iPhone 11 pro dan samsung s22 ye geçiş ?

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şikayetçi olanlar hangi Xiaomi modelini kullanıyor acaba? Giriş orta seviye modelleri kullanırsalar tabi şikayetçi olurlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Xiaomi kullanan kitle zaten amiral gemi modelleri almıyor ki. Gidip ucuz diye giriş orta seviye modelleri alıyorlar sonrada şikayet ediyorlar.

Mi 11 epey isiniyordu mesela. PUBG diyorsun cihaz isinmaktan throttle olup Hz dusuruyordu. iPhone YouTube'da takiliyor, Xiaomi cayir cayir akiyor olayini 1000 kisiye de 1 kisi inanan ya cikar ya cikmaz. Ben 2 yildir iPhone 11 kullaniyorum cihazin bir kere tik dedigini gormedim daha. Android cihazlar istedikleri kadar iyi olsa da adamlar daha islemcileri kontrol edemiyor. A15 Bionic dedigimiz islemci 5nm uretimden gecmesine ragmen hem S8 Gen1'den daha az pil tuketiyor hem de daha performansli. Isinma kismina girmiyorum bile. iPhone 13 tarafindaki pil sureleri epey iyi istedigin incelemeyi izleyebilirsin. 13 mini bile pil konusunda gayet iyi.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Mi 11 epey isiniyordu mesela. PUBG diyorsun cihaz isinmaktan throttle olup Hz dusuruyordu. iPhone YouTube'da takiliyor, Xiaomi cayir cayir akiyor olayini 1000 kisiye de 1 kisi inanan ya cikar ya cikmaz. Ben 2 yildir iPhone 11 kullaniyorum cihazin bir kere tik dedigini gormedim daha. Android cihazlar istedikleri kadar iyi olsa da adamlar daha islemcileri kontrol edemiyor. A15 Bionic dedigimiz islemci 5nm uretimden gecmesine ragmen hem S8 Gen1'den daha az pil tuketiyor hem de daha performansli. Isinma kismina girmiyorum bile. iPhone 13 tarafindaki pil sureleri epey iyi istedigin incelemeyi izleyebilirsin. 13 mini bile pil konusunda gayet iyi.
Ben kendi deneyimimi söyledim. İphone xr da da xs te de youtube ve youtube music uygulamalarında yukarı aşağı kaydırma yaparken takıla takıla kaydırıyordu. Hatta şu an hatırlayamadığım birkaç uygulamada daha aynı sorun vardı. Safarinin aktığı gibi akmıyordu. Ama şu an kullandığım mi10t de herşey iphone daki safari gibi akıyor her uygulama.

İphone daki o takılmalar çok gözüme batıyordu. Ama şu mi10t de göze batacak hiçbir takılma titreme yok.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
11 Pro max yada 11 Pro kullandın mı? Se 2020 yada Xs gibi cihazlara bakıp Apple pil olayını beceremiyor demek yanlış bir yorumdur.
Öyle demiyorum,genel itibari ile diğer cihazlardan geriye kalıyor apple.pil biraz daha iyi olabilir.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Öyle demiyorum,genel itibari ile diğer cihazlardan geriye kalıyor apple.pil biraz daha iyi olabilir.
Diğer cihazlardan geri kalıyor? 13 Pro max in bataryada geri kaldığı bir android amiral gemisi bir cihaz söylermisin.

Reaksiyon puanı
7,999
Hayır kalmıyor. 12 serisi özellikle rakiplerine güzel fark atıyor. 13 serisi ise bambaşka boyutta. Rakiplerinden çok daha iyi performans sunuyor. Üstteki arkadaş gibi uygulama hatasından dolayı yaşadığı performans sorunu yüzünden markaya önyargı oluşturan kişiler tarafından ortaya atılmış bir söylem sizin söylediğiniz. Kalıplaşmış yanlış bir söylem yani.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Diğer cihazlardan geri kalıyor? 13 Pro max in bataryada geri kaldığı bir android amiral gemisi bir cihaz söylermisin.
Evet haklısın,hiç 13 pro max kullanmadım bir şey diyemem.

