iPhone 8 Plus-Galaxy Note 8-Galaxy S8+ Hangisini önerirsiniz?

Siz benim yerimde olsanız:

• Note 8

• iPhone 8 Plus

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Quadrifoglio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle herkese selamlar. Biliyorum ki bu forumda bu konu milyonlarca kez tartışıldı, ancak ben belkide diğerlerinden farklı bir kaygı ile bu konuyu açıyorum. Şuan da kullanmış olduğum telefon iPhone 5 ve neredeyse 3. kez bataryası değişecek. Yaşı malum. Asıl konuya dönecek olursak;

Ben bir öğrenciyim. Evet, diyeceksiniz ki öğrenci adamın bu telefonlarla ne işi olur; fakat parasını kendim ödeyeceğim için bu konu benim kafamı karıştırıp duruyor. İki cihaz arasında seçim yapabilmeniz adına kendi hayatımdan ve sıradan bir günümden bahsedeyim:

Evim ile okulumun arası yaklaşık olarak 62 kilometre bu mesafe git gel dikkate alındığında 124 kilometre gibi bir mesafeyi buluyor. Günde 3 saatimi belki de fazlasını yolda geçiriyorum. Çoğunlukla sosyal bir insanım günlük hayatımda, yaşadığım şeyleri yakaladığım kareleri ve bunlardan dolayı da fotoğraf çekmeyi ve snapchat veya instagram gibi uygulamalarda paylaşmayı seviyorum. Bu sebeple hızlı ve kaliteli çekim yapabilen, optik imaj sensörü hızlı çalışan bir kamera da gerektiriyor bu yaşam tarzım. Müzik dinlemeyi seviyorum, kaliteli de bir kulaklığım var yani hangisini seçersem seçeyim kulaklık önceliğim olmayacak. Bir diğer önemli olay, gün içerisinde devamlı 4.5G açık şekilde internette gezinmek, müzik dinlemek, Spotify, İnstagram kullanmak, ikisinden birini tercih edecek olsam birde bunlara internet bağlantısı gerektiren oyun(lar) oynayacağım. Bu sebepten şarj avantajlarını da göz önünde bulundurmak istiyorum. Evet iPhone 8 Plus'da da hızlı şarj desteği var ama ekstradan 400 liraya yakın bir fiyat ödemek istemiyorum.

Şimdi gelelim kafamın içindekilere,
-Android desteğinin hangi telefon olursa olsun, kötü çalışması.
-Samsung veyahut herhangi bir Apple harici markanın henüz adam akıllı bir servis desteği sağlanmaması ve servislerin aylar sonra belkide cihazları geri dönüş yapması.
-iPhone 8 Plus'ın 7 Plus'dan pek bir farkı olmaması. (Alma sebebim almışken en iyisini almak.)
-Her iki cihazı da 36 ay vade ile alacağım için minimum 3 yıl bana sorun çıkartmamaları.
-iPhone 5'i yıllardır kullanmama rağmen batarya sorunu dışında bir sorun çıkartmaması. (Bu bir avantaj.)

c4457aec-2a4c-4d78-89f5-11638fbf58eb

c4457aec-2a4c-4d78-89f5-11638fbf58eb.jpg

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Öncelikle herkese selamlar. Biliyorum ki bu forumda bu konu milyonlarca kez tartışıldı, ancak ben belkide diğerlerinden farklı bir kaygı ile bu konuyu açıyorum. Şuan da kullanmış olduğum telefon iPhone 5 ve neredeyse 3. kez bataryası değişecek. Yaşı malum. Asıl konuya dönecek olursak;

Ben bir öğrenciyim. Evet, diyeceksiniz ki öğrenci adamın bu telefonlarla ne işi olur; fakat parasını kendim ödeyeceğim için bu konu benim kafamı karıştırıp duruyor. İki cihaz arasında seçim yapabilmeniz adına kendi hayatımdan ve sıradan bir günümden bahsedeyim:

