İnternet Sitesi Tadında Bir Blog Kurmak İstiyorum

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
İnternet Sitesi Tadında Bir Blog Kurmak İstiyorum

Arkadaşlar .com .org uzantılı siteler gibi görseliyle kullanısıyla güzel bir sayfa kurmak istiyorum. Bir film ekibimiz var bunun için cektiğimiz filmleri fotografları vs yayınlayacagımız ve bunları bize sağlayabilecek en iyi blog sitesi hangisi sizce?

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Wordpress tabiki. En kolay ve en çok eklenti bulabileceğiniz blog sistemi.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Hayır hayır, tamamen ücretsiz. Benim sitemi görmüşsündür belki, resim video yayımlamak için gayet elverişli.

İndirmek için: http://tr.wordpress.org sağdaki linki kullanabilirsin.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Sanırım çok başınızı ağrıtacağım :) güzel bir site kurana kadar :)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Sen kur, elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz :)

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Ben kurdum fakat wordpress.com'dan kurdum o dediğinizide indirdim fakat nerede ne yapacağmı bilemedim :)
tr.wordpress.org/ buradan ne yapmam gerekiyor pek bilemedim :)

--- Mesaj Güncellendi ---

Arkadaşlar FileZilla yı kurdum fakat sunucu'ya ne yazacağım?

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Sitenin adresi ve ftp kullanıcı adı ile şifreni yaz bağlan

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende kurmak istiyorum blog Bence biraz daha detaylı anlatım olabilirse :) ?

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
filmbebeleri.wordpress.com bunu yazıyorum sunucu bölümüne Durum: "ECONNREFUSED - Connection refused by server" ile bağlantı denemesi başarısız oldu, sonraki adres deneniyor. diye bir hata alıyorum

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Görselleri daha fazla kullanacaksanız Joomla tavsiye ederim. Hem daha esnek, hem daha fazla tema bulma şansın var. İstersen üyelerin için bir sosyal ağ bile kurarsın içine.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Şu ftp bağlantısını bir kursam o sunucuya ne yazacağımı bilemedim ? :) birde port boş mu kalacak acaba?

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sunucu kısmına site adresini, kullanıcı adın ve şifreni, port'a da 21 yazarsan bağlanır. yok bağlanamıyorsan bilgilerini kontrol et.
bu arada o tema artık o kadar kullanıldı ki. çok da özgün temalar bulabilirsin.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
sunucu kısmına site adresini, kullanıcı adın ve şifreni, port'a da 21 yazarsan bağlanır. yok bağlanamıyorsan bilgilerini kontrol et.
bu arada o tema artık o kadar kullanıldı ki. çok da özgün temalar bulabilirsin.

sitemin adı filmbebeleri.wordpress.com budur. Kullanıcı adımı şifremi giriyorum siteyi düzenlemek için giridğim port'ada 21 yazıyorum ama bağlanmıyor. Anlamadım :/

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ftp host ve domain kullanan sistemler için geçerlidir. sen normal bir blog kurmuşsun. ftp'yle işin yok ki senin. Wordpress kullanıcı girişi yap içeriğini gir.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
blog u silip yeniden alayım dedim bu sefer aynı isimde alamıyorum :)

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sen eğer blog olarak yapacaksan bu işi, yani wordpres ya da joomla ile host-domain uğraşmayacaksan. blogger'dan aç hesabı. zaten google'ın malı olduğundan aramalarda özgün içeriğin heba olmaz. bir de kullanıcı grubu oluşturursun. yazarlar girip yazılarını yazar. bu konuda yenisin anladığım kadarıyla en iyisi bu olur senin için.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
sen eğer blog olarak yapacaksan bu işi, yani wordpres ya da joomla ile host-domain uğraşmayacaksan. blogger'dan aç hesabı. zaten google'ın malı olduğundan aramalarda özgün içeriğin heba olmaz. bir de kullanıcı grubu oluşturursun. yazarlar girip yazılarını yazar. bu konuda yenisin anladığım kadarıyla en iyisi bu olur senin için.

Aynı zamanda benim istedğim bir internet sitesi görünümü olması mesela cektiğimiz filmleri sergileyeceğimiz yorumların yazılacağı fotografların gösterileceği bir site istediğim hani hakkımızda bilgisinin vs olacağı anlatabildim umarım

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
internette blogger için de bulabileceğin premium temalar var. biraz araştıracaksın sadece. blogger'da da video sitesi yapılabiliyor. sonuçta her sistemle her işi yaparsın, yeter ki o sistemi iyi tanı.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Tamamdır Teşekkürler.Uğraşayım :)

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bence wordpress en iyisi madem site tadında yapacaksın blogun herşeyi kendine özgü olması gerekir.
Blogger tamam google'ın öz evladı ama kısıtlı.Bloggerın en iyi yönü kolay kullanılabilir ve aramalarda öncelik tanınması.
Wordpress'te biraz uğraştıktan sonra herşey yerli yerine oturacaktır.
Şahsen domainli,hostlu bir blog açarsam wp'den açarım.
Biraz geç yazdım ama:D

ADRENALİN-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
wordpress.com güzel, çok güzel profesyonel temaları var ücretsiz veya ücretli.

bide bir şeyler eklenebilse, html kodları kabul etmiyor tek sıkıntı orda, saat ekleyeceğim ekleyemiyorum

ATKNTEPE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ÇOĞUNLUKLA BU BLOG İŞİNDE SİTENIN SENİN OLMASI KONUSUNDA WORLD PRESS İ DUYARSIN AMA KARIŞIKTIR VE İNTERNETTEN ARAŞTIRIP ÖĞRENMEK ÇOOK UZUN SÜRER VE ZORDUR ÇÜNKÜ GÜNCEL DEĞİLDİRLER EN İYİSİ BUNU KULLANMAK BEN ÖYLE YAPTIM GAYET MEMNUNUM VERDİĞİM PARAYA DEĞDİ ZATEN O PARAYI KAZANIP KATLAYALI ÇOK OLDU BU İŞTE :D BURAYA TIKLA

kuruoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Wordpress tabanlı bir site olabilir ama wordpress ve joomla biraz yavaş kalıyor. Bir scripte ihtiyacın var.