İstanbul'u karalama kampanyası!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Formula 1'in İstanbul ayağının kaldırılması için kampanya başlatıldı.

Son haftalarda devam edip etmeyeceği belli olmayan Formula 1 yarışlarının sürdürülmesi için FOTA yöneticilerinin İtalya'nın Bologna kentinde yaptıkları toplantılardan olumlu sonuç alındı.

Formula 1 yarış takımlarından Renault'un patronu İtalyan Flavio Briatore, FOTA ile Formula 1'in sahibi Bernie Ecclectone anlaşma sağlanması için aracı olurken, İstanbul'un Formula 1 takviminden çıkarılması için kampanya başlattı.

Formula 1 yarışmalarının Budapeşte ayağının yapılmasına az bir süre kala İstanbul'a karşı başlatılan kampanya nedeniyle panikleyen Macar yetkililer, kendilerinin de İstanbul ile aynı kaderi paylaşmamak için sıkı bir çalışma başlattı.

Üç hafta önce yapılan Formula 1'in İstanbul ayağında pilotların boş tribünler karşısında yarışmasını sindirilemeyeceğini açıklayan Renault takımının patronu Flavio Briatore, ''İstanbul ve benzeri kentlerin Formula 1 yarışmalarına büyük maddi destek vermeleri halinde bile bu şehirleri takvimden çıkarılması gerek'' açıklamasında bulundu.

Briatore, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Biz paraya değil, dolu tribünlere gitmek istiyoruz. Boş katedrale para akıtmak boşuna, seyircisiz spor olmaz'' diye konuştu.

KAYNAK

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Meselenin aslını bilmiyorum ama adam dediklerinde haklı görünüyor.

FiRARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öyleyse bizde kampanya yapalım renault marka araba kullanmayalım :D

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
sizin seyrciniz gelmıyor. Türk pilot olsa gör bak nası doluyo oralar :D

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bilet fiyatlarını düşürseler eminim tribünler dolar

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Fiyat düşürün sevgili komite, burası Türkiye, o biletin tutarıyla, üç kişilik bir aile, dört beş haftasonunu değerlendirebilir.

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Güneşin altında yanmaya değmez iki arabanın birbirini senin bulunduğun tarafta geçeceğini beklemek. Bir adım daha ileriye götürüyorum yalnızca takvimden değil hayatımızın her alanından çıkarsınlar bu iğrenç sporu.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
O kadar da değil artık. Bu yarışları seven çoktur benim gibi. Ne demek hayatımızdan tamamen çıksın?

Ayrıca bilet fiyatları çok yüksek, tanıtım-reklam hiç yok, İstanbul Park içindeki büfeler de çok pahalı. Bir şişe su 10 lira.

Bu spora kimse sahip çıkmadı, İstanbul'dan yarışların alınması sürpriz olmaz...

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Haklılar bence boş tribün bende istemem ama. Kendilerininde payı yüksek boş tribünler olmasında, sadece İstanbul'un değil...

Yeterli tanıtım yapılmaz, F1 nasıl olsa herkes gelir gözüyle bakılır fiyatlar abartılırsa olacağı budur.

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aç gözlü olunmasın adam hafta sonu evde pineklicene gider doldurur tribünleri
laf istedikleri daha çok para herkesin amacı bu

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Gerçekten Boş Tribünlere Karşı Ben bile Çekindim ordaki sporcular nasil çekinmesin . Karalama Kampanyası olarak bakmıyorum . Gerçekten Fiyatlar Fahişti : F1 tutkusunu böylemi aşılayacakalr türk halkına

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Güneşin altında yanmaya değmez iki arabanın birbirini senin bulunduğun tarafta geçeceğini beklemek. Bir adım daha ileriye götürüyorum yalnızca takvimden değil hayatımızın her alanından çıkarsınlar bu iğrenç sporu.

Sen bi' daha F1 'i özetleme ya. Hakikaten, olmuyo çünkü.

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
şöyle düşünüyorum ki o tribünler biletler 5 lirada olsa tam dolmaz bir çegiciliği yok reklamının azcık daha guzel yapılması bir festival şekline dönüşmesi gerekiyor bence

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Rezillik ya.
Bir doğru dürüst organizasyonumuz F1 idi, o da kapansın bakalım.

Ayrıca F1 kızları'nın reklamı filan yapılsa tribünler baya dolar Türkiye'de.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
şöyle düşünüyorum ki o tribünler biletler 5 lirada olsa tam dolmaz bir çegiciliği yok reklamının azcık daha guzel yapılması bir festival şekline dönüşmesi gerekiyor bence

Delisin sen... eğer o bilet 5 lira olsun Türkiyenin her yerinden izlemeye giderler... Bu gün o tribünlerin dolmama sebebi fiyatların pahalı olması...

Fiyatların pahalı olmasının sebebini hiç düşündünüz mü?
Sizce sadece daha çok para kazanmak mı?

Bence hayır yarışlara elit paralı kimseler gelsin de oraya yarışmayı izlemeye gelen binlerce Turist e rezil olmayalım kaygısı var... Çünkü F1 yarışmasının çok elit bir izleyici topluluğu var... Sanatçıla ünlü zenginler politikacılar gibi... Şimdi bu kadar önemli şahsızn İzlemeye geldiği bir yarışa nerde ipini koparmış şarapçıyı alırsanız orada sorun çıkmaması imkansız... Pit kızlarına laf atıp sarkınıtılık yapanları mı dersin... Turistleri tribünde taciz edenleri mi dersin...

