İnsanlar neden tablet alır?

-Emirhan Türk-

Profesör
Konu size garip gelmiş olabilir. Fakat bana gerçekten garip geliyor. Küçük çocuklar için oyun çizgi film vs için mantıklı fakat 3k 4k gibi fiyatlara neden tablet alıyorlar. Orta halli bir laptop çok daha mantıklı değil mi? Her türlü iş için yani gerek oyun gerek ofis tarzı işler gerek video film için. Gelip bana kişisel tercih demeyin lütfen ben mantıklı bir sebep arıyorum. :)

-Emirhan Türk-

Profesör
Bence küçük çocukların eline tablet verilmesi mantıklı değil :)
Yok hocam mantığından çok mantığından bahsediyordum yoksa bence de mantıklı değil.
Artık 3-4 bin seviyesinde alabileceğiniz bir tablet o fiyata alınabilecek bir laptoptan çok daha iyi.
Galiba haklısınız. Fakat sizce Android veya ios gibi işletim sistemleri dezavantajlı değil mi windowsa göre?
Taşınabilirlik,fiyat durumu*,çizim için daha uygun

*laptop fiyatları daha pahalı 3k 4k arası pek bir şey yok
Evet öyle gerçekten.

Airbus

Asistan
Konu size garip gelmiş olabilir. Fakat bana gerçekten garip geliyor. Küçük çocuklar için oyun çizgi film vs için mantıklı fakat 3k 4k gibi fiyatlara neden tablet alıyorlar. Orta halli bir laptop çok daha mantıklı değil mi? Her türlü iş için yani gerek oyun gerek ofis tarzı işler gerek video film için. Gelip bana kişisel tercih demeyin lütfen ben mantıklı bir sebep arıyorum. :)
Şu anda 3-4 bin seviyesine aldığın laptopların tamamı zaten tablet anakartı üzerine takılmış durumda. Sadece klavye ve ekran ekleniyor ve garanti veriyorum 2 sene sonra donmalardan dolayı lanet edeceğin bir hale geleceksin. Ben de mesela uzaktan eğitim için üniversitede laptop mu tablet mi diye soranlara 3-4k bandında tablet diyorum çünkü daha fazla performans alınabilir ve daha uzun süre kullanılabilir :)

Su tankı

Doçent
iPad'de hiçbir şey yapamazsınız.
Ne kod yazabilirsiniz, ne 3d modelleme ne animasyon. 3 sene sonra güncelleme almaz Google Chrome bile yüklenemez hale gelir.
Profosyenel editleme,optimizasyon,hız gibi şeyleri unutuyorsun herhalde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne kod yazabilirsiniz, ne 3d modelleme ne animasyon. 3 sene sonra güncelleme almaz Google Chrome bile yüklenemez hale gelir.
Ve 5 yıl güncelleme veriyorlar(iphonelara öyle ipadleri bilmiyorum

Sen 3000e orta halli laptop bul forumca para toplayıp sana hediye edelim.

ParaNotra

Öğrenci
Valla aynısını ben de düşünüyorum bi sebep bulamıyorum ya telefon al ya bilgisayar tablet arada kalıyor ve gereksiz bence

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
En uzun ömürlü ürünlerden biri olan iPad'ten bahsediyoruz. Nereden çıkarıyorsunuz 3 yıl içinde güncelleme almayıp, uygulama yüklenmeyecek hale geldiğini?