iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
İtools ile önceki cihaZın yedeklerin içindeki resimleri pc ye aktarabilirsin. İcloud dan yedeklerini yüklemeye çalış
Apple buna cozum bulmuştur heralde Zaten programların yedeklerini almıyor resim rehber ve ayarların yedegini alıyor. Programları. Pc ye ipa olarak alıyor restore sonrasında yükleniyor

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
İtools ile önceki cihaZın yedeklerin içindeki resimleri pc ye aktarabilirsin. İcloud dan yedeklerini yüklemeye çalış
Apple buna cozum bulmuştur heralde Zaten programların yedeklerini almıyor resim rehber ve ayarların yedegini alıyor. Programları. Pc ye ipa olarak alıyor restore sonrasında yükleniyor
iTunes'ten önceki cihazın yedeğini seçtim iphone6'nın ekranında yeterli yer yok uyarısı çıktı. Aslında sadece Whatsapp konuşmalarımı geri yüklesem bile yeter. Nasıl yaparım?

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Whatsap. Konuşmaların. İcloud da saklanıyor olabilir ordan getirebilirsin eğer yedek allmışsa

drakulagold

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar iPhone 6 plus gelince telden film izlemeyi düşünüyorum sıkıntı olur mu telde normal sitelerden mail.ru dan felan girsem? :confused1:

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Gelen cihazım sorunluydu sıkışık piksel varmış hafta sonunu saymazsak 3 günde yenisi geldi anadolu'da olduğum halde istanbulda olsam bi günde değişirdi o da olacak o kadar apple farkı.Neyse resmi olarak bende 64gb Space Gray İphone 6 ile aranıza katılmış bulunmaktayım.

nhunter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler bende iphone 6 var 3G de kullanınca internet paketi hemen bitiyor. Mesela youtubede bir iki video izleyince 60-80 mb internet gidiyo direk bunun bi çözüm yolu var mı ?

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Beyler bende iphone 6 var 3G de kullanınca internet paketi hemen bitiyor. Mesela youtubede bir iki video izleyince 60-80 mb internet gidiyo direk bunun bi çözüm yolu var mı ?
Bi şeyler açık kalmış hücresel ayarlarına bir bak derim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
İphone 6 kulanıcısı olarak buraya katıldım :p

iskorpit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
selam arkadaşlar bende ıphone 6 64 gb uzay grisi siparişini verdim 26-11 de beklemediyim 12-12 teslim olacak inş.ekran için kuruyucu ne kullanıyorsunuz.kılıf filan kullanıyorumusunuz önerileriniz varmıdır.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Arkadaşlar Pil kullanımı ile ilgili verileri sıfırlayabiliyormuyuz acaba?bi de kullanım oranlarında ''Ana Kilit Ekran'' %14 diyor niye bu kadar bataryayı kullanıyor acaba bilen varmı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bataryayı son kullanan uygulamalar hangisi oluyor acaba.

Bothrops

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fark ettinizimi 5s 1 yıllık, iphone 6 serisi 2 aylık ama hit ve cevap olarak iphone 6 kullanıcılar kulübü daha önde. :)

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Yardımcı plan yokmu yahu.şarjı %61 den %59 a Düşen varmı parmak kaldırsın

Namaku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaslar iphone 6 ve 6 plus arasında ne kadar şarj süresi var bende ikisinden birini almak istiyorumda 6 daha güzelmiş gibi geliyor 6 plusta biraz büyük gibi geliyor :) cevaplarınızı bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben önce plus aldım büyük geldi suan 6 kullanıyorum arada dağlar kadar fark var sarj senin için sorunsa eğer tereddütsüz plus derim

Namaku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dağlar kadar fark var anlamında ne demek istedin ?? Aralarında cok fazla şarj farkı var mı ? Arada kaldım :D

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Cok yok en fazla tek seferde kullanım olarak 1.5 / 2 saat fazlası var beklme modunda. 4 5 saate cıkar

brainiac

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ucuz ip6 varsa alırım veya sıkılan temız telefonu olanlar pm gelsın :D

sting1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
ilk tam şarjdan sonraki kullanımım. 3g sürekli açık, konum servisleri sürekli açık, bluetooth sürekli açık. evde ara sıra wi fi bağlantısı yaptım. onun haricinde sürekli telefonu elinden düşürmeyenlerden değilim. normal kullanımla bu kadar gitti. iphone pil olayını da aşmış artık. boyutu sizin için soru işareti olabilir, o tercih meselesi ama ben 6+ aldığım için çok mutluyum. (Not: öncesinde 4s kullanıyordum. bu telefonu da aynı şartlarda kullandım, onun şarjı en fazla 1,5 gün güdüyordu o da geceleri bluetooth ve 3g yi kapatınca)
Photo_10122014_09_48_49.png

