Yeni Mac'ler Ne Zaman Tanıtılır? Hangi Mac'i Tercih Etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

seymaermantas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Selam, dizüstü bilgisayarım bozulduğu için ya geçici çözüm bulma ya da bir Mac'e geçme aşamasındayım. Sizce Mac ailesinin yeni üyeleri ne zaman tanılır? Tanıtılırsa hangi cihazlar güncellenmiş olur?;) Bir de eğer yeni cihaz alırsam ilk defa bir Mac kullanmış olacağım. Sizce hangi Mac ürününü tercih etmeliyim?o_O

Macbook Air: Çok hafif ve fiyat olarak en uygun olmasından dolayı tercih sebebim ancak dediklerine göre donanım olarak yetersiz kalıyormuş. Hem çok ısınıyormuş. Bir de 15,6 inç ekrandan 13 inçe düşünce rahatsız olur muyum? Bu konu bana aşırı stres yaptırıyor.
Macbook Pro: Donanım olarak iyi deseler de 13 inç olan versiyonu yine ekran boyutu olarak düşündürüyor. 16 inç için ise biraz daha bekle güncellensin diye uyarmışlardı. Fakat fiyatlar aşırı yüksek bence.
iMac: Bu bilgisayarı ise sırf 27 inç ekran ve üst düzey donanımdan dolayı bana önerdiler. Tek sorunu sürekli sabit bir yerde kullanacak olmam.

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Bir 2 yıl geçme ihtimali var bence Macbook air 13 inç ortalama donanım olan bir macbook tercih edebilirsiniz.

seymaermantas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bir 2 yıl geçme ihtimali var bence Macbook air 13 inç ortalama donanım olan bir macbook tercih edebilirsiniz.
Hadi ya bu üzdü:cryingcat: Aslına bakarsan fiyatı sebebiyle ve ilk defa Mac kullanacak olmam sebebiyle dedin modeli almayı düşünüyordum ama dedim ya 13 inçolması beni korkuttu. 15.6 ekran bile bana bazen küçük geliyor bir de daha küçük ekrana geçersem ne olur diye düşünmüyor değilim.:rolleyes:

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Hadi ya bu üzdü:cryingcat: Aslına bakarsan fiyatı sebebiyle ve ilk defa Mac kullanacak olmam sebebiyle dedin modeli almayı düşünüyordum ama dedim ya 13 inçolması beni korkuttu. 15.6 ekran bile bana bazen küçük geliyor bir de daha küçük ekrana geçersem ne olur diye düşünmüyor değilim.:rolleyes:
Ben daha küçük ve donanımı iyi laptopları seviyorum. Ekranı çok fark etmiyor sizin kararınız ben kendime göre söyledim. Apple yeni macleri 2 yılda bir tanıtıyor ve bu yıl yeni tanıttı. Yani bayağa var tanıtılmasına.

seymaermantas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Ben daha küçük ve donanımı iyi laptopları seviyorum. Ekranı çok fark etmiyor sizin kararınız ben kendime göre söyledim. Apple yeni macleri 2 yılda bir tanıtıyor ve bu yıl yeni tanıttı. Yani bayağa var tanıtılmasına.
Teşekkür ederim, dediklerini dikkate alacağım. :)

eneser16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarla ne iş yapacağınıza bağlı. Bende yeni MacBook Pro siparişi verdim. 13'' küçük geleceği için ve ekstra donanımından dolayı 16'' tercih ettim.

seymaermantas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bilgisayarla ne iş yapacağınıza bağlı. Bende yeni MacBook Pro siparişi verdim. 13'' küçük geleceği için ve ekstra donanımından dolayı 16'' tercih ettim.
Genellikle PDF okuma, Word-Excel işleri gibi ofis işleri için olsa da eğer öğrenebilirsem web tasarım ve programlama amaçlı kullanacağım. Yarın, bir umut yeni cihaz tanıtılır diye bekliyorum yaa:rolleyes:

eneser16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Genellikle PDF okuma, Word-Excel işleri gibi ofis işleri için olsa da eğer öğrenebilirsem web tasarım ve programlama amaçlı kullanacağım. Yarın, bir umut yeni cihaz tanıtılır diye bekliyorum yaa:rolleyes:
Bu işin bir maddiyat kısmı var. Eğer uygunsa ben pro al derim. 13'' de gayet yeterli sana kalmış. Ben yeni mac tanıtılacağını sanmıyorum. İphone 12 ailesi tanıtılacak ve Airpods Studio adlı bi kulaklıktan bahsediliyor. Tabi bunların hepsi söylenti ne olacağını bu akşam göreceğiz.

seymaermantas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bu işin bir maddiyat kısmı var. Eğer uygunsa ben pro al derim. 13'' de gayet yeterli sana kalmış. Ben yeni mac tanıtılacağını sanmıyorum. İphone 12 ailesi tanıtılacak ve Airpods Studio adlı bi kulaklıktan bahsediliyor. Tabi bunların hepsi söylenti ne olacağını bu akşam göreceğiz.
Umduğum çıkmadı :sweat::sleepy: Muhtemelen Pro modellerden birine bakacağım yaa

berkessl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
macbook pro 2020 i9 5500m 8gb 16 gb ram 1tb ssd almayı düşünüyorum ancak yabancı sitelerde ısınma sorununa rastadım i9 kullanan birivar mı oksa i7 5600m 8gb 16 gb ram 1tb ssd mi almalıyım

xdal

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Bence o söylediklerin için pro almaya gerek yok air almanı tavsiye ederim 13" den de hiç korkma 2K ekran tatmin edici ve şıklığı kendine aşık edici

başabaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
bu siteden çıkış tarihlerini , çıkıştan itibaren geçen süreyi ve alma almama yorumlarını bulabilirsin.

Ichilai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
66
13 inç olması sence sorun olur mu?
15.6'' windows makineden 13'' MacBook Pro ya geçmiştim , bahsettiğiniz küçüklük sadece ilk an ya acaba mı dedirtiyor ama sonrası gerçekten göz aşinalığı, şimdi ise retina ekranlı MacBook Air 2020 i3 base model 'e geçtim ve bahsettiğiniz kullanımların aynısını yapıyorum. office programları , mailing , safari , keynote , pages , FaceTime , WhatsApp , twitter , hepsi arkada açık bir şekilde asla fan açmadan ( cpu ısısı %70-80 lerde ama Apple ısı full 100 derece bile olsa sorun teşkil etmiyor diyor , ki kullanımda gerçekten etmiyor ) 2020 MacBook Air e aşık oldum diyebilirim.Bütçeniz varsa tabi ki Pro alınabilir fakat belirttiğiniz kullanımlarda pro gücüne pek ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum , insanlar nadir de olsa render alıyor airlerle , alınır mı alınır , prodan 1.5 kat fazla zaman alır ama yapamaz değil.İnceliği hafifliği 2k retina ekran kalitesi ve bahsettiğim kullanımla 7 saat pil ömrü , eğer sadece safari dolanıyorsam tam 11 saat pil ömrü alıyorum.gönül rahatlığıyla öneririm air'i.
selamlar..

Son mesajlar