle bakalım kime oy verelim o zaman?

Hangisine?

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
O zaman başlığı düzelt.
Madem ben karar vereceksem neden akpye oy veriyosunuz gibisinden başlıklar açma!

**

Fikir özgürlüğü denilen birşey var.
Daha iyisi varsa seçiniz...

(hayatımda hiç oy vermedim)

Hikmet Benol

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Biz de akıllı olalım kurum ve kuruluşlarını ABD'nin maşası yapmayalım. Burda suç kimde ABD'de mi yoksa cümleten bizde mi?

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
mesela aklıma gelen bir örnek
abd bayrağı olan t-shirt giyen geçlerde.
burger'a gittim demek için burger kinge gidenlerin suç

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle Forum kurallarına uyalım ve Siyasi konular açmaktan vazgeçelim.

Yazıya gelirsek, Ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğunun Sağ görüşü benimsemesi ile yıllardır seçilen partiler sağ görüşlü partilerdir. Kimse gelipte seçmenin iradesine ipotek koyamaz. Bu yüzden Yok Abd Akp'yi seçtirdi şu oldu bu oldu zırvalıktan başka bişe değil.

İstatistiklere bakarsanız Seçimlerde bir sağ partinin oyu erirken diğer partinin oyu artmıştır. 2002 seçimlerinde ise alternatif bir parti kalmadığından Ak parti bu boşluğu doldurmuştur.

R.Erdoğanın seçimlerde ki başarısının ardında İstanbul büyük şehir belediyesi Başkanlığı yaptığı dönemde ki hizmetler kendisi için referans olmuştur. Türkiye kendisinin bu hizmetleri bildiğinden ve de alternatif olması açısından Ak partiye oy vermiştir.

Geçen yaz ki seçimlerde ise (22 temmuz) Sağ görüşlü partilerden bazıları kapandığından (Dyp, Anavatan) Bazı partilerinde tabanı partilerini yetersiz gördüğünden(Saadet, Mhp) Oylarını Ak parti yönünde kullanmıştır. Ve bunun sonucunda Ak parti yüksek bir oranla (%47) tekrar iktidara elmiştir. Görüldüğü üzere Seçmen tamami ile kendi iradesini ortaya koymuştur.

Ilımlı islam diye birşey yoktur, İslam Herzaman hoş görü dini olmuştur. Ancak bazı Şeriat gelecek çığırtkanlığı yapanlar, bunun olmayacağını görünce yeni bir kelime türetmiştir " Ilımlı islam " diye.

Anlıyacağınız İftira atanda, Mazlumu oynayan da, Atatürk ve kutsal değerleri kullanan da İktidar karşıtı insanlardır.

Bakın bu gün kü Göz altılarında Hep bu tarz insanlar, yani göstermelik yaşayanlar tutuklandı. Sabih kanadoğlunun evinde arama yapılırken hemen gösteriş için komşuları balkonlardan bayrak sallandırdı, " Türkiye laiktir laik kalacak" diye alakasız propagandalar yapılmaya çalışıldı.

Görüldüğü üzere bu ülkede "Atatürk, Bayrak, Cumhuriyet Ticareti" yapılmaktadır. Ancak herkes bilinçlendi ve dönen oyunları anlamaya başladı. Bu yüzden Ortalığı karıştıranlara karşı yürekli ve hukukun üstünlüğüne inan savcılar bunların üzerine gitmeye başladı. İnşaallah tamami ile bu iki yüzlü insanlardan ülkeyi kurtarana kadarda bu çalışmalar devam edecektir.

kutadgu bilig

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pcmaster işte senin böyle düşünmen yüzünden insanlar kendisi gibi düşünmeyenlere düşmanca bakıyor. benim gibi düşünmeyen benden değildir anlayışını lütfen terk edelim.

recep tayyip erdoğan'ın 2002 seçimlerinden önceki abd seyahatlerini hatırlayalım ve başbakan muhtar dahi olamazken (hapis yattığı için) iptal edilen siirt seçimlerini sana hatırlatırım. nasıl başbakan olduğunu hepimiz biliyoruz.

bugünkü tutuklamalar içinse bu insanların atatürk ticaretine ihtiyacı yok ki çoğu mesleğinde başarılı, toplum tarafından sevilen ve saygı gören insanlar. bilinçlenme kısmına gelirsek bence de herkes bilinçlendi. mesela bugünkü tutuklamalardan sonra herkes daha da bilinçlendi.

lütfen artık yargısız infaz yapmaktan ve insanları haksızca itham etmekten vazgeçelim. çünkü bunun sonu yok. bir gün sen başkasına yaparsın, bir başka günü başkası sana yapar. yani herşey karşılıklı onun için bu kısır döngüden kurtulalım.

