Kadına Şiddet !

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Herşey gönlüne göre olsun abi. Abi seni sinirlendirmediler demek.

Sinirlendirmeyen eş herkese nasip olsun.
Yok zaur, bilakis çok sinirlendirdikleri olmuştur. Karşılığında gösterdiğim en sert refleks küsmek olmuştur. :) Tartışmışızdır, ama onu ikna etmeyi mutlaka başarmışımdır bir şekilde. İkna kaabiliyetimin çok iyi olduğunu söylerler! :)

Şimdi sana bunlar mutlaka hayal gibi geliyordur Zaur, lakin biz insana Allah'ın yarattığı şerefli bir varlık olarak bakarız, ona kıyamayız. Hatasını en nazik bir şekilde telafi etmesini sağlamaya çalışırız. Çünkü severiz onları, sevgi gözüyle bakarız.

Sevmesini bilirsen bir daha elin asla kalkmaz onlara, kalkamaz çünkü. Ama gerçekten sevmesini bilirsen. :)

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Aşağıdaki tweeti de okudunuz değil mi?
Telefon sıkıntılı gözümden ne kaçtı acaba tam anlayamadım?

Abi o degilde ben kendimi gece gece kötü hissettim yav.
Yemek tuzlu oldu diye karısını döven, karısı trip atınca döven adam gibi hissettim.

Şöyle söyliyim bir yaşlıyı itip kakan küfür eden birini görsem kadın erkek farketmez aynı şekil ona yaklaşırım.
Bir çocuğa zulmeden görsem, kadına zulmeden görsem yine aynı şekil yaklaşırım.

Eşim de olsa çocuğum da olsa yabancı da olsa farketmez. İnsana saygısı olmayana vereceksin karşılığını. Bu saygısızlıkları yukarı da sıraladım.

Ben bu hayatta bir şey öğrendim. Sen büyüksün sus, sen küçüksün sus, sabret geçer diye teselliye ayak uydurmak seni enayi yerine koymalarina sebebiyet verir. Hakkını savunacaksın. Hakkını aramaya gücü yetmeyenin hakkını savunacaksın.

Sizin dediginize göre ozaman şöyle düşünelim. Ben 187 boyunda iri yarı adamım ve sokakta yürürken bir yaşlı/kadın/erkek/çocuk şiddete maruz kalıyor. Hemde 1.60 50 kilo adam tarafından. Ben ayrıl kardeşim yapma kardeşim diye onunla mi ugrasicam ? Bir tane ben de ona çakarim oturur aşağı.
E aramızda güç ve fiziksel fark Nirvanada noldu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerçekten kötü bir durum ne kadın erkeğe şiddet uygulasın ne erkek kadına şiddet uygulasın şunu unutmamak gerek şiddetin cinsiyeti yoktur.
Gel alnından opucem hocam. Anlatamadım kendimi gitti

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
!
Telefon sıkıntılı gözümden ne kaçtı acaba tam anlayamadım?

Abi o degilde ben kendimi gece gece kötü hissettim yav.
Yemek tuzlu oldu diye karısını döven, karısı trip atınca döven adam gibi hissettim.

Şöyle söyliyim bir yaşlıyı itip kakan küfür eden birini görsem kadın erkek farketmez aynı şekil ona yaklaşırım.
Bir çocuğa zulmeden görsem, kadına zulmeden görsem yine aynı şekil yaklaşırım.

Eşim de olsa çocuğum da olsa yabancı da olsa farketmez. İnsana saygısı olmayana vereceksin karşılığını. Bu saygısızlıkları yukarı da sıraladım.

Ben bu hayatta bir şey öğrendim. Sen büyüksün sus, sen küçüksün sus, sabret geçer diye teselliye ayak uydurmak seni enayi yerine koymalarina sebebiyet verir. Hakkını savunacaksın. Hakkını aramaya gücü yetmeyenin hakkını savunacaksın.

Sizin dediginize göre ozaman şöyle düşünelim. Ben 187 boyunda iri yarı adamım ve sokakta yürürken bir yaşlı/kadın/erkek/çocuk şiddete maruz kalıyor. Hemde 1.60 50 kilo adam tarafından. Ben ayrıl kardeşim yapma kardeşim diye onunla mi ugrasicam ? Bir tane ben de ona çakarim oturur aşağı.
E aramızda güç ve fiziksel fark Nirvanada noldu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gel alnından opucem hocam. Anlatamadım kendimi gitti
Çok üzücü

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-29-01-17-20-588_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_2020-07-29-01-17-20-588_com.twitter.android.jpg
    62.9 KB · Görüntüleme: 62

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Görmüştüm. Bize laf atan bir söz var sandım yorumları okudum olduğu kadar göremedim. Yordum seni kb.

İşte bak böyle erkeğim diye dolaşanın cüssesine bakmadan polis gelene kadar dövceksin bidaha kimsenin peşine takilamicak.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
Yok zaur, bilakis çok sinirlendirdikleri olmuştur. Karşılığında gösterdiğim en sert refleks küsmek olmuştur. :) Tartışmışızdır, ama onu ikna etmeyi mutlaka başarmışımdır bir şekilde. İkna kaabiliyetimin çok iyi olduğunu söylerler! :)

Şimdi sana bunlar mutlaka hayal gibi geliyordur Zaur, lakin biz insana Allah'ın yarattığı şerefli bir varlık olarak bakarız, ona kıyamayız. Hatasını en nazik bir şekilde telafi etmesini sağlamaya çalışırız. Çünkü severiz onları, sevgi gözüyle bakarız.

Sevmesini bilirsen bir daha elin asla kalkmaz onlara, kalkamaz çünkü. Ama gerçekten sevmesini bilirsen. :)
Abi öyle huyum var ne yalan söliyim. Kiminse Haksız olduğunu bilidiğim adamla sinirlenince 2-3 gün konuşmam.
Yok ama baksam Durmadan ısrar edip sinirlendirmeye devam ediyorsa fena bağırırım.
Yok işe yaramasa elime ne geçerse ya kafasına geçiririm yada ağır döverim.

roawen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Valla bende bilmiyorum hiç içleri sızlamıyor galiba KADINA ŞİDDETE HAYIR!