Internet Explorer 9'da açık bulundu!

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Internet Explorer 9 RTM sürümü yayınlandı ve 1 gün sonra yazılımda açık olduğu ortaya çıktı. Yeni tarayıcının en önemli yenilikleri arasında gösterilen izleme engelleme özelliğinde bulunan açık kullanıcıları zor durumda bırakabilir. İzleme engelleme özelliği ile; çerezleri, gezinilen sayfaların izlenebilmesine imkan verebilecek resimleri ve işaretleri engellemeye yarıyor. IE 9, TPL adındaki bir liste ile engellenecek öğelerin sıralanmasına izin veriyor. TPL adındaki bu listede izin verilen ve engellenen öğeler yer alıyor. Bu sırada ortaya çıkan açıktan dolayı, kullanıcı internette gezinirken bazı verilerin başka siteler tarafından toplanmasına izin veriliyor.
e90rta.jpg

Bu da TPL'nin büyük bir izin verme listesi olmasından kaynaklanıyor. Ancak buradaki sorundan Microsoft sorumlu değil. Sorunun ortaya çıkmasına neden olanlar ise TPL listelerinin yapımcıları. Listelerde istediğiniz web sitelerine izlemek için izin vermenin ve izlemeyi devre dışı bırakmanın mümkün olmadığı sistem hakkında Microsoft ne yapacak bilinmez ancak kullanıcılar elle açıp kapatma izni veren listelerden faydalanabilirler.

Kaynak
http://www.bilisimlive.com/internet-explorer-9da-acik-bulundu-dikkat-1864.html

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Benim için sorun yok zaten kuruluma izin vermiyor xp olduğu için.:D

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ben de güncellemedim.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Ben güncelledim gayette mükemmel, açıkta önemli bir açık değil. Javascript performansı konusunda chrome u da firefox 4 üde eziyor bana göre. Yinede firefox 4 ten vazgeçemiyorum tabi o ayrı konu :)

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
güncelledim ben ama sadece bi iki devlet sitesi için kullanıyorum o kadar. geri kalanı forever firefox :D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Kararlı sürümü çıksın sonra..

Şu an için normal bu durumlar.

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
okuldan bir arkadaşın önerisi üzerine güncellemiştim
neyse zaten windowsa pek girmediğimden sorun olmaz
işim düşüpte açana kadar yamasını çıkarırlar :D

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
O özelliği zaten kullanmıyorum benim için sorun değil yeni html 5 destekli javascript motoru süper olmuş çok hızlı açıyor siteleri oldukça memnunum yinede bilgilendirdiğin için teşekkürler.

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Bayağı tehlikeli bir durum olsa gerek.Malum korsanlar tarayıcımı benden habersiz kullanırlar:D:D
Başkalrını tararlar:D:D

bobina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
açığı bilmemde:D tarayıcı gerçekten hızlı hemde çok hızlı . şuan kötü sistemdeyim p4:( 5-10 tane tab açıyorum aynı anda gram kasmıyor tarayıcı şaka gibi

Son mesajlar