Şu ekonomik koşullardan dolayı alamıyoruz ki.Artık yeni yelefonlar çok büyük ve ağır geliyor bana,uygun bir zamanda 13 almayı planlıyorum fakat ekonomi izin vermiyor.Gerçekten ufak ve hafif bir şey istiyorum.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Hayır kalmıyor. 12 serisi özellikle rakiplerine güzel fark atıyor. 13 serisi ise bambaşka boyutta. Rakiplerinden çok daha iyi performans sunuyor. Üstteki arkadaş gibi uygulama hatasından dolayı yaşadığı performans sorunu yüzünden markaya önyargı oluşturan kişiler tarafından ortaya atılmış bir söylem sizin söylediğiniz. Kalıplaşmış yanlış bir söylem yani.
Uygulama hatasından dolayı instagrama attığımız videoların kalitesi düşüyor o zaman.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Anlamıyorum,apple şu pil konusunda niye bu kadar diretiyor.Çoğu yetmiyor.

Ben gunde tas catlasa 2 saat kullaniyorum iPhone 11'i. Oyun hic oynamam. Bana 4-5 gun gidiyor bu cihazin pili. Bunu hicbir Android cihaz basaramiyor cunku Android cihazlar isletim sistemi geregi ekran kapaliyken iOS'a gore daha fazla pil yiyor. Ben sabah kalktigimda telefonun pili ya yuzde 1 gidiyor ya gitmiyor. Android cihazlarda sabah bir kalkiyorsun yuzde 3-5-8 gitmis pil. He birde 13 serisinin pil performansina bir bakin derim. 13 mini bile S22'den iyi pil performansi veriyor. Duz 13 ise pil canavari. Pro serisine girmiyorum bile.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Evet haklısın,hiç 13 pro max kullanmadım bir şey diyemem.

Şu ekonomik koşullardan dolayı alamıyoruz ki.Artık yeni yelefonlar çok büyük ve ağır geliyor bana,uygun bir zamanda 13 almayı planlıyorum fakat ekonomi izin vermiyor.Gerçekten ufak ve hafif bir şey istiyorum.
Cepte taşımalık,kibar bir cihaz istiyorsan 13 mini almanı tavsiye ederim.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Evet 13 serisi gerçekten güzel sonuç veriyor.Ama android'te sabah kadar pil boşalma sorununa şuanlık rastlamadım.Yüksek ihtimal zararlı AKP paketleri,arkaplanda çalışan uygulamalardan kaynaklanıyordur.7 saat ekran süresi alıyorum,genelde şarjım 2.günün ortalarına doğru biter.Gece bırakırken wifi,arkaplan uygulamarını kapatıyorum sabaha %1 ya gidiyor ya gitmiyor.Bence beklemede giden pil çok önemli değil.Ortalama bir cihaz 5 saat ekran süreri alsa yeter bence,7 saat boyunca ekrana bakmak pek mantıklı değil.Pil konusu çok esnek bir konu aslında.

Not:yukarıda ki detay ironidur,yanlış yazdın demeyin.Malum forumda beni tehdit eden bir beyfendi var şimdi gelir yanlış bilgi veriyorsun der.
Ben gunde tas catlasa 2 saat kullaniyorum iPhone 11'i. Oyun hic oynamam. Bana 4-5 gun gidiyor bu cihazin pili. Bunu hicbir Android cihaz basaramiyor cunku Android cihazlar isletim sistemi geregi ekran kapaliyken iOS'a gore daha fazla pil yiyor. Ben sabah kalktigimda telefonun pili ya yuzde 1 gidiyor ya gitmiyor. Android cihazlarda sabah bir kalkiyorsun yuzde 3-5-8 gitmis pil. He birde 13 serisinin pil performansina bir bakin derim. 13 mini bile S22'den iyi pil performansi veriyor. Duz 13 ise pil canavari. Pro serisine girmiyorum bile.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Evet 13 serisi gerçekten güzel sonuç veriyor.Ama android'te sabah kadar pil boşalma sorununa şuanlık rastlamadım.Yüksek ihtimal zararlı AKP paketleri,arkaplanda çalışan uygulamalardan kaynaklanıyordur.7 saat ekran süresi alıyorum,genelde şarjım 2.günün ortalarına doğru biter.Gece bırakırken wifi,arkaplan uygulamarını kapatıyorum sabaha %1 ya gidiyor ya gitmiyor.Bence beklemede giden pil çok önemli değil.Ortalama bir cihaz 5 saat ekran süreri alsa yeter bence,7 saat boyunca ekrana bakmak pek mantıklı değil.Pil konusu çok esnek bir konu aslında.

Not:yukarıda ki detay ironidur,yanlış yazdın demeyin.Malum forumda beni tehdit eden bir beyfendi var şimdi gelir yanlış bilgi veriyorsun der.
Ben de mi10t de oyun oynamazsam geceleri şarjı hep yüzde 45 - 55 arası takıyorum. Sabah 8 den gece 11 e kadar anca o kadar düşürebiliyorum. Telefon elimden düşmemesine rağmen. Bazen de şarj biraz daha azalsın da öyle takayım diye pubg giriyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Ben pek cok Android cihaz kullandim. Cevremde de abim gibi amiral gemisi seviye Android cihaz kullanan kisiler var. Android tarafinda ekran kapaliyken en iyi pili firmalar OP ve Huawei. Huawei tarafina girmiyorum. OP bile gece biraktigin zaman sabah yuzde 3 civari pili azalmis seviyede cikiyor bu da tum baglantilar kapaliyken. Cihaza ozel bir durum degil 7 - 7 Pro - 8T hepsinde ayniydi. Esas beklemede giden pil cok onemli cunku bu cihazlar gunun yarisindan fazlasini ekran kapali geciriyor. Zaten iOS'un mAh olarak bu kadar geride kalmasina ragmen aradaki farki kapatma nedenlerinden birisi de bu.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bence geçmene gerek yok.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Diğer yorumda belirttiğim gibi okuduğunu anlamıyorsun galiba? Ben aileye dair en ufak hakarette bulunmadım yazılar yukarıda."Babanın oğlu yok karşında" sözünü 12 yaşında ki çocuk dahi anlamını açıklayabilir.Diğer tarafta psikolojisi bozuk olan bir insanın konusuna umursamaz cevaplar verdin ve o konuda yaptığın yanlışları uzunca yazdım ama sen yine okuduğunu anlamadığın için bu iki konudada lafları çarpıtmaya çalıştın,ya da hatalarının farkındasın ama kabullenmiyorsun.Hani beyfendisin ya.Allahtan ben salak değilim,alahtan forumda ki insanlar okuduklarını anlaybiliyorlar.Son olarak beyfendilik dersi veren Murat beyin kendisiyle nasıl çeliştiği burada gösterdiği yetmezmiş gibi beni donanım,yazılım başta olmak üzre tüm konuşmalarda görüşeceğine dair tehdit ediyor.Ne bu cürett,benim yazılım ve donanım bilgime yetecek bilgin varsa yorumlarda cevapta verirsin,hatalarımı da bulursun.Gerçi verdiğin cevaplarda ki yazım hatalarından dolayı kendinide ifade edmiyorsun o da cabası,herkes hata yapar ama sen ne okuduğunu anlıyorsun nede anladığını anlatabiliyorsun.İyi forumlar BEYFENDİ.
Şimdi pazartesi günü hastaneye psikolojiye gidiyorum akıl sağlığım ile ilgili rapor alıyorum.

Bu yazdıklarını çekiyorum ve savcılıkta suç duyurusunda bulunmaya gidiyorum.Dün geceden beri sabır ettim sen her yerde hakaret ettin bende hepsini çektim.

Savcılık başvuru sonrası IP adresini forumdan ister.Mahkemede görüşürüz kardeşim iyi forumlar.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Şimdi pazartesi günü hastaneye psikolojiye gidiyorum akıl sağlığım ile ilgili rapor alıyorum.

Bu yazdıklarını çekiyorum ve savcılıkta suç duyurusunda bulunmaya gidiyorum.Dün geceden beri sabır ettim sen her yerde hakaret ettin bende hepsini çektim.

Savcılık başvuru sonrası IP adresini forumdan ister.Mahkemede görüşürüz kardeşim iyi forumlar.
Yazılarımın hiçbirinde hakaret yok,aksine beni tehdit eden sensin. Sözünün eriysen gidip beni dava edeceksin, her şey ortada. Doğru düzgün verecek cevabın olsaydı verirdin, beni açıkça tehdit edip en son dava edicem diye üste çıkmaya çalışıyorsun. Dava etmeyen sözünün eri değildir!

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Yazılarımın hiçbirinde hakaret yok,aksine beni tehdit eden sensin. Sözünün eriysen gidip beni dava edeceksin, her şey ortada. Doğru düzgün verecek cevabın olsaydı verirdin, beni açıkça tehdit edip en son dava edicem diye üste çıkmaya çalışıyorsun. Dava etmeyen sözünün eri değildir!
Mesajlarının hepsinin ekran görüntüsünü alıp shiftdelete yönetimine seni dava edeceğimi bildirdim.Ben sana suç unsuru oluşturan bir tehditte bulunmadım.

Ayrıca hakaret ve o beynimle ilgili yaptığın açıklamalardan ötürü seni dava edicem.

