iPhone geç şarj olma

Bu konuyu okuyanlar

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Öncelikle herkese selamlar. iPhone 7 Plus cihazım geç şarj oluyor. Bunu nereden çıkarttın diyeceklere ise iPhone 7 Plus dan önceki modeller iPhone 7 özellikle kuzenimde var 1 saat 15 dakika gibi bir sürede 0 dan 100 e fullerken ben 3 buçuk saat bekliyorum. Zaten bataryası hızlı bitiyor bir de yavaş mı dolsun? Aslında iPhone 8 veya Plus alsaydım hızlı şarj özelliği vardı fakat batarya kapasitesi olarak daha üstün olan 7 plusu tercih etmiştim.. Ya arkadaş bir de bu apple ın kutudan çıkan 5w 1a çıkışlı adaptör çok küçük. iPad şarjı ile doldurunca Arada 1 saat oynadı lakin iPad şarjı da cihaza fazla elektrik yükleyeceğinden açıkçası iPad şarjı satın almadım. Sizce batarya öldüğü için mi böyle yapıyor? Bu arada ekran sürem 6-7 saat civarı.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Öncelikle herkese selamlar. iPhone 7 Plus cihazım geç şarj oluyor. Bunu nereden çıkarttın diyeceklere ise iPhone 7 Plus dan önceki modeller iPhone 7 özellikle kuzenimde var 1 saat 15 dakika gibi bir sürede 0 dan 100 e fullerken ben 3 buçuk saat bekliyorum. Zaten bataryası hızlı bitiyor bir de yavaş mı dolsun? Aslında iPhone 8 veya Plus alsaydım hızlı şarj özelliği vardı fakat batarya kapasitesi olarak daha üstün olan 7 plusu tercih etmiştim.. Ya arkadaş bir de bu apple ın kutudan çıkan 5w 1a çıkışlı adaptör çok küçük. iPad şarjı ile doldurunca Arada 1 saat oynadı lakin iPad şarjı da cihaza fazla elektrik yükleyeceğinden açıkçası iPad şarjı satın almadım. Sizce batarya öldüğü için mi böyle yapıyor? Bu arada ekran sürem 6-7 saat civarı.
Şu zamanda 7 plus alarak yanlış tercih yapmışsın.Yavaş dolma olayına gelince 7 plus,8 plus,xr,11 bu cihazların hepsi 3-3,5 saatte doluyor.Uzun sürede şarj olmasının bataryanın ölmesi ile alakası yok.Uzun sürede şarj olma tek 7 plusa özgü bir olay değil.8 plusın batarya performansı 7 plustan daha iyi.7 plusta mah sayısı daha fazla olsada 8 plustaki A11 bionic işlemcisinin verimli olması bataryada 8 plus ı daha iyi yapıyor.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
7 Plus 2020'nin cihazı artık değil maalesef özellikleri konusunda bomba bir telefon ancak işlemci orta ancak şarj süresi konusunda geride kaldı.(Eski 7 Plus kullanıcısıyım)

Python 3.8.2

Doçent
Reaksiyon puanı
558
iPhone 7 Plus kullanan herkesin yaşadığı durum. iPhone 7'lerin pili 4 saatte dolar 3 saatte biter. Bence satıp Android alın.

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
iPhone 7 Plus kullanan herkesin yaşadığı durum. iPhone 7'lerin pili 4 saatte dolar 3 saatte biter. Bence satıp Android alın.

Hocam daha yeni aldım. Ama seneye xr almayı düşünüyorum. Xr in pil ömrünün çok iyi olduğunu söylüyorlar. Ha bu arada size bir şey sormam gerekiyor. Neden iPhone 7 ve altı modellerin şarjı çok hızlı doluyor? Bataryaları küçük olduğu için mi ?

Python 3.8.2

Doçent
Reaksiyon puanı
558
Hocam daha yeni aldım. Ama seneye xr almayı düşünüyorum. Xr in pil ömrünün çok iyi olduğunu söylüyorlar. Ha bu arada size bir şey sormam gerekiyor. Neden iPhone 7 ve altı modellerin şarjı çok hızlı doluyor? Bataryaları küçük olduğu için mi ?
Bileşenlerine göre bataryaları çok küçük. O yüzden. XR bataryada çok iyidir. Seneye alacaksanız para ekleyip 12 alın.

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bileşenlerine göre bataryaları çok küçük. O yüzden. XR bataryada çok iyidir. Seneye alacaksanız para ekleyip 12 alın.

Hocam iPhone 12 den bahsediyorsunuz değil mi ? Fiyatı çok rahat 9000-10000 olur 12 nin. Bütçemi aşar o fiyat

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Hocam batarya sağlığı,yazılımsal sıkıntı vs gibi sıkıntıdan olabilir ama kesinlikle 5w şarj aleti 3 saatte dolduruyor.iOS 14'de yeniden şarj süresini kontrol etmenizi öneririm eğer maddiyatınız varsa 150 TL'ye orijinal 12w şarj aleti alarak şarj süresini 2 saate düşürebilirsiniz.Herhangi bir bataryaya zararı yok zaten Apple sitesinde iPhone 7 Plus uyumlu.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
676
hızlı şarj aparatları al ama orjinal olsun

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
XR en az 5-6 sene yazılım desteği alacaktır. XR da mantıklı bir seçim.

Hocam aslında iPhone 11 e de gözüm kaymıyor değil valla. Xr alacağıma 1000 TL daha verip 11 almak daha mantıklı. Çünkü 11 hem 7-8 sene daha yazılım desteği alır + bataryası 3110 Mah 2942 xr dan daha yüksek ayrıca hızlı şarj 18w 15w bir üstünlüğü de var. Ve işlemci olarak Xr A12 iken 11 ise A13. Ayrıca sık oyun oynayan ve telefonu aktif kullanan biri olduğum için 11 bana daha çok uyar gibi geliyor...