iPhone 11 pro dan samsung s22 ye geçiş ?

Bu konuyu okuyanlar

music1992

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar merhabalar. apple 11 pro dan samsung s22 modeline geçmeyi düşünüyorum. sizce nasıl olur yani geçmeye değer mi ?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Android kullancam abi ben,android gerçekten bana uygun işletim sistemi diyorsan evet,onun dışında kesinlikle hayır.Stabil,optimize ve yağ gibi akan ios varken,androidi bilemedim artık...

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Android e geçmek istiyorsanız. Yağ gibi akmayı ve stabiliteyi fazlasıyla bulacaksınız merak etmeyin. Üstelik 60hz lik ekrandan sonra 120hz deneyimlemek heyecan verici olacaktır.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
11 Pro gayet iyi cihaz gecmeye degmez.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Arkadaşlar merhabalar. apple 11 pro dan samsung s22 modeline geçmeyi düşünüyorum. sizce nasıl olur yani geçmeye değer mi ?
Ne beklediğine bağlı.11 Pro 2 yaşında olsada hala çok iyi kalite sunan bir cihaz ama sıkıldıysan,120hz deneyimi yaşamak istiyorum diyorsan S22 alınabilir.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Android e geçmek istiyorsanız. Yağ gibi akmayı ve stabiliteyi fazlasıyla bulacaksınız merak etmeyin. Üstelik 60hz lik ekrandan sonra 120hz deneyimlemek heyecan verici olacaktır.
Bruh moment öyle bir andır ki çektiğin fotograf telefonun sırf android diye instagrama kalitesiz yüklenir :)

Ultra mega bruh moment öyle bir andır ki cihazın aldıktan birkaç ay sonra satmak istediğinde 3/1 oranında değer kaybetmiştir

Ultra mega double plus bruh moment öyle bir andır ki iphone 11 pro yılarca güvenlik ve ios güncellemesi alacakken android cihazın birkaç yıla kalmadan yazılım desteğini kaybedecektir.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Bruh moment öyle bir andır ki çektiğin fotograf telefonun sırf android diye instagrama kalitesiz yüklenir :)

Ultra mega bruh moment öyle bir andır ki cihazın aldıktan birkaç ay sonra satmak istediğinde 3/1 oranında değer kaybetmiştir

Ultra mega double plus bruh moment öyle bir andır ki iphone 11 pro yılarca güvenlik ve ios güncellemesi alacakken android cihazın birkaç yıla kalmadan yazılım desteğini kaybedecektir.
Bruh mahmıt falan bilmem ben. İnstagrama koyduğum fotoğrafların kalitesinden memnunum. Storye atılan videoların kalitesi biraz düşük oluyor doğrudur. Ben pek paylaşım yapan biri değilim.

Yatırım amaçlı telefon alınıyorsa iPhone alınabilir mantıklıdır.

Galaxy s22 serisinden itibaren güncelleme desteği 5 yıla çıktı bu arada bilginiz olsun.

Ek olarak andoidin sayısız kişiselleştirme özgürlük sunma avantajı mevcut. iOS gibi belirli kısıtlamalar dahilinde kullanmak zorunda değilsiniz. En basitinden istanbul kartınıza nfc ile yükleme bile yapamazsınız. Onu bile kısıtlamışlar. Youtube premiumun parasını ödeyerek satın aldığınız özelliği olan pip video sanırım iPhone larda hala desteklenmiyor ?

Pil performansı konusunda android cihazlar çok daha iyiler. Hem daha hızlı şarj oluyorlar hemde pilleri daha uzun süre gidiyor. Yeni iPhone larda pil süresi her ne kadar çeşitli optimizasyonlarla artırıldı dense de işler atıyorum pubg girince değişiyor. Android cihazlar 4000 5000 mahlık bataryaları sayesinde iPhone lara göre daha fazla oyun süresi sunuyor. Üstelik sanırım 13 serisi hariç hiçbiri oyunlarda 90fps 120fps desteklemiyor.

Sırasıyla iPhone Xr ve Xs kullandıktan sonra Mi 10t pro ya geçtim, tam 1 yıl oldu ve iPhone'u kesinlikle aramıyorum. Şu an iPhone'a geri dönmüş olsam muhtemelen çok sıkıcı gelirdi.

Son düzenleme:

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Android kullancam abi ben,android gerçekten bana uygun işletim sistemi diyorsan evet,onun dışında kesinlikle hayır.Stabil,optimize ve yağ gibi akan ios varken,androidi bilemedim artık...
Siz appleyi yağlamaya devam edin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen haklısın kardeşim

Aynen haklısın kardeşim
Samsung artık enaz 4 yıl işlemcinin stabilize bir şekilde gitmesi için güncelleme garantisi veriyor.

