iPhone 7 Plus 12W Şarj Adaptörü Hk.

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
iPhone 7 plus kutusundan çıkan orjinal 5w adaptör ile ortalama 3, 3.5 saatte şarj oluyor.

İPad lerin adaptörü olan 12w lık adaptörde tüm iphone modelleriyle uyumlu yazıyor. Bu adaptör ile şarj etsek problem olur mu? ve elimdeki 12w cihazın orjinal olup olduğunu bilmiyorum. Adaptör usb kısmında içeride seri numarası yazıyor. Ama priz kısmını sökünce dwell shine pj china yazıyor ve priz fazla ısınıyor , koku yapıyor. Bilgisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_2718.JPG
    IMG_2718.JPG
    697.6 KB · Görüntüleme: 2,073
  • IMG_2719.JPG
    IMG_2719.JPG
    796.2 KB · Görüntüleme: 1,829

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Şarjın orijinal. Bu adaptörle kısa vadede birşey olmaz ama uzun vadede bataryayı yavaş yavaş yıpratacaktır. Her bataryanın MAH kapasitesi kadar, Alabildiği şarj miktarı da M/S bakımından önemli. Burada volttan ziyade Amper önemli.

O elindeki 2 amper.

Koku yapma olayına gelince evin elektrik sistemi sıkıntılı olabilir ya da prizde bir sıkıntı oluşmuş olabilir. Baktırman lazım

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Yıllardır şarj ediyorum. Bir şey olmaz/olmadı.

mertas03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Bende almadan araştırma yapmıştım bi sorun olmuyor.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
3 aya yakın süredir ipad adaptörüyle şarj ediyorum. İphone kendisi ayarlıyor zaten akımı bişey yapmaz.
Üzerinde 2.4A yazabilir ancak telefona giren akım 1.6A civarı

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Şarjın orijinal. Bu adaptörle kısa vadede birşey olmaz ama uzun vadede bataryayı yavaş yavaş yıpratacaktır. Her bataryanın MAH kapasitesi kadar, Alabildiği şarj miktarı da M/S bakımından önemli. Burada volttan ziyade Amper önemli.

O elindeki 2 amper.

Koku yapma olayına gelince evin elektrik sistemi sıkıntılı olabilir ya da prizde bir sıkıntı oluşmuş olabilir. Baktırman lazım

Aslında apple'ın tüm adaptörlerinde şarj olduğu esnada plastik bir koku meydana geliyor. İşte öyle düşüş yaşıyorsa büyük sıkıntı hocam
--- Gönderi Güncellendi ---
Yıllardır şarj ediyorum. Bir şey olmaz/olmadı.

Hangi cihazı şarj ediyorsunuz? düşüş olmadı mı?
3 aya yakın süredir ipad adaptörüyle şarj ediyorum. İphone kendisi ayarlıyor zaten akımı bişey yapmaz.
Üzerinde 2.4A yazabilir ancak telefona giren akım 1.6A civarı

Siz hangi cihazı şarj ediyorsunuz ve adaptörde ısınma oluyor mu?

mert-memic

Asistan
Reaksiyon puanı
26
bende ıpadair kullanıyorum şarj aletini 6 da kullanmıştım 4 ay kadar ve sonuç pil öldü apple garantiden değiştirdi yani uzun vadede baya bir zarar vermektedir.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Aslında apple'ın tüm adaptörlerinde şarj olduğu esnada plastik bir koku meydana geliyor. İşte öyle düşüş yaşıyorsa büyük sıkıntı hocam

Hangi cihazı şarj ediyorsunuz? düşüş olmadı mı?

Siz hangi cihazı şarj ediyorsunuz ve adaptörde ısınma oluyor mu?

7 plus için kullanıyorum. Isınma normal olarak var her adaptörde olduğu gibi

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
ben her cihazı kendi adaptörüyle şarj etme taraftarıyım. adamlar ona göre amperi zımbırtısını ayarlamışlar. kısa vadede sorun oluşturmayabilir ama uzun vadede yıpratır. eğer ipad adaptörü iyiyse o zaman adamlar kutuya ipad adaptörü koyardı niye ayırsınlar.

mertas03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
ben her cihazı kendi adaptörüyle şarj etme taraftarıyım. adamlar ona göre amperi zımbırtısını ayarlamışlar. kısa vadede sorun oluşturmayabilir ama uzun vadede yıpratır. eğer ipad adaptörü iyiyse o zaman adamlar kutuya ipad adaptörü koyardı niye ayırsınlar.
Cevap çok açık şarj süresini azaltmak için adaptör satacaklar?

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
iphone zaten hızlı şarj oluyor. hadi dediğiniz gibi olsun para için böyle birşey yapıyorlarsa milletin cihazını neden bozsunlar. yukarıda arkadaş pilin öldüğünden bahsetmişti ve bunun örneği çok fazla. ama kullanıcı sizsiniz istediğiniz adaptörle şarj edebilirsiniz.

mertas03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
iphone zaten hızlı şarj oluyor. hadi dediğiniz gibi olsun para için böyle birşey yapıyorlarsa milletin cihazını neden bozsunlar. yukarıda arkadaş pilin öldüğünden bahsetmişti ve bunun örneği çok fazla. ama kullanıcı sizsiniz istediğiniz adaptörle şarj edebilirsiniz.
iPhone 7 plus 0 dan 100 e 3 saat 43 dakikada şarj oluyor bu mu hızlı şarj rakiplerinin şarj sürelerine göre devasa bi süre bu.
Ki senelerdir ipad adaptörü ile şarj edip telefonuna hiç bişey olmamış tanıdıklarımda var bence sorunlar genelde bireysel oluyor.

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
iPhone 7 plus 0 dan 100 e 3 saat 43 dakikada şarj oluyor bu mu hızlı şarj rakiplerinin şarj sürelerine göre devasa bi süre bu.
Ki senelerdir ipad adaptörü ile şarj edip telefonuna hiç bişey olmamış tanıdıklarımda var bence sorunlar genelde bireysel oluyor.
ben normal iphone modeli için konuşmuştum pardon. plus modeli kullanmadığım için onun hakkında birşey söyleyemeyeceğim :)

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
@konukulas, iphone 5s ve 6s plus şarj ediyorum. Baya da hızlı şarj ediyor. Sanırım powerbanklarda normal iphone şarjerinden daha hızlı şarj ediyor.

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
bende ıpadair kullanıyorum şarj aletini 6 da kullanmıştım 4 ay kadar ve sonuç pil öldü apple garantiden değiştirdi yani uzun vadede baya bir zarar vermektedir.
Kötü olmuş, o zaman kullanmamak lazım hocam
Bende kendi adaptörüyle kullanayım 3.5 saat çok kötü :( şarj etmesi inanılmaz uzun sürüyor.
@konukulas, iphone 5s ve 6s plus şarj ediyorum. Baya da hızlı şarj ediyor. Sanırım powerbanklarda normal iphone şarjerinden daha hızlı şarj ediyor.

Pil performansında düşüş oldu mu hocam?

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Tabiki düşüş oldu ama bence bu kullanım ile alakalı. İphone 4s'im olduğu zamanlar ipad şarjerim yoktu ama o telefonun pili de belli bir süre sonra kötüleşti. Şimdi ip 6s Plus kullanıyorum. Pilden şimdilik memnunum.

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Tabiki düşüş oldu ama bence bu kullanım ile alakalı. İphone 4s'im olduğu zamanlar ipad şarjerim yoktu ama o telefonun pili de belli bir süre sonra kötüleşti. Şimdi ip 6s Plus kullanıyorum. Pilden şimdilik memnunum.

6s plus o prizde ne kadar sürede şarj oluyor?

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
6s plus o prizde ne kadar sürede şarj oluyor?

Hesaplamadım ama powerbank aldığımdan beri telefonu prizden çok az şarj ediyorum. Sebebi Powerbankı yanımda taşıyabilmem. Artık ipad adaptörünü powerbankı şarj etmek için kullanıyorum.

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Powerbank 2A dir. iPhone şarjı 1A. O kadar fark olucak tabiki

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
12W Prizi kullandım, ısınıyor hızlı şarj ediyor. Apple önermiyor. Kendi adaptörüyle kullanın arkadaşlar. Çok uzun süre araştırdım.

DenneFry

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Hepsi rivayet 12 w kullanın 6s ve sonrası cihazlarda

husoo123.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

işte tam aradığım ve düşündüğüm tarzda bir cevap helal olsun ;)
12W Prizi kullandım, ısınıyor hızlı şarj ediyor. Apple önermiyor. Kendi adaptörüyle kullanın arkadaşlar. Çok uzun süre araştırdım.

kendisitesie bak öneriyormu onermiyormu yazıyor