İnsanlar neden tablet alır?

Bu konuyu okuyanlar

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Konu size garip gelmiş olabilir. Fakat bana gerçekten garip geliyor. Küçük çocuklar için oyun çizgi film vs için mantıklı fakat 3k 4k gibi fiyatlara neden tablet alıyorlar. Orta halli bir laptop çok daha mantıklı değil mi? Her türlü iş için yani gerek oyun gerek ofis tarzı işler gerek video film için. Gelip bana kişisel tercih demeyin lütfen ben mantıklı bir sebep arıyorum. :)

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Bence küçük çocukların eline tablet verilmesi mantıklı değil :)
Yok hocam mantığından çok mantığından bahsediyordum yoksa bence de mantıklı değil.
Artık 3-4 bin seviyesinde alabileceğiniz bir tablet o fiyata alınabilecek bir laptoptan çok daha iyi.
Galiba haklısınız. Fakat sizce Android veya ios gibi işletim sistemleri dezavantajlı değil mi windowsa göre?
Taşınabilirlik,fiyat durumu*,çizim için daha uygun

*laptop fiyatları daha pahalı 3k 4k arası pek bir şey yok
Evet öyle gerçekten.

Meyvuz0561

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Taşınabilirlik ve Performans konusunda laptoptan çok daha iyidir tabletler özellikle ipad serisi

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Konu size garip gelmiş olabilir. Fakat bana gerçekten garip geliyor. Küçük çocuklar için oyun çizgi film vs için mantıklı fakat 3k 4k gibi fiyatlara neden tablet alıyorlar. Orta halli bir laptop çok daha mantıklı değil mi? Her türlü iş için yani gerek oyun gerek ofis tarzı işler gerek video film için. Gelip bana kişisel tercih demeyin lütfen ben mantıklı bir sebep arıyorum. :)
Şu anda 3-4 bin seviyesine aldığın laptopların tamamı zaten tablet anakartı üzerine takılmış durumda. Sadece klavye ve ekran ekleniyor ve garanti veriyorum 2 sene sonra donmalardan dolayı lanet edeceğin bir hale geleceksin. Ben de mesela uzaktan eğitim için üniversitede laptop mu tablet mi diye soranlara 3-4k bandında tablet diyorum çünkü daha fazla performans alınabilir ve daha uzun süre kullanılabilir :)

Su tankı

Doçent
Reaksiyon puanı
641
iPad'de hiçbir şey yapamazsınız.
Ne kod yazabilirsiniz, ne 3d modelleme ne animasyon. 3 sene sonra güncelleme almaz Google Chrome bile yüklenemez hale gelir.
Profosyenel editleme,optimizasyon,hız gibi şeyleri unutuyorsun herhalde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne kod yazabilirsiniz, ne 3d modelleme ne animasyon. 3 sene sonra güncelleme almaz Google Chrome bile yüklenemez hale gelir.
Ve 5 yıl güncelleme veriyorlar(iphonelara öyle ipadleri bilmiyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sen 3000e orta halli laptop bul forumca para toplayıp sana hediye edelim.

Arrites

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Valla aynısını ben de düşünüyorum bi sebep bulamıyorum ya telefon al ya bilgisayar tablet arada kalıyor ve gereksiz bence

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
En uzun ömürlü ürünlerden biri olan iPad'ten bahsediyoruz. Nereden çıkarıyorsunuz 3 yıl içinde güncelleme almayıp, uygulama yüklenmeyecek hale geldiğini?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
TV+ ile tv izlemek için olabilir telefonu kullanınca TV+ bataryayı sömürdüğünden şarjda kullanmak gerekiyor tablet ondan ucuz olunca onu harcamak olsada onunla izlemek daha iyi oluyor...

enesenesbera

Doçent
Reaksiyon puanı
232
ama bir çocuk pc ile oynayamazki ama şuda mantıksız 3 k 4k fiyat verilmez bir tablete

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Tabletlere karşı büyük bir ön yargısı var insanımızın :)
Tabletler sadece küçük çocukların eline verilen ya da yetişkinlerin sadece film izledikleri teknolojik aletler değil.

Öncelikle giriş seviyesi bir laptop almaktansa o fiyata ortalama bir tablet bile çok daha fazla iş görüyor. Profesyonel işlerin sadece laptop yada PC'lerde yapılmadığını da unutmamak gerek.
Taşınabilirlik, hız, kullanım kolaylığı... tabletlerin tercih edilmesi için sayılabilecek başlıca sebepler.

Reaksiyon puanı
8,012
Galiba haklısınız. Fakat sizce Android veya ios gibi işletim sistemleri dezavantajlı değil mi windowsa göre?
iOS değil , iPadOS kullanıyor iPad'ler o daha başarılı bir yazılım. Elbette bir Windows veya MacOS kadar olamaz fakat kendi klasmanında gayet başarılı.

Cortana

Asistan
Reaksiyon puanı
106
En uzun ömürlü ürünlerden biri olan iPad'ten bahsediyoruz. Nereden çıkarıyorsunuz 3 yıl içinde güncelleme almayıp, uygulama yüklenmeyecek hale geldiğini?
iPad 2015, en son güncellemeyi 2018'de aldı.

Reaksiyon puanı
8,012
Arkadaş iPad düşmanı hocam bırakın. iPad Air 2 bile sorunsuz çalışıyor dedim başka konuda oralı bile olmadı işine gelmediği için...