Intel, 14 Yeni İşlemci Çıkarmaya Hazırlanıyor

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Intel'in yaptığı planlara bakılırsa Ocak ayında bizi süprizler bekliyor. Firma dizüstü ve masaüstü olmak üzer 14 işlemcisini piyasaya sürecek.

Intel'in yeni işlemcilerinin ismi masaüstü modeller için Clarkdale ve dizüstü modeller için Arrandale. Bu yeni işlemciler uygun fiyatlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Masaüstünde çıkacak 7 işlemcinin fiyatı 87 dolar ila 284 dolar arasında yer alıyor.

Masaüstü işlemciler

intel11255433014.jpg
Dizüstü işlemciler
intel21255433028.jpg
Dizüstünde çıkacak işlemcilerin fiyatı ise 278 dolar ila 332 dolar arasında yer alacak. Özellikle dizüstü modellerinin TDP değerleri oldukça ilgi çekici. Yeni çıkacak Core i7 dizüstü işlemcileri arasında 18 Watt TDP değerine sahip işlemciler bulunuyor.

:: Yani işlemcilerden almayı düşünüyor musunuz?

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Sanırım bunların hepsi lga 1156.

O zaman lga 1366 öldü mü yani?

Kirk Lee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
keşke IGP koymasalardı masaüstü işlemcilere... kullanılmayacak grafik işlemciye neden para ödeyelim ki?

hakaik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alacağız İnşallah :)
Hep yenisini bekliyoruz zaten bu işin sonu yok gerçekten ama i5 ler fena durmuyor :)

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
almam ufacık farklar var sorarım pentium 4 bir makine ile core 2 duo arasındaki farkı söylermisiniz ben artık yeni işlemci çıktımı hemen almıyorum ancak 1 yıl sonra alırım oda belki 1 milyar hem vermem hemde devasa bir fark göremeyeceksiniz emin olun şunuda belirteym en büyük avantajımız windows 7 nin çıkıyor olması bakın mesela ben core 2 duo 2 gb ram 640 gb hdd p5b anakart ile windows xpye göre windows 7 de yüzde 60a yakın bir hız performans farkı yaşadım buda benim intelin yeni çıkaracağı en düşük işlemciye eşit olacağjını gösterir neden yeni işlemci alayım windows 7 imdadıma yetişiyor zaten en düşük işlemcilerdede çalışacak .