İşlemcinin ekran kartını kullanma

Bu konuyu okuyanlar

Teknoloji Doktoru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Amd ryzen 3 3200g işlemi kullanıyorum. Şuan bilgisayarımdaki takılı ekran kartım çok kötü. Bu yüzden işlemcimin içinde bulunan dahili ekran kartımı kulanmak istiyorum. Evde bu işlemi nasıl yapacağım?? ve bir sorunum daha var. Aygıt yöneticisinde işlemcimin ekran kartı gözükmüyor. Sadece anakartıma bağlı olan ATI Readon HD3450 ekran kartım gözüküyor. Nasıl işlemcimin ekran kartını kullanacağım? Hangi sürücüyü indirmem gerekiyor? Bilgisayarım masaüstü ve işlemcimin içindeki ekran kartı da AMD VEGA 8

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
Amd ryzen 3 3200g işlemi kullanıyorum. Şuan bilgisayarımdaki takılı ekran kartım çok kötü. Bu yüzden işlemcimin içinde bulunan dahili ekran kartımı kulanmak istiyorum. Evde bu işlemi nasıl yapacağım?? ve bir sorunum daha var. Aygıt yöneticisinde işlemcimin ekran kartı gözükmüyor. Sadece anakartıma bağlı olan ATI Readon HD3450 ekran kartım gözüküyor. NASIL İŞLEMCİMİN EKRAN KARTINI KULLANACAĞIM????* VE BU İŞLEM BİTİKTEN SONRA HANGİ DRİVER İNDİRECEĞİMM??? LÜTFEN YARDIM EDİN... Bilgisayarım masaüstü ve işlemcimin içindeki ekran kartı da AMD VEGA 8
BIOS'ta ayarı var diye biliyorum o ayarı APU yapman yeterli sonra sök ekran kartını. Zaten neden kullanıyorsun ki senin APU 1 milyon basar buna. APU'lar hayvan gibi güçlü.

UmutsuzAdam

Profesör
Reaksiyon puanı
1,031
Amd ryzen 3 3200g işlemi kullanıyorum. Şuan bilgisayarımdaki takılı ekran kartım çok kötü. Bu yüzden işlemcimin içinde bulunan dahili ekran kartımı kulanmak istiyorum. Evde bu işlemi nasıl yapacağım?? ve bir sorunum daha var. Aygıt yöneticisinde işlemcimin ekran kartı gözükmüyor. Sadece anakartıma bağlı olan ATI Readon HD3450 ekran kartım gözüküyor. NASIL İŞLEMCİMİN EKRAN KARTINI KULLANACAĞIM????* VE BU İŞLEM BİTİKTEN SONRA HANGİ DRİVER İNDİRECEĞİMM??? LÜTFEN YARDIM EDİN... Bilgisayarım masaüstü ve işlemcimin içindeki ekran kartı da AMD VEGA 8
https://www.amd.com/en/support burdan ekran qaakrtının ve işlemcinin driverlarını indir .kurduktan sonra düzelir.yada driver booster 7 indir pc indeki bütün eksik driverları görür ve indirir

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
BIOS'tan Onboard VGA, Integrated GPU,Integrated Graphics,APU gibi buna benzer bir ayar bulmaya çalış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada görüntü kablosunu anakarta takmanız lazım. Bunu PC kapalıyken yapmanız lazım.

Teknoloji Doktoru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
https://www.amd.com/en/support burdan ekran qaakrtının ve işlemcinin driverlarını indir .kurduktan sonra düzelir.yada driver booster 7 indir pc indeki bütün eksik driverları görür ve indirir
tamamdır saolun kafama takilan soru olursa yazacagim tekrar buraya. Driver booster 7 olayı iyi oldu çünkü driverları ararken zorlandim

Bios ekrani biraz beni korkutuyor. Nasil kapatacagimi bilmiyorum.??

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Ekran kartını sök kabloyu anakarta tak oluo zaten otomatik ayarlarını yapıyor

Teknoloji Doktoru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Ekran kartını sök kabloyu anakarta tak oluo zaten otomatik ayarlarını yapıyor
deneyecim

her masustu bilgisayarda oluyordur umarım

çünkü aygıt yöneticisinde işlemcinin grafik karti gözükmüyor. Bir de işlemcinin ekran kartini kullanmaya baslayinca ayarlamam gereken bisey olur mu yani bilgisayari tuşuna basıp actiktan sonra önüme işlemci ekran kartiyla ilgili bisey gelir mi

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,957
deneyecim

her masustu bilgisayarda oluyordur umarım

çünkü aygıt yöneticisinde işlemcinin grafik karti gözükmüyor. Bir de işlemcinin ekran kartini kullanmaya baslayinca ayarlamam gereken bisey olur mu yani bilgisayari tuşuna basıp actiktan sonra önüme işlemci ekran kartiyla ilgili bisey gelir mi
Sürücüsünü yüklemeniz lazım.