Gece 4'de denizde çektiğim videolar gayet net

120 hz ekran hızı

Snapdragon 8 gen 1 işlemcisi

Üstelik ios gibi kısıtlayıcı da değil hatta sana ekran görüntüsü koyacağım şimdi koymaya gidiyorum

Gece 04.00 denizdekiler videodan ekran görüntüsü

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220602-224125_Gallery.jpg
    Screenshot_20220602-224125_Gallery.jpg
    178.6 KB · Görüntüleme: 280
  • Screenshot_20220602-224133_Gallery.jpg
    Screenshot_20220602-224133_Gallery.jpg
    84.6 KB · Görüntüleme: 285
  • Screenshot_20220602-224159_Gallery.jpg
    Screenshot_20220602-224159_Gallery.jpg
    83.7 KB · Görüntüleme: 277
Son düzenleme:

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Bruh mahmıt falan bilmem ben. İnstagrama koyduğum fotoğrafların kalitesinden memnunum. Storye atılan videoların kalitesi biraz düşük oluyor doğrudur. Ben pek paylaşım yapan biri değilim.

Yatırım amaçlı telefon alınıyorsa iPhone alınabilir mantıklıdır.

Galaxy s22 serisinden itibaren güncelleme desteği 5 yıla çıktı bu arada bilginiz olsun.

Ek olarak andoidin sayısız kişiselleştirme özgürlük sunma avantajı mevcut. iOS gibi belirli kısıtlamalar dahilinde kullanmak zorunda değilsiniz. En basitinden istanbul kartınıza nfc ile yükleme bile yapamazsınız. Onu bile kısıtlamışlar. Youtube premiumun parasını ödeyerek satın aldığınız özelliği olan pip video sanırım iPhone larda hala desteklenmiyor ?

Pil performansı konusunda android cihazlar çok daha iyiler. Hem daha hızlı şarj oluyorlar hemde pilleri daha uzun süre gidiyor. Yeni iPhone larda pil süresi her ne kadar çeşitli optimizasyonlarla artırıldı dense de işler atıyorum pubg girince değişiyor. Android cihazlar 4000 5000 mahlık bataryaları sayesinde iPhone lara göre daha fazla oyun süresi sunuyor. Üstelik sanırım 13 serisi hariç hiçbiri oyunlarda 90fps 120fps desteklemiyor.

Sırasıyla iPhone Xr ve Xs kullandıktan sonra Mi 10t pro ya geçtim, tam 1 yıl oldu ve iPhone'u kesinlikle aramıyorum. Şu an iPhone'a geri dönmüş olsam muhtemelen çok sıkıcı gelirdi.
Aynen başkan,bunları daha önceki başlıklarda konuştuk biliyorum.Yoksa bende android kullanıyorum,yeri geliyor usb belleğimi takıp dosyalarımı yüklüyorum,sıkılıyorum custom rom kuruyorum v.b.Şimdi yazdığın cevapta bir şeyi gözden kaçırmışsın o da öznel yorumların.Android sana uyuyor,bana tercihlerini belirtmiş olsaydı bende herkes gibi bahsettiğin ihtiyaçlarını karşılayan androidi önerirdim.Ama konuyu açan arkadaş zaten iphone kullanıyor,androide geçmesi düzenini bozabilir diye önermedik.İphone 8 kullansaydı eğer o zaman direk s22 ye geç derdim.İyi forumlar?

Siz appleyi yağlamaya devam edin

Aynen haklısın kardeşim

Aynen haklısın kardeşim

Samsung artık enaz 4 yıl işlemcinin stabilize bir şekilde gitmesi için güncelleme garantisi veriyor.

Gece 4'de denizde çektiğim videolar gayet net

120 hz ekran hızı

Snapdragon 8 gen 1 işlemcisi

Üstelik ios gibi kısıtlayıcı da değil hatta sana ekran görüntüsü koyacağım şimdi koymaya gidiyorum

