insanların iphone'u tercih etmesinin nedeni ne

insanlar neden iphone aşığı

• Kullanılan toplam oy
    76

Bu konuyu okuyanlar

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
%80 hava atma, %20 kalite.
Asgari ücretli olupta borçla iphone yükseltenler dolu.

Reaksiyon puanı
7,999
S9un gerektiğinden çok ısındığını ilk defa duyuyorum. Umarım her cihaz için geçerli değildir. S10 da aşırı bir şekilde ısınmıyor diye biliyorum ama önceden pubgde optimizasyon sorunu vardı.

Asıl yanan cihaz exynos kullanan s20 serisi. O seriden birini kullansaydım,(imkan varsa) işlemi hafifletmeye çalışırdım.
S9 ve S9+ pil konusunda da berbattı ısınmada da öyle. İlk kez duymanız ilginç.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
1- Cihazların Isınması
Evet stabil sürümde günlük kullanımda çok fazla ısınan iPhone cihaz yok. Ancak cihazı yoran işlemler yaparsanız veya güneşin altında kullanırsanız her cihaz ısınacaktır. iPhone 11 ısınıyor demişsiniz , cihazı uzun süre kullanma fırsatım olmadı ancak kullananıp ısınıyor diyenler genelde iOS 14 Beta sürümündeydi. O yorumumda stabil sürümden bahsetmiştim.

2-Uygulamadan Atma , Çökme Gibi sorunlar yaşanmıyor
Evet bu da yaşanmıyor. Kendim uzun süredir iPhone kullanıcısıyım en son iOS 11.0 sürümünde Facebook uygulaması çöküyordu. 4 5 gün içerisinde hata düzeltme güncellemesi geldiğinde bu sorun düzelmişti ve bir daha uygulamadan atma , çökme gibi sorunlar yaşamadım çevremde de yaşayan yoktu. Büyük markaların uygulamaları genelde stabil çalışıyor benim telefonumda çok fazla bilinmeyen uygulama yoktu belki onlarda vardır varsa.

3-Samsung Konusu
Samsung S5 , S7 , S9+ , S10 kullandım. S5 ve S7'de çok sorun yaşamadım bu yüzden bunları dile getirmeyeceğim , S9+ ve S10'da ısınma sorunları yaşadım. Ama ben yorumumda bunu söylemedim X cihazı ısınıyor Y cihazı kasıyor cinsinden. Siz bir anda öyle şey olamaz Samsung ısınmaz kasmaz donmaza getirdiniz. Kullandığım cihazlar ısınıyordu hatalı üretim mi yoksa cidden böyle bir sorun var mı bilmiyorum ama dediğim gibi kullandıklarım ısınıyordu. Ek olarak güncel Android'de evet en az hata çıkaran marka Samsungu bu konuda tebrik ediyorum orta segmentte de ilk tercihim hep Samsung oluyor. Fakat Android işletim sistemi Samsung'dan ibaret değil. Xiaomi gibi markalarda maalesef uygulamadan atma sorunları yaşayanlar fazla. Yazılım konusunda aşırı bilgi sahibi değilim belki MIUI kaynaklıdır bilmiyorum ancak Redmi serisi de Android ve bu Android imajını kötülüyor. Ben yorumumda Android çöp , kötü falan demedim zaten sadece iPhone alma sebeplerini belirttim.

Kalp kırgınlığı , dargınlık falan olduysa hatam varsa özür dilerim iyi forumlar dilerim.
Hocam maalesef ki ısınıyor oyunda felan bende yok ama Pubg çok oynayanlar ısıındığını ve adam yakında olunca ms sıkıntısı çektiklerini söylediler

Reaksiyon puanı
7,999
Hocam maalesef ki ısınıyor oyunda felan bende yok ama Pubg çok oynayanlar ısıındığını ve adam yakında olunca ms sıkıntısı çektiklerini söylediler
Orada ne yazmışım , günlük kullanımda. Oyun oynarsanız evet her marka ısınıyor.

Reaksiyon puanı
6,381
İPhone 6S kullanıyorum yaklaşık 5yıldır 2 kere cihazı sıfırı ile değiştirildi garanti kapsamında ve hala güncelleme alıcak ve orta segment telefonlara göre işlemci hızı falan hala memnun edici yaşadığım tek sıkıntı şarjım dayanmıyor çok yoğun kullanıyorum hiç bir telefon yine bana yetmicek zaten işletim sistemi bana göre gayet stabil androidden geçtim bu arada
Daha güncelleme alacak? IOS 14, ıphone 6s ve 6s plus için son güncelleme. Yanlış bilmiyorum değil mi @Erenist2020 ? Yanlış biliyorsam düzelt lütfen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca arkadaş çökme sorunu yok demiş, sanırım Xiaomi Redmi Note 8 Android değil aktif olarak kullanan arkadaşım çoğu uygulamada çökme sorunları yaşıyor. Android amiral gemisinden ibaret değil. Bakın amiral gemisi cihazım var sorunsuz demek saçma.
Annem de redmi note 8 kullanıyor, ben de onun telefonunda çok fazla fotoğraf editliyorum, işlemci gücünü fazlasıyla kullanıyorum. Ne ısınıyor ne de bir sıkıntı oluyor. Açtığım her uygulamayı sorunsuz çalıştırıyor. Çökme olmadı.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Şimdi şöyle bir durum var, fanboyluk olarak algılanmasın ama Apple ürünlerinin kalitesi ile Android cihazların kalitesi bir değil, verilen paraya değiyor, farklı bir hizmet ve servis anlayışı görüyorsunuz, en az 5 sene yazılım desteği sunuluyor, malzeme kalitesi hakkında son modeller ile ilgili net bir fikrim yok ama X, XS, XS Max cihazlarının malzeme kalitesi gerçekten çok üst. Bence kalite ve farklı hizmet anlayışı için. Kendimde 4 seneden beri iPhone kullanıcısıyım, garanti konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hala hava diyenler var ben neden ram sıkıntısı çekmek için, uygulama çökme sorunları için, saçma bir fotoğrafta bile çöken telefon için android alayım ki? Çıkar çıkmaz iPhone 7 Plus aldım hala çatır çatır çalışıyor. Ha o dönemde çıkan S8 nerde? ÇÖP