Formula 1 Diğer sporların aksine bayan taraftarın çokça izlemeye geldiği bir spor... O kadar yabancı bayanın olduğu bir yere ben Şahsen şu andaki bir çok Türk ün girmesini istemem... Çünü o bir kaç dengesiz kendini bilmez Türk yüzünden dünyada Tüm Türk halkı küçük düşürülecek... Utandırılacak...

Hatırlayınız Taksim Yılbaşı kutlamaları...

Ne yazık ki bizim Toplum da henüz F1 izleyecek kültürde insan pek yok...
Acı ama gerçek bu...

mastem13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bence hayır yarışlara elit paralı kimseler gelsin de oraya yarışmayı izlemeye gelen binlerce Turist e rezil olmayalım kaygısı var... Çünkü F1 yarışmasının çok elit bir izleyici topluluğu var... Sanatçıla ünlü zenginler politikacılar gibi... Şimdi bu kadar önemli şahsızn İzlemeye geldiği bir yarışa nerde ipini koparmış şarapçıyı alırsanız orada sorun çıkmaması imkansız... Pit kızlarına laf atıp sarkınıtılık yapanları mı dersin... Turistleri tribünde taciz edenleri mi dersin...

Formula 1 Diğer sporların aksine bayan taraftarın çokça izlemeye geldiği bir spor... O kadar yabancı bayanın olduğu bir yere ben Şahsen şu andaki bir çok Türk ün girmesini istemem... Çünü o bir kaç dengesiz kendini bilmez Türk yüzünden dünyada Tüm Türk halkı küçük düşürülecek... Utandırılacak...

Acı ama gerçek bu...[/QUOTE]

cok haklisin malesef bizde f1 degil cok eksik var ama yeni nesil bu sekilde buyumuyor inaniyorum ki cok daha ileri bi Turkiye olcak 10 sene sonrasi

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4

Senin beğenmemen bu spora iğrenç demeye hakkın olduğunu göstermez.

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Delisin sen... eğer o bilet 5 lira olsun Türkiyenin her yerinden izlemeye giderler... Bu gün o tribünlerin dolmama sebebi fiyatların pahalı olması...

Acı ama gerçek bu...
oraya şarapçı gelmez emin ol :D. yazdıüın şeyleri çok saçma bulmakla beraber..
fiyatların düşürülmesi gerekiyor. Ben gidemedim bu sene sırf bu yüzden.. sadece yol parası 60 lira tutuyo, artı 70 yuro da bilet parası mı vereyim:dil:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
fiyatların düşürülmesi gerekiyor. Ben gidemedim bu sene sırf bu yüzden.. sadece yol parası 60 lira tutuyo, artı 70 yuro da bilet parası mı vereyim:dil:

çok iyimsersin... Ya sen Türkiye de yaşamıyorsun ya ben... Nerde toplumsal bir olay varsa bizim ipini koparmışlar orada...

Örneğin halk konserleri... Ücretsiz olduğu için en ön saftaki tiplere bir bakın yarıdan fazlası tinerci sokaktan eve gitmeyen Müslüm dinlemekten her yeri jilatle doğranmış tipler...
Ama ücretli olunca bu tipler git gide azalıyor fiyat arttıkça... Hilton da bir konsere gittim en aykırı en ortama uymayan tip bendim bir üniversite öğrencisi olarak... :mrgreen: kendimi çok alt tabaka hissettim orda :D

Benim şarapçı diye tasvir ettiğm kimseler elllerinde gazeteye sarılı it öldüren şaraplarıyla gezenler değil... bildiğin krolar... RECEP İVEDİKLER...

Ben hala Formula 1 gibi seyirci kaltiesi çok yüksek olan bu yarışlara Her Türkün girmemesi taraftarıyım...

FiRARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
1

bence senin yazdınların saçma seşler yazanlar doğrulkarı yazmış ben milletimi küçümsemiyorum ama emin ol içimizdeki insanların yarısından falzlası kavgacı sapık iç güdülere sahip insanlar.

recepivedick

Asistan
Reaksiyon puanı
0

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
F1 in en fanatiklerinden biriydim :) 11 yaşımda izlemeye başladım ve gerek tekrarları olsun gerek canlı olsun çoğunu izledim gece alarmı kurup kalktığım bir tek spor'du... geçmiş zamanda çünkü son 3 sezon bildiğin sinema filmi gibiydi heyecan katmak için çabalanmış şampiyonun önceden bilindiği hissi uyandırdı bende.. Sewmediğim schumacher dönemi bile daha zewkliydi bu sezon ise
arabaların şekilsizliği..
button'ın birinciliğe ambargo koyması
trt yüzünden adam gibi sezonu takip edememem
son olarak da şu kriz döneminde f1 e 20 liradan fazla ayıramayacak olmam nedeniyle bende yoktum..
bir de notum war o sıcakta bekledim o büfelerden yemek de yedim ana tribünün arkasında eğlencelere de katıldım 2005 yılıydı geride kaldı.. şimdi de adam gibi gölgelikler yapılıp adam gibi fiyat oldukça tribünler dolsun diye yine giderim yeter ki bu elit spor ülkemize gelmeye dewam etsin ;) briatore'nin yorumunu ilk okuduğumda verdiğim tepki zaten "ya bi s.gt" oldu :D