Gece 04.00 denizdekiler videodan ekran görüntüsü
@murat zorluu ,bende seni düzgün biri sanardım. "şimdi sana ekran görüntüsü koymaya gidiyorum" şeklideki üslubuna dikkat et,haddini bil.Babanın oğlu yok karşında.İnstagram optimizasyon sorunu var diyorum, kalkıp SDN'ye gece çektiğin fotografı koyuyorsun,aynen appleyi yağlamaya devam et diyorsun.Android dediğin şey linux değil mi? Ee neyin akıcılığı alo? Ben demiyorum android donuyor,apple 1 donuyorsa android 10 donuyor 20 donuyor.Sizlere 50 defa anlattık,cihaz tercihi ihtiyaçlara yöneliktir,bana burada fanboyluk yapma haddini bil.Çok fazla ram demek hızlı telefon,çok fazla megapiksel demek güzel fotograflar çekmek,bunuda minimum kayıpla sosyal medyaya yükleyebilmek demek şeklinde ki zihniyetle devam et böyle.Koca adamsın,kağıt üzerindeki üç beş bilgiyle kudurma,bir dahada üslubuna dikkat et.Bak espirili cevap verdiğim arkadaş insan gibi androidi tercih etme nedenlerini belirtmiş.Bende ona,aynı fikirlerde olduğumuzu,hatta onun anlattıklarının hemen hemen aynısını diğer android başlıkların altında dile getirdiğimi belirttim.Üstü örtük hakaretle cevap verme,terbiyeni takın!

Son düzenleme:

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Aynen başkan,bunları daha önceki başlıklarda konuştuk biliyorum.Yoksa bende android kullanıyorum,yeri geliyor usb belleğimi takıp dosyalarımı yüklüyorum,sıkılıyorum custom rom kuruyorum v.b.Şimdi yazdığın cevapta bir şeyi gözden kaçırmışsın o da öznel yorumların.Android sana uyuyor,bana tercihlerini belirtmiş olsaydı bende herkes gibi bahsettiğin ihtiyaçlarını karşılayan androidi önerirdim.Ama konuyu açan arkadaş zaten iphone kullanıyor,androide geçmesi düzenini bozabilir diye önermedik.İphone 8 kullansaydı eğer o zaman direk s22 ye geç derdim.İyi forumlar?

@murat zorluu ,bende seni düzgün biri sanardım. "şimdi sana ekran görüntüsü koymaya gidiyorum" şeklideki üslubuna dikkat et,haddini bil.Babanın oğlu yok karşında.İnstagram optimizasyon sorunu var diyorum, kalkıp SDN'ye gece çektiğin fotografı koyuyorsun,aynen appleyi yağlamaya devam et diyorsun.Android dediğin şey linux değil mi? Ee neyin akıcılığı alo? Ben demiyorum android donuyor,apple 1 donuyorsa android 10 donuyor 20 donuyor.Sizlere 50 defa anlattık,cihaz tercihi ihtiyaçlara yöneliktir,bana burada fanboyluk yapma haddini bil.Çok fazla ram demek hızlı telefon,çok fazla megapiksel demek güzel fotograflar çekmek,bunuda minimum kayıpla sosyal medyaya yükleyebilmek demek şeklinde ki zihniyetle devam et böyle.Koca adamsın,kağıt üzerindeki üç beş bilgiyle kudurma,bir dahada üslubuna dikkat et.Bak espirili cevap verdiğim arkadaş insan gibi androidi tercih etme nedenlerini belirtmiş.Bende ona,aynı fikirlerde olduğumuzu,hatta onun anlattıklarının hemen hemen aynısını diğer android başlıkların altında dile getirdiğimi belirttim.Üstü örtük hakaretle cevap verme,terbiyeni takın!
Sen düzgün müsün ki milleti sanıyorsun eğer gözlerin körse görmüyorsan gözlük tak.Ben sana ekran görüntüsü almaya gidiyorum demedim.Ben gönderi sahibine yorumdan sonra foto koyduğum için ama Sen benimle bu forumda kaç kez konuştun da 50 defa anlattım diyorsun ispat et o zaman Apple bende kullandım kim kuduruyormuş sen Applenin arkasına sığınıp burada fanboyluk yapıyorsun.O beğenmediğin samsung appleye parça vermeyi kessin bakalım ne olacak.2 sene Apple kullandım amerikan güreşi oynarken donuyordu.pili günde 4 saat maksimum gidiyordu.

Benim konularımı ve yorumlarını rahatça bulursun 5 senedir bu foruma üyeyim eğer bu 5 yılda 1 kez bile şu senin dediklerinden dediysem özür dileyeceğim :(Sen :Çok fazla ram demek hızlı telefon,çok fazla megapiksel demek güzel fotograflar çekmek,bunuda minimum kayıpla sosyal medyaya yükleyebilmek demek şeklinde ki zihniyetle devam et böyle.) Demişsin benim bunu dediğimi ispat et madem.

Şu fotoğraflara da tekrar bak kendinden utan

Başka başlıklarda (haddini bil,Alo ve kudurma) kelimelerini ben bilgimle sana geri gönderirim.

