Haber Pubg New State inceleme

Seçimin ne

• Pubg mobile

• Pubg New State

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Pubg mobiledan farklı olan bu oyun 2 farklı firma tarafından yapılmıştır bizim yıllardır oynadığımız pubg mobile tencent games tarafından yapılmıştır. Pubg New State ise krafton tarafından yapılan bir Pubg oyunudur. Öncelikle Pubg New Statenin pubg çakması denmemesi gerektiğini anlamalıyız nede olsa New stateyi yapan firma Steam pubgyi yaptı.

Pubg New state ilk girdiğimde oturum açmami istedi açtım hata verdi tekrar denedim ve giriş yaptı oyunda troi haritası yüklü olarak geliyor erangel ve diğer haritaları siz yüklüyorsunuz.

Oyunun lobisi gayet hoştu güzeldi sade ve anlaşılabilir bir lobisi olduğunu söyleyebilirim.

Oyunda sandık açarken ödül alırken tiklamama rağmen vermedi bir kaç oyun sonra aldığımı gördüm büyük ihtimalle sunucu ile ilgili bir bug.

Oyunun marketinde BP marketi var bu BP marketi sizin maç yaparak ve çeşitli görevler yaparak kazandığınız oyun içi para bu parayla bahsettiğim dükkandan güzel ödüller alinabilmekte araba deseni silah deseni vb. zamanla BP marketinin geliştirileceğini düşünüyorum uzun lafın kısası para yatırmadan da güzel eşyalara görünümlere sahip olabileceksiniz.

Ayarlara gelecek olursak oyunda grafikler bölümünde en yukarda performans var bu performans sizin oyun içi FPS niz kare hızınız

Düşük, orta, yüksek, çok yüksek, ultra, maksimum ve ekstrem gibi seçenekler var bu seçenekler kare hızınızı yani FPS nizi belirliyor.

kullandığınız cihaza göre bazı seçenekleri kullanabiliyor ya da kullanmıyorsunuz.

Oyunun grafikler bölümünden grafik kısmı ise bu performans kısmının altında kalıyor.

Hafif, orta, yüksek, ultra, ekstrem gibi seçenekler mevcut bunun dışında kenar yumuşatma açıp kapayabiliyorsunuz ve birkaç ayar daha var tam performans için kenar yumuşatmayi kapatmanızı öneririm.

Bunlar lobide ki birkaç şey idi şimdi maça geçelim.

Oyuna uçakla başlıyorsunuz uçak tasarım olarak pubg mobiledan farklı ilk başta bir yabancılık hissedebilirsiniz.

Uçaktan haritaya baktığınızda bölgelerin isimleri yazıyor bu da bence güzel ve hoş olmuş gideceğiniz yeri kolayca görebiliyorsunuz.

Süzülme mekanikleri gerçekçi güzel olmuş atladiginizi karakterin süzüldüğünü hissedebiliyorsunuz yani bende öyle oldu.

Paraşüt açma mekaniği bana Steam Pubg yi anımsattı ve nedense mutlu oldum sevindim.

O paraşütü açma sonra süzülmesi sanki Steam Pubg oynuyor gibi hissettirdi.

Yere inerken gerçekçi bir şekilde iniyor yani pubg mobile ile kiyaslamam gerekirse çok daha iyi olmuş paraşüt.

Yere indikten karaya ayak bastıktan sonra yürüme olsun koşma olsun bana apayrı bir zevk verdi karakterin hal ve hareketleri daha bir gercekciydi.

Eşyaları toplarken ışık hızında toplamıyor normal sakin bir şekilde topluyor.

Ateş etme mekanikleri nişan mekanikleri size kolay görünebilir pubg mobile oynayıp bunu oynayanlar kolay diyebilir ama dediğimiz gibi iki oyunda farklı.

Oyunda yakın mesafeden spray atmak kolay olsa da uzaklaştıkça bunu yapmak zorlaşıyor.

Silahın yukarı doğru sekmesi olsa da mermiler nişan aldığınız yere gitmeye biliyor yani sağına ve soluna gidebiliyor oynadıkça mekanikleri daha iyi anlayabilirsiniz bende ilk başlarda sprayin kolay olduğunu sanmıştım ama durumdan duruma ne kadar değiştiğini kendim gördüm.

Oyunun para sistemi var bu paralar oyunun çoğu yerinde var ve bunları ister biriktirip ölen arkadaşınızı kurtarabilirsiniz isterseniz de bir hava yardımı çağırabilirsiniz isterseniz de mermi kalkan özelleştirme kiti gibi daha düşük fiyatlı eşyalarda alabilirsiniz.

Eşya aldıktan sonra haritadan bir konum seçiyorsunuz seçeceğiniz konum belirli bir alanla sınırlı yani sizden çok uzaklara sipariş veremiyorsunuz.

