Internet Explorer 8.0 neler getirecek?

Bu konuyu okuyanlar

valtay77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
81167488so4.jpg
[size=8pt]IE platform mimarı Chris Wilson tarayıcının yeni sürümü 8.0 ile ilgili bazı bilgiler verdi.

Microsoft'un Windows işletim sistemine entegre ettiği tarayıcısı Internet Explorer'ın gelecek sürümü 8 hakkında bazı bilgiler gün ışığına çıktı.

Las Vegas'taki Mix '07 geliştiriciler konferansında konuşan IE platform mimarı Chris Wilson Internet Explorer'daki yenilikleri şöyle açıkladı:

Ajax Nesne Yönetimi

Chris Wilson IE 8.0'ın, web sayfalarında etkileşimli servislere izin veren nesne tabanlı Ajax tekniğine önem vereceğini bildiriyor. Ajax sayesinde sayfada herhangi bir bağlantıya tıkladığınızda yeni sayfa yüklemesi olmadan içeriğe erişmek mümkün. Bazı geliştiriciler Ajax'ı Web 3.0 olarak değerlendiriyor.

CSS İyileştirmesi

IE'nin yeni sürümü yine Cascading Style Sheets (CSS) 2.01 ile daha iyi anlaşacak. Bu sayede web sayfaları belli bir biçime sahip olmaktan çıkıp hem PDA'ler hem de cep telefonları gibi diğer mobil aygıtlarda da sorunsuz görüntülenebilecek.

Eklenti (Plug-In) Geliştirme

Bildiğiniz gibi Firefox ve Opera gibi tarayıcılar eklentiler açısından gayet zengin iken IE üvey evlat muamelesi görüyordu.Yeni sürüm 8.0 ile artık geliştiriclerin IE için eklenti hazırlaması çok daha kolay olacak.

IE 8.0'ı 2008 gibi anmaya başlayacağız.

Alıntı.

Edit: Kaynak: Chip[/size]

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
"yeni sayfa yüklemesi olmadan içeriğe erişmek mümkün"

bu tam olarak ne manaya gelıyor

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
7'den ne hayır gördük 8'den görecez :-\.(Varmı opera gibisi) Genede paylaşım için teşekkürler valtay77 ;)

valtay77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeş sanırım yenı bır teknoloji web 3.0 mantıgınla calışıcak sanırım ;)gelci web 3.0 nasıl olucak onu daha bilen yok he he ;D

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
valtay77 dedi ki:
Kardeş sanırım yenı bır teknoloji web 3.0 mantıgınla calışıcak sanırım ;)gelci web 3.0 nasıl olucak onu daha bilen yok he he ;D
:D

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
bakalım bekeleyip görecez o zamana kadar opera ve mozilla acık ara yapmazlarsa işi :D

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
ie 7 yi de kullanmıyorum 8 i de kullanmam :-\ ama bilgilendirme için saol ;)

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
vista kullanıyorum ie7 den memnunum. her yönden de araştırdım. en iyisi ie7 dir. 8 ise benim en çok merak ettiğim versiyndur.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
IE6'dan memnunum şimdilik ;D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Tamam, şimdi oldu.

Bu arada Borkenek kimdir bilen var mı?

Açıklıorummmmm :D Editörümüz Saner.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Troy dedi ki:
Tamam, şimdi oldu.

Bu arada Borkenek kimdir bilen var mı?

Açıklıorummmmm :D Editörümüz Saner.

Ahh deşifre oldum :p Profilde de yazıyormuş gerçi.

bovocox

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben sahsen IE 7 yi kullanıyorum ve gayet memnunum .firefox gibi sismiyor en azından:)

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14

OPERA'dan şaşmamak gerek. ;)

Cyberwolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IE7 için olumsuz şeyler söyleniyor ancak Firefox yüklediğimden bu yana Yahoo mailime gelen resimleri, özellikle sıralı olarak mail içeriğine dahil olarak gelen resimlerin son karelerini göremiyorumya da eksik görüyorum... Bunu çözemediğim sürece IEnin değil 7si 4ünü bile Firefoxa tercih ederim... Varsa çözüm lütfen bildirinde rahatlayayım... Teşekkürler...

Undersel 2003

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Movy dedi ki:
yaw bu chip ten alıntı bir şey yaz yani DVD si bile bozuk olan bir siteden >:(

bısey anlayan varmı yaa ;D ;D ;Ddostum heralde daha once chıp almıssın ve dvd sı bozuk cıkmıs sanırım e telefon etsene adresıne tamamını yenı gondersınler ;D ;D

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bu bilgisayarın anasını ağlatır:)
benimki zaten çalışmamak için bahane arıyo:)

ssss333322222

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
web 3.0 getirecekmis ajax. yalancinin :D zaten web 2.0 dalgasi bu ayaks yüzünden cikti ortaya bi türlü dogru düzgün oturtamadi mi*isoft . bu de ie8 cikarcakmis. kodlarini acmayi düsünürse belki iyi bisiler cikar ie8'den. ama su anda FF ve Opera harici yalan. FF3 daha da güsel olacak . birisi cok ram yediinden bahsediyor. ie'de yanyana acabilsin aynı anda 50 tane tab ona gecim :D ram dediiniz neki su anda 50 ytl'de 1 gb ram aliosunuz. madem çok paraniz var windowsa verdiiniz parayla ram alin, eger paraniz yoksa ve benim sistemim düşük diosaniz o zaman sizi söyle alalim www.ubuntu.com :D