iPhone 11 alınır mı

KhalTrex

Asistan
20 Ekim 2020
187
71
28
29
Kaba diyenler iphone 12 mini öneriyorlar bu telefon kabaysa o telefon o boy ve o kalınlıkla ne olur.
8000 tllik bir cihazı 6300 e almışsınız iyi ve telefonda gayet kullanışlı
Biz kabul ediyoruz zaten, çerçevesi paslanmaz çelik ve ekranı oled olduğu için 11'in çerçeve ve ekrana göre çok çok iyi ama işte telefonların arasındaki fark bunlarla sınırlı değil ve bir telefonu almak için gidip de önceliği çerçeveye vermezsin oled ekrana verirsin belki ama telefonun diğer özellikleri o kadar fazla ki ekran lcd bile olsa telefonu yok sattırıyor. Ve en önemlisi telefonun fiyatı 9 bini geçmiş durumda ve arkadaş 11'i 6830 tl'ye almış. arada 2200 tl den fazla fiyat farkı var. Ve ben 11 de kullanmıyorum se 2020 kullanıyorum. Açık konuşayım, evet benim param 11'e yetmediği için se 2020 aldım ve benim param XS'e yetse bile gidip XS asla almam çünkü eski bir telefon. Gider 11 pro alırım. Neden eski bir telefona yeni çıkmış bir telefondan daha fazla para vereyim ki? Normal şartlarda iki telefonda ev kullanıcısını asla üzmez iki telefonda minimum 4-5 sene götürür ama 4 sene sonra XS güncelleme almayı bıraktığında 11 hala güncelleme almaya devam edecek ve o beğenmediğin aradaki %30'luk performans farkı o zaman ortaya çıkacak.

mustafauge

Öğrenci
14 Nisan 2016
16
4
3
31
Tasarım olarak bir fark yok.???????????? Şaka yapıyorsun herhalde ??? 11 in yan çerçevelerindeki kalınlığı ve ağırlığı görmemek için kör olmak lazım.Tasarım konusunda Xs bariz üstün.Ekran konusunda Xs çok iyi bir ekran kalitesi sunarken,11 vasat bir ekran kalitesi sunuyor.Bir tanesi Apple'ın dünyasında orta üst segment bir cihaz iken diğeri 2 yaşındada olsa bir amiral gemisi.Xs ile 11 i aynı terazinin kantarına koymam.Bir tanesi her şeyiyle kalite,diğeri özellikleri kısılmış bir cihaz.
Merhaba arkadaşlar 8750 tl ye sıfır kapalı kutu iPhone XS 64 GB buldum tanıdığım telefoncu arkadaşımdan şöyle de bir şey var Turkcell de şu an iPhone 11 Pro 64 GB 10.849 hangisi mantıklı yardımcı olursanız sevinirim ?? 6s den sonra hangisi pişman etmez

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
resimleri eklerken tam resim 'i tıklayıp ekleyin!
WhatsApp Image 2020-07-20 at 18.39.53.jpeg

Rdmsy

Öğrenci
20 Mart 2017
73
45
18
35
Tavsiyeler için çok sağolun arkadaşlar. Daha önce xs de kullandım batarya tatmin etmemişti o sebeple ben p30 a geçmiştim gayet memnunum, eşime alacağımız telefon sosyal medya ağırlıklı kullanılacak mecbur iPhone bakıyoruz. 11 in bataryasindan memnun olmayan duymadım pro ya zaten o kadar para vermek istemiyorum en mantıklı seçenek 11 gibi görünmüştü. 6800 gibi bi fiyatı görünce de aldım. Genel olarak herkes olumlu bahsetmiş. Erenist2020 arkadaşın görüşlerine de saygı duyuyorum bana p30 u tavsiye edip aldıran da odur :) artık ekran kasa oranını görmezden gelecez mecbur.

Laufeyson

Rektör
19 Temmuz 2020
10,877
13,063
4,958
Tavsiyeler için çok sağolun arkadaşlar. Daha önce xs de kullandım batarya tatmin etmemişti o sebeple ben p30 a geçmiştim gayet memnunum, eşime alacağımız telefon sosyal medya ağırlıklı kullanılacak mecbur iPhone bakıyoruz. 11 in bataryasindan memnun olmayan duymadım pro ya zaten o kadar para vermek istemiyorum en mantıklı seçenek 11 gibi görünmüştü. 6800 gibi bi fiyatı görünce de aldım. Genel olarak herkes olumlu bahsetmiş. Erenist2020 arkadaşın görüşlerine de saygı duyuyorum bana p30 u tavsiye edip aldıran da odur :) artık ekran kasa oranını görmezden gelecez mecbur.
iPhone 11 in bataryası 2 gün gidiyor ve 10-11 saat ekran süresi veriyor.