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kutadgu bilig, arkadaşa benim gibi düşünmeyen benden değildir düşüncesinden vazgeç diyosun:

Açtığın konuya bakıyorum bu cümlene ters
Yazdıklarına bakıyorum bu cümlene yine ters
Son mesajına bakıyorum bu cümlene yine ters

Dünyayı kurtaracaksan önce kendinden...

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kutadgu bilig, Ben benim gibi düşünmeyenleri söylemedin dikkat edersen yazımda, Ben bu ülkede Bazı Kutsal değerlerin arkasına saklanılarak ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışanları gösterdim.

Esas Ak parti gibi düşünmeyenlerin yaptıklarına bakmak lazım. Karalama kampanyaları, Sözde cumhuriyet mitingleri, Google dan toplanan kopyala yapıştır ile parti kapatma davası v.s ... daha bu liste uzar.

Hapisten kimin sayesinde çıktı acaba sorabilirmiyim ? ABD sayesinde mi? yoksa Deniz baykal sayesin de mi?

Bu günkü tutuklananların anketi açalım bakalım ne kadar seviliyorlar ?

Yök başkanı iken Baş örtüsü yasağını destekleyen Kemal gürüz mü seviliyor ?

Yoksa yıllardır 367 maddesinin gündeme gelmediği halde, Ak parti zamanında Ortaya çıkaran mı Sabih kanadoğlu mu seviliyor ?

Bu insanlar Atatürk'ün arkasına gizlenerek her türlü gücü elde etmeye çalışmaktadırlar. Kuvayi milli derneğin yemin törenini hatırlatırım sana.

Atatürkçü Düşünce derneği başkanı yine bu soruşturma kapsamında içeride. Tamam dava görüşülüyor ancak şu da var ki Bu insanlar içeri alındığına göre Ortada ispatlanabilir(Telefon kayıtları, adreslerde çıkan cephanelikler) ve büyük deliller mevcut. Yakında göreceğiz tabi bunları.

Bence sizler içinizde ki çürükleri savunmak yerine ayırmaya çalışın...

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
benim kastettiğim oy değil yazı hakkındaki fikirleriniz. ülkemiz tehlikeli bir süreçten geçerken takım tutar gibi parti tutmayalım diye düşünüyorum. hangi parti millici ise onu destekleyelim. ben ülkemiz geleceği hakkında endişe duyarken "oylar akpye" diye bir cevap ne demek anlamadım. neden akp'ye oy verelim açıklarmısın. bu inatlaşmamız ülkeyi mahvedecek. eminim ki israil ve abd bize kıs kıs gülüyordur. lütfen ülkemiz için en hayırlısını düşünelim.

Siyaset yapıyorsun merak etme yurdum insanın en azı senin kadar akıllıdır, Bilir onlar kime vereceğini

KİLİT lütfen

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet yetkili arkadaşlar kilit lütfen.

Üstü kapalı olarak alttan verilen mesajlardan bıktık !

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Akp'ye oy vermeyin bana verin puhaha bune ya..:D

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Kutadgu bilig, Ben benim gibi düşünmeyenleri söylemedin dikkat edersen yazımda, Ben bu ülkede Bazı Kutsal değerlerin arkasına saklanılarak ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışanları gösterdim.

Esas Ak parti gibi düşünmeyenlerin yaptıklarına bakmak lazım. Karalama kampanyaları, Sözde cumhuriyet mitingleri, Google dan toplanan kopyala yapıştır ile parti kapatma davası v.s ... daha bu liste uzar.

