Öneri (IOS/Android)Mobil için oynanabilecek 5 yarış oyun (Ve deneyimlerim)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

TheTruthHurts

Profesör
FPS ayarını da ayarlayamıyor muyuz ayarlardan

Mesela cihazın gücü yetecekse hem grafik hem 60/90 fps
Oyunda 3(2018-2020 ipad pro için 4) mod var:

Grafik modu: Grafiği yüksek yapıyor(ama dediğim gibi en yüksek yapmıyor. Onun için dosyadan değiştirmek lazım). 30fps sınırı var.

Performans modu: Hdr/bloom,hareket izi gibi grafik ayarları kısılıyor ama oyun 60fps oluyor.

Performans modu+: Sanırsam bu sadece 2018 ve 2020 model iPad proda var. Grafikler kısılıyor(ama neler kısılıyor bilmiyorum) ve max fps limiti 120 oluyor.

Batarya tasarruf modu: Bloom,hareket izi,dinamik gölge gibi olabildiğinde grafikleri düşürüyor ve fps limitini 30’a ayarlıyor. Amacı daha az batarya sömürmesi.

Grafik konfigürasyon dosyasından fps’i 90 yada 120 yapabiliyoruz ama resmî olarak 2018-2020 iPad Pro hariç cihazların fps limiti 60.

Bazı eski cihazlar 60fps limitinden bile yararlanamıyor. Onlar her türlü 30fps alıyor.

EFI Shell

Dekan
Oyunda 3(2018-2020 ipad pro için 4) mod var:

Grafik modu: Grafiği yüksek yapıyor(ama dediğim gibi en yüksek yapmıyor. Onun için dosyadan değiştirmek lazım). 30fps sınırı var.

Performans modu: Hdr/bloom,hareket izi gibi grafik ayarları kısılıyor ama oyun 60fps oluyor.

Performans modu+: Sanırsam bu sadece 2018 ve 2020 model iPad proda var. Grafikler kısılıyor(ama neler kısılıyor bilmiyorum) ve max fps limiti 120 oluyor.

Batarya tasarruf modu: Bloom,hareket izi,dinamik gölge gibi olabildiğinde grafikleri düşürüyor ve fps limitini 30’a ayarlıyor. Amacı daha az batarya sömürmesi.

Grafik konfigürasyon dosyasından fps’i 90 yada 120 yapabiliyoruz ama resmî olarak 2018-2020 iPad Pro hariç cihazların fps limiti 60.

Bazı eski cihazlar 60fps limitinden bile yararlanamıyor. Onlar her türlü 30fps alıyor.
Herhalde V-sync açıyor olabilir oyun 30FPS ya da 60FPS olduğuna göre. Ya da normal FPS limiti olmalı.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Benim hayatımda gördüğüm en iyi fiziklere ve gerçekçiliğe sahip oyun real racing 3 (mobilde). Şu an oynuyorum. Hileli oynuyorum. Daha önceden baya bir oynamıştım ve oyun bitmemişti. Ve bitmiyorda. Ama gerçekten inanılmaz fizikleri var. İç kamerası da çok gerçekçi. Gerçekten iç kamerada seslere, ve her hangi bir dönüş, kavis gibi şeylerde ki hareketlere çok özenmişler. Ve en iyisi 2GB ram ile oynanabiliyor.

Son düzenleyen moderatör:

TheTruthHurts

Profesör
Benim hayatımda gördüğüm en iyi fiziklere ve gerçekçiliğe sahip oyun real racing 3 (mobilde). Şu an oynuyorum. Hileli oynuyorum. Daha önceden baya bir oynamıştım ve oyun bitmemişti. Ve bitmiyorda. Ama gerçekten inanılmaz fizikleri var. İç kamerası da çok gerçekçi. Gerçekten iç kamerada seslere, ve her hangi bir dönüş, kavis gibi şeylerde ki hareketlere çok özenmişler. Ve en iyisi 2GB ram ile oynanabiliyor.
Em güzel yanlarından birisi de eski cihazla kolayca oynayabilmek. Fiziği 2013’e göre çok güzeldi ama artık çok daha iyi fiziğe sahip oyunlar var. Diğer bedava oyunları indirip fiziklerini deneyimlemeni öneririm.

Oyun çok pay2win olmasaydı ve tamir etmeyle zaman falan kaybettirmeseydi bitirmek çok daha kolay olurdu diye düşünüyorum.

İç kamerası en iyisi diyebilirim. Her arabada çok detaylı bir şekilde kokpit kamerası yapmışlar. Diğer oyunlar bu kadar yapmadı.

Ses olarak ta assoluto ve grid gibi oyunlar daha gerçekçi. Elbette bu tüm arabalar için geçerli olmayabilir.