KhalTrex

Asistan
20 Ekim 2020
187
71
28
29
Eğer dediğiniz gibi kullanım olursa o telefondan en az 17 saat ekran süresi alırsınız ve telefonu zamanı geldiğinde eskiyi getir yeniyi al tarzı kampanyalarda bir android telefona oranla çok daha karlı bir fiyata satıp iyi bir telefon alabilirsiniz. İphone Türkiye piyasasında en güvenilir limandır. Alırsın arkana bakmazsın. Bazı modelleri gerek tasarımsal gerekse pil konusunda kullanıcılarını üzse de telefonun değeri sayesinde bunlarda görmezden gelinebiliyor ki artık ben iphone 11 den sonra iphone modellerinde pil sorunu ve ekran sorunu yaşanılacağını sanmıyorum çünkü bu saatten sonra apple kolay kolay oled ekrandan geri dönmeyeceğini, bataryayı da bir se 2020 kadar küçük koymayacağını tahmin ediyorum.

Laufeyson

Rektör
19 Temmuz 2020
10,877
13,063
4,958
Eğer dediğiniz gibi kullanım olursa o telefondan en az 17 saat ekran süresi alırsınız ve telefonu zamanı geldiğinde eskiyi getir yeniyi al tarzı kampanyalarda bir android telefona oranla çok daha karlı bir fiyata satıp iyi bir telefon alabilirsiniz. İphone Türkiye piyasasında en güvenilir limandır. Alırsın arkana bakmazsın. Bazı modelleri gerek tasarımsal gerekse pil konusunda kullanıcılarını üzse de telefonun değeri sayesinde bunlarda görmezden gelinebiliyor ki artık ben iphone 11 den sonra iphone modellerinde pil sorunu ve ekran sorunu yaşanılacağını sanmıyorum çünkü bu saatten sonra apple kolay kolay oled ekrandan geri dönmeyeceğini, bataryayı da bir se 2020 kadar küçük koymayacağını tahmin ediyorum.
Ben neden bu kadar katılıyorum bu mesaja. Tamamıyla katılıyorum.

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Merhaba arkadaşlar 8750 tl ye sıfır kapalı kutu iPhone XS 64 GB buldum tanıdığım telefoncu arkadaşımdan şöyle de bir şey var Turkcell de şu an iPhone 11 Pro 64 GB 10.849 hangisi mantıklı yardımcı olursanız sevinirim ?? 6s den sonra hangisi pişman etmez
Tabiki 11 pro.İkisi tasarım olarak aynı olsada 11 pro bir kamera fazla olması,daha iyi batarya performansı ve güncel olmasından dolayı tavsiye ederim.

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Hocam ben şu açıdan bakıyorum.Bugün iPhone 11 7000 TL yani 3 asgari ücret maaşı.Ben bugün 7000 TL veriyorsam o cihazın kalite olarak ortalama değil çok iyi olması lazım.Tamam 11 in batarya performansı iyi ben 11 e hiç zaman bataryası kötü demedim zaten.11 in ekran kalitesi ve tasarımı 7000 TL nin karşılığı değil ama bazıları bunu ya anlamıyor yada anlamak istemiyor.11 pro fiyat olarak pahalı bir cihaz ama eşinize 11 pro aldığınızda eşiniz ya biz bu cihaza 10000 TL verdik ama şu özelliğine değdimi? Demiyecek.11 pro mükemmel bir cihaz,11 vasat bir cihaz.Aralarındaki fark bu.Eşinizin 7000 TL verip vasat bir cihaz kullanması sizi memnun edecekse 11 le devam edin.Diyecek bir şeyim yok.

