Iphone 11 mi S10 plus mı

S10 plus mı ıphone 11 mi

• Kullanılan toplam oy
    44
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Kişisel bir tercih dünyanın büyük bölümü android cihaz kullanıyor nede olsa..

İPHONE UĞUR BJK

Profesör
Reaksiyon puanı
296
iphone 11 iphone yerine alternatif arıyorsan xiaomi mi 9 t yada huawei p30 bak samsung dan uzak dur adama dert olur

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Donanım istersen s10+ ama kalite istersen iphone 11 neden dersen;
Açık farkla daha güçlü işlemci
Daha iyi yazılım ve bu yazılıma daha optimize
Kamerada apple daha iyi ama esas farkı video ve ses kalitesinde
Daha güvenli market
Daha iyi servis ve ikinci el değeri
Güncelleme olarak s10+ her ne kadar iyi bir donanıma sahip olsada iphone 7 kadar güncelleme alacak
Şıklık göreceli bir kavram ama batarya optimizasyonu eminim apple'ın daha iyidir o zaman yok şu video batarya testi vs. deyip kendimizi kandırmayalım.
Birde milliyetçilikten vuranlar var ülke çıkarı birey çıkarı ile çakışır senin çıkarına olanı al burda boş muhabbet yapanlara bakma, sonuçta yarın erken telefon değiştirmeye kalktığında yine cebinden para çıkacak burdaki vatanseverler tek kuruş atmaz sana ;) Ben olsam google'ın bile android'den vazgeçtiği ortamda böyle bir parayı üstteki arkadaşın dediği gibi android cihaz için yatırmazdım mantıklı değil uzun vadeli düşünüyorsanız xr ve 11 ekranı amoled kadar canlı olmasada vaadettiğini uzun süre size verecek cihazlar.

Reaksiyon puanı
45
Donanım istersen s10+ ama kalite istersen iphone 11 neden dersen;
Açık farkla daha güçlü işlemci
Daha iyi yazılım ve bu yazılıma daha optimize
Kamerada apple daha iyi ama esas farkı video ve ses kalitesinde
Daha güvenli market
Daha iyi servis ve ikinci el değeri
Güncelleme olarak s10+ her ne kadar iyi bir donanıma sahip olsada iphone 7 kadar güncelleme alacak
Şıklık göreceli bir kavram ama batarya optimizasyonu eminim apple'ın daha iyidir o zaman yok şu video batarya testi vs. deyip kendimizi kandırmayalım.
Birde milliyetçilikten vuranlar var ülke çıkarı birey çıkarı ile çakışır senin çıkarına olanı al burda boş muhabbet yapanlara bakma, sonuçta yarın erken telefon değiştirmeye kalktığında yine cebinden para çıkacak burdaki vatanseverler tek kuruş atmaz sana ;) Ben olsam google'ın bile android'den vazgeçtiği ortamda böyle bir parayı üstteki arkadaşın dediği gibi android cihaz için yatırmazdım mantıklı değil uzun vadeli düşünüyorsanız xr ve 11 ekranı amoled kadar canlı olmasada vaadettiğini uzun süre size verecek cihazlar.
Hocam tasarım dışında bütün dediklerinize katılıyorum 6s çıktığı zaman yanlış hatırlamıyorsam note 5 ile arasında kaldım 6s aldım şuan da note 5 modelin adı bile geçmiyor ama 6s son güncellemesini aldı ondan geçtim şuan da kullanıyorum sıkıntısız halla stabil bir şekil de ekran kalitesi parlaklığı da güzel bence. Normal de demiştim yine android düşünüyordum ben bu fiyat ile ıphone 11 çıkmasına şaşırdım. Bir de benim geçmişte yaptığım hata 16 GB almıştım 6s keşke 32 alsaydım diyorum fiyat farkı çoktu. Ama ıphone 11 de yanlış anlamayın ama 64 ile başlıyor tabi güvenip uzun vade için 64 GB almam Herşeyin boyutu artıyor ama 450 tl fark verip 128 GB almak bana mantıklı geldi. Ama aklım s10 plus modelin tasarımında

Son düzenleme:

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
Android cihazlar son yıllarda kendini çok geliştirdi. Fakat bence stabillik ve uzun yıllar performans kaybı yaşamadan kullanım anlamında hala bir iPhone seviyesinde değiller. Bir android kullanıcısı olarak ben iPhone 11 öneririm.

