iPhone insanların iphone'u tercih etmesinin nedeni ne

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

insanlar neden iphone aşığı

• Kullanılan toplam oy
    76

Webhead

Dekan
Türkiye’de Iphone alan birisi devletini çok sever çünkü o vergiyle devlete de bir telefon daha alınıyor :):):) Çok cömert insanlardır.

Şaka bir yana,iphone aslında ekonomik statüsü belirler ama bizim millet,maddi açıdan imkanı olmasa bile iphone almaya çalıştığı için bunu net bir şekilde göremiyoruz
kusura bakma da ben böyle devletin gelmişini geçmişini sırf ban yememek için devam etmiyorum sen gerisini anladın
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence sadece hava
ülkemiz için evet ama işi gereği alanlara hiçbir şey söyleme hakkımız yok iş dediysem içerik üreticisi teknoloji editörü vb.

EDeBiYaTSıZ

Asistan
kusura bakma da ben böyle devletin gelmişini geçmişini sırf ban yememek için devam etmiyorum sen gerisini anladın

ülkemiz için evet ama işi gereği alanlara hiçbir şey söyleme hakkımız yok iş dediysem içerik üreticisi teknoloji editörü vb.
evet doğru ama çoğunluğu hava ve elma için .d
diğer şekil kullananlar ayrı

Webhead

Dekan
evet doğru ama çoğunluğu hava ve elma için .d
diğer şekil kullananlar ayrı
ben sırf işletim sistemi için babama 5s aldırmıştım ve bana 5 sene dayandı bundan sonra İPhone kullanacağımı zannetmiyorum Xiaomi fazlası ile işimi görüyor hem ben aldığım bir şey ile hava atmayı hiç sevmem
Anlasana bizim millette eziklik psikolojisi var arkadaşlarının içinde kendini ezik hissetmemek için babasına İPhone aldıran ergenler var başka bir örnek asgari ücret ile çalışan bir işçi ihtiyacı olmayacak hiçbir özelliğini kullanmayacağı bir telefon için 4-5 ay maaşını biriktirip alıyor bir telefon için değmez lan
şimdi gelip bana parası var alıyor sanane demeyin adam zengindir yurtdışından almıştır ona lafım yok ben asgari ücret ile çalışan adama kızıyorum o yüzden yazdığımı yanlış anlamayın

Erenist2020

Profesör
S20’de kullanılan Exynos 990 zaten yılın hayal kırıklığı gibi bir şey. 2021’e kadar ciddi bir anlamda gelişmeleri lazım. Kullanıcılar artık exynos’un ne kadar snapdragon’dan daha kötü olduğunu medya ile farketmeye başlıyor.

S9’un Pie’da ısınmasını duymamam da ilginç.

Belki de haberim vardı ama unutmuşumdur.
Exynos hayal kırıklığı diyorsun, Donanım haber forumu takip ediyorum birkaç kişi dışında çoğu kullananlar exynos lu S20 lerden memnun.Isınma olayı Exynos da Pugb ve fortnite oyununda maksimum ayarlar ve yüksek FPS de oynarsan o zaman çok ısınıyor bu doğru ama şu var herkes Pugb, fortnite mı oynuyor? Exynos madem çok ısınıyor,madem çok kötü niye Samsung Note 7 de olduğu gibi cihazları toplamıyor? Exynosu tek ciddi dezavantajı bana göre verimlilik bunuda Samsung ya çözecek yada Snapdragon kullanacak başka bunun yolu yok.

TheTruthHurts

Profesör
Exynos hayal kırıklığı diyorsun, Donanım haber forumu takip ediyorum birkaç kişi dışında çoğu kullananlar exynos lu S20 lerden memnun.Isınma olayı Exynos da Pugb ve fortnite oyununda maksimum ayarlar ve yüksek FPS de oynarsan o zaman çok ısınıyor bu doğru ama şu var herkes Pugb, fortnite mı oynuyor? Exynos madem çok ısınıyor,madem çok kötü niye Samsung Note 7 de olduğu gibi cihazları toplamıyor? Exynosu tek ciddi dezavantajı bana göre verimlilik bunuda Samsung ya çözecek yada Snapdragon kullanacak başka bunun yolu yok.
Snapdragon alternafini görseler bi o zaman anlarlar exynosun geriliğini.

Dediğin gibi ağır oyunlarda gerektiğinden çok ısınıyor(2 tane benchmark yapsan bile 60 dereceyi görebiliyor)

Oyun oynamasalar bile normalden daha fazla ısındığı kanısındayım. Hem,normal kullansa bile exynostan etkilenir çünkü verimliliği(batarya ömrü) ve kamera yazılımı(ISP) daha kötü.

