İnsanlar neden tablet alır?

Bu konuyu okuyanlar

Cortana

Asistan
Reaksiyon puanı
106
iPad Air 1:
Ekran Alıntısı.PNG

iPad Air kullanıyorum ve en son iOS 12.4.8 aldı.
iPad Air 2'de 2014'te çıkmış ve iOS 14 alacak.

Neden?

Reaksiyon puanı
7,999

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Aslında tablette sosyal medyada gezmek daha güzel ve keyifli. ya da internette haber okumak çizim yapmak felan. telefona göre daha basit ve eğlenceli.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
3k fiyata zaten anca iyisini bulursun 4k üzeri prof. sebepler için alınmalı bence

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Yaparsın.
Kod yazmak için 1000 liralık laptop bile iş görür, modellemeyi ise bulut sistemi üzerinde -artık hangi modelleme programıysa- çalıştırırsın.
Bin liralık laptop ile düzgün birseyi (hello word vs) dışında derle hadi

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Tabletler eskiden bir "çocuk oyuncağı" idi.Artık günümüz fiyatlandırmalarında laptoplar yerine tercih edilen cihazlar oldu.Android tabletlerin gelişmesiyle geniş kitle kazanıyor tablet dünyası.Ama eğer bir tablet alınacaksa kesinlikle iPad olmalı.Android tabletlere karşı halen ön yargım var

Reaksiyon puanı
6,381
Bunun cevabı çok basit. 3-4 bin TL fiyata alabileceğiniz bir tablet o bütçede alınabilecek bir laptopatan çok daha kullanışlı, taşınabilir, donanım ve ömür anlamında çok daha iyi.

Mesela yeni 8. nesil İPad. Biraz dikkatli kullanırsanız 8-9 sene kullanırsınız. Ve İPad'ler yaşına bakmadan performanslarını koruyabilen cihazlar.

Ve artık tabletler sadece çocuk oyuncağı amaçlı değil. Steve Jobs 2010'da İPad'i tanıttı ve bu algıyı değiştiren bir şey tanıtmış oldu.

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Konu size garip gelmiş olabilir. Fakat bana gerçekten garip geliyor. Küçük çocuklar için oyun çizgi film vs için mantıklı fakat 3k 4k gibi fiyatlara neden tablet alıyorlar. Orta halli bir laptop çok daha mantıklı değil mi? Her türlü iş için yani gerek oyun gerek ofis tarzı işler gerek video film için. Gelip bana kişisel tercih demeyin lütfen ben mantıklı bir sebep arıyorum. :)
O kadar leptop fiyatları çok fazla diyorlarda son model ipad 8 , tab s6 lite ,fln alırım klavye bağlarım veya kalem mis leptoptan mantıklı.He bide bunun cizim tabletleri var çoğu ressam artık kağıt yerine denemelerini tablet üstünden kalem ile yapıor.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Tabletler eskiden bir "çocuk oyuncağı" idi.Artık günümüz fiyatlandırmalarında laptoplar yerine tercih edilen cihazlar oldu.Android tabletlerin gelişmesiyle geniş kitle kazanıyor tablet dünyası.Ama eğer bir tablet alınacaksa kesinlikle iPad olmalı.Android tabletlere karşı halen ön yargım var
Benim Android'lere karşı hem telefonda hem de tablette var. Fazla RAM tüketiyor diye biliyorum.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
fakat 3k 4k gibi fiyatlara neden tablet alıyorlar. Orta halli bir laptop çok daha mantıklı değil mi?
7-8 bin liradan aşağıda orta halli laptop göster de vatandaş alsın :)

Tablet neden alınır konusuna gelirsek;
Telefonun şarjını bitirmemek ve laptop taşımamak için, Windows ile gelen 2 in 1 tablet alırdım.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Kalemli tabletim olsaydı canlı derslerimi daha rahat işlerdim. Matematik öğretmenleri olarak bu süreçte kalemli tabletler çoğumuzun işine yaradı.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Konu size garip gelmiş olabilir. Fakat bana gerçekten garip geliyor. Küçük çocuklar için oyun çizgi film vs için mantıklı fakat 3k 4k gibi fiyatlara neden tablet alıyorlar. Orta halli bir laptop çok daha mantıklı değil mi? Her türlü iş için yani gerek oyun gerek ofis tarzı işler gerek video film için. Gelip bana kişisel tercih demeyin lütfen ben mantıklı bir sebep arıyorum. :)
O fiyata alınacak laptopta ancak "Mayın Tarlası" oynarsın :D
1-Çizim-Tasarım yapmak
2-İstediğin yerde kolayca dizi,film izlemek.
3-Mobil oyunlar oynamak (Pubg Mobile,Fortnite Mobile vs.)
4-Metin yazma veya düzenleme.
Mesaj otomatik birleştirildi:

En uzun ömürlü ürünlerden biri olan iPad'ten bahsediyoruz. Nereden çıkarıyorsunuz 3 yıl içinde güncelleme almayıp, uygulama yüklenmeyecek hale geldiğini?
2012'de çıkan Mini 1 bile en son sürüm 9.3.5'di.O'da 2016'da piyasaya sürüldü.
Ama bundan sonra 4 yıl sonra bile kullanılabilir durumda.

Son düzenleme:

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
dizi izlemek için falan alınıyor.canlı derslere katılmak için laptop yerine bir tablet çok daha cazip oluyor.çizim için daha avantajlı.