Evim ile okulumun arası yaklaşık olarak 62 kilometre bu mesafe git gel dikkate alındığında 124 kilometre gibi bir mesafeyi buluyor. Günde 3 saatimi belki de fazlasını yolda geçiriyorum. Çoğunlukla sosyal bir insanım günlük hayatımda, yaşadığım şeyleri yakaladığım kareleri ve bunlardan dolayı da fotoğraf çekmeyi ve snapchat veya instagram gibi uygulamalarda paylaşmayı seviyorum. Bu sebeple hızlı ve kaliteli çekim yapabilen, optik imaj sensörü hızlı çalışan bir kamera da gerektiriyor bu yaşam tarzım. Müzik dinlemeyi seviyorum, kaliteli de bir kulaklığım var yani hangisini seçersem seçeyim kulaklık önceliğim olmayacak. Bir diğer önemli olay, gün içerisinde devamlı 4.5G açık şekilde internette gezinmek, müzik dinlemek, Spotify, İnstagram kullanmak, ikisinden birini tercih edecek olsam birde bunlara internet bağlantısı gerektiren oyun(lar) oynayacağım. Bu sebepten şarj avantajlarını da göz önünde bulundurmak istiyorum. Evet iPhone 8 Plus'da da hızlı şarj desteği var ama ekstradan 400 liraya yakın bir fiyat ödemek istemiyorum.

Şimdi gelelim kafamın içindekilere,
-Android desteğinin hangi telefon olursa olsun, kötü çalışması.
-Samsung veyahut herhangi bir Apple harici markanın henüz adam akıllı bir servis desteği sağlanmaması ve servislerin aylar sonra belkide cihazları geri dönüş yapması.
-iPhone 8 Plus'ın 7 Plus'dan pek bir farkı olmaması. (Alma sebebim almışken en iyisini almak.)
-Her iki cihazı da 36 ay vade ile alacağım için minimum 3 yıl bana sorun çıkartmamaları.
-iPhone 5'i yıllardır kullanmama rağmen batarya sorunu dışında bir sorun çıkartmaması. (Bu bir avantaj.)

c4457aec-2a4c-4d78-89f5-11638fbf58eb

Ekli dosyayı görüntüle 29862
ikisi istediklerini yerine getirir.ama note 8 daha iyi bir cihaz.note 8 öneririm.ama en iyi şarj ve kaliteli bir cihaz isterseniz s8+ alabilirsiniz.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben de note 3 kullandım çok memnundum neredeyse 3.5 yaşında. Iphone 8 plus alacağım yakında inşallah. Iphone bana daha olgun ve daha seri olacakmış gibi geliyor bence iphone

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
note 8 in 18:9 ekosistemi sorun çıkartmayacaksa alabilirsin

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Eğer ıos kullanıcısı isen ve uzun süre kullanım istiyorsan 8 plus al ama note 8 de şekil duruyor ama 8plus öneririm

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Ben androidte kullandım iosta ve hali hazırda 2-3 senedir ios kullanıyorum kullandığım iphone modellerinde hiç bir problem yaşamadım tabi bunda cihazları düzenli olarak 1 sene sonunda değiştirmemde etkili asla 1 yıldan fazla kullanmam geçerli sebeplerim var tabi neyse konuya gelecek olursak iphone 8 plus ve note 8 android ve ios işletim sisteminde iki en yeni ve en güçlü cihazlarının başında geliyo ikisi arasında tercihi sen yapacaksın ama ben kendi penceremden şöyle bakıyorum sağlamlık,servis desteği,güncellik,sadelik ve uzun ömürlü olması benim tercihimi belirleyen faktörler ve bunlara bakarsak en sağlıklısı iphone dan yana tercih yapmaktır.edge ekranlara hiç sıcak bakmıyorum şahsen tüm detayları ele alırsak ben kesinlikle 8 plus alırdım sanada onu tavsiye ederim

Reaksiyon puanı
64
Anlattığınız durumlara göre en mantıklı seçim bence S8 Plus olacaktır. Fiyat ve performans farkına bakarsak Note 8 den geri kalır çok bir yanı olmamasına rağmen aradaki fiyat farkı fazla. Yaklaşık 3 aydır S8+ deneyimliyorum ve cihaz her yönüyle kusursuz. Kamera performansı çok çok iyi, müzik oyun ya da film için ayrı modları var, zaten sonsuz ekranı ile Ip 8 den daha önde. oyun film gibi hobilerde farkını hissettiriyor. Cihazı aldığımdan beri hiçbir yavaşlama ya da takılma yaşamadım. Cayır cayır çalışıyor. Kamera performansı gerçekten çok iyi. Profesyonel kamera deneyimini yaşatıyor. Bazı marketlerde indirim durumu söz konusu. Hızlı şarj ve kablosuz şarj destekli. Çok aktif kullanan birisi olarak 1 günü çok rahat gösteriyor. Bence öncelik S8 Plus ^^