Bu arada kağıt üstünde değil bizzat Apple kullanmış biri olarak konuşuyorum 2017-2019 arası iphone 7 plus 32 gb bundan sonra senin özürün bile kabul değil.Sen telefon için benim babamın benim ölmüş kardeşlerimin adını nasıl ağzına alırsınbundan sonra bu forumu külçe altınla doldursan gözümde değeri kalmadı.

Sen burada milletin babasını kardeşini yorumuna kat sonrada o yorumu seni düzgün sandım ile başlat oyuncusun sen fanboysun

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220603-021859_Chrome.jpg
    Screenshot_20220603-021859_Chrome.jpg
    61.7 KB · Görüntüleme: 272
  • Screenshot_20220603-021925_Chrome.jpg
    Screenshot_20220603-021925_Chrome.jpg
    68.5 KB · Görüntüleme: 209
  • Screenshot_20220603-021933_Chrome.jpg
    Screenshot_20220603-021933_Chrome.jpg
    62.5 KB · Görüntüleme: 172
  • Screenshot_20220603-024149_Chrome.jpg
    Screenshot_20220603-024149_Chrome.jpg
    46.6 KB · Görüntüleme: 255
Son düzenleme:

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Aynen başkan,bunları daha önceki başlıklarda konuştuk biliyorum.Ben o cevabı yukarıdaki elemana yazdım.Yoksa bende android kullanıyorum,yeri geliyor usb belleğimi takıp dosyalarımı yüklüyorum,sıkılıyorum custom rom kuruyorum v.b.Ben yukarıdaki elemanı bilerek sinirlendirdim,bak aşşağıya birsürü şey yazmış? ben appleyi yağlıyormuşum falan?? Şimdi yazdığın konuda bir şeyi gözden kaçırmışsın o da öznel yorumların.Android sana uyuyor,bana tercihlerini belirtseydin bende ihtiyaçlarına yönelik androidi öneririm.Ama konuyu açan arkadaş zaten iphone kullanıyor,androide geçmesi düzenini bozabilir diye önermedik.İphone 8 kullansaydı eğer o zaman direk s22 ye geç derdim.İyi forumlar?

@murat zorluu ,bende seni düzgün biri sanardım. "şimdi sana ekran görüntüsü koymaya gidiyorum" şeklideki üslubuna dikkat et,haddini bil.Babanın oğlu yok karşında.İnstagram optimizasyon sorunu var diyorum, kalkıp SDN'ye gece çektiğin fotografı koyuyorsun.Android dediğin şey linux değil mi? Ee neyin akıcılığı alo? Ben demiyorum android donuyor,apple 1 donuyorsa android 10 donuyor 20 donuyor.Sizlere 50 defa anlattık,cihaz tercihi ihtiyaçlara yöneliktir,bana burada fanboyluk yapma haddini bil.Çok fazla ram demek hızlı telefon,çok fazla megapiksel demek güzel fotograflar çekmek,bunuda minimum kayıpla sosyal medyaya yükleyebilmek demek şeklinde ki zihniyetle devam et böyle.Koca adamsın,kağıt üzerindeki üç beş bilgiyle kudurma,bir dahada üslubuna dikkat et.Bak biri daha bana cevap vermiş,insan gibi androidi tercih etme nedenlerini belirtmiş.Bende ona,aynı fikirlerde olduğumuzu,hatta onun anlattıklarının hemen hemen aynısını diğer android başlıkların altında dile getirdiğimi belirttim.Seninde fanboy olduğunu ilk mesajından anladığım için espirili cevap verdim sana.Bana üstü örtük hakaretle cevap berme,terbiyeni takın!

Sen düzgün müsün ki milleti sanıyorsun eğer gözlerin körse görmüyorsan gözlük tak.Ben sana ekran görüntüsü almaya gidiyorum demedim.Ben gönderi sahibine yorumdan sonra foto koyduğum için ama Sen benimle bu forumda kaç kez konuştun da 50 defa anlattım diyorsun ispat et o zaman Apple bende kullandım kim kuduruyormuş sen Applenin arkasına sığınıp burada fanboyluk yapıyorsun.O beğenmediğin samsung appleye parça vermeyi kessin bakalım ne olacak.2 sene Apple kullandım amerikan güreşi oynarken donuyordu.pili günde 4 saat maksimum gidiyordu.

Benim konularımı ve yorumlarını rahatça bulursun 5 senedir bu foruma üyeyim eğer bu 5 yılda 1 kez bile şu senin dediklerinden dediysem özür dileyeceğim :(Sen :Çok fazla ram demek hızlı telefon,çok fazla megapiksel demek güzel fotograflar çekmek,bunuda minimum kayıpla sosyal medyaya yükleyebilmek demek şeklinde ki zihniyetle devam et böyle.) Demişsin benim bunu dediğimi ispat et madem.