Son düzenleyen moderatör:

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Em güzel yanlarından birisi de eski cihazla kolayca oynayabilmek. Fiziği 2013’e göre çok güzeldi ama artık çok daha iyi fiziğe sahip oyunlar var. Diğer bedava oyunları indirip fiziklerini deneyimlemeni öneririm.

Oyun çok pay2win olmasaydı ve tamir etmeyle zaman falan kaybettirmeseydi bitirmek çok daha kolay olurdu diye düşünüyorum. Merak ettim,hileyle çoklu oyuncu oynayabiliyor musun?

İç kamerası en iyisi diyebilirim. Her arabada çok detaylı bir şekilde kokpit kamerası yapmışlar. Diğer oyunlar bu kadar yapmadı.

Ses olarak ta assoluto ve grid gibi oyunlar daha gerçekçi. Elbette bu tüm arabalar için geçerli olmayabilir.
Elimde olsa oynamak çok isterdim diğer oyunları da. Zaten emini daha iyidir fizikleri ama ben elimdeki tableti çok da fazla zorlamak istemiyorum zaten eski ve real racing 3 oynarken iyi performans için aşırı ısınıyor, diğerlerini pek de denemek istemiyorum. Çünkü tablet çok zorlanıyor ve eğer her hangi bir şey olursa sıkıntıdan patlarım. Ve şu tamir ettirme konusunda kesinlikle katılıyorum.

TheTruthHurts

Profesör
Elimde olsa oynamak çok isterdim diğer oyunları da. Zaten emini daha iyidir fizikleri ama ben elimdeki tableti çok da fazla zorlamak istemiyorum zaten eski ve real racing 3 oynarken iyi performans için aşırı ısınıyor, diğerlerini pek de denemek istemiyorum. Çünkü tablet çok zorlanıyor ve eğer her hangi bir şey olursa sıkıntıdan patlarım. Ve şu tamir ettirme konusunda kesinlikle katılıyorum.
Assoluto’nun fiziğini denemenizi öneririm. İvmesi,hızı falan çok güzel yansıtmışlar. Yanlış hatırlamıyorsam o oyunu en yüksek grafikte s7 bile oynatıyordu. Tabletinin modelini bilmiyorum ama düşük grafikleri deneyimlediğimde birçok cihazın rahatça kaldırabileceği kanısına vardım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Savaş oyunları için de benzer bir yazı hazırlayabilir misiniz? Gerçekten güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.
Teşekkür ederim :) Savaş değil de onun geneli olan aksiyon oyunlarını yapmayı planlıyorum.

Yeterince deneyimlediğimde hazırlamaya başlayacağım.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Assoluto’nun fiziğini denemenizi öneririm. İvmesi,hızı falan çok güzel yansıtmışlar. Yanlış hatırlamıyorsam o oyunu en yüksek grafikte s7 bile oynatıyordu. Tabletinin modelini bilmiyorum ama düşük grafikleri deneyimlediğimde birçok cihazın rahatça kaldırabileceği kanısına vardım.
Desteklemiyor. E-TAB 5 var baya bir eskiden kalma. Neden olduğunu bilemiyorum. Play store dışında bir yerden indirsem sıkıntı olur mu? Veya nereden indirebilirim?

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Umarım yakın zamanda yükseltirsin :)
Teşekkürler.

Şunu söyleyebilirim ki Asphlat 9 grafikler ve araba çeşitliliği dışında çok kötü, rezalet bir oyun. Zorluk seviyesi çok fazla. Hayvan gibi para biriktiriyorsunuz ama 1 tane araba bile araba alamıyorsunuz. İlla ki kartlar ile araba almanızı istiyor. 300 takoz (veya elmas) verip A sınıfı bir araba için aldığınız paketten 1 tane A sınıfı araç kartı çıkmayabiliyor ki bana hiç çıkmadı. Yani kartları biriktirmek için illa ki kesinlikle ama kesinlikle para vermeniz gerekiyor. Tamamen para üzerine kurulmuş bir oyun. Aşırı p2w. Ve ileri seviyelerde yani B sınıfı kategorisine yavaş yavaş gelmeye başladığınızda 1 araba için istediği kart sayısı 30-40 falan ki çok daha fazla olanlar da 60 tane istenilen var. Ve bir arabayı geliştirmeniz gerekiyor. Bunun için istediği kart sayısı daha fazla. Aslında p2w belirtisi yok baya tamamen para üzerine kurulmuş. Fizikler yok. Ben gaza basma olayının bile olmadığını gördüm oynarken. Sadece aracı döndürebiliyorsunuz. Fren yapamıyorsunuz. Dönüşlerin %99'unu drift ile geçmek zorunda kalıyorsunuz. Şu benzin sistemi çok kötü ve 1 benzin için hayvan gibi takoz istiyor. Özellikle çok hyper araçlarda benzin sayısı 3'e düşüyor ve 1 benzin için en az 3 katını istiyor. Bazı süreli yarışlar için verilen süreler çok çok kısa. Bir de arabanın seviyesi var. O seviye için parçaları para vererek artırıyorsunuz ve parçanın yükseltmesi tamamlanınca daha fazla yükseltme için kart istiyor. Kartları toplayınca yıldız seviyesi yükseliyor ve 1 yıldız ise 2 yıldız oluyor. Sonra tekrar para verip yükseltmeniz gerekiyor. Amaçok fazla pahallı oluyor. S sınıfı araçlar delirtiyor.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Profesör
Teşekkürler.