İlk başlatan ve tahrik eden sensin şu alttaki fotoğraftaki mesaj sonrası senin yazdığın mesaj ile olaylar başladı ki ben o fitiğraf mesajını burada sana yazmadım bile sen başlattın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220603-184557_Chrome.jpg
    Screenshot_20220603-184557_Chrome.jpg
    70.6 KB · Görüntüleme: 48

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Cepte taşımalık,kibar bir cihaz istiyorsan 13 mini almanı tavsiye ederim.
Çok hoş cihaz,bir adamın elinde görmüştün bir an 5s gibi ufak geldi,12 minide olabilir gördüğüm.Cihaz o kadar iyi ayarlanmış ki küçük olsa dahi ekranı büyük.Mesela geçen arkadaşımın iphone 7 telefonunu aldım bi bakayım diye,hani ilk dedim bu ekranla yazı yazılmaz bir şey yapılmaz v.b daha sonra klavyeyi o kadar iyi ayarlamıslar ki hiçte umduğum gibi olmadı.Keşke android tarafında da daha çok iphone 12 mini,13 gibi ufak ve işlevsel modellere başvurulaaydı.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Mesajlarının hepsinin ekran görüntüsünü alıp shiftdelete yönetimine seni dava edeceğimi bildirdim.Ben sana suç unsuru oluşturan bir tehditte bulunmadım.

Ayrıca hakaret ve o beynimle ilgili yaptığın açıklamalardan ötürü seni dava edicem.

İlk başlatan ve tahrik eden sensin şu alttaki fotoğraftaki mesaj sonrası senin yazdığın mesaj ile olaylar başladı ki ben o fitiğraf mesajını burada sana yazmadım bile sen başlattın.
Çok hoş cihaz,bir adamın elinde görmüştün bir an 5s gibi ufak geldi,12 minide olabilir gördüğüm.Cihaz o kadar iyi ayarlanmış ki küçük olsa dahi ekranı büyük.Mesela geçen arkadaşımın iphone 7 telefonunu aldım bi bakayım diye,hani ilk dedim bu ekranla yazı yazılmaz bir şey yapılmaz v.b daha sonra klavyeyi o kadar iyi ayarlamıslar ki hiçte umduğum gibi olmadı.Keşke android tarafında da daha çok iphone 12 mini,13 gibi ufak ve işlevsel modellere başvurulaaydı.
hocalarım öyle tartışmışsınızki 5 sezon dizi çıkar okumaya üşendim :D

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685

Günde ortalama 8-9 saat ekran açıklığım var.Sabah 9'da şarjdan aldığım telefonumu şimdi şarja taktım.(S22)

Eski telefonum S10 plus'tu 3 yıl kullandım.Son zamanlarda onun pili bile 3 saat açık kalmanın altına düşmedi

Benim anlamadığım şu bu android cihazların pillerin 3 yıl boyunca sadece ben mi sorunsuz kullanabiliyorum.

2002'den beri telefon kullanırım 2011'den beri dokunmatik amiral gemisi telefon kullanıyorum.Benimde tek pil sorunu yaşadığım telefon iphone 7 plus oldu.

Bu arada hangi marka olursa olsun bir telefona 35 bin tl verilmez.

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Günde ortalama 8-9 saat ekran açıklığım var.Sabah 9'da şarjdan aldığım telefonumu şimdi şarja taktım.(S22)

Eski telefonum S10 plus'tu 3 yıl kullandım.Son zamanlarda onun pili bile 3 saat açık kalmanın altına düşmedi

Benim anlamadığım şu bu android cihazların pillerin 3 yıl boyunca sadece ben mi sorunsuz kullanabiliyorum.

2002'den beri telefon kullanırım 2011'den beri dokunmatik amiral gemisi telefon kullanıyorum.Benimde tek pil sorunu yaşadığım telefon iphone 7 plus oldu.

Bu arada hangi marka olursa olsun bir telefona 35 bin tl verilmez.
8-9 saat ekran süresini Wi-Fi de alabilirsin ama mobil veride o süreleri rüyanda görürsün.Tek pil sorunu yaşadığım cihaz 7 plus diyorsun.Apple pil sorununu 11 ve üzeri modellerde düzeltti.Eğer sen 11 Pro max kullansaydın emin ol Samsungun bataryasına burun kıvırırdın.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
8-9 saat ekran süresini Wi-Fi de alabilirsin ama mobil veride o süreleri rüyanda görürsün.Tek pil sorunu yaşadığım cihaz 7 plus diyorsun.Apple pil sorununu 11 ve üzeri modellerde düzeltti.Eğer sen 11 Pro max kullansaydın emin ol Samsungun bataryasına burun kıvırırdın.
Hele çift hat taktığında pil ciddi manada fark ediyor.Genelde 2.hattımı kapatıyorum,hem sağlık hemde pil açısından.Cihaz:Redmi Note 10

