Anket İşletim sistemi geliştirme saçmalığı.

İşletim sistemleri gittikçe hızlanıyor mu?

• Evet. Çok hızlanmış günümüzdeki windows'lar

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır. İşletim sistemlerini hızlı gösteren sadece SSD.

Kullanılan: 4 100.0%
  • Umurumda değil isterse Tost makinesi olsun, açıp internette filme bakıp çıkarım.

• Zaten XP kullanıyoruz yiğenim. Ekonomi sağolsun.

• Kullanılan toplam oy
    4

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,125
Abiler yeni güçlü sistemler çıktığında neden hep işletim sistemleri daha da fazla sistem özelliği ister ki?

Geliştirme süreci bu olayın aksini talep etmez mi? Dahada az sistem özellikleri isteyecek türde.

Bu geriye gitme, sistemi sömürme mantığıyla geliştirme mi yapmak olur?

Tamam anlıyoruz tonlarca ıvır zıvır özellikleri var yeni bilgisayarların ona uyumlu yazılım geliştirip arka fonda çalıştırıyorsunuz haliyle Ram kullanımına yansıyor..
Eğer normal kullanıcıya o özellik gerekli değilse neden boşuna sistemi yoruyorsunuz ki?

Yani demek istediğim İşletim sistemleri gittikçe daha az sistem özellikleri istemeli ama bunun tam tersi gerçekleştiriliyor. Böyle gelişme olamaz yani.

En azından donanım Talebi XP düzeyinde korunup saklanmalıydı stabil düzeyde.

Ayrıca SSD olmasa günümüz Windowsları açılışta 2-3 dakikaya anca kendine gelir. Oysa ki xp 30-35 saniye felan bekletiyordu. bizi.
SSD ile XP kullanmak istiyorum sanırım. Açılış süresi rekoru kırarım belki. 3 saniye felan bekletir.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,962
Abiler yeni güçlü sistemler çıktığında neden hep işletim sistemleri daha da fazla sistem özelliği ister ki?

Geliştirme süreci bu olayın aksini talep etmez mi? Dahada az sistem özellikleri isteyecek türde.

Bu geriye gitme, sistemi sömürme mantığıyla geliştirme mi yapmak olur?

Tamam anlıyoruz tonlarca ıvır zıvır özellikleri var yeni bilgisayarların ona uyumlu yazılım geliştirip arka fonda çalıştırıyorsunuz haliyle Ram kullanımına yansıyor..
Eğer normal kullanıcıya o özellik gerekli değilse neden boşuna sistemi yoruyorsunuz ki?

Yani demek istediğim İşletim sistemleri gittikçe daha az sistem özellikleri istemeli ama bunun tam tersi gerçekleştiriliyor. Böyle gelişme olamaz yani.

En azından donanım Talebi XP düzeyinde korunup saklanmalıydı stabil düzeyde.

Ayrıca SSD olmasa günümüz Windowsları açılışta 2-3 dakikaya anca kendine gelir. Oysa ki xp 30-35 saniye felan bekletiyordu. bizi.
SSD ile XP kullanmak istiyorum sanırım. Açılış süresi rekoru kırarım belki. 3 saniye felan bekletir.
Hızlanan bir şey yok aslında. Samsung Galaxy A72 bariz misali. UFS korumasından UFS 2.1 yerine SD Kart'a Windows 11 kuruldu. Fakat yavaş:
Screenshot_20220810-144807_crDroid Home.png

Screenshot_20220810-144941_crDroid Home.png