iPhone Teknik Destek

Bu konuyu okuyanlar

Hypnamed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Yakın zamanda Amerika'da yaşayan akrabam aracılığıyla oradan iPhone almayı düşünüyorum aklıma bir soru takıldı, yurtdışından aldığım ürünü Türkiye içerisinde teknik servise verme şansım var mıdır acaba?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Yakın zamanda Amerika'da yaşayan akrabam aracılığıyla oradan iPhone almayı düşünüyorum aklıma bir soru takıldı, yurtdışından aldığım ürünü Türkiye içerisinde teknik servise verme şansım var mıdır acaba?
Yurtdışı cihazlara ülkemizde Gürgençler mağazası dışında hiçbir yetkili servis bakmaz.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
523

Garanti kapsamında hiç bir yere göstermezsiniz. Her türlü hasara, arızaya garantisi bitmiş cihaz gibi muamele ederler.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
ben bundan 6 yıl önce iphone 6 mı hollandadan almıştım ilk 1 yıl apple servislerinin hepsine gönderebiliyodum akasya avm appla a götürdüm hatta sorunluydu başka cihazla değiştirdiler ama 1 yıl garanti kapsamındaydı yine

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
ben bundan 6 yıl önce iphone 6 mı hollandadan almıştım ilk 1 yıl apple servislerinin hepsine gönderebiliyodum akasya avm appla a götürdüm hatta sorunluydu başka cihazla değiştirdiler ama 1 yıl garanti kapsamındaydı yine

2017'de bitti o 1 yıllık küresel garanti. Yurt dışından alınan Apple ürünleri 1 gün bile garanti kapsamına girmiyor Türkiye'de.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Yurt dışı cihazların ülkemizde garantisi yok ne olursa ücret karşılığı yaptırmak zorunda kalacaksın..

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
2017'de bitti o 1 yıllık küresel garanti. Yurt dışından alınan Apple ürünleri 1 gün bile garanti kapsamına girmiyor Türkiye'de.
Bizzat tecrübe ettiniz mi ? Çünkü ben 2018 yılında aldım telefonumu ve 1 yıllık süre içinde yetkili servislere götürebildim ve hepsi de garanti kapsamında değerlendirdi telefonu. Yani gözlerinizle şahit olmadıysanız yanlış yönlendirme olur diye söylüyorum. Ha sizin dediğiniz şöyle bişey olabilir; bildiğim kadarıyla her yurt dışı cihazı 1 yıl garantili olarak gelmiyor, o biraz da şans meselesi. Bazıları direk garantisiz oluyor yani Türkiyede desteklenen telefonlar arasında olmuyor. Eğer bahsettiğiniz böyle bişeyse olabilir ama onun dışında 1 yıllık sürede herhangi bir problem yaşanmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Götürebilirsin dostum o konuda hiçbir sıkıntı yok. Yani en azından kendim tecrübe ettiğim için söylüyorum. Arkadaşın 2017 de kalktı dediği mevzuyu ben bilmiyorum ve dediğim gibi 2018 de aldığım telefonumda hiçbir problem yaşamadım teknik servis konusunda. Ama şunu söyleyeyim mutlaka aklında bulunsun; yurt dışından da alıyor olsan imkanın varsa faturayı mutlaka iste, faturan olsun. Çünkü benim faturam yoktu yakın zamanda servise götürdüm batarya değişimi için. Fatura olmadığı sürece bataryayı ücretli dahi değiştirmiyorlar. Ben de faturayı bulamadığım için öyle kaldım ortada bataryayı değişemedim.

Son düzenleme: