İnsanlar neden tablet alır?

TV+ ile tv izlemek için olabilir telefonu kullanınca TV+ bataryayı sömürdüğünden şarjda kullanmak gerekiyor tablet ondan ucuz olunca onu harcamak olsada onunla izlemek daha iyi oluyor...

enesenesbera

Öğrenci
Konu size garip gelmiş olabilir. Fakat bana gerçekten garip geliyor. Küçük çocuklar için oyun çizgi film vs için mantıklı fakat 3k 4k gibi fiyatlara neden tablet alıyorlar. Orta halli bir laptop çok daha mantıklı değil mi? Her türlü iş için yani gerek oyun gerek ofis tarzı işler gerek video film için. Gelip bana kişisel tercih demeyin lütfen ben mantıklı bir sebep arıyorum. :)
ama bir çocuk pc ile oynayamazki ama şuda mantıksız 3 k 4k fiyat verilmez bir tablete

The Judge

bmbozbey
Yönetici
Moderatör
Tabletlere karşı büyük bir ön yargısı var insanımızın :)
Tabletler sadece küçük çocukların eline verilen ya da yetişkinlerin sadece film izledikleri teknolojik aletler değil.

Öncelikle giriş seviyesi bir laptop almaktansa o fiyata ortalama bir tablet bile çok daha fazla iş görüyor. Profesyonel işlerin sadece laptop yada PC'lerde yapılmadığını da unutmamak gerek.
Taşınabilirlik, hız, kullanım kolaylığı... tabletlerin tercih edilmesi için sayılabilecek başlıca sebepler.

Cortana

Asistan
iPad Air 1:
Ekran Alıntısı.PNG

iPad Air kullanıyorum ve en son iOS 12.4.8 aldı.
iPad Air 2'de 2014'te çıkmış ve iOS 14 alacak.

Neden?

EmreGndmr

Doçent
Tabletler eskiden bir "çocuk oyuncağı" idi.Artık günümüz fiyatlandırmalarında laptoplar yerine tercih edilen cihazlar oldu.Android tabletlerin gelişmesiyle geniş kitle kazanıyor tablet dünyası.Ama eğer bir tablet alınacaksa kesinlikle iPad olmalı.Android tabletlere karşı halen ön yargım var