Soru Kaçak dizi , film , maç vb. İzleyenlere 6 aydan 2 yıla kadar hapis veya para cezası haberi

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
121
3
26
28
Bu haberin arkası dolu mu yoksa milleti boşuna mı tedirgin ediyorlar .
Gerçekten bu cezaları verebilirler mi ? Daha doğrusu verirler mi ?
Çüknü eğer böyle bir şey olacak olursa ülkenin yarısından çoğu ya hapse girecek ya da icralık olacak

Akita

Profesör
28 Aralık 2020
1,348
61
228
Bu haberin arkası dolu mu yoksa milleti boşuna mı tedirgin ediyorlar .
Gerçekten bu cezaları verebilirler mi ? Daha doğrusu verirler mi ?
Çüknü eğer böyle bir şey olacak olursa ülkenin yarısından çoğu ya hapse girecek ya da icralık olacak
Çevremde satan da çok kullanan da, kısacası boş bir haber diyebiliriz.

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,697
6
738
293
36
Ya arkadaşlar biraz mantıklı konuşalım.

Film/Dizi izlemek için;

• Netflix
  • MUBI
  • Exxen
  • Disney+
  • Gain
  • beIN Connect/TOD
  • Tivibu Go
  • Tabii
  • Amazon Prime Video
  • Blu TV
  • Puhu TV
Spor müsabakaları izlemek için;

• Exxen
  • beIN Connect
  • S Sport
  • Eurosport
  • TV Plus

Gibi platformlar var. Kimse izlemek istediği maç yada dizi/film için ayrı ayrı platformlara para vermez. Bende Netflix var sadece bana yetiyor. Gerisini internetten izliyorum. Maç olarak da İngiltere ve Almanya takip ediyorum, onları da internetten izliyorum. Kimse kusura bakmasın ama o kadar platforma salak salak para vermem be.

Ayrıca amcam 3 yıldır IPTV kullanıyor televizyonunda. Kimse de kapısını çalmadı. Büyük ihtimalle kullanılmasın diye yapılan bir şeydir.

Hopeツ︎

Profesör
9 Mart 2016
2,422
2
2,181
358
Kendin söylemişsin böyle bir şey olsaydı ülkenin yarısından çoğu girerdi içeri diye. Evet, böyle bir şey olsaydı torrent meretinden de dünyanın yarısından fazlasının sokakta gezmemesi gerekir ama öyle bir durum yok.

Çözüm

barisbiyik

Profesör
Emektar
23 Ocak 2024
1,761
62
1,998
1,658
Ya arkadaşlar biraz mantıklı konuşalım.

Film/Dizi izlemek için;

• Netflix
  • MUBI
  • Exxen
  • Disney+
  • Gain
  • beIN Connect/TOD
  • Tivibu Go
  • Tabii
  • Amazon Prime Video
  • Blu TV
  • Puhu TV
Spor müsabakaları izlemek için;

• Exxen
  • beIN Connect
  • S Sport
  • Eurosport
  • TV Plus

Gibi platformlar var. Kimse izlemek istediği maç yada dizi/film için ayrı ayrı platformlara para vermez. Bende Netflix var sadece bana yetiyor. Gerisini internetten izliyorum. Maç olarak da İngiltere ve Almanya takip ediyorum, onları da internetten izliyorum. Kimse kusura bakmasın ama o kadar platforma salak salak para vermem be.

Ayrıca amcam 3 yıldır IPTV kullanıyor televizyonunda. Kimse de kapısını çalmadı. Büyük ihtimalle kullanılmasın diye yapılan bir şeydir.
Evet zaten caydırmak için eğer zaten böyle bir ceza olsa ciddi anlamda değil bu ülke dünyadaki bütün ülkeler cezadan köşeyi döner. Netflixi olan bile bazen netflix yerine direkt googleye yazıp izliyor tuhaf ama alışkanlık olmuş işte millete

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,697
6
738
293
36
Evet zaten caydırmak için eğer zaten böyle bir ceza olsa ciddi anlamda değil bu ülke dünyadaki bütün ülkeler cezadan köşeyi döner. Netflixi olan bile bazen netflix yerine direkt googleye yazıp izliyor tuhaf ama alışkanlık olmuş işte millete

Dizi filmi geçtim, en son ne zaman internetten adam akıllı izleyebildin ? Atıyorum "Arsenal - Manchester City maçı izle" diyorsun, eyvah eyvah. Bulabilirsen piyango, loto falan al. O derece şanslı sayılırsın :D

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
2,849
2
2,932
358
Ben yasadışı korsan film sektörüne yapılan yaptırımları sanata savaş olarak görüyorum. Sebebi şu, birçok harika sanat eseri film şuan ortalıktan kaybolma riski ile karşı karşıya. Kaçak film siteleri farkında olmadan dünyadaki sanata çok büyük bir hizmet veriyor. Bu şaka değil hatta tam olarak bu konu üzerine yazılmış akademik makale ve araştırmalar var. Google'ın hala bu siteleri engellememesinin sebeplerinden biri de bu. Bence bıraksınlar izleyen izleyeceğini izlesin. Hem böylece ülkeden döviz çıkışı olmuyor. Yani win-win neden yasaklarlar anlamıyorum.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
2,849
2
2,932
358
Tecavüz, gasp, karısını katleden, hayvan öldürene dolandırıcıya ceza ya yok yada 3 ay var ama kaçak dizi izleyene maç izleyene 2 yıl hapis

Tişikkirlir riyis 🤗
Ya bu yasa tasarısını kim hazırladıysa hayatında film dizi izlememiş hiçbir entellektüel birikimi olmayan cahil biridir kesin. Bunu nasıl işleme sokacaksın ki? Takibi nasıl olacak? Vallahi bunu kim düşündüyse keşke şöyle bir 5 dk bir sorsam hangi mantıkla yapıyorsun bunu diye

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,697
6
738
293
36
Ya bu yasa tasarısını kim hazırladıysa hayatında film dizi izlememiş hiçbir entellektüel birikimi olmayan cahil biridir kesin. Bunu nasıl işleme sokacaksın ki? Takibi nasıl olacak? Vallahi bunu kim düşündüyse keşke şöyle bir 5 dk bir sorsam hangi mantıkla yapıyorsun bunu diye

O yasa tasarısını yapan adamlar sabahtan akşama TRT kanallarını izleyen kır saçlı, badem bıyıklı tipler zaten. Onlara hiç girmemek lazım.

Bir diğer yazdığın mesaja gelirsek, sonuna kadar haklısın. Çok fazla kült film var ve hepsi de kaybolma riskiyle karşı karşıya kalırdı bu yasa dışı siteler ya da torrent türveleri olmasaydı. Bence inanılmaz gereksiz bir kanun. Zaten bu kanundan içeri giren hayatımda 1 kişi duydum. Bizzat amcam yıllardır IPTV kullanıyor televizyonunda. Kimse de kapısını çalıp "Sen hayırdır?" demedi. Bence tamamen insanların gözlerini korkutmaya yönelik bir şey. Türkiye'de genç nüfus, toplam nüfusun %15'ini oluşturduğuna göre kimse öyle bir şey yapamaz gibime geliyor...