Samsung geri almıyor çünkü
1) Bunu yapmak çok pahalı
2) Patlama olayı olmadığı için o kadar ciddiye almıyorlar
3) Nedense ikisini eşit sanıyorlar. Birisine öyle bir cevap vermişti. Sonuçlar kesinlikle başka bir cevabı gösteriyor ama inat ediyorlar nedense.

Erenist2020

Profesör
Snapdragon alternafini görseler bi o zaman anlarlar exynosun geriliğini.

Dediğin gibi ağır oyunlarda gerektiğinden çok ısınıyor(2 tane benchmark yapsan bile 60 dereceyi görebiliyor)

Oyun oynamasalar bile normalden daha fazla ısındığı kanısındayım. Hem,normal kullansa bile exynostan etkilenir çünkü verimliliği(batarya ömrü) ve kamera yazılımı(ISP) daha kötü.

Samsung geri almıyor çünkü
1) Bunu yapmak çok pahalı
2) Patlama olayı olmadığı için o kadar ciddiye almıyorlar
3) Nedense ikisini eşit sanıyorlar. Birisine öyle bir cevap vermişti. Sonuçlar kesinlikle başka bir cevabı gösteriyor ama inat ediyorlar nedense.
Samsunglardaki batarya sorunu sadece Exynosla alakalı değil.Snapdragona göre fazla pil tüketimi var bu doğru ama Samsungun arayüzüde pili su gibi içiyor.Samsung batarya olayında sadece exynosu değil One uı arayüzünüde düzeltmeli.

TheTruthHurts

Profesör
Samsunglardaki batarya sorunu sadece Exynosla alakalı değil.Snapdragona göre fazla pil tüketimi var bu doğru ama Samsungun arayüzüde pili su gibi içiyor.Samsung batarya olayında sadece exynosu değil One uı arayüzünüde düzeltmeli.
Ne kadar alakalı gibi görünse de aslında o ayrı bir sorun. Ayrı diyorum çünkü genel olarak fazla sömürüyor. Exynos ise alternatifi olan Snapdragon’dan daha fazla sömürüyor,her ne kadar aynı arayüzü kullansa bile....

Arayüzü düzeltseler bile şu anki exynos yine daha kötü batarya ömrü alacak

S9un gerektiğinden çok ısındığını ilk defa duyuyorum. Umarım her cihaz için geçerli değildir. S10 da aşırı bir şekilde ısınmıyor diye biliyorum ama önceden pubgde optimizasyon sorunu vardı.

Asıl yanan cihaz exynos kullanan s20 serisi. O seriden birini kullansaydım,(imkan varsa) işlemi hafifletmeye çalışırdım.
S9 ve S9+ pil konusunda da berbattı ısınmada da öyle. İlk kez duymanız ilginç.

Ravenn

Asistan
1- Cihazların Isınması
Evet stabil sürümde günlük kullanımda çok fazla ısınan iPhone cihaz yok. Ancak cihazı yoran işlemler yaparsanız veya güneşin altında kullanırsanız her cihaz ısınacaktır. iPhone 11 ısınıyor demişsiniz , cihazı uzun süre kullanma fırsatım olmadı ancak kullananıp ısınıyor diyenler genelde iOS 14 Beta sürümündeydi. O yorumumda stabil sürümden bahsetmiştim.

2-Uygulamadan Atma , Çökme Gibi sorunlar yaşanmıyor
Evet bu da yaşanmıyor. Kendim uzun süredir iPhone kullanıcısıyım en son iOS 11.0 sürümünde Facebook uygulaması çöküyordu. 4 5 gün içerisinde hata düzeltme güncellemesi geldiğinde bu sorun düzelmişti ve bir daha uygulamadan atma , çökme gibi sorunlar yaşamadım çevremde de yaşayan yoktu. Büyük markaların uygulamaları genelde stabil çalışıyor benim telefonumda çok fazla bilinmeyen uygulama yoktu belki onlarda vardır varsa.

3-Samsung Konusu
Samsung S5 , S7 , S9+ , S10 kullandım. S5 ve S7'de çok sorun yaşamadım bu yüzden bunları dile getirmeyeceğim , S9+ ve S10'da ısınma sorunları yaşadım. Ama ben yorumumda bunu söylemedim X cihazı ısınıyor Y cihazı kasıyor cinsinden. Siz bir anda öyle şey olamaz Samsung ısınmaz kasmaz donmaza getirdiniz. Kullandığım cihazlar ısınıyordu hatalı üretim mi yoksa cidden böyle bir sorun var mı bilmiyorum ama dediğim gibi kullandıklarım ısınıyordu. Ek olarak güncel Android'de evet en az hata çıkaran marka Samsungu bu konuda tebrik ediyorum orta segmentte de ilk tercihim hep Samsung oluyor. Fakat Android işletim sistemi Samsung'dan ibaret değil. Xiaomi gibi markalarda maalesef uygulamadan atma sorunları yaşayanlar fazla. Yazılım konusunda aşırı bilgi sahibi değilim belki MIUI kaynaklıdır bilmiyorum ancak Redmi serisi de Android ve bu Android imajını kötülüyor. Ben yorumumda Android çöp , kötü falan demedim zaten sadece iPhone alma sebeplerini belirttim.

