İnternet'den Yasal Windows Şifresi

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Windows sürümlerini korsan olarak kullanmayın. Google üzerinden yapacağınız küçük bir arama ile yasal Windows şifrelere ulaşmanız mümkün.

Belarc adlı bir yazılım, korsan yazılım kullanan kişilerin gözdesi olmuş durumda. Normalde bir analiz programı olan Belarc Advisor sisteminizdeki donanımları size rapor olarak sunması ile ilgi çekiyor. Belarc Advisor sisteminizdeki donanımların listesini ad ve tür olarak listeliyor. Bu rapor sayesinde, kasanın içini açmadan donanımların hatalarını düzeltip, yazılım yükseltme (Firmware) işlemini de rahatlıkla yapabiliyorsunuz.
Bazı kullanıcılar sistemlerinde bir hata olduğunda Belarc Advisor raporunu alıp Internet'de yayınlıyor. Forumlarda görülen bu yöntem sayesinde hızlı bir şekilde, profesyonel ve yardım sever kullanıcılardan teknik destek alınabiliyor. Tabi bunu yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü Belarc Advisor sadece donanım ve sistem raporunu almıyor, lisanslı yazılımlarının da seri numarasını listeliyor.

advisor1261471953.jpg
Uyanık bir kullanıcı Google veya Bing sayesinde çok fazla bir şey yapmadan birçok seri numaraya tek bir rapordan ulaşabiliyor.

Belarc Advisor, sisteminizde bulunan işlemci tipini, çalışma frekansını, toplam belleği ve sabit dik modelini listelemekle kalmıyor var olan programların da seri numaralarını raporluyor. Windows işletim sistemi, Office, Adope, Ulead ve birçok programın seri numarası bu raporda yer alıyor. Bing ve Google'da profesyonel arama yapabilen kullanıcılar bu yüzden Belarc Advisor raporlarını aratıyorlar. Bu rapordaki şifreleri alıp korsan yazılımlarını yasal hale getiriyorlar.
Microsoft buna ne yazık ki bir şey yapamıyor. Çünkü Windows seri numarası toplam üç kere kullanılabiliyor. Bu raporu yayınlayan kişiler seri numaralarının başka bilgisayarlarda olduğunu farkına bile varamıyor. İşin güzel tarafı ise kullanılan seri numaranın yasal olması.

::
Yardım alabilmek için Forumları kullanıyor musunuz?

Yazan
: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
daha önce hiç karşılaşmadım ilginç bi olay..

FiRARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
1
250 adet buldum bende :D xp vista 7 office 2003 2007 ahead sürümleri felan dolu bendede :D:D:D

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Microsoft buna ne yazık ki bir şey yapamıyor. Çünkü Windows seri numarası toplam üç kere kullanılabiliyor. Bu raporu yayınlayan kişiler seri numaralarının başka bilgisayarlarda olduğunu farkına bile varamıyor. İşin güzel tarafı ise kullanılan seri numaranın yasal olması.

yani şimdi bu durumu yanlış anlamdımsa aynı seri numarasını üç kişi kullanabiliyor bu durumda herhangi bir tanıdıgımız kullandıgı microsoft ürününün anahtarını bize verdiği taktirde orijnal gibi kullanılabiliyor yani...?? neden soruyorum bende 2007 var lisasnlı bi arkadasımda deneme sürümü yüklü gelmişti pc ye benim lisas'ı versem ona ikimizinkide orjiinal olur ve kullana bilirmiyiz ..?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
sayfayı yer imlerine kaydettim ilerde belki yararı dokunur :p

FiRARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yani ben hırsızım diyorsun kısaca.

700 tl maaş alıyorum evimde kira ve evliyim sence kim hırsız ???:hammer::hammer:

veya 2 çocuğum var 18 19 yaşlarında emekliyim sence kim hırsız...

veya zar zor bir bilgisayar aldım bide işletim sistemi için 150 tl mi verecem sence kim hırsız...

Ben bunun üzrinden para kazanmıyor sadece kişisel haklarım içerisinde kullanıyorsam hiç kimse için bir sorun teşkil etmiyorum.

Quiksilver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
google dan nasıl aratacağımız hakkında bilgi veren olmamış :S

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
babamın anamın mılyarlarca sırf egıtımımım ıcın harcadıgı paralar var kım hırsız?
hem ıstenıyorkı egıtımısız ınsan kalmasın hemde ıstenıyorkı harc paraları cart paraları curt paraları odensın doner sermaye otomobıl lastıgı gıbı donsun
ekonomının basındakıler benı bı yerden somururse bende onları bıyerden somurum kısasa kısas!
sımdı bende merak ettım acaba program kac tane serı numarası toplıcak bende :D

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Ben bi program indirdim programı açıp loader a tıklıom bekliom kendi etkinleştiriyor.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
bedava işletim sistemi kullan o zaman.
daha mukemmellesmedıkı acık kaynaklı ısletım sıstemlerı bırseylerı yapabılmek ıcın hep baskalarının bılgısıne baglı kalıcaksın egerkı mukemmellessın wındows gıbı sıstem rayına otursun komutlar duzgun verılsın o zaman zaten wındows gıbı bı ısletım sıstemı ortada olmaz ornek olarak ie~firefox u verebılırız :D

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar, arama yapmak için google a girip şunları yazın:

belarc computer profile summary .pdf

.pdf kısmı önemli zira raporları pdf formatında veriyor. çıkan sonuçlardan pdf dosyaları açın ve bakın. bazıları uyanık davranıp keyi karalamış rapoda. bazıları açık. ben buldum bile. ama kullanmaya ihtiyacım yok şimdilik. :)

o2hrea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"Office Enterprise 2007" "Belarc Advisor Current Profile" Key -

Tarzında bir arama yaptırabilirsiniz "Office Ent.. 2007" yerine "Microsoft Windows XP" yazabilirsiniz. Aramanın teknik yolları iki tırnak :)

Reaksiyon puanı
2,146
yahu cracklı kullanmak farklı, başkasının seri numarasını kullanmak farklı.
satın alan adamın zaten 3 hakkı var birini sen hangi hakla kullanıyorsun

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Pekte yasal sayılmaz ama. Olsun. :devil2:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Güncel...

Erencik arkadaş bu şekilde Windows Key i buldun buldun bulamazsan daha da arama :D

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Böyle yapacağıma direk loader kullanırım daha iyi. En azından sadece Windows'un hakkını çalmış olurum:)

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Ben windows vista seriali bulmuştum zamanında bu şekilde :D

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
vay be... sen onca para bayıl , sonra gelsin elin oğlu.. :D