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Note8 ile İphone 8 Plus karşılaştırması yapalım. Şu şekilde sıralayalım:
1- İki telefon da canavar. Çalıştıramadığı uygulama oynatamadığı video vs. yok. İkisi de muazzam.
2-Kamera olarak tercih meseledir. Ben kendi adıma konuşayım. Note8 renkleri çok abartarak çekiyor ve fotoğraflar fazla keskin. Ben istiyorum ki doğal bir şekilde çeksin. Note8 de mavi masmavi yeşil yemyeşil çıkıyor hayır ben neyse onu istiyorum. Bu yüzden gördüğünü çekme anlamında İphone 8 Plus'ı tercih ederim. Ha burada İphone 8 Plus eksiği Pro. modun olmaması. Ama bunu da adamlar kendilerine güveniyor sen karışma ben gerekeni yapıyorum sen deklanşöre bas yeter diyor ve gayet güzel de yapıyor işi.
3- Uzun ömür olarak telefonlara çok fazla yüklenmeyip, korumasını bilirsen ikisi de en az 4 seneni çıkarır.
4- Güncellik bakımından Note 8 sadece 2 yıl ana güncelleme alıyor güvenlik güncellemelerini sürekli alıyor zaten ve samsung da güvenlik anlamında acaip ilerletti çok da güzel güvenlik sağlıyorlar adamlar. Ama bir de bunun Apple tarafı var. İphone 5 sene ana güncelleme alacak ve tabi bu esnada güvenlik güncellemeleri de sürekli bir akış halinde olacak bu konuda Apple'den üstün güvenlik sağlayan bir firma marka model tanımıyorum ben.
5- Note8 in donanımı İphone 8 Plustan çok daha iyi fakat yazılım ve işlerlik kısmına gelirsek İphone 8 Plus çok daha iyidir.
6- Note8 5000tl istiyor ama adamların kutu içeriği şahane yok yok içinde herşey var. İphone kısmına gelince adamlar hızlı şarj adaptörünü bile koyma konusunda cimri davranıyorlar şaka gibidir 1A çıkışlı adaptör koyuyorlar. Bu konuda Note8in çok eli bol.
7-Note8 çok özgürlükçü herşeyi yapabiliyorsun. S Pen güzel bir avantaj. İphone bu konuda birazcık sınırlayıcı. He ne oluyor ulaşmak istediğin şeye doğrudan değil de dolaylı yoldan ulaşıyorsun. Bu bir avantaj olarak nitelendirilemez ama sanırım Note8 in de hakkını vermek gerek.

Sonuç olarak: '' Bu iki telefon da çok şahane. İkisinin de birbirinden farklı özellikleri var ve bu göreceli noktalardır. Ben kendi adıma söylemem gerekirse İphone 8 Plus biraz daha iyi duruyor. Güncellik,güvenlik,yazılım,işlerlik,kamera ve uzun kullanım benim için önemlidir. Bu konularda da İphone 8 Plus bir tık üsttedir benim için.''

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Bu ikisinden iphone 8 pulüs gold derim. Ama araya mate 10 pro girse mate 10 pro tek geçerim

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
iOS kullanmayı her ne kadar sevmesem de iPhone 8 Plus daha iyi bence babamda var efsane telefon.

AlejandroXX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Dostum yazdıklarını okudum ben de seninle aynı durumdayım kullanım olarak. Bir de parası benden çıkacak ki bu durumda uzun yıllar kullacağım bir cihazım olsun istiyorum. Bu nedenle ben Ip8 Plus almayı düşünüyorum

Quadrifoglio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hızlı şarj için, iPhone 8 Plus adına konuşuyorum, iPad şarjı ne denli işe yarıyor veya herhangi bir 2.5A destekli (örn: General Mobile e-tab (liseden kalma) şarj adaptörü) ne kadar işe yarıyor?