Şu fotoğraflara da tekrar bak kendinden utan

Başka başlıklarda (haddini bil,Alo ve kudurma) kelimelerini ben bilgimle sana geri gönderirim.

Bu arada kağıt üstünde değil bizzat Apple kullanmış biri olarak konuşuyorum 2017-2019 arası iphone 7 plus 32 gb bundan sonra senin özürün bile kabul değil.Sen telefon için benim babamın benim ölmüş kardeşlerimin adını nasıl ağzına alırsınbundan sonra bu forumu külçe altınla doldursan gözümde değeri kalmadı.

Sen burada milletin babasını kardeşini yorumuna kat sonrada o yorumu seni düzgün sandım ile başlat oyuncusun sen fanboysun
Ben apple fanboyu olsaydım en basitinden git profilime orada custom rom rehberim var,hatta custom romda geçen güvenlik patladı bende millete o zaman yinede bak üzerine basa basa dedim ki "güvenlik endişeniz varsa stock rom kullanın,çok fazla takıyorsanız güvenliği iphoneye geçin) fanboy olan adam android custom rom rehberi yapmaz.Fanboy olan adam forumda stock yazılım flaşlama konusunda (teklif bu) kullanıcıya teklif sunmaz,fanboy olan adam telefoncuya gitme birlikte imei atarız demez.Son olarak forumda bana değer vermeni beklemiyorum zaten,ben yukarıya bir şey yazdım sende orada millete ters ters cevaplar verdin.Yukarıda ihtiyaca yönelik yazılım diye başka biriyle insan gibi istişare edebilirken sen kalkıp insanlara "tamam siz appleyi yağlamaya devam edin" şeklinde üslub kullanabiliyor,iş kızışınca beyfendi moduna giriyorsun.Diğer konuya da atıf yapmadan duramayacağım; bir çocuk özgüven problemi yaşıyor ben çocuğa kaynat diyorum ağzın laf yapsın diyorum sen kalkmış burada yaptığın gibi beyfendicilik anlatıyorsun.Tamam 15 yaşındaki çocuk bu yaşta ortamda kaynatmayı bilmeyecekse,sizin gibi radikal hayatlar yaşayacaksa eyvallah.Ama öz eleştiri yapabiliyorsan önce kalk yukarılarda benim mesajlarımdan küçük fakat örtük kelimelerinle cevaplarımın nedenine bakta burada anne baba duyarı kas.Diğer tarafta 1 kişi adamı ciddiye almamış ben burada seninle tartışıyorum diye mi aynı şekilde üstü örtük gönderme yapabiliyorsun diğer konuda? Sen kızına gelinine anlat dur,enişten dahi anlar,insanları akılsız zannetmeyin,bu tavırlarınız yaşınıza uymuyor. Hayatta sana bol şans diliyorum,bir beş yıl daha kal bakayım forumda,anroide dair millete sadece telefon tafsiye etmekle olmuyor.Gel foruma ikimizde yazılım desteği verelim şu insanlara,telefonu donan takılan,saçma salak uygulama hatası veren,ya da sorumsuz markaların kronik problemlerle desteği kesip gittiği modellere destek verelim, görürüz o zaman 5 yıl forumda kalmanın bir anlam ifade etmediğini.S22 ile mutluluklar.

Son düzenleme:

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Benim buraya geldiğimde en meşhur kavgam apple savunmamdı.?

(Sana apple yağlamaya devam edin dedim) Hani diğer sözleri de sana söylemiştim sen çarkıfelek mi oldu döndün mü o sözlerinden sen yorumuna milletin ailesini karıştırıp beyefendi mi oluyorsun ?

Sorumluluk çocukkenden başlar hayatta devamlı sorumluluk alabilenler başarılı olur.Çocukta özgüven eksikliği var.Kendine güvenmiyor.Neden ? Hayatı boyuncahiçbir sorumluluk almadığı ve kendi başı na başarılı olmadığı için evet doğru seninle evet direk yazdığım gibi saklamadım sana gönderme yaptım.

Ben zaten eskiden çok destek verdim yazılım donanım da yine vericem hatta bu konuda murat burç ile eskiden özel mesajlaşmalarım da var.Alo Senin forumun her alanında artık karşındayım seninle özellikle yazılım donanımda kurallar dahilinde çok yorumlaşacağız haddini bil bundan sonra yorumlarında kudurma...

Tekrar ediyorum apple değil samsung tavsiye ediyorum etmeye de devam edeceğim.

Reaksiyon puanı
8,023
11 Pro halen daha çok güçlü. Gereksiz yere masraf yapmayın derim. S22 Ultra falan olabilir de düz S22 önermem.
Android'e geçtikten sonra Instagrama çamur gibi fotoğraflar, videolar atmak ek olarak anlamsız şarj düşüşlerini de eklemeyi unutmayın.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
11 Pro halen daha çok güçlü. Gereksiz yere masraf yapmayın derim. S22 Ultra falan olabilir de düz S22 önermem.

Android'e geçtikten sonra Instagrama çamur gibi fotoğraflar, videolar atmak ek olarak anlamsız şarj düşüşlerini de eklemeyi unutmayın.
Evet şarj azalıyor ama fotoğraf konusunda aynı düşüncede değiliz kardeşim

Reaksiyon puanı
8,023
Piyasada bulunan en iyi Android cihazı da alsanız Instagrama iPhone cihazlara kıyasla berbat kalitede fotoğraflar atarsınız. Bunun sebebi telefon değil Instagram. Android, yazılımcılar tarafından çok önemsenmediği, uğraşılmadığı için optimizede çok uğraşmıyorlar. Çoğu iOS-Android destekli uygulamaya bakarsanız iOS'da hepsi özenilmiş, stabil çalışma sunarken Android uygulamaları sanki son gün geliştirilmiş gibi duruyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Hocam anlamadiginiz nokta fotografi cektikten sonra cihazda bakarken iPhone ile cektiginiz fotografa gore fark goremezsiniz. Sizin o gece cektiginiz fotografi ben de iPhone 11 ile cekiyorum. Olay o fotografi Instagram'a atinca basliyor. Benim iPhone 11 ile cekip attigim fotograf sizin S22 ile cekip attiginizdan daha iyi durur Instagram ozelinde. Buraya atmaniza gerek yok yani. Yoksa guncel amiral gemisi seviyesindeki Android cihazlar da cok guzel fotograflar cekiyor.

Birde siz cihazi yeni aldiginiz icin su an ovmeniz normal. iPhone 13 alsaydiniz burada dediklerinizin hepsini iPhone icin diyecektiniz emin olun.

Bunlar benim iPhone 11 ile hicbir oynama yapmadan cektigim fotograflar.

Son olarak burada gece modu farkini ortaya koymak istiyorum. Bir gece elektrikler gittiginde gece modunu test etmek icin cektim. Ayni yer ve ortam. Birisinde gece modu kapali digerinde acik.

Son düzenleme:

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634

Anlamsız şarj düşüşü diye birşey yaşamıyorum ben mi10t de 9 saat ekran süresi alıyorum. Üstelik ios daki gibi hileli de göstermiyor ekran süresini. Tam şarj ile 5 saat boyunca yüksek parlaktıkta 90fps pubg oynayabiliyorum. Sıkıysa şarja bağlamadan iphone ile oynayın. İnstagrama atılan fotoğraflar hiç de çamur gibi değil gayet net. Videolarda biraz kalite düşüşü mevcut.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Diğer yorumda belirttiğim gibi okuduğunu anlamıyorsun galiba? Ben aileye dair en ufak hakarette bulunmadım yazılar yukarıda."Babanın oğlu yok karşında" sözünü 12 yaşında ki çocuk dahi anlamını açıklayabilir.Diğer tarafta psikolojisi bozuk olan bir insanın konusuna umursamaz cevaplar verdin ve o konuda yaptığın yanlışları uzunca yazdım ama sen yine okuduğunu anlamadığın için bu iki konudada lafları çarpıtmaya çalıştın,ya da hatalarının farkındasın ama kabullenmiyorsun.Hani beyfendisin ya.Allahtan ben salak değilim,alahtan forumda ki insanlar okuduklarını anlaybiliyorlar.Son olarak beyfendilik dersi veren Murat beyin kendisiyle nasıl çeliştiği burada gösterdiği yetmezmiş gibi beni donanım,yazılım başta olmak üzre tüm konuşmalarda görüşeceğine dair tehdit ediyor.Ne bu cürett,benim yazılım ve donanım bilgime yetecek bilgin varsa yorumlarda cevapta verirsin,hatalarımı da bulursun.Gerçi verdiğin cevaplarda ki yazım hatalarından dolayı kendinide ifade edmiyorsun o da cabası,herkes hata yapar ama sen ne okuduğunu anlıyorsun nede anladığını anlatabiliyorsun.İyi forumlar BEYFENDİ.
Benim buraya geldiğimde en meşhur kavgam apple savunmamdı.?

(Sana apple yağlamaya devam edin dedim) Hani diğer sözleri de sana söylemiştim sen çarkıfelek mi oldu döndün mü o sözlerinden sen yorumuna milletin ailesini karıştırıp beyefendi mi oluyorsun ?

Sorumluluk çocukkenden başlar hayatta devamlı sorumluluk alabilenler başarılı olur.Çocukta özgüven eksikliği var.Kendine güvenmiyor.Neden ? Hayatı boyuncahiçbir sorumluluk almadığı ve kendi başı na başarılı olmadığı için evet doğru seninle evet direk yazdığım gibi saklamadım sana gönderme yaptım.

Ben zaten eskiden çok destek verdim yazılım donanım da yine vericem hatta bu konuda murat burç ile eskiden özel mesajlaşmalarım da var.Alo Senin forumun her alanında artık karşındayım seninle özellikle yazılım donanımda kurallar dahilinde çok yorumlaşacağız haddini bil bundan sonra yorumlarında kudurma...

Tekrar ediyorum apple değil samsung tavsiye ediyorum etmeye de devam edeceğim.

Reaksiyon puanı
8,023
Sıkıysa şarja bağlamadan iphone ile oynayın.
11 Pro çok uzun süre kullandım ve hiç pil konusunda yarı yolda bırakmadı. Ayrıca şarja takmadan uzun süre de oynadığımı biliyorum PUBG , COD tarzı yorucu oyunları. Apple uzun zaman önce çözdü şarj problemini. Gidip iPhone SE veya Mini serisi cihazla oynarsanız elbette yarı yolda bırakacaklar.
İnstagrama atılan fotoğraflar hiç de çamur gibi değil gayet net. Videolarda biraz kalite düşüşü mevcut.
Arkadaşımın mezuniyetine gittik ve onun telefonundan çekmiştim görüntüleri. Instagrama attığımızda bambaşka bir görüntü çıktı kalite bildiğiniz yerlerdeydi. Bunu çeken cihaz da öve öve bitiremediğin Samsung'un S20 Ultra modeli.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
11 Pro çok uzun süre kullandım ve hiç pil konusunda yarı yolda bırakmadı. Ayrıca şarja takmadan uzun süre de oynadığımı biliyorum PUBG , COD tarzı yorucu oyunları. Apple uzun zaman önce çözdü şarj problemini. Gidip iPhone SE veya Mini serisi cihazla oynarsanız elbette yarı yolda bırakacaklar.

Arkadaşımın mezuniyetine gittik ve onun telefonundan çekmiştim görüntüleri. Instagrama attığımızda bambaşka bir görüntü çıktı kalite bildiğiniz yerlerdeydi. Bunu çeken cihaz da öve öve bitiremediğin Samsung'un S20 Ultra modeli.
Hocam kendini fazla yorma.Adam çöp yazılıma sahip Xiaomi kullanıp Apple I eleştiriyor.??? Gerçekten şaka gibi.???

Reaksiyon puanı
8,023
Hocam kendini fazla yorma.Adam çöp yazılıma sahip Xiaomi kullanıp Apple I eleştiriyor.??? Gerçekten şaka gibi.???
Önceden pil sağlığı bitik ve Jailbreak yapılmış XS kullanıyordu. Onun pili kötü diye muhtemelen tüm iPhone pilleri kötü sanıyor :D Ek olarak Samsung falan kullanıp eleştirse tamam ama cidden Xiaomi kullanıp Apple eleştirmek komik :D

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Önceden pil sağlığı bitik ve Jailbreak yapılmış XS kullanıyordu. Onun pili kötü diye muhtemelen tüm iPhone pilleri kötü sanıyor :D Ek olarak Samsung falan kullanıp eleştirse tamam ama cidden Xiaomi kullanıp Apple eleştirmek komik :D
11 Pro kullanıpta bataryasından şikayetçi olanı görmedim.Adam 11 Pro ya burun kıvırıyor.Kendim Se 2020 kullanıyorum.Se 2020 yi aldığım dönemde bütçem yetse 11 Pro alacaktım.Fiyatlar uçtuğu için Se 2020 aldım.Bataryası yerden yere vurulan Se 2020 1800mah e rağmen eğer Wi-Fi kullanıyorsan günü çıkartıyor ve kesinlikle mutsuz etmiyor.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Memnunum ki kullanıyorum. İstesem bugün değiştiririm. İphone da olan takılmalar bu cihazda yok. Youtube da ve youtube music de aşağı yukarı kaydırma yaparken iphone gibi kasmıyor mi10t. Her uygulamada akıcı, takılmasız ve 144hz tazeleme hızında.

Tüm iPhone pillerinin kötü olduğunu herkes biliyor. Dillere pelesenk oldu iPhone cuların yanında powerbank taşıması.

Pili bitmiş xs miş. Sıfır Xr alıp sadece 4 ay kullandım ben. Sattığımda pili hâlâ 100 de 100 dü. Ama mi10t kadar gitmiyordu. Mi10t yi alınca pil konusunda çağ atladım resmen. Ben neyin ne olduğunu deneyimledim gördüm.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255

Yalnız 13 pro max ten s22 ultra ya geçilir, karşılaştırmanız düz s20 için olabilir geçilmez dersiniz anlarım oda 990 işlemci için :)

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Memnunum ki kullanıyorum. İstesem bugün değiştiririm. İphone da olan takılmalar bu cihazda yok. Youtube da ve youtube music de aşağı yukarı kaydırma yaparken iphone gibi kasmıyor mi10t. Her uygulamada akıcı, takılmasız ve 144hz tazeleme hızında.

Tüm iPhone pillerinin kötü olduğunu herkes biliyor. Dillere pelesenk oldu iPhone cuların yanında powerbank taşıması.

Pili bitmiş xs miş. Sıfır Xr alıp sadece 4 ay kullandım ben. Sattığımda pili hâlâ 100 de 100 dü. Ama mi10t kadar gitmiyordu. Mi10t yi alınca pil konusunda çağ atladım resmen. Ben neyin ne olduğunu deneyimledim gördüm.
Sen eline 11 Pro max yada 13 Pro max al kullan sonra yorum yap.YouTube da bir sürü test var.13 Pro max bataryada bütün android cihazlardan daha iyi batarya performansı sunuyor.Apple batarya olayını 11 den sonra çözdü.Takılma olayına gelince kendim Se 2020 kullanıyorum.Akıcılık olarak gayet memnunum.Samsung kullanıp eleştirsen hadi bir yerde anlayacağım da Xiaominin yazılımından bir çok insan şikayetçi iken Xiaomi kullanıp Apple I eleştirmek bana çok tuhaf geliyor.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Sen eline 11 Pro max yada 13 Pro max al kullan sonra yorum yap.YouTube da bir sürü test var.13 Pro max bataryada bütün android cihazlardan daha iyi batarya performansı sunuyor.Apple batarya olayını 11 den sonra çözdü.Takılma olayına gelince kendim Se 2020 kullanıyorum.Akıcılık olarak gayet memnunum.Samsung kullanıp eleştirsen hadi bir yerde anlayacağım da Xiaominin yazılımından bir çok insan şikayetçi iken Xiaomi kullanıp Apple I eleştirmek bana çok tuhaf geliyor.
Şikayetçi olanlar hangi Xiaomi modelini kullanıyor acaba? Giriş orta seviye modelleri kullanırsalar tabi şikayetçi olurlar.

Xiaomi kullanan kitle zaten amiral gemi modelleri almıyor ki. Gidip ucuz diye giriş orta seviye modelleri alıyorlar sonrada şikayet ediyorlar.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Şikayetçi olanlar hangi Xiaomi modelini kullanıyor acaba? Giriş orta seviye modelleri kullanırsalar tabi şikayetçi olurlar.

Xiaomi kullanan kitle zaten amiral gemi modelleri almıyor ki. Gidip ucuz diye giriş orta seviye modelleri alıyorlar sonrada şikayet ediyorlar.
İyi güzel diyorsun da üst modelleri 15000 ve üzeri fiyattan satılıyor.Xiaominin amiral gemisi bir cihazına bir insan niye 15000tl versin? O paraya iPhone alır uzun yıllar kafası rahat kullanır.

Reaksiyon puanı
8,023

13 Pro kullanıyorum. Hiçbir uygulamada dediğin gibi bir takılma, donma yok sorunsuz akıyor. Adaptif 120Hz tazeleme hızı sayesinde pili etkilemeden 120Hz ekran keyfini çıkartıyorum. Ekran süresi olarak 8 9 saat civarında alıyorum dışarıda kullanımda. Yani parlaklık genelde %50 üstünde oluyor sürekli. Ben hiç çevremde de 11 , 12 ,13 serisi kullanıp abarttığın gibi "Pili kötü" diyen görmedim herkes günü çıkarttığı için memnun.

Ayrıca 12 ve Xs serisi hariç 7'den 13 Pro kadar hepsini deneyimleme şansım oldu. XR'a kadar tüm iPhone'lar evet pilde kötüydü lakin XR ve üstü son derece başarılıydı. Xr ile ilk çıktığı zamanlar 7 saat ekran süresini görenler vardı. Siz günde 7 saatten fazla telefona bakıyorsanız sorun bence telefonda değil :D

Yeni çıkan Xiaomiler iPhone 13 fiyatında ya ne anlatıyorsunuz? Bu mu uygun fiyat ?

Son mesajlar