Şunu söyleyebilirim ki Asphlat 9 grafikler ve araba çeşitliliği dışında çok kötü, rezalet bir oyun. Zorluk seviyesi çok fazla. Hayvan gibi para biriktiriyorsunuz ama 1 tane araba bile araba alamıyorsunuz. İlla ki kartlar ile araba almanızı istiyor. 300 takoz (veya elmas) verip A sınıfı bir araba için aldığınız paketten 1 tane A sınıfı araç kartı çıkmayabiliyor ki bana hiç çıkmadı. Yani kartları biriktirmek için illa ki kesinlikle ama kesinlikle para vermeniz gerekiyor. Tamamen para üzerine kurulmuş bir oyun. Aşırı p2w. Ve ileri seviyelerde yani B sınıfı kategorisine yavaş yavaş gelmeye başladığınızda 1 araba için istediği kart sayısı 30-40 falan ki çok daha fazla olanlar da 60 tane istenilen var. Ve bir arabayı geliştirmeniz gerekiyor. Bunun için istediği kart sayısı daha fazla. Aslında p2w belirtisi yok baya tamamen para üzerine kurulmuş. Fizikler yok. Ben gaza basma olayının bile olmadığını gördüm oynarken. Sadece aracı döndürebiliyorsunuz. Firen yapamıyorsunuz. Dönüşlerin %99'unu drift ile geçmek zorunda kalıyorsunuz. Şu benzin sistemi çok kötü ve 1 benzin için hayvan gibi takoz istiyor. Özellikle çok hyper araçlarda benzin sayısı 3'e düşüyor ve 1 benzin için en az 3 katını istiyor. Bazı süreli yarışlar için verilen süreler çok çok kısa. Bir de arabanın seviyesi var. O seviye için parçaları para vererek artırıyorsunuz ve parçanın yükseltmesi tamamlanınca daha fazla yükseltme için kart istiyor. Kartları toplayınca yıldız seviyesi yükseliyor ve 1 yıldız ise 2 yıldız oluyor. Sonra tekrar para verip yükseltmeniz gerekiyor. Amaçok fazla pahallı oluyor. S sınıfı araçlar delirtiyor.
Elinize sağlık güzelce anlatmışsınız. Kart sistemi cidden istediğin bir arabayı almayı zorlaştırıyor,hatta bazense imkansıza yakın yaptırıyor. Benzin sistemi de ayrı bir sorun :(

A ve S sınıfı cidden delitriyor.

Bu arada @darkstar nfs’i oynamaya başladım. Yeterince deneyimlersem konuma ekleyeceğim :)

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Elinize sağlık güzelce anlatmışsınız. Kart sistemi cidden istediğin bir arabayı almayı zorlaştırıyor,hatta bazense imkansıza yakın yaptırıyor. Benzin sistemi de ayrı bir sorun :(

A ve S sınıfı cidden delitriyor.
Gameloft işte. Aynısı asphlat 8'de de vardı. Kart sistemi yoktu ama para biriktirmek çok fazla zordu. O da tamamen p2w üzerine kurulmuş bir oyundu. Ayrıca rica ve teşekkür ederim ☺

TheTruthHurts

Profesör
Grid Autosport. Rush Rally, Assoulto Racing bu listenin Top 3'üdür. Diğerleri P2W
Yanlış anlaşılmasın. Listeyi kafadan sıraladım. Yani mesela rr3’ü ilk sıraya koydum diye en çok onu seviyorum diye bir şey yok :)

Gameloft işte. Aynısı asphlat 8'de de vardı. Kart sistemi yoktu ama para biriktirmek çok fazla zordu. O da tamamen p2w üzerine kurulmuş bir oyundu. Ayrıca rica ve teşekkür ederim ☺
‘Gameloft işte’ demek bunu özetliyor. Onların oyunu aslında güzel ama p2w sistemiyle oyun berbat oluyor.

hakantoris

Doçent
Yanlış anlaşılmasın. Listeyi kafadan sıraladım. Yani mesela rr3’ü ilk sıraya koydum diye en çok onu seviyorum diye bir şey yok :)

Gameloft işte demek bunu özetliyor. Onların oyunu aslında güzel ama p2w sistemiyle oyun berbat oluyor.
Bende kafadan sıraladım. :D :D

Son mesajlar