Kalp kırgınlığı , dargınlık falan olduysa hatam varsa özür dilerim iyi forumlar dilerim.
Hocam maalesef ki ısınıyor oyunda felan bende yok ama Pubg çok oynayanlar ısıındığını ve adam yakında olunca ms sıkıntısı çektiklerini söylediler

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
İPhone 6S kullanıyorum yaklaşık 5yıldır 2 kere cihazı sıfırı ile değiştirildi garanti kapsamında ve hala güncelleme alıcak ve orta segment telefonlara göre işlemci hızı falan hala memnun edici yaşadığım tek sıkıntı şarjım dayanmıyor çok yoğun kullanıyorum hiç bir telefon yine bana yetmicek zaten işletim sistemi bana göre gayet stabil androidden geçtim bu arada
Daha güncelleme alacak? IOS 14, ıphone 6s ve 6s plus için son güncelleme. Yanlış bilmiyorum değil mi @Erenist2020 ? Yanlış biliyorsam düzelt lütfen.

Ayrıca arkadaş çökme sorunu yok demiş, sanırım Xiaomi Redmi Note 8 Android değil aktif olarak kullanan arkadaşım çoğu uygulamada çökme sorunları yaşıyor. Android amiral gemisinden ibaret değil. Bakın amiral gemisi cihazım var sorunsuz demek saçma.
Annem de redmi note 8 kullanıyor, ben de onun telefonunda çok fazla fotoğraf editliyorum, işlemci gücünü fazlasıyla kullanıyorum. Ne ısınıyor ne de bir sıkıntı oluyor. Açtığım her uygulamayı sorunsuz çalıştırıyor. Çökme olmadı.

SonicDash

Supporter
Yönetici
Moderatör
Şimdi şöyle bir durum var, fanboyluk olarak algılanmasın ama Apple ürünlerinin kalitesi ile Android cihazların kalitesi bir değil, verilen paraya değiyor, farklı bir hizmet ve servis anlayışı görüyorsunuz, en az 5 sene yazılım desteği sunuluyor, malzeme kalitesi hakkında son modeller ile ilgili net bir fikrim yok ama X, XS, XS Max cihazlarının malzeme kalitesi gerçekten çok üst. Bence kalite ve farklı hizmet anlayışı için. Kendimde 4 seneden beri iPhone kullanıcısıyım, garanti konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım.

SmokeXD

Dekan
Hala hava diyenler var ben neden ram sıkıntısı çekmek için, uygulama çökme sorunları için, saçma bir fotoğrafta bile çöken telefon için android alayım ki? Çıkar çıkmaz iPhone 7 Plus aldım hala çatır çatır çalışıyor. Ha o dönemde çıkan S8 nerde? ÇÖP

OzkanK.

Profesör
Zamanında rakiplerine göre çok iyi telefonlardı Iphone tamam ama bence artık ayak uyduramıyor ve çağa yetişemiyor. ( Rakiplerinin ekran oranları batarya boyutları hızlı şarjları vb konularda. ) Ve Fiyat olarak çok fark oluyor. Eskide Iphone 7 ile o zamanın Samsung'u arasında 250-300 TL fark olurdu ve değerdi o fark vermeye. AMa şimdi amiral gemilerinde 4-5 bin TL oynuyor 2-3 marka arasında.

Yoksa Kamera ve Yazılımsal olarak telefon gerçekten iyi. ( Yıllarca Iphone kullandım Iphone'da her şey kolaydı ayalar çok kolay ve net çetrefilli bir şey yok Iphone 4s'ten beri aynıydı Iphone 11'de bile aynı neredeyse. Yapıyorsun bozulmuyor veya değişmiyor bir daha )

Adroid'e geçtim yakın zamanda Whatsapp bildirimi ana ekranda çıkıyor. Onu ayarlamam 2 gün sürdü :) O kadar saçma yerlerden farklı ayarlar çıkıyor ki. Bir şeyini düzeltiyom başka ayarı bozuluyor bu sefer. Ufak tefek sıkıntılı ama insanı sinir ediyor.

Son mesajlar