Reaksiyon puanı
4,619
Arkadaşlar uzun yıllardır ıphone kullanıyorum bu sene yeni bir cihaza geçmeye karar verdim s10 plus dı karar verdiğim cihaz ama ıphone 11 fiyatını bana göre uyguna açıklanınca kafam karıştı sizin fikriniz nedir değer mi. Uygun derken benim beklentim 9 bin den aşağı çıkmaz sanıyordum

Samsung Galaxy S10+ almanızı tavsiye ederim, Ama bekleyebilirseniz S11 serisini bekleyin derim :)

İPHONE UĞUR BJK

Profesör
Reaksiyon puanı
296
ben sadece samsung dan uzak dur demeye çalıştım popüler diğer modellere gitsin diye samsung pişmanlıktır

Reaksiyon puanı
45
S10 plusın rakipi iphone 11 pro ve pro max. 11den net bir şekilde daha üstün bir cihaz.
Fiyat olarak note 10 fiyatında pro üstelik 64 GB o parayı vermek mantıksız gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung Galaxy S10+ almanızı tavsiye ederim, Ama bekleyebilirseniz S11 serisini bekleyin derim :)
Adlında şuan da 6s ile batarya dışında hiç sorunum yok ama bir model çıksın 6 7 ay geçsin soğuk duruyorum ama olabilir askında çıktığı an s11 alsam

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Samsung markası pismanliktan başka bir şey değildir verdiğiniz paralara yazık

Reaksiyon puanı
892
Hocam tasarım dışında bütün dediklerinize katılıyorum 6s çıktığı zaman yanlış hatırlamıyorsam note 5 ile arasında kaldım 6s aldım şuan da note 5 modelin adı bile geçmiyor ama 6s son güncellemesini aldı ondan geçtim şuan da kullanıyorum sıkıntısız halla stabil bir şekil de ekran kalitesi parlaklığı da güzel bence. Normal de demiştim yine android düşünüyordum ben bu fiyat ile ıphone 11 çıkmasına şaşırdım. Bir de benim geçmişte yaptığım hata 16 GB almıştım 6s keşke 32 alsaydım diyorum fiyat farkı çoktu. Ama ıphone 11 de yanlış anlamayın ama 64 ile başlıyor tabi güvenip uzun vade için 64 GB almam Herşeyin boyutu artıyor ama 450 tl fark verip 128 GB almak bana mantıklı geldi. Ama aklım s10 plus modelin tasarımında
İphone alın,şuan bana s10 plus hediye gelseydi eğer satar 11 alırdım net söylüyorum.s10 plusda netleme sorunu var videoda,60 fps video çekince eis kapanıyor,iphone x de bile kapanmıyorken üstelik :D

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Samsung markası pismanliktan başka bir şey değildir verdiğiniz paralara yazık
6,1 inç 720p ekran pişmanlıktır.

İphone alın,şuan bana s10 plus hediye gelseydi eğer satar 11 alırdım net söylüyorum.s10 plusda netleme sorunu var videoda,60 fps video çekince eis kapanıyor,iphone x de bile kapanmıyorken üstelik :D
S10 plus da arka ve ön videoda portre varken iphone 11 de yok.S10 plus da geniş açıda gece modu varken iphone 11 de yok. S10 da ön kamerada gece modu varken iphone 11 de yok. S10 plus da 2k plus dinamik amoled ekran varken iPhone 11 de ips 720p ekran var. S10 nun ekran kasa oranı ve tasarımı daha iyi. Note 4 de bile 2k ekran var

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,325
Birde milliyetçilikten vuranlar var ülke çıkarı birey çıkarı ile çakışır senin çıkarına olanı al burda boş muhabbet yapanlara bakma, sonuçta yarın erken telefon değiştirmeye kalktığında yine cebinden para çıkacak burdaki vatanseverler tek kuruş atmaz sana ;) Ben olsam google'ın bile android'den vazgeçtiği ortamda...