Obliviate

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Hızlı şarj için, iPhone 8 Plus adına konuşuyorum, iPad şarjı ne denli işe yarıyor veya herhangi bir 2.5A destekli (örn: General Mobile e-tab (liseden kalma) şarj adaptörü) ne kadar işe yarıyor?
Herhangi bir adaptör kullanmamak bence en mantıklısı. Zaten yanlış hatırlamıyorsam 5A lik hızlı şarj adaptörü 89TL ye satıyor apple. Çok ucuzmuş gibi söyledim ama ben iphonede apple adaptörünü kullanmayı tercih ederim.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
İphone nun çok iyiydi sanki servis hizmeti öğrenciymişsin o bir zengin ürünü onun her gerekli aparatı ayrı satılıyor Note 8 al 4 yıl boyunca sıkıntısız kullan S pen çok işine yarabilir Note 8 in Performansı İphone 8 Plus tan daha iyi şarj konusunda her türlü bin adım önde telefonda darboğaz gibi yaşama olasılığın hiç yok 3.5mm kulaklık girişi var istediğin kulaklığı kullanabilirsin İphone da yok kameraya gelirsek her türlü note 8 düşük ışık olsun netlik olsun OİS performansı olsun önde tasarımı zaten çok şık ekranı harika telefonu sağlam bir yerden alırsan garantiye ihtiyaç duyacağını sanmıyorum

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
iPhone 8 plus sana bir sorun yaşatmaz ve de alışık olduğun iOS ekosisteminden vazgeçmemiş olursun yukarıda belirttiğin isteklerin hepsini sana çok rahat bir şekilde karşılar iPhone 5 ten sonra sana çok güzel gelecektir iPhone 8 plus

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Abi sen iOS'a alışkınsın, açıklamanı da net yapmışsın, senin ilacın 8 Plus usta. Batarya gayet iyi, kamera gayet iyi ve yaptığın aktiviteler iOS'ta mükemmel yapabileceğin aktiviteler. Benim tercihim 8 Plus.

Quadrifoglio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İyi Günler arkadaşlar, hayırlı forumlar,

Öncelikle ilk sorum ve aynı zamanda telefon seçiminde etkili olacak etmeni söylemek ve cevabını almak istiyorum.

Babamın üzerine kayıtlı olan Hazır Kart bir tarifem var, ve babamın da kendi telefonunda kullandığı bir hattı var Faturalı Platinium 12GB. Halihazırda kullandığı faturalı hattına 2 telefon alımı yapılmıştı ve Şubat Haziran aylarında 2 sinin de taksidi bitecek.

1.Sorum şu ki, 3. bir telefon alabilir miyiz fatura üzerine? Fatura ödeme tarihleri geciktirilmedi ve zaten kullanmış olduğu fatura yüksek bir mebla sayılabilir. (85-100TL arası) Veya 5 yıldır kullanmış olduğum Hazırkart hattını Faturalıya geçirdiğim anda cihazı satın alabilir miyim?

2. Sorum da şu ki önce sizden bir eleme yapmanızı isteyeceğim, Note 8 ve S8+ arasında. Taksitle alacağım için ödeme sonunda Note 8'e sadece 300 lira fazla ödemiş olacağım S8+'a göre.Ben o kadar vade ödedikten sonra 300 lira farkın Note 8'e değer olduğu düşüncesindeyim. Sizinde fikriniz önemli tabii ki.

3. Soruma geçmiş bulunuyorsunuz. Telefonun genelde etinden sütünden yararlanıyorum. Sabah 06:30 dan genellikle akşam 19:00'a kadar 4.5G bağlantısını Spotify, Chrome, İnstagram, Snapchat, Facebook, Messenger, Whatsapp, Online Bağlantı İsteyen Oyunlar ile tek şarj da geçirmek istiyorum, elimdeki cihazla bu süre zarfında 2 kez şarj etmem gerekiyor. Bu yolculuklarım esnasında fotoğraf çekmeyi çok seviyorum, arkadaşlarımla genelde yoğunluğumdan dolayı akşamları buluşuyoruz ve hepimizin yaptığı gibi "Özçekim" yapıyoruz ve saatten dolayı genelde karanlık oluyor. Bu etmeni de dikkate almanızı isteyeceğim. Müzik olmazsa olmazım diyebilirim ama alacağım cihaz hangisi olursa olsun kendi kulaklığımı kullanacağım. İki markanın stok halinden de daha iyi bir kulaklık.