Özeleştirme kiti oyunda silahlara ek özelleştirmeler takabildiğiniz bir eşya Akm silahına normalde dikey tutmaç eklentisi takılmıyor ama bu kiti kullanarak dikey tutmaç benzeri eklentileri takabilirsiniz.

Oyundaki çoğu evde cam bulunmakta ilk günden cam olması da ayrı güzel.

Düşmanlara uzaktan ateş ederken düşmandan 1 adım 2 adım 3 adım..... Öteye ateş edeceğinizi ne kadar uzaklıkta olduğunuza bağlı olarak kendiniz ayarlıyorsunuz.

Arabadan ateş açma herkesin bildiği adıyla drive by olayı New state te çok güzel oluyor araba koltuk değiştirdiğiniz an durmuyor baya baya ilerliyor eğer hizliyken arabadan ateş açıyorsanız ve sürücü koltuğuna gecmezseniz bir yerlere çarpabilir kaza yapabilirsiniz.

Bir düşmana sıkarken eğer düşmanda kask varsa ve o kask kırılırsa yok olmuyor parçalanıyor yani daha gerçekçi görüntüler sunuyor.

Oyunda takımlı modda oynarken 1 e 4 oynarken 4 e 4 oynarken kısaca bayilabildigjniz oyun modlarında tek olsanız bile direkt ölmüyorsunuz. Rakibinizin takımında 6 kişiden fazla kişi olmadıkça yani 2 tane müttefik edinmemiş ise sizi takıma alabiliyor ama sizin de bayildiginizda elinizi kaldırmanız ve yardım istemeniz gerekiyor. Rakibiniz sizi takımına alabilecek durumdaysa ve isterse sizin yanınıza geliyor siz de kabul ediyorsunuz ya da reddediyorsunuz eğer kabul ederseniz artık yeni bir takımda olmuş oluyorsunuz reddederseniz ya o sizi öldürüyor ya siz kendinizi direkt öldürüyorsunuz ya da zamanla ölüyorsunuz üçünden biri.

Ateş ederken yakın bakışa geçiyorsunuz yani kamera birazcık daha sola veya sağa doğru kayıyor daha net ve doğru nişan alabiliyorsunuz ve atışlarınız daha isabetli gidiyor bu sadece ateş ederken değil normal olarak ta kullanabiliyorsunuz bu özelliğin olması çok iyi olmuş ben beğendim.

Oyunda çömelme simgesine 2 kere artarda basarsanız takla atıyorsunuz bu büyük bir özellik gibi gozukmesede ani kaçmalarda işinize yarayabilir mantığını kavrar ve iyi kullanırsanız büyük yardımı dokunacaktır.

Silah elinizdeyken toplam mermi sayınızı şarjör deki mermi sayınızı gösteren bir gösterge oluyor bunu seven olabilir olmayabilir o kişiye kalmış.

Sis bombasından gelen sis yavaş yavaş büyüyor ve tam halini alıyor.

Sağlık eşyalarını bombaları sisleri küreği seçerken ortada en altta silahların sağında ve solunda yuvarlak iki tane simge var soldaki sağlık eşyaları sağdaki bomba sis kürek vs.

Mesela sizde ağrı kesici enerji içeceği sağlık kiti falan var sol düğmeye basılı tutup sağa sola çapraza doğru sürükleyerek istediğiniz eşyayı seçiyorsunuz aynı şey bombalar içinde geçerli.

Oyun içi yani herhangi bir oyun modunda hatalara pek rastlamadım ağrı kesici içerken 1. Şahısta bir hata oluyor veya enerji içerken adamın eli içtiği şeye giriyor titriyor falan ama benim oyun zevkime engel olmadı onun dışında pek bir hatayla karşılaşmadım.

Lobide hatalar bir tık daha fazla onlar da 1 2 güne duzelebilecek hatalar.

Oyun her cihaza göre farklı bir optimizasyon yapıyor benim anladığım kadarıyla niye böyle bir çıkarım yaptığım çok açık oyun açılırken optimizasyon ayarlıyor oyun benim cihazımda yaptığı işlemlerle onun cihazında yaptığı işlemler farklıydı.

Optimizasyonu iyi yapılmış bir oyun bir çok kişi kasma var diyor ayarlarını gözden geçirsinler doğru ayarları yapsınlar.

Benim bugün ve Alpha testinde edindiğim deneyimler bilgiler bunlar. Fotoğraf koyamadım telefondan yazıyorum yurtta olduğum için fotoğraf koymaya da çalışırım.

Eksik bilgiler varsa bana söyleyebilirsiniz ekleme yapmaya çalışırım. Bana göre Steam Pubg deneyimi veren güzel bir Pubg oyunu mobil platform için çıktı. Siz hangi taraftasiniz

Pubg mobile mı

Yoksa

Pubg New state mi

Not: umarım konuyu doğru yere acmisimdir.
2. Not: cihazım Xiaomi redmi note 8

Son düzenleme: