iPhone 5 - Galaxy S3 - Lumia 920

Bu konuyu okuyanlar

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iPhone 5 - Galaxy S3 - Lumia 920 hangisini almalıyım ? Neden ? Şuan 4S kullanıyorum.Ama zaten işlemci ve işletim sistemi farklı sadece iPhone 5'ten.Bu yüzden fazla iPhone 5 almayı düşünmüyorum.​

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence ios den sapma çünkü androide geçtiğin zaman ios in animasyonlarına stabilitesine ve akıcılığını özlersiniz bende aynı şeyleri yaşadım. iphone 3gs den htc evo 3d ye geçtim pişman oldum 4s aldım onuda sattım iphone 5 almak için ama şimdi tekrar 4s aldım 5s çıkınca onu alcam inşallah şimdi kötü bir telefonla idare ediyorum. yani diyeceğim şudur ki androide geçmeyin pişman olursunuz ya aynı telefonda kalın yada iphone 5 alın.

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende sevmem pek Android i Peki Windows Phone nasıl ?

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bence android bir telefon için olmazsa olmaz. Evet bazen sorunları oluyor tabi ama ios da gayet hızlı şişiyor işkenceye dönüşüyor zaten yeni sürüm felaket vs vs Kısacası s3

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu telefonlar eskimedimi hala? x peria z veya biraz bekleyip s4.alinabilir iphone hic tavsiye etmem

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Android bir süre sonra Symbian gibi oluyor. Yavaşlamaya yatkın türden.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Android çok basit şekilde temizlenebiliyor en azından windows gibi ama iosda öyle bir şansın yok.. Hemen hemen benzer kullanımda aynı sürede performans kaybediyorlar bu arada.Pek çok arkadaşımla gözlemlediğim bu

-MÜNZEVİ-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lumia 820 almanı tavsiye ederim yada mütiş fotoğraf için 920 gelecek windows phoneda

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
iphone5 vs lumia920 : dakika 4 ten sonra performasn kıyaslaması var.izlemeni tavsiye ederim.
http://www.youtube.com/watch?v=ZCVdB3hEJWU

galaxy s3 vs lumia920 : bunun tamamını izleyebilirsin.performans hakkında bilgin olur.
http://www.youtube.com/watch?v=wljCcyaC3JU

kişisel tercihim eksikliklerine rağmen lumia olur.yeni bir platform olması heycan verebilir.kamerası,video çekimindeki hareket önleyicisi,ekranı,kablosuz şarjı gibi özellikleri hoşuma gidiyor.bunların yanısıra birçok eksiklik var wp8 de.
zamanla düzeleceğini düşünenlerdenim.

lumia almazsan iphone5 öneririm.hiç değilse şeklin olur :) şaka bir yana iphone herzaman güzeldir.

en son tercihin olarak s3 al derim.artık çok kişide var ve piyasanın krallarından birisiyken demode oldu sanki :)
şimdiden hayırlı olsun alacağın telefon.

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iphone5 vs lumia920 : dakika 4 ten sonra performasn kıyaslaması var.izlemeni tavsiye ederim.
http://www.youtube.com/watch?v=ZCVdB3hEJWU

galaxy s3 vs lumia920 : bunun tamamını izleyebilirsin.performans hakkında bilgin olur.
http://www.youtube.com/watch?v=wljCcyaC3JU

kişisel tercihim eksikliklerine rağmen lumia olur.yeni bir platform olması heycan verebilir.kamerası,video çekimindeki hareket önleyicisi,ekranı,kablosuz şarjı gibi özellikleri hoşuma gidiyor.bunların yanısıra birçok eksiklik var wp8 de.
zamanla düzeleceğini düşünenlerdenim.

lumia almazsan iphone5 öneririm.hiç değilse şeklin olur :) şaka bir yana iphone herzaman güzeldir.

en son tercihin olarak s3 al derim.artık çok kişide var ve piyasanın krallarından birisiyken demode oldu sanki :)
şimdiden hayırlı olsun alacağın telefon.
Aynen bende senin gibi düşünüyorum WP8 şuan başlangıçta ve eksiklikleri olduğu için göz ardı edemem. İleride keşke Lumia alsaydım demek istemiyorum.Şuan bende 4S var ve 5 ten fazla fark yok.S3 desem 1-2 sene önce samsung telefonum vardı ve benden çok müsteri hizmetleri kullandı bozulmaya yatkın gibi. Bunun için Lumia almayı düşünüyorum :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
iphone'un uygulama zenginliğine eş değer tek platform android. bu yüzden ios platformundan android dışına geçmeni önermiyorum. cihaz olarak lg nexus 4 favorim. fakat henüz türkiye piyasasına giremedi. o gelene kadar samsung galaxy note 2 tacı elinde tutuyor.

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum ben s3 kullanıcısıyım ve gayet memnunum ama telefonu ne amaçla daha fazla kullanacağınıza da bağlı. Mesela S3'ün müzik performansı vasat. Oyun, internet performansı ve şarj süresi çok iyi. S3 öneririm yani.
Bence ios ve android'den şaşma derim. İos kullanmışssın, androidli bir telefon kullanmamışsın sanırım.
Alternatif olarak Htc one X+ alabilirsin veya sony xperia z'yi bekleyebilirsin. Eğer bekleyebilirsen xperia al derim. İlk defa sony'nin bir telefonuna bayıldım :D

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum ben s3 kullanıcısıyım ve gayet memnunum ama telefonu ne amaçla daha fazla kullanacağınıza da bağlı. Mesela S3'ün müzik performansı vasat. Oyun, internet performansı ve şarj süresi çok iyi. S3 öneririm yani.
Bence ios ve android'den şaşma derim. İos kullanmışssın, androidli bir telefon kullanmamışsın sanırım.
Alternatif olarak Htc one X+ alabilirsin veya sony xperia z'yi bekleyebilirsin. Eğer bekleyebilirsen xperia al derim. İlk defa sony'nin bir telefonuna bayıldım :D
Xperia değil de Htc One X+ bana uyar gibi. Ama şu durum var bende Nokia bağımlılığı; şu şekilde tanımlıyım En kötü telefon Nokia da olsa bile dünyanın parasını verip alıcak kadar.

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
5800 a kadar bende hep nokia kullandım. Bu forumda da başka konularda birkaç kez dile getirdim şuan Nokia Lumia almak için çok erken. Kaldı ki Lumia nın sorunları belirtilmiş bazı forumlarda onları da okumanı tavsiye ederim.

S3 Kullanıyorum. Bir kere bile ram yetmiyor yada ram yüzünden kasma yaşamadım. aynı şekilde işlemci yada başka bir bileşenden dolayı hiç kasılmadı tel. Bildiğin bilgisayar alıyorsun... Ses ve müzik performansı vasat denilmiş bendeki cihaz root lu ve biraz Custom Rom işinden anlarım. O sebeple AC!D olsun Beats Audio olsun değişik modları uyguladım ve sonucunda canavar gibi hemde kendi kulaklıkları ile..... son ses dinleme şansın yok. bütün gün kulakların çınlıyor..... Ayrıca Android modlamaya geliştirilmeye müsait bir platform. istediğin gibi kurcala değiştir. ekle çıkar ....

İphone ise tam bir kapalı kutu. al kullan memnun ol politika bu. ancak itunes yoksa bilgisayarda basit bir dosya atmak bile sorun oluyor... ayrıca android te bedava olan uygulamalar ios lar için ücretli çıkıyor. (angry birds)

Bilgisayar entegrasyonu konusunda nokia önceden beri iyidir hakkını yiyemem. Fotograf konusunda nokia isterse 100 Mpixele çıksın farketmez sony gibi hiçbiri resim çekemez.

S3 tek elle kullanılamıyor. büyük ekranların sıkıntısı. araba sürerken falan hak getire... Note'u hiç söylemiyor 2 elle bile zor :p

Sonuç olarak s3 ten memnunum. Benim bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor. İyiki almışım dedim. Lumia yada iphone için bunu soyleyebileceğimi zannetmiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
windows phone u bende ciddi ciddi düşündüm ama google destek vermeyecek youtube uygulaması bile yok . ve bazı yönlerinden ios den bile kapalı bi işletim sistemi ( ben ios i hep jailbreak li kullandım) Yani arkaya bir resim bile koyulmuyor uygulamda az tavsiye etmem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence eşdeğer değil çünkü android kullanmış biri olarak iphone yazsan zaten 20.000 tane uygulama gelir. veriler olarak eşdeğer gibi gözükse de değil

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5800 a kadar bende hep nokia kullandım. Bu forumda da başka konularda birkaç kez dile getirdim şuan Nokia Lumia almak için çok erken. Kaldı ki Lumia nın sorunları belirtilmiş bazı forumlarda onları da okumanı tavsiye ederim.

S3 Kullanıyorum. Bir kere bile ram yetmiyor yada ram yüzünden kasma yaşamadım. aynı şekilde işlemci yada başka bir bileşenden dolayı hiç kasılmadı tel. Bildiğin bilgisayar alıyorsun... Ses ve müzik performansı vasat denilmiş bendeki cihaz root lu ve biraz Custom Rom işinden anlarım. O sebeple AC!D olsun Beats Audio olsun değişik modları uyguladım ve sonucunda canavar gibi hemde kendi kulaklıkları ile..... son ses dinleme şansın yok. bütün gün kulakların çınlıyor..... Ayrıca Android modlamaya geliştirilmeye müsait bir platform. istediğin gibi kurcala değiştir. ekle çıkar ....

İphone ise tam bir kapalı kutu. al kullan memnun ol politika bu. ancak itunes yoksa bilgisayarda basit bir dosya atmak bile sorun oluyor... ayrıca android te bedava olan uygulamalar ios lar için ücretli çıkıyor. (angry birds)

Bilgisayar entegrasyonu konusunda nokia önceden beri iyidir hakkını yiyemem. Fotograf konusunda nokia isterse 100 Mpixele çıksın farketmez sony gibi hiçbiri resim çekemez.

