Haber Windows 11, oyuncular arasında popülerleşiyor!

Bu konuyu okuyanlar

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
windows-11-oyuncular-arasinda-populerlesiyor.jpg

Windows 11, Intel‘in geçen ayki Steam anketinde biraz düşüş yaşadı. Yine de Steam’in en son istatistiklerine göre de oyuncular arasında iyi bir ivme kazandı. Ocak 2022 için donanım ve yazılım araştırması gerçekleşti. Windows 11’in bu rapor için değerlendirilen oyun platformlarının yüzde 13,56‘sında kullanıldığı ortaya çıktı. Böylece Aralık ayındaki yüzde 10,15‘lik orana göre güçlü bir artış yaşadı.

Bu durum Microsoft için iyi bir haber. Donanım cephesi ise Intel için bazı hayal kırıklığı yaratan sonuçlar verdi.

Intel, Aralık istatistiklerinde Steam oyunları arasındaki işlemci pazar payında yüzde 0.82‘ye varan bir artış yaşadı. Mavi takım toplamda yüzde 69.27 oran toplamayı başardı. Buna rağmen AMD Ryzen işlemcileri son zamanlarda baskın oynuyor. Bu noktada masaüstü dünyasında Intel’den ne kadar alan aldığı da ortada.

Intel, büyümenin devam etmemesi ve Alder Lake CPU‘larının yükselişe geçmemesi nedeniyle hayal kırıklığı yaşadı. Yine de bu şirket için çok küçük bir kayıp oluşturdu. Mavi takımın oranları zaten son zamanlarda sürekli yukarı çıkıp aşağı iniyordu.

Windows 11‘in ilerlemesi, daha net şekilde tanımlanmış bir büyüme hamlesini bizlere gösterdi. Ocak 2022‘de yüzde 3,41‘lik bir artış yaşadı. Bu da işletim sisteminin Kasım-Aralık döneminde aldığı kazancın iki katını gösteriyor.

Son olarak her ne kadar Windows 11 için pek çok hata raporu çıksa da, oyuncuların Microsoft‘un yeni işletim sistemine yöneldiğini görüyoruz. Tabi bunun en büyük etkileri arasında hataların zamanla düzeltilmesi yatıyor.

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
İlk olarak yayınlandığından beridir kullandım ama başlat menüsü çok kaba geldi. Dayanamadım 10'a geri döndüm. Ek olarak çubuğa kısayol eklenmiyor açıp tutmak gerekiyor.
Ben hala Windows 10 kullanıyorum. Windows 11'e geçme hevesi bile henüz gelmiş değil. Ne zaman tam olarak olmasa da stabiliteye ulaştı o zaman indirip kurarım.

41p323n

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
İlk olarak yayınlandığından beridir kullandım ama başlat menüsü çok kaba geldi. Dayanamadım 10'a geri döndüm. Ek olarak çubuğa kısayol eklenmiyor açıp tutmak gerekiyor.
Şahsen ben Windows 10'u pek sevmiyordum. (Monoton ve eskimiş tasarım ve balon gibi olması) Geçtiğimiz aya kadar Windows 11'i pek tercih etmeyeceğimi düşünüyordum ama en son gelen yapı ile çoğu bug çözülmüş. Bu hafta başında da, Windows 11'e geçiş yaptım.

source offical

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Günümüz oyunculari;
Win11, Steam, Discord, Spotify, XBOX Game Pass.

Ben;
Win7, Windows Media Player, Fitgirl, Lutris ?.

41p323n

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
@EFI Shell ve @p04w04p5 bilir, özellikle Windows 10'un tasarımı ve şişik bir balon olması nedeniyle 9. nesil sistemimde Windows 8.1 Embedded Industry kullanıyordum.
Windows 11 tasarım olarak çok güzel olmuş, bug'ları ve hataları da temelli çözebilseler keşke.

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
@EFI Shell ve @p04w04p5 bilir, özellikle Windows 10'un tasarımı ve şişik bir balon olması nedeniyle 9. nesil sistemimde Windows 8.1 Embedded Industry kullanıyordum.
Windows 11 tasarım olarak çok güzel olmuş, bug'ları ve hataları da temelli çözebilseler keşke.
Ben geçmek için hataların çözülmesini bekliyorum. Tasarım olarak benim gözüme hoş geldi açıkçası.