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Zamanında rakiplerine göre çok iyi telefonlardı Iphone tamam ama bence artık ayak uyduramıyor ve çağa yetişemiyor. ( Rakiplerinin ekran oranları batarya boyutları hızlı şarjları vb konularda. ) Ve Fiyat olarak çok fark oluyor. Eskide Iphone 7 ile o zamanın Samsung'u arasında 250-300 TL fark olurdu ve değerdi o fark vermeye. AMa şimdi amiral gemilerinde 4-5 bin TL oynuyor 2-3 marka arasında.

Yoksa Kamera ve Yazılımsal olarak telefon gerçekten iyi. ( Yıllarca Iphone kullandım Iphone'da her şey kolaydı ayalar çok kolay ve net çetrefilli bir şey yok Iphone 4s'ten beri aynıydı Iphone 11'de bile aynı neredeyse. Yapıyorsun bozulmuyor veya değişmiyor bir daha )

Adroid'e geçtim yakın zamanda Whatsapp bildirimi ana ekranda çıkıyor. Onu ayarlamam 2 gün sürdü :) O kadar saçma yerlerden farklı ayarlar çıkıyor ki. Bir şeyini düzeltiyom başka ayarı bozuluyor bu sefer. Ufak tefek sıkıntılı ama insanı sinir ediyor.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,308
Ayfonum var benim diye gezebilmek için çoğu

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Zamanında rakiplerine göre çok iyi telefonlardı Iphone tamam ama bence artık ayak uyduramıyor ve çağa yetişemiyor. ( Rakiplerinin ekran oranları batarya boyutları hızlı şarjları vb konularda. ) Ve Fiyat olarak çok fark oluyor. Eskide Iphone 7 ile o zamanın Samsung'u arasında 250-300 TL fark olurdu ve değerdi o fark vermeye. AMa şimdi amiral gemilerinde 4-5 bin TL oynuyor 2-3 marka arasında.

Yoksa Kamera ve Yazılımsal olarak telefon gerçekten iyi. ( Yıllarca Iphone kullandım Iphone'da her şey kolaydı ayalar çok kolay ve net çetrefilli bir şey yok Iphone 4s'ten beri aynıydı Iphone 11'de bile aynı neredeyse. Yapıyorsun bozulmuyor veya değişmiyor bir daha )

Adroid'e geçtim yakın zamanda Whatsapp bildirimi ana ekranda çıkıyor. Onu ayarlamam 2 gün sürdü :) O kadar saçma yerlerden farklı ayarlar çıkıyor ki. Bir şeyini düzeltiyom başka ayarı bozuluyor bu sefer. Ufak tefek sıkıntılı ama insanı sinir ediyor.
Huaweinin amiral gemileri iphone 11'i solladı bırakın şu iphone pahalı goygoyunu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Huaweinin amiral gemileri iphone 11'i solladı bırakın şu iphone pahalı goygoyunu.

Iphone 11 ( Lite model gibi ) 64 GB hafızalı IPS ekranlı hızlı şarj olmayan ekran kasa oranı leş Iphone 11'e amiral gemisi gözü ile bakmıyon heralde ?

Ben Amiral gemisinden bahsediyorum phalı olarak. Mesala S20 Ultra 10 bin TL bandında Oppo FindX 2 10 bin TL bandında P40 pro 10-11 bin TL bandında. Iphone 11 pro max 256 GB ( Çıkalı 1 yıl olacak nerdeyse 14 bin TL üstü fiyatı. )

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Iphone 11 ( Lite model gibi ) 64 GB hafızalı IPS ekranlı hızlı şarj olmayan ekran kasa oranı leş Iphone 11'e amiral gemisi gözü ile bakmıyon heralde ?

Ben Amiral gemisinden bahsediyorum phalı olarak. Mesala S20 Ultra 10 bin TL bandında Oppo FindX 2 10 bin TL bandında P40 pro 10-11 bin TL bandında. Iphone 11 pro max 256 GB ( Çıkalı 1 yıl olacak nerdeyse 14 bin TL üstü fiyatı. )
Diğer iphonelar da normalde 64gb hafızaya sahip. Fiyat olarak ise vergiyi de unutmayalım:

Samsung sitesinden 128gb’lık S20 Ultra 12,500₺. Vergisi ise 1900₺

Huawei’nin sitesinden 256gb’lık P40 pro 12,000₺. Vergisi ise 1800₺.

64gb’lık İphone 11 pro max ise appleın sitesinde 13,200₺. Vergisi ise 2000₺ ama KDV+Diğer yasal ücretle beraber 5000₺’ymiş. Diğer ücretleri çok merak ettim doğrusu.

Son düzenleme:

ramo_yasar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
arkadaşlar olay birazcık ios vs android savaşına dönmüş ? şu bi gerçek ki ikisinin de iyi ve kötü tarafları var androidler neredeyse her kesime hitap ediyor ama kalite ve garanti konusunda apple önde,apple ise gerek garanti durumu gerek kaliteli olup arlarındaki ekosistem olsun çok iyi fakat appleın günümüzdeki satış politikası pahalı oluşu ve pilininn zayıf olması iphonelar için eksi olay dahada kötüleşmeden burada bitsin