Hapisten kimin sayesinde çıktı acaba sorabilirmiyim ? ABD sayesinde mi? yoksa Deniz baykal sayesin de mi?

Bu günkü tutuklananların anketi açalım bakalım ne kadar seviliyorlar ?

Yök başkanı iken Baş örtüsü yasağını destekleyen Kemal gürüz mü seviliyor ?

Yoksa yıllardır 367 maddesinin gündeme gelmediği halde, Ak parti zamanında Ortaya çıkaran mı Sabih kanadoğlu mu seviliyor ?

Bu insanlar Atatürk'ün arkasına gizlenerek her türlü gücü elde etmeye çalışmaktadırlar. Kuvayi milli derneğin yemin törenini hatırlatırım sana.

Atatürkçü Düşünce derneği başkanı yine bu soruşturma kapsamında içeride. Tamam dava görüşülüyor ancak şu da var ki Bu insanlar içeri alındığına göre Ortada ispatlanabilir(Telefon kayıtları, adreslerde çıkan cephanelikler) ve büyük deliller mevcut. Yakında göreceğiz tabi bunları.

Bence sizler içinizde ki çürükleri savunmak yerine ayırmaya çalışın...

tamamen yanlış.Bugünkü iktidar ve bütün Sağ partiler ne yazık ki 12 EYLÜL faşizminin hediyesidir.Solu da adeta bir daha toparlanamayacak şekilde silindir gibi ezmiştir.AKPli arkadaşlar lütfen gocunmasınlar ama kendileri de ne yazık ki 12 EYLÜL ün yarattığı düşünce değişikliğinden nasiplerini almışlardır.....

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
12 EYLÜL ü de kimin yaptırdığı ortadadır. (bkz. Bizim Çocuklar. :D)

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu sol sağ denilen şey toplumda bölünmelere yol açıyor bırakın solu sağı ya.

Spor sevgi, dostluk ve kardeşliktir.

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
tamamen yanlış.Bugünkü iktidar ve bütün Sağ partiler ne yazık ki 12 EYLÜL faşizminin hediyesidir.Solu da adeta bir daha toparlanamayacak şekilde silindir gibi ezmiştir.AKPli arkadaşlar lütfen gocunmasınlar ama kendileri de ne yazık ki 12 EYLÜL ün yarattığı düşünce değişikliğinden nasiplerini almışlardır.....

Çoklu partili sisteme geçildikten sonra Adnan menderes'i kim seçti acaba ? Tamamen yanlış diyip kestirip atacağınıza daha doğru ve mantıklı açıklamalar yapınız.

carpenokte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ardını görmeden paçayı sıvamamak lazım. Biraz daha sabredin bakalım, Ilımlı İslam ın nasıl birşey oldugunu anlatalım :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Ya ben bıktım vallahi bu sonu gelmeyen tartışmalardan.
Ayrıca ne sağ kaldı ne sol kaldı.

Kendimizi bu siyaset denen illete yorumlarımızla meze yapmayalım..:)

Allah taksiratınızı affettsin...amiin:)

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bu arada dikkatimi çekti, Konuyu açan arkadaş bu gün üye olmuş ve hemen siyasete girmiş hemde konu dışından, Tanıdık birisi gibi geldi bana...

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
başlık şu şekilde olmalıydı : kahrolsun abd deyip de akp ye oy vermek zorunda kalmak

kusura bakmayın ama diğer oluşum baykalın son çıkışlarının da gösterdiği üzere Dine yakın olmayan insanların kümelendiği bir oluşumdur. %20 bile bir lütufdur bunlara.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Bu arada dikkatimi çekti, Konuyu açan arkadaş bu gün üye olmuş ve hemen siyasete girmiş hemde konu dışından, Tanıdık birisi gibi geldi bana...

Ben de aynı şeyi düşünüyorum..:)

Zafer yeni üye olan cem isimli üyelerindir....:)

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Oy verirken paravanın arkasında bir tek siz varsınız. Siz oy vercek yaşa gelmişsiniz.Daha neyi tartışıyorsunuz.Lütfen Herkesin düşüncelerine saygılı olalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...