Laufeyson

Rektör
19 Temmuz 2020
10,877
13,063
4,958
Hocam ben şu açıdan bakıyorum.Bugün iPhone 11 7000 TL yani 3 asgari ücret maaşı.Ben bugün 7000 TL veriyorsam o cihazın kalite olarak ortalama değil çok iyi olması lazım.Tamam 11 in batarya performansı iyi ben 11 e hiç zaman bataryası kötü demedim zaten.11 in ekran kalitesi ve tasarımı 7000 TL nin karşılığı değil ama bazıları bunu ya anlamıyor yada anlamak istemiyor.11 pro fiyat olarak pahalı bir cihaz ama eşinize 11 pro aldığınızda eşiniz ya biz bu cihaza 10000 TL verdik ama şu özelliğine değdimi? Demiyecek.11 pro mükemmel bir cihaz,11 vasat bir cihaz.Aralarındaki fark bu.Eşinizin 7000 TL verip vasat bir cihaz kullanması sizi memnun edecekse 11 le devam edin.Diyecek bir şeyim yok.
Siz hangi telefonu kullanıyorsunuz çok merak ediyorum da?
Aynen iPhone 11 vasat bir cihaz.
Katılıyorum size.

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Siz hangi telefonu kullanıyorsunuz çok merak ediyorum da?
Aynen iPhone 11 vasat bir cihaz.
Katılıyorum size.
Mate 10 pro kullanıyorum.Yazın Se 2020 almak var kafamda.Bir konuda anlaşalım vasat demek kötü yada çok kötü demek değil.Vasat demek orta demek.11 in sunduğu kalite Xr gibi orta.11 in ikinci elleri Xr gibi 5500-5800 bandında olsa bende senin gibi 11 önerirdim ama ekranı ve tasarımı tartışılan bir cihaza 7000 TL verilmesini doğru bulmuyorum.Para günümüzde kolay kazanılmıyor.Büyük paralar verdikten sonra çok iyi bir kalite beklemenin birçok insanın en doğal hakkı diye düşünüyorum.

Laufeyson

Rektör
19 Temmuz 2020
10,877
13,063
4,958
Mate 10 pro kullanıyorum.Yazın Se 2020 almak var kafamda.Bir konuda anlaşalım vasat demek kötü yada çok kötü demek değil.Vasat demek orta demek.11 in sunduğu kalite Xr gibi orta.11 in ikinci elleri Xr gibi 5500-5800 bandında olsa bende senin gibi 11 önerirdim ama ekranı ve tasarımı tartışılan bir cihaza 7000 TL verilmesini doğru bulmuyorum.Para günümüzde kolay kazanılmıyor.Büyük paralar verdikten sonra çok iyi bir kalite beklemenin birçok insanın en doğal hakkı diye düşünüyorum.
Vasat orta demek?! Hmmm.
Se2020 nin ekranı vasat asıl.

CheriouR

Doçent
20 Nisan 2015
511
213
43
Merhaba arkadaşlar ben Huawei p30 kullanıyorum eve başka telefonu lazım oldu bizim 6si emekliye ayırdık bu indirimlerden 6830 a iPhone 11 aldık. Ürün daha gelmedi biraz yorumları falan okuyunca ekran ve boyut kenar çerçeve olarak baya eleştiri almış acaba gelmeden iade mi etsek diye düşünmeye başladım. Sizce bu fiyata alıp kullanmak mantıklı mi?
Gayet mantıklı. Yakın zaman önce XR modelini aldım. Yorumlar, söylenenler dediğiniz gibi. Çerçeveler kalın, çözünürlük kötü vs..
Doğal olarak bi beklenti oluştu, ama beklentimin üstünde bir cihazmış. İphone 11 de ayni tasarıma sahip zaten. Çerçeveleri o kadar dert etmeyin. İphone 11 Pro Max’e göre evet çerçeveleri kalın. Evet çözünürlüğü düşük. Evet Lcd ekran.
İphone 11 Pro maxden daha iyi değil.
Bu cihazın kötü olduğunu anlamına gelmiyor.
Kağıt üzerindeki teknik bilgilerle aktif kullanıcı deneyimi birbirinden farklı olabiliyor. Mesela ekran cidden söylendiği kadar rezalet değil. Kötü değil. Daha iyi olabilir mi? Evet. Ama rezalet değil.

A kişisi çerçeveler kalın der
B kişisi ideal der
C kişisi tam bana göre der

Herkes bisey der. En doğru karar gidip bizzat bi teknoloji mağazasın da kendiniz deneyimlemek. Size göre okeyse, okeydir.

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Vasat orta demek?! Hmmm.
Se 2020 nin ekranıda,sunduğu kalitede genel olarak vasat.Ben Se 2020 ye hiçbir zaman süper kalite demedim.Fiyatına göre sunduğu kalite kullanıcıyı memnun edecek seviyede.Bugün 5000 TL verip A13 bionic işlemcili bir cihaza sahip olmak İphone kullanmak isteyen bir çok insan için ciddi bir avantaj.

Son düzenleme:

KhalTrex

Asistan
20 Ekim 2020
187
71
28
29
Vasat orta demek?! Hmmm.
kanka se 2020 ile 11 arasında ekranın büyük olması dışında fark yok. Azıcık çözünürlüğü yüksek sebebi de ekranın büyük olması. Bende büyük ekran seviyorum ama bu ekranı da seven çok fazla insan olmasa apple çıkarmaz bence. Dediklerine göre tüm dünyada en çok sevilen ve kullanılan ekran boyutu bu se 2020'nin boyutuymuş yani 6s, 7, 8 vs. Bence vasatlık durum ekranın oled değilde lcd olması. Zamanında oled tarzı ekranı olan telefonları kullanmış birisine lcd ekran verdiğinde farkı anlıyor ama zamanla ona da alışılıyor. Gerçi ben eski telefonumu atmadım ve hala kullanıyorum o yüzden daha alışamadım ama yinede idare eder. Benim param olsaydı ne 11 ne se alırdım XS hiç almazdım gider 12 mini alırdım. Bana göre ekran konusunda çok çok iyi bir telefon, hem ekran boyutu hem kullanılan malzeme oled olması vs derken gerçekten kendine çeken bir telefon. 12 mini olsa herhalde bir 6 yıl daha telefon almazdım ama bu se 2020'yi en fazla 2 sene sonra değiştirmeyi düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Se 2020 nin ekranıda,sunduğu kalitede genel olarak vasat.Ben Se 2020 ye hiçbir zaman süper kalite demedim.Fiyatına göre sunduğu kalite kullanıcıyı memnun edecek seviyede.Bugün 5000 TL verip A13 bionic işlemcili bir cihaza sahip olmak İphone kullanmak isteyen bir çok insan için ciddi bir avantaj.
Keşke 12 mini fiyatı Türkiye'de se 2020'e benzer bir fiyata satılsa da elimdeki se 2020'yi satıp 12 mini alsam :D

Son düzenleme:

Laufeyson

Rektör
19 Temmuz 2020
10,877
13,063
4,958
Vasat orta mı demek onu açıklayın bir.

KhalTrex

Asistan
20 Ekim 2020
187
71
28
29
iPhone 11 10 üzerinden 5 mi?
Xs diye tutturmuş. 2 yaşında olan cihaza o kadar para vermek bana göre doğru değil. Hatta çok saçma.
Kanka ben vasat demiyorum onu diyen arkadaşın kendi şahsi düşüncesine göre vasat. Saygı duymak lazım. Bende sana katılıyorum, 2 yaşındaki bir telefona 9000 tl asla vermem. Eğer dedikleri gibi 12 mini Türkiye fiyatı 10 bin tl olursa zaten bunu söyleyen arkadaş da XS unutacağını düşünüyorum 12 mini varken XS de demez herhalde :D derse yine dediğim gibi kendi düşüncesi bizi bağlamaz.

Laufeyson

Rektör
19 Temmuz 2020
10,877
13,063
4,958
Kanka ben vasat demiyorum onu diyen arkadaşın kendi şahsi düşüncesine göre vasat. Saygı duymak lazım. Bende sana katılıyorum, 2 yaşındaki bir telefona 9000 tl asla vermem. Eğer dedikleri gibi 12 mini Türkiye fiyatı 10 bin tl olursa zaten bunu söyleyen arkadaş da XS unutacağını düşünüyorum 12 mini varken XS de demez herhalde :D derse yine dediğim gibi kendi düşüncesi bizi bağlamaz.
Ben senin dediğin her şeye katılıyorum zaten. Sen doğru söylüyorsun.
Ama o arkadaş yanlış bilgilendiriyor. Yarın bir gün birisi dediğini yapar da pişman olursa vicdan azabı çeker 10000tl lik bir şeyi aldırdığı için.

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Ben Xs i önerirken ikinci el olarak önerdim.Xs in sıfırı 9000 TL.2 yaşındaki bir cihaza 9000 TL verilmemesi gerektiğini daha önce yazdım.Xs in ikinci eli 6500-7000 TL arasında.7000 TL yi 11 e vermektense ikinci el Xs almak bence daha mantıklı.