Bu sözleri diyebilmek...
Bu sözleri bir Japon duysaydı emin ol kusardı. Bizleri yanlış tanıdığı kanaatine varır, hayıflanırdı.
Ekmeğini yediğin, suyunu içtiğin, havasını teneffüs ettiğin... Bir toprak parçasından bahsetmiyoruz kardeşim, adına "Anavatan, Anayurt" dediğimiz bir ana kucağından, 'Ülkü'müz olan ülkemizden, bağrında sulbünden geldiğimiz dedelerimizi, ninelerimizi saklayan... Yarınlarda ana-babamızı... Ve sonra da bizi saklayacak olan bir "Ana kucağı" Ve de sinesinde peygamberler, nice sahabiler ve yüz binlerce şüheda barındıran... Namusumuzun, haysiyetimizin, onurumuzun ve varlığımızın gölgesi, şemsiyesi olan bir vatan.

Üç kuruşluk menfaat için, şahsi çıkarın için bozuk para gibi harcayabiliyorsun bu değerlerini yani?!
Yahu daha dün... 24 saat evvel... Senin yaşındaydı bir vatan evladı bu "Ana kucağı" selamette kalsın diye toprağa düştü, şehadet şerbetini içti. Muhtemelen bugün de, yarın da (Allah göstermesin ama) bu acı haberleri almaya devam edeceğiz.

Yahu iyi de eğer bu çocuklarımız, bu kınalı kuzularımız senin gibi vatanının milletinin değil de üç kuruşluk çıkarını tercih edenlerin canını, güvenliğini korumak için şehid düştülerse çok yazık olmuş demektir.

Cihaz, telefon, teknoloji vs... Hepsinin canı cehenneme. Ama bu bakış açısı, ama bu zihniyet acıttı yüreğimi gerçekten. Eminim annen, baban da bu yazdıklarını okusaydı çok üzülürlerdi, hatta konu komşudan bile utanırlardı.

Umarım hatanı, yanlışını farkeder gider öncelikle anne babandan, sonra da diğer insanlardan özür dilersin bu arızalı düşüncelerin için.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Bu sözleri diyebilmek...
Bu sözleri bir Japon duysaydı emin ol kusardı. Bizleri yanlış tanıdığı kanaatine varır, hayıflanırdı.
Ekmeğini yediğin, suyunu içtiğin, havasını teneffüs ettiğin... Bir toprak parçasından bahsetmiyoruz kardeşim, adına "Anavatan, Anayurt" dediğimiz bir ana kucağından, 'Ülkü'müz olan ülkemizden, bağrında sulbünden geldiğimiz dedelerimizi, ninelerimizi saklayan... Yarınlarda ana-babamızı... Ve sonra da bizi saklayacak olan bir "Ana kucağı" Ve de sinesinde peygamberler, nice sahabiler ve yüz binlerce şüheda barındıran... Namusumuzun, haysiyetimizin, onurumuzun ve varlığımızın gölgesi, şemsiyesi olan bir vatan.

Üç kuruşluk menfaat için, şahsi çıkarın için bozuk para gibi harcayabiliyorsun bu değerlerini yani?!
Yahu daha dün... 24 saat evvel... Senin yaşındaydı bir vatan evladı bu "Ana kucağı" selamette kalsın diye toprağa düştü, şehadet şerbetini içti. Muhtemelen bugün de, yarın da (Allah göstermesin ama) bu acı haberleri almaya devam edeceğiz.

Yahu iyi de eğer bu çocuklarımız, bu kınalı kuzularımız senin gibi vatanının milletinin değil de üç kuruşluk çıkarını tercih edenlerin canını, güvenliğini korumak için şehid düştülerse çok yazık olmuş demektir.

