Rehber Site Nasıl Kurulur?

Bu konuyu okuyanlar

Ozkan3443

Öğrenci
Katılım
17 Temmuz 2022
Mesajlar
20
Reaksiyon puanı
2
Puanları
3
Yaş
22

6D3E3D10-AC64-4446-8E67-346ED8B841DF.jpeg

Site kurma maliyetleri , ücretsiz domain alma , WordPress site kurma , ücretsiz site kurma aracı , blog sitesi kurma , domain alma , domain alma ücretsiz , google domain alma​

İnternet sitesi kurmak , çağımızda oldukça popüler bir para kazanma yolu. Hal böyle olunca birçok kişi kendi web sitesini açıyor. Bu yazımızda sizlere web sitesi kurmak için gerekli olan aşamaları anlatacağım.

Domain ( Alan adı ) nedir?​

Domain ya da alan adı web sitenizin internetteki adıdır. Mesela ” www.google.com, www.shiftdelete.net” vb. gibi. Bir de subdomain diye bir şey vardır. ”domains.google.com” gibi. Ücretsiz site kurma servisleri size genelde subdomain verir. Freenom adlı siteden ” .tk, .ga … ” gibi uzantıları bedavaya alabilirsiniz.

Domain Nasıl Alınır?​

Domain satan çeşitli siteler mevcut. En iyi domain alma sitesi ‘ ni sorarsanız bunu belirlemek oldukça güç. Almak istediğiniz alan adı , sezonluk kampanyalar gibi birçok etken var. Benim kişisel tavsiyem hosting paketine dahil olanlardan ya da freenom ya da google domains ‘ ten domain almanız.

Ücretsiz Domain Almak​

Bedava domain isterseniz freenom adlı siteden ”. tk ya da . ga” gibi uzantıları bedavaya alabilirsiniz. Bazen de hosting ile birlikte domain ücretsiz gelebilir.

Hosting Nedir? Hosting Alma , Web Hosting , Hosting Al , Hosting Ne Demek? Bedava Hosting Al​

Hosting , web sitenizin bir datacenterdaki bir bilgisayar tarafından çalıştırılması demektir. Satın aldığınız pakete göre özellikleri değişebilir. Genellikle bir serverda yüzlerce site barınır. Bazı paketlere alan adı dahildir.

Not: Her alan adı sitesi hosting sitesi değildir ama her hosting sitesi alan adı sitesidir.

Alan Adı Ve Hosting Şirketleri Listesi​isimtescil

Google domains( sadece domain , bu sitenin domaini)

Freenom ( sadece domain, ücretsiz de alabilirsiniz)

Godaddy

Limonhost ( bu sitenin hostingi)

Güzelhost

hosting.com.tr

Radore

Hostinger

turhost

bluehost

freehosting ( ücretsiz alabilirsiniz)

infinity free ( ücretsiz alabilirsiniz)

000webhost ( ücretsiz alabilirsiniz)

WordPress Nedir? WordPress Site Kurma , WordPress Site Kurmak , WordPress Site Kurma Ücretsiz , Bedava Worpress Site Kurma​

Hosting ve alan adını aldıktan sonra sırada siteyi kurmak var. Çoğu hosting şirketinin panelinde wordpress kurma olur. Eğer yoksa Filezilla programını indirin. Sonra bu program ile wordpress dosyasını siteye atın. Daha sonra siteye girip kaydınızı yapın. Gerisi kolay. Hiç kod bilmeden sitenizi yönetebilirsiniz.Arama Motoru Kaydı Nasıl Yapılır?​

Arama motorlarına kayıt kolaydır. Arama motorunuza Google site Kayıt , Yandex Site kayıt ve bing site kayıt vb. yazın. Sonra giriş yapıp sitenizi ekleyebilirsiniz. Sitenizin sonuçlara eklenmesi birkaç hafta sürebilir.

Sitenize Helal Reklam Nasıl Eklersiniz?​

En çok kullanılan reklam ağı adsense olsa da adsense vb. reklam ağları haram reklamlar ( nasıl hristiyan olunur gibi? ) çıkarabiliyor. Benim tavsiye ettiğim birkaç yol var. Birincisi Market agent sitesinin webmaster bölümünden reklam almak. İkincisi Admitad vb. satış ortaklığı sistemlerinden reklam almak. Üçüncüsü direkt reklam verenlerden reklam almak. Sitenize reklam alanları, reklam veren sayfası, koyarak backlink ve banner gibi reklamlar satabilirsiniz. Ayrıca freelancer sitelerinden de bu satışları yapabilirsiniz. Dördüncü seçenek uygulama ve site referanslarınızı sitenizde paylaşmak. Bir diğer seçenek ise patreon vb. ağlar kullanarak bağış toplamak.

İnternetten helal para kazanmak istiyorsanız içerikleriniz ve reklamlarınız dinimize uygun olmalı.
 
Üst