Ben senin dediğin her şeye katılıyorum zaten. Sen doğru söylüyorsun.
Ama o arkadaş yanlış bilgilendiriyor. Yarın bir gün birisi dediğini yapar da pişman olursa vicdan azabı çeker 10000tl lik bir şeyi aldırdığı için.
Xs i 0 önermedim.Xs in ikinci elleri 6500-7000 TL arasında satılıyor.11 e 7000 TL vermektense ikinci el Xs almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

KhalTrex

Asistan
20 Ekim 2020
187
71
28
29
Ben Xs i önerirken ikinci el olarak önerdim.Xs in sıfırı 9000 TL.2 yaşındaki bir cihaza 9000 TL verilmemesi gerektiğini daha önce yazdım.Xs in ikinci eli 6500-7000 TL arasında.7000 TL yi 11 e vermektense ikinci el Xs almak bence daha mantıklı.

Xs i 0 önermedim.Xs in ikinci elleri 6500-7000 TL arasında satılıyor.11 e 7000 TL vermektense ikinci el Xs almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
İyide kankam ikinci el telefona 7 bin tl vermek çok daha mantıksız bir hareket olmaz mı?

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
İyide kankam ikinci el telefona 7 bin tl vermek çok daha mantıksız bir hareket olmaz mı?
Kusura bakma ama Ekranı,tasarımı tartışılan,özellikleri kısılmış bir tuğlaya 7000 TL vermem.Xs eline aldığında evet kalite budur dedirten bir cihaz.Ben iyi bir kaliteye 7000 TL veririm ama vasat bir cihaza 7000 TL vermem.

Son düzenleme:

Geralt_Of_Rivia

Asistan
24 Haziran 2019
137
20
18
19
Merhaba arkadaşlar ben Huawei p30 kullanıyorum eve başka telefonu lazım oldu bizim 6si emekliye ayırdık bu indirimlerden 6830 a iPhone 11 aldık. Ürün daha gelmedi biraz yorumları falan okuyunca ekran ve boyut kenar çerçeve olarak baya eleştiri almış acaba gelmeden iade mi etsek diye düşünmeye başladım. Sizce bu fiyata alıp kullanmak mantıklı mi?
Ekranı tft oled ekran kullanan biri olarak söylüyorum oled kullanınca baska ekrana bakamıyorum bile öyle kaliteli

Laufeyson

Rektör
19 Temmuz 2020
10,877
13,063
4,958
Kusura bakma ama Ekranı,tasarımı tartışılan,özellikleri kısılmış bir tuğlaya 7000 TL vermem.Xs eline aldığında evet kalite budur dedirten bir cihaz.Ben iyi bir kaliteye 7000 TL veririm ama vasat bir cihaza 7000 TL vermem.
Aynen aynen. Her şeyi kısılmış. Hiçbir özelliği yok. Bir de 2.el alacakmışız ????
Biz de hiçbir şey bilmiyoruz dimi gidip 2.el xs alcağız bir de 7000 lira vereceğiz orada iphone 11 dururken.

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Aynen aynen. Her şeyi kısılmış. Hiçbir özelliği yok. Bir de 2.el alacakmışız ????
Biz de hiçbir şey bilmiyoruz dimi gidip 2.el xs alcağız bir de 7000 lira vereceğiz orada iphone 11 dururken.
İphone 11 i şişirmekten vazgeç.Xs i eline alıp kullanmadığın o kadar belli ki.11 i defalarca kullandım.11 vasat bir cihaz.Yazdıklarımın arkasındayım.11 e 7000 TL verip 5 yıl vasat bir cihaz kullanacağıma ikinci el Xs alır 4 yıl iyi kalite sunan bir cihaz kullanırım.Evet bir şey bilmiyorsun Eğer bir şey bilseydin o tasarıma,o ekrana 7000 TL verip 11 almazdın.Sakın bana şu kadar sattı deme.Onun açıklamasının tamamen duygusal olduğunu anlattım.11 pro ile 11 arasında ciddi farklar olmasına rağmen ben bunu maddeler halinde yazmama rağmen 5000 TL ye değer fark yok diyip 11 fanboyluğu yapman zaten herşeyi anlatıyor.Ben 11 ile 11 pro arasında 5000 TL ye değecek fark yok saçmalığını okurken utandım,sen yazarken utanmadın.

daily.Chavo

Profesör
23 Eylül 2020
2,042
1,494
293
2 yaşındaki bir cihaz almakmı güncel bir cihazmı almakmı

İki yaşındaki bir cihazmı güncel bir cihazmı ?