Namaku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 6 plusın boyutuna bir süre sonra alışıyormusunuz ? :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Elime aldığımda büyük gelmiştide :D

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar birşey soracağım menüden telefon uygulamasını açtığımda direk Hızlı Arama sekmesinden başlıyor ben bunu değiştirmek istiyorum önceden direk Klavye sekmesi açılıyordu bu nereden ayarlanıyor

rapperengo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar birşey soracağım menüden telefon uygulamasını açtığımda direk Hızlı Arama sekmesinden başlıyor ben bunu değiştirmek istiyorum önceden direk Klavye sekmesi açılıyordu bu nereden ayarlanıyor

Nerde bırakırsan ordan devam ediyo klavyedeyken multitaskingden kapatırsan tekrar açtığında yine klavyeden başlar :)

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar iphone 6 16 gb almayı düşünüyorum şuan htc one m7 cihazımda toplam kullandıgım uyuglamalrın boyutu 1.8 gb iphone da olsa olsa 3-4 olsun bu kadar alan bana yeterli olur mu ileride sıkıntı yaşarmıyım pek oyun oynayan biride değilim 300 lira fazla vermeye gerek varmıdır şarjı falan nasıl gider şimdiden sagolun :D

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Arkadaşlar iphone 6 16 gb almayı düşünüyorum şuan htc one m7 cihazımda toplam kullandıgım uyuglamalrın boyutu 1.8 gb iphone da olsa olsa 3-4 olsun bu kadar alan bana yeterli olur mu ileride sıkıntı yaşarmıyım pek oyun oynayan biride değilim 300 lira fazla vermeye gerek varmıdır şarjı falan nasıl gider şimdiden sagolun :D

Ben şuan 16 gb kullanıyorum. Telefonda gereksiz uygulama ve hiç oyun yok. Zaten oyun hiç oynamıyorum. Müzik dersen onuda Spotify premium ile hallediyorum. Sanada tavsiye ederim büyük kolaylık. 16gb'ın 4gb kadarını sistem kullanıyor. Kalan 12gb bana yeterli geliyor.

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben şuan 16 gb kullanıyorum. Telefonda gereksiz uygulama ve hiç oyun yok. Zaten oyun hiç oynamıyorum. Müzik dersen onuda Spotify premium ile hallediyorum. Sanada tavsiye ederim büyük kolaylık. 16gb'ın 4gb kadarını sistem kullanıyor. Kalan 12gb bana yeterli geliyor.
o zaman hayli hayli yeter bende senin gibi yapıyorum yorumun için teşekkür ederim birde cihazı apple store dan almayı düşünüyorum üstüne birde kılıf kılıfta bir indirim yapalar mı ?

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
o zaman hayli hayli yeter bende senin gibi yapıyorum yorumun için teşekkür ederim birde cihazı apple store dan almayı düşünüyorum üstüne birde kılıf kılıfta bir indirim yapalar mı ?
O konuda bilgim yok ama kılıfa çok para vermemeni tavsiye ederim. Bir süre sonra deforme olacak yada sıkılıp değiştirmek falan isteyeceksin. Bu arada cihazın şarj seviyesi de çok iyi. Daha önce 5 ve 5s kullandım. Şirkette telefonu yoğun bir şekilde kullandığım için saat 13:00-14:00 gibi şarja takmam gerekiyordu. 6'da öyle birşey yok. Gün içerisinde şarja takmıyorum. Sabah 07:00'da şarjdan alıyorum akşam 18:30'da işten çıktığımda gün içerisindeki kullanımıma göre %30-%40 şarjı kalıyor. Gün içerisinde wifi ve 3g hep açık. Genelde whatsapp ve telefon görüşmesi çok yapıyorum. Birde sabah işe giderken ve akşam dönerken spotify'dan müzik dinliyorum ve sosyal ağlara bakıyorum.

Son mesajlar