Sonuç olarak yaşam şartlarımı göz önüne aldığınızda öneriniz hangi cihazdan yana olurdu? Ve burada ki kilit 1. Sorumun da cevabında. Her şey ona göre gelişecek.
galaxy-note8-midnight-black-00-low.jpg
S8Plus_Black_Front_032317
iphone8-plus-silver-select-2017

Ekli dosyalar

• c4457aec-2a4c-4d78-89f5-11638fbf58eb.jpg
    c4457aec-2a4c-4d78-89f5-11638fbf58eb.jpg
    156.3 KB · Görüntüleme: 791

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
''Black Friday'' günü keşke Note 8 alsaydınız o zaman ucuza gelecekti ama bütün ihtiyaçlarınızı Note 8 karşılayacaktır :)

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
şarj olarak s8+.çok daha iyi bataryası var.kamera olarak bence note 8'in çift kamera dışı bir avantajı yok.öz çekim dediğin için iphone almıyorum.şarj ve öz çekim yok telefonda :) her ne kadar 300 lira fazla olsada note 8 öneririm.bataryasının çıkaracağını düşünüyorum s8+ ile gün sonu en fazla %10 oynar bence.çift kamera ve daha hızlı oluşa da bir artısı.ve kalemi çok işine yarar.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Note 8 , 300 lira Note 8 ile S8 arasındaki fark için gayet mantıklı .

ʍaƦshmeℓℓoω

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sana Doğru Bir Cevap Vermem Gerekirse

Şarj Açısından ve Batarya Ömrü : S8+

İşlemci Açısından Ve Donanım Bakımından [Kamera vb.] : Note 8

AMA BENİM AÇIMDAN %100 : SAMSUNG GALAXY S8+

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Sana Doğru Bir Cevap Vermem Gerekirse

Şarj Açısından ve Batarya Ömrü : S8+

İşlemci Açısından Ve Donanım Bakımından [Kamera vb.] : Note 8

AMA BENİM AÇIMDAN %100 : SAMSUNG GALAXY S8+
300 TL fark diyor adam sadece . 500 üstü neyse :)

+ olarak biraz daha düzeltilmiş tutuş hissi var (denedim Note 8 'i ve S8 Plus kullanıyorum kardeşimin) ve Note 8 büyük olsada sanki yanlar başkaydı
Çift arka kamera
Kalem
2 GB fazladan RAM
0.1 inç daha büyük ekran

Bunlar için 300 TL fazlasıyla değer . Tabi batarya 30 dk ile 1 saat az gider S8 Plustan tek dezavantaj bu .

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
İyi Günler arkadaşlar, hayırlı forumlar,

Öncelikle ilk sorum ve aynı zamanda telefon seçiminde etkili olacak etmeni söylemek ve cevabını almak istiyorum.

Babamın üzerine kayıtlı olan Hazır Kart bir tarifem var, ve babamın da kendi telefonunda kullandığı bir hattı var Faturalı Platinium 12GB. Halihazırda kullandığı faturalı hattına 2 telefon alımı yapılmıştı ve Şubat Haziran aylarında 2 sinin de taksidi bitecek.

1.Sorum şu ki, 3. bir telefon alabilir miyiz fatura üzerine? Fatura ödeme tarihleri geciktirilmedi ve zaten kullanmış olduğu fatura yüksek bir mebla sayılabilir. (85-100TL arası) Veya 5 yıldır kullanmış olduğum Hazırkart hattını Faturalıya geçirdiğim anda cihazı satın alabilir miyim?

2. Sorum da şu ki önce sizden bir eleme yapmanızı isteyeceğim, Note 8 ve S8+ arasında. Taksitle alacağım için ödeme sonunda Note 8'e sadece 300 lira fazla ödemiş olacağım S8+'a göre.Ben o kadar vade ödedikten sonra 300 lira farkın Note 8'e değer olduğu düşüncesindeyim. Sizinde fikriniz önemli tabii ki.