Cihaz, telefon, teknoloji vs... Hepsinin canı cehenneme. Ama bu bakış açısı, ama bu zihniyet acıttı yüreğimi gerçekten. Eminim annen, baban da bu yazdıklarını okusaydı çok üzülürlerdi, hatta konu komşudan bile utanırlardı.

Umarım hatanı, yanlışını farkeder gider öncelikle anne babandan, sonra da diğer insanlardan özür dilersin bu arızalı düşüncelerin için.
Valla hocam telefonu bile nereye bağladılar

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Leand’ın düşüncesi bir hata değil,görüş. Onun dediği sana mantıklı gelmiyor olabilir ama başkalarına mantıklı geliyor olabilir(ben de buna dahilim). Her şey senli değil bunu unutma.

aYfOn AmaRıGa mALı oNDaN SaGın AlMaYIn demek yerine iphoneun kötü yanlarını veya s10’un iyi yanlarını söylersen hem konu sahibine daha yardımcı olursun,hem de konuyu başka yerlere götürmezsin. Bunu sana daha önce söylemiştim.

Bir de sana iki sorum var:

1) iphonelar amerikan malı değil de mesela Güney Kore malı olsaydı onları önerir miydin? Neden önerirdin/önermezdin?
2) Bilgisayar kullanıyor musun? Kullanıyorsan hangi işletim sistemine sahip?

Valla hocam telefonu bile nereye bağladılar
Bilmem farkında mısın ama konuyu raydan çıkaran kişi o.

Reaksiyon puanı
892
Samsung kameralar arası geçişte kasılıyor,zaten videoda portre 3.parti uygulama ile yapılabilir.Samsung gece modunu geniş açı çekse nolacak apple içinden geçiyor gece çekimlerinde.Ekran olarak tabii ki de s10 daha iyi ama bence s10 un tek üstünlüğü bu.Zaten 11 in ekranı da gayet iyi.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Bi bildiğin 6,1 inç 720p
Android vs ios ?????????
İos un ömrü daha uzundur
Samsung a 7000 tl vermek pişmanlığında ötesi bir şey olacaktır???
Bir tek bildiğiniz samsung pişmanlıktır. Neden iPhone 11 pro ve pro max samsung ekranı kullanıyor ? ? ? ?. İos fazla güncelleme alıyor fakat nerdeyse hiç birşey değişmiyor.

Samsung kameralar arası geçişte kasılıyor
Neden bende kasmıyor.

Reaksiyon puanı
45
Samsung kameralar arası geçişte kasılıyor,zaten videoda portre 3.parti uygulama ile yapılabilir.Samsung gece modunu geniş açı çekse nolacak apple içinden geçiyor gece çekimlerinde.Ekran olarak tabii ki de s10 daha iyi ama bence s10 un tek üstünlüğü bu.Zaten 11 in ekranı da gayet iyi.
Ben bu ekran olayını çözemedim bana 6s ekranı bile yetiyor çözünürlük olarak genel kullanım olarak hatta 5s 4s 4 applenin kullandığım hiç bir ürününden ekran kalites olarak sorun yaşamadım. 4s modelim varken arkadaşım.s3 almıştı o zaman 1500 tl idi sanırım s3 hd ekrandı ama 4s daha iyiydi parlaklık canlılık olarak

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Ben bu ekran olayını çözemedim bana 6s ekranı bile yetiyor çözünürlük olarak genel kullanım olarak hatta 5s 4s 4 applenin kullandığım hiç bir ürününden ekran kalites olarak sorun yaşamadım. 4s modelim varken arkadaşım.s3 almıştı o zaman 1500 tl idi sanırım s3 hd ekrandı ama 4s daha iyiydi parlaklık canlılık olarak
4,7 inç te pek belli olmuyor. S3 zamanlarında iphone ların ekranları daha iyiydi.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
892
Bir tek bildiğiniz samsung pişmanlıktır. Neden iPhone 11 pro ve pro max samsung ekranı kullanıyor ? ? ? ?. İos fazla güncelleme alıyor fakat nerdeyse hiç birşey değişmiyor.

Neden bende kasmıyor.
Videoda kasılıyor,iphonedoyu izleyin derim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...