Öneri iPhone 11 vs S22 vs S21 FE

Bu konuyu okuyanlar

Brahmon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar çok büyük çıkmazdayım yardımcı olur musunuz? Ben telefon alma arefesindeyim şuan Poco X3 Pro kullanıyorum. iOS'a geçmek istiyorum ama bütçem az, iPhone 11'e yetiyor. 11 alayım diyorum kime sorsan değmez eskidi çok kötü diyor Samsung s22 alayım diyorum bataryası çok kötü ısınıyor diyorlar. S21 FE diyorum yine bi ton sorun sayıyorlar bu üç model arasında kaldım kullananlar nasıl telefon yorum yapar mı özellikle S22 çok merak ediyorum.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
iOS'a geçmek istiyorsanız 2. el iPhone 12 modellerine bakabilirsiniz. Eğer iOS şart değilse, paranızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız Galaxy S22 modelini tercih edebilirsiniz ancak pil performansı kötü, eğer gün içerisinde 5-6 saatten fazla kullanıyorsanız günü çıkartmaz. Bütçeniz 14.000 TL - 13.000 TL'ye daralmadığı sürece S21 FE alınması taraftarı değilim.

Reaksiyon puanı
4,384
Arkadaşlar çok büyük çıkmazdayım yardımcı olur musunuz? Ben telefon alma arefesindeyim şuan Poco X3 Pro kullanıyorum. iOS'a geçmek istiyorum ama bütçem az, iPhone 11'e yetiyor. 11 alayım diyorum kime sorsan değmez eskidi çok kötü diyor Samsung s22 alayım diyorum bataryası çok kötü ısınıyor diyorlar. S21 FE diyorum yine bi ton sorun sayıyorlar bu üç model arasında kaldım kullananlar nasıl telefon yorum yapar mı özellikle S22 çok merak ediyorum.
Bütçenizi biraz daha zorlayıp S23 alabilirsiniz. Yazmış olduğunuz cihazlar arasında S21 FE olabilir.
Ancak onda da sorun olduğunu söylediler ise S23 öneririm.

Brahmon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
iOS'a geçmek istiyorsanız 2. el iPhone 12 modellerine bakabilirsiniz. Eğer iOS şart değilse, paranızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız Galaxy S22 modelini tercih edebilirsiniz ancak pil performansı kötü, eğer gün içerisinde 5-6 saatten fazla kullanıyorsanız günü çıkartmaz. Bütçeniz 14.000 TL - 13.000 TL'ye daralmadığı sürece S21 FE alınması taraftarı değilim.
Şuan bendeki POCO X3 pro 60 hz ekran yenileme hızında kullandığımda 6-7 saat ekran süresi veriyor bana yetiyor , ikinci el almayacağım çünkü şirket adına ticari kredi kartından alıp taksit yaptıracağım ve fatura şirket adına kesilmesi lazım yani bütçeme ios olarak sadece iPhone 11 uyuyor, S22'de bence çok mantıklı ve mükemmel ama ekran süresi 3 saat diyorlar aşırı ısınıyor diyorlar ,paranı çöp etme diyorlar o yüzden biraz S21 FE veya iPhone 11 yöneliyorum .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlıyorum hocam pil sorun olmayacaksa S22 de alabilirsiniz o zaman.
Ama pil performansının kötü olması beni ürkütüyor, Piyasa malum cep yakarken.
Aldığınızda da pişman olmanızı istemem şahsen.
Maddi olarak alıp da pişman olma gibi br lüksüm yok POCO X3 Pro'yu alırken çok araştırdım 2,5 yıldır kullanıyorum çok memnunum 2,5 yıllık. olmasına rağmen 6-7 saat ekran süresi veriyor ama kardeşimin telefonu bozuldu ona vereceğim benimde telefona ihtiyacım var ama aldığım telefonda en az 2-3 yıl sorunsuz götürmeli ..

Son düzenleyen moderatör:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003

Brahmon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
S22'yi 4-5 yil rahat rahat kullanirsin.

Wi-Fi'da 6-7 saat ekran süresi alabilirsin. Az çeken mobil veriye bağlıysan 3-4 saatlere kadar düşer.
Isınma ve diğer problemler hakkında bilginiz var mı? Anladığım kadarıyla S22'yi öneriyorsunuz.

Son düzenleyen moderatör:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
Isınma ve diğer problemler hakkında bilginiz var mı? Anladığım kadarıyla S22'yi öneriyorsunuz.
Anormal bir ısınma yok ancak geçtiği üretim bandı nedeniye Genshin Impact gibi konsol grafikli oyunlarda biraz erken throttle yer. El yakacak veya günlük kullanıma engel olacak bir ısınma söz konusu değil.