3. Soruma geçmiş bulunuyorsunuz. Telefonun genelde etinden sütünden yararlanıyorum. Sabah 06:30 dan genellikle akşam 19:00'a kadar 4.5G bağlantısını Spotify, Chrome, İnstagram, Snapchat, Facebook, Messenger, Whatsapp, Online Bağlantı İsteyen Oyunlar ile tek şarj da geçirmek istiyorum, elimdeki cihazla bu süre zarfında 2 kez şarj etmem gerekiyor. Bu yolculuklarım esnasında fotoğraf çekmeyi çok seviyorum, arkadaşlarımla genelde yoğunluğumdan dolayı akşamları buluşuyoruz ve hepimizin yaptığı gibi "Özçekim" yapıyoruz ve saatten dolayı genelde karanlık oluyor. Bu etmeni de dikkate almanızı isteyeceğim. Müzik olmazsa olmazım diyebilirim ama alacağım cihaz hangisi olursa olsun kendi kulaklığımı kullanacağım. İki markanın stok halinden de daha iyi bir kulaklık.

Sonuç olarak yaşam şartlarımı göz önüne aldığınızda öneriniz hangi cihazdan yana olurdu? Ve burada ki kilit 1. Sorumun da cevabında. Her şey ona göre gelişecek.
galaxy-note8-midnight-black-00-low.jpg
S8Plus_Black_Front_032317
iphone8-plus-silver-select-2017
300 tl ye değer dersen tabii ki note 8 ama değmez dersen de s8+ al derim.

Ramazan Davran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
S8 ş kullandım şarjı süresi kötüydü.
Su an 8 plus kullanıyorum s8 ıle karsılastırırsam

Ön kamera : iphone daha net ve dogal cekıyor ama geniş acı konusunda s8 önde.
Arka kamera: s8 gece cekimlerinde iphone a göre biraz daha iyi. 8 plus daki portre modu muazzam.
Sarj: sarj da kesınlıkle ve kesınlıkle 8 plus daha iyi.

Alacak olursan note 8 yada 8 plus al

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Kağıt üzerinde baktığımız da S8 Plus'ın Note 8'e göre tek bir artısı var. O da artı 200mAh bataryası olması. Onun dışında Note 8'de; 6GB RAM olması, tutuş hissinin ve elde duruşunun daha iyi olması, arkada çift kamera olması, S-pen deneyimi gibi ek özelliklerle S8 Plus'ın önüne geçiyor. 300TL fark da buna değer. Samsung Galaxy S7 Edge kullanan biri olarak Galaxy S serisi başarılı cihazlar zaten Samsung'da bu cihazları amiral gemisi cihazlar olarak lanse ediyor. Ama Galaxy Note serisi her zaman ayrı bir kategori. S-pen ile beraber diğer cihazlara göre ek yazılımlarla beraber kesinlikle Note serisi daha önde. Çünkü; Note'un rakibi yok. Çok kalem kullanmıyor olabilirsiniz ama kalem dışında da saydığım gibi birçok artısı bulunuyor. Kalem olduğunda kullanacağınızdan %100 eminim. Bir de çevrem de Note alan Note'u bırakmıyor. Eğer Galaxy Note 8 alırsanız bir daha Note serisi dışında bir model alacağınızı sanmıyorum. Yani sadede gelirsem kesinlikle benim tercihim Galaxy Note 8 olurdu. Batarya noktasında 200mAh farkının olması çok bir şey değiştirmeyecektir. Şimdiden hayırlı olsun, iyi akşamlar.

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Telefonlar 2ye ayrılır iOS ve diğerleri.
Appstore ile google play'i bi karşılaştır birinde onaylanıp sunulan uygulamalar var diğerinde yoldan geçen uygulama yüklemiş aradığını daha bulamıyosun güncelleme senede 1 kere belki geliyor garanti servis durumu her zaman apple önde muhattabın var kamera olarak iPhone gündüz çekimleri çok daha iyi fakat gece kumlanma yapıyor o konuda birşey yapacak yok bataryaları aynı gidiyor nerdeyse android kullanan biriysen sürekli androidden devam et iphoneye ilk geçtiğinde çok afallarsın ama alıştığında bir daha androide geçmezsin aynı mac gibi windows kullanan adama mac verin kullanamaz alışıncada windows kullanmak istemez.