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Mobil veride alıyorum WiFi kullanmıyorum ben iphoneyi atalı yıllar oldu bir daha da zor alırım Bu telefonu 2 hafta evvel aldım 19 GB mobil veri kullandım.4 tanede oyun var.Günde enaz 20 görüşmem var.Sabah 08'den beri kullanıyorum %13 harcadım
Screenshot_20220604-120237_Settings.jpg
Screenshot_20220604-120248_Settings.jpg

Reaksiyon puanı
7,999
Mobil veride alıyorum WiFi kullanmıyorum ben iphoneyi atalı yıllar oldu bir daha da zor alırım Bu telefonu 2 hafta evvel aldım 19 GB mobil veri kullandım.4 tanede oyun var.Günde enaz 20 görüşmem var. Ekli dosyayı görüntüle 171005Ekli dosyayı görüntüle 171006
3G ile 4.5G internet kullanımı aynı bilginiz olsun. Aksine 3G kullanırsanız sayfalar çok daha yavaş açılacak yani telefon daha çok bekleyecek bu da şarjınızın daha hızlı bitmesine sebep olacak. 4.5G kullansanız aynı içeriğe çok daha hızlı ulaşacağınız için şarjdan tasarruf yaparsınız. Tavsiyem 4.5G şebekesine geçmeniz.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Mobil veride alıyorum WiFi kullanmıyorum ben iphoneyi atalı yıllar oldu bir daha da zor alırım Bu telefonu 2 hafta evvel aldım 19 GB mobil veri kullandım.4 tanede oyun var.Günde enaz 20 görüşmem var.Bu arada internet az gitsin diye 3G kullanıyorum Ekli dosyayı görüntüle 171005Ekli dosyayı görüntüle 171006
Samsung bir cihazda mobil veride 8-9 saat ekran süresi mümkün değil.Güç tasarrufunu açmış,bir çok şeyi kapatmışsın.Kendimde daha önce Samsung cihaz kullandım.Bahsettiğin süreleri Wi-Fi de aldım ama mobil veride hiç bir zaman alamadım.

3G ile 4.5G internet kullanımı aynı bilginiz olsun. Aksine 3G kullanırsanız sayfalar çok daha yavaş açılacak yani telefon daha çok bekleyecek bu da şarjınızın daha hızlı bitmesine sebep olacak. 4.5G kullansanız aynı içeriğe çok daha hızlı ulaşacağınız için şarjdan tasarruf yaparsınız. Tavsiyem 4.5G şebekesine geçmeniz.
Hocam 4,5g de kullansa Samsung bir cihazda mobil veride 8-9 saat ekran süresi mümkün değil.Çünkü Samsung cihazları ekran kapandığında anormal pil tüketir.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Samsung bir cihazda mobil veride 8-9 saat ekran süresi mümkün değil.Güç tasarrufunu açmış,bir çok şeyi kapatmışsın.Kendimde daha önce Samsung cihaz kullandım.Bahsettiğin süreleri Wi-Fi de aldım ama mobil veride hiç bir zaman alamadım.

Hocam 4,5g de kullansa Samsung bir cihazda mobil veride 8-9 saat ekran süresi mümkün değil.Çünkü Samsung cihazları ekran kapandığında anormal pil tüketir.
Ben pilden değil internetten ötürü 4 5 G kullanmıyorum 1 şimdi eski pil kullanımını koyuyorum 2 haziranda çektim güç tasarrufu olmadan boş yere iphoneden iyisi yok diyene bu forumda ispatla gidicem.
Screenshot_20220602-020654_Device care.jpg
Screenshot_20220604-121744_Gallery.jpg

Reaksiyon puanı
7,999
Samsunglar evet arka planda aşırı pil tüketimi yapıyor. S9+ kullanmıştım uzun süre , cihaz bekleme modundayken su gibi şarjı gidiyordu. Sonrasında S10 , S10e ve S20Fe kullanan tanıdıklarıma sorduğumda hepsi bekleme modunda aşırı güç tüketiminden şikayetçiydi. Samsung maalesef pil için yazılım işini çözemiyor. On binlerce TL verdiğin telefondan böylesi pil performansı almak üzücü.