Yardım Harici Ekran Kartı Aygıt Yöneticisinde Gözükmüyor

Bu konuyu okuyanlar

furkandalkilic35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar öncelikle bilgisayarım Lenovo G500 İntel i3 3110m 4gb ram
iki tane ekran kartı : intel hd 4000
amd raden graphich 8570m (harici)

Sorunum harici ekran kartı hiç bir şekilde bilgisayarda gözükmüyor ama internette alışveriş sayfalarında ve bilgisayarın dışında yapıştırılmış sticker da bir ekran kartı olduğunu gösteriyor bu ekran kartını nasıl aygıt yöneticisinde görebilirim ya da nasıl devreye sokabilirim ? Cevaplarınızı bekliyorum...

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    113.9 KB · Görüntüleme: 113
  • Adsız.png
    Adsız.png
    161.1 KB · Görüntüleme: 122

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
Bir kere öncelikle UEFI olarak Windows kurun baştan. Çünkü Legacy olarak Windows 7 kurulmuş. Sorunun çözümünü ondan sonra hallederiz inşAllah.

furkandalkilic35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şimdi farkettim ben tam olarak sorunu anlayayım. Şimdi kesin olarak bilmiyorum ama bilgisayarın dışında klavye tarafında amd radeon graphics ama bilgisayarda dxdiag yaptığım zaman intel hd 4000 gözüküyor yani bu iki tane ekran kartı olduğu anlamına mı geliyor ?n Önce onu bir anlayayım.

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
şimdi farkettim ben tam olarak sorunu anlayayım şimdi kesin olarak bilmiyorum ama bilgisayarın dışında klavye tarafında amd radeon graphics ama bilgisayarda dxdiag yaptığım zaman intel hd 4000 gözüküyor yani bu iki tane ekran kartı olduğu anlamına mı geliyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

önce onu bir anlayayım
Evet, iki ekran kartı var. Biri sizin CPU'nuzun içinde bulunan HD Graphics 4000, diğeri ise AMD olan ekran kartınız.

furkandalkilic35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Peki hangisi daha güçlü hangisi hangi amaçla kullanılıyor? Bilginiz var mı ?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
peki hangisi daha güçlü hangisi hangi amaçla kullanılıyor

bilginiz var mı ?
AMD olan. Intel HD Graphics 4000 ise sadece az enerji harcaması için olan bir şey. Neyse, konumuza dönelim. İlk önce Windows kurmalısınız. 8.1 kurmanız iyi olacak çünkü sizin Single Language ürün anahtarınız var. UEFI olarak Windows 8.1 kurduktan sonrası basit.

furkandalkilic35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
yeni bir işletim sistemi kurmadan sorunu çözme şansımız var mı ? çünkü benim yeni bir işletim sistemi kuracak kadar bilgisayar bilgim yok da o yüzden.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
yeni bir işletim sistemi kurmadan sorunu çözme şansımız var mı ? çünkü benim yeni bir işletim sistemi kuracak kadar bilgisayar bilgim yok da o yüzden.
Bu yüklü 7 ile hayır. Ben size anlatacağım zaten her konuda ne yapmanız gerektiğini. Önemli dosyalar vs. var mı? Öyleyse dosya yedeklemek ile başlamamız gerekiyor.

furkandalkilic35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yardımınız için teşekkürler son bir soru sorup konuyu kapatacağım

Zayıf olan intel hd 4000 kartı ile büyük bir oyun çalıştırılabilir mi ? örneğin pes 2013 oyununda oyuna girerken intel ekran kartının yeterli olmayacağını ama yoksay deyip oyuna girdiğim zaman rahatça oynuyorum bu da asıl amd olan ekran kartının aktif olduğunu göstermez mi ? yani kısaca oyunlarda devreye giriyor olabilir mi ?

bu durum varsa sıkıntı yok demektir bunu anlasam yeterli olacaktır

aksi takdirde asıl ekran kartını 8 senedir hiç kullanmamış olacağım :)

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
Yardımınız için teşekkürler son bir soru sorup konuyu kapatacağım

Zayıf olan intel hd 4000 kartı ile büyük bir oyun çalıştırılabilir mi ? örneğin pes 2013 oyununda oyuna girerken intel ekran kartının yeterli olmayacağını ama yoksay deyip oyuna girdiğim zaman rahatça oynuyorum bu da asıl amd olan ekran kartının aktif olduğunu göstermez mi ? yani kısaca oyunlarda devreye giriyor olabilir mi ?

bu durum varsa sıkıntı yok demektir bunu anlasam yeterli olacaktır

aksi takdirde asıl ekran kartını 8 senedir hiç kullanmamış olacağım :)
Hayır, sizin AMD'niz çalışmıyor şuan. Ayrıca öyle yük altında değil, kendisi neye göre çalışıyor belirsiz.