İphone telefonu xiaomi adaptörle şarj etmek

Bu konuyu okuyanlar

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
merhabalar ben iphone se yi hızlı şarj etmek için adaptör arıyorum. apple ın adaptörleri çok pahalı geldi. onun yerine 18w xiaomi adaptörü alıp kullanmamda bir sakınca var mıdır? sonuçta hızlı şarjı destekleyen bir model

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
merhabalar ben iphone se yi hızlı şarj etmek için adaptör arıyorum. apple ın adaptörleri çok pahalı geldi. onun yerine 18w xiaomi adaptörü alıp kullanmamda bir sakınca var mıdır? sonuçta hızlı şarjı destekleyen bir model
Sorun olmaz bence çakma olmadığı takdirde.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Apple'ın orijinal şarj aletleriyle şarj etmek her zaman daha iyidir. Fakat orijinal olduğu sürece kullanılabilir farklı başlıklar, garantiden çıkma gibi durumlar söz konusu bile değil.

Reaksiyon puanı
7,999
Garantiden çıkmaz fakat pil sağlığını bitiriyor resmen. Mi 9 kutusundan çıkan hızlı şarj aleti ile denediğimde pil sağlığı hızlıca düştü. Şu an 20W Apple adaptörü ile deniyorum onda bir sorun olmadı.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
ben iphone 6 mı samsungun hızlı şarj aletiyle şarj ediyorum bir sıkıntısı yok.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Pil sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bir sorun olma ihtimali milli piyango çekilişinde 6 sayıdan 4'ünün aynı sayı çıkması gibi bir ihtimal.

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Amerika duymasın xiaomiye atom bombası atar

Reaksiyon puanı
6,381
sanırım bunun nedeni o adaptör değil de telefonu daha çok kullanmamız sonucu oluşan normal derecede batarya kaybı
Hayır. Pil sağlığı zaten düşüyor, ama farklı bir adaptör ile yani çok farklı yazılımlı çok farklı donanımlı çok farklı telefonlar için üretilmiş bir adaptör ile şarj edildiğinde normalden biraz daha hızlı batarya sağlığı düşecektir. Ama temelde aynı mantık olduğu için şarj edilemez de değil.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Diğer üyelerin dediği gibi pil sağlığını olumsuz etkileyebilir.
Sebebi bu:
Hayır. Pil sağlığı zaten düşüyor, ama farklı bir adaptör ile yani çok farklı yazılımlı çok farklı donanımlı çok farklı telefonlar için üretilmiş bir adaptör ile şarj edildiğinde normalden biraz daha hızlı batarya sağlığı düşecektir. Ama temelde aynı mantık olduğu için şarj edilemez de değil.