S3 tek elle kullanılamıyor. büyük ekranların sıkıntısı. araba sürerken falan hak getire... Note'u hiç söylemiyor 2 elle bile zor :p

Sonuç olarak s3 ten memnunum. Benim bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor. İyiki almışım dedim. Lumia yada iphone için bunu soyleyebileceğimi zannetmiyorum.
S3 te çok hafif elime aldığımı bile farkedemiyorum. Kuvvetli bir rüzgarda elimden uçma korkusu oluşabilir gibime geliyo yada fazlamı abarttım.

Munitionis

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Dostum bu telefon mevzusundan çıkamazsın 3 aşağı 5 yukarı böle yüksek bütçelli telerin hepsinden aynı performansı alırsın.Aklına en çok yatan neyse ona git derim bence.Şahsi fikrimi sorar isende ben bir s3 kullanıcısıyım telefonumdan memnunum(tel kabım telden ağır olsada).Ama şuan gidip note 2 alırdım..

Shıftdelete

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3 üde kafa kafaya ne bi artıları var ne bi eksiklikleri

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Saydığın telefonlar arasında S3 derim ama ben olsam xperia z beklerdim gerçekten sony bu sefer yapmış yani çok has bir telefon olmuş çok hoşuma gitti.Tabi S4 felan cıkıcak deniliyor onlarda beklenebilir.Şimdi alıcam dersen one x+ ya bakmanı tavsiye ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynen 3 üde çok güzel telefonlar. İlk çıktığı ay S3 almıştım ve 6 ay kullandım. Telefon çok iyi ancak android bir o kadar berbat. Bir arkadaş yazmış ram temizleme programlarıyla sıkıntın olmaz diye ancak hikaye. Ne kullanırsan kullan android bi süre sonra şişer ve kasar. Hatta ben telefona her rom atmada yada güncellemeden sonra rootlayıp kullanırım ve ilk işim Samsungun gereksiz programlarını System/app içinden silerim ( ram kullanımını biraz azaltır) Ancak 10 dakika internette gezip anaekrana dönmeyi deneyin telefon afallıyor 10-15 sn kendini toparlayamıyor. Aynı durum güçlü oyunları oynadıktan sonrada oluyor ve bu tamamen android den kaynaklı. Yani ios tan android e geçecekseniz kriz geçirmeye hazır olmalısınız :) Ben de 2 yıllık android deneyiminden sonra tövbe ettim ve ios a geçtim iphone5 ile. Wp8 ede sıcak bakıyorum ancak henüz erken bence, biraz daha oturması ve marketin zenginleşmesi lazım.

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia değil de Htc One X+ bana uyar gibi. Ama şu durum var bende Nokia bağımlılığı; şu şekilde tanımlıyım En kötü telefon Nokia da olsa bile dünyanın parasını verip alıcak kadar.

Dostum şimdiye kadar ben de nokia kullandım ve ben de senin gibi düşünüyordum :D Eski telefonlarım nokia E72, N70, 6300 :D en son telefonum e72idi ve s3 alınca resmen çağ atlamış oldum :D e72 telefonuma çok seviyordum fakat nokia'da hep aynı şey var dışarıdan çok iyi telefon diye duruyor fakat telefonun içi boş. e72nin moda olduğu zaman almıştım ve 700 küsür para vermiştim. herhangi bir siteye girdiğimde kasıyordu, ram yetmiyordu vs vs. ilk tam anlamıyla samsungla tanışmam s2 ile oldu. kız arkadaşım telefon alaacaktı ve s2'yi aldırtmıştım :D s2'yi onun sayesinde ben de kurcalama fırsatı buldum ve gerçekten harika bir telefondu. sonra s3 çıktı ben de onu aldım. s3ten çok memnunum dediğim gibi. Tek sorun dediğim gibi yüksek sesle müzik dinlemek istiyorsan dinlemen zor çünkü gerçekten müzik konusunda vasat. Bi arkadaş aşağıda bir şeyler yaptığından bahsetmiş ses yükselsin diye o da root yapman gerekiyor onu da ben yapmadım meşakkatli biraz :)

Baya uzun oldu kusura bakma :D Nokia lumia yukarıda anlattığım gibi değil tabiki ama wp8'in daha çok gelişmesi gerekiyor ve siz o gelişene kadar bir sonraki telefonunuzu alırsınız sanırım :D İos denemişsiniz ve android denemenizi öneririm. Htc one X+ iyi bir telefon fakat sony xpeira z bu sefer olmuş ve çok dayanıklı bir telefon anlatılana göre. İşlemci, ram, ekran vs vs. gerçekten büyüleyici. htc m7'yi sanırım avea getirecekmiş mart başı gibi shiftdelete ana sayfasına bakın sanırım dün bir haber vardı.
Şurda özellikleri yazıyor bence bu özelliklere bakarak alın telefonu yeni nesil hep böyle olacaktır.
http://shiftdelete.net/htc-m7nin-teknik-ozellikleri-belli-oldu-42177.html