İndirdik.com Sitesi Kargo Aldatmacası

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar indirdik.com sitesinden iki kere alışveriş yaptım.biri 5-6 ay öncesindeydi.biriside geçen hafta oldu.Siparişimi verdim ve sipariş vermiş olduğum ürünleri hediye olarak verecektim.Sitenin kullanıcı sözleşmesinde de sipariş verilen ürünler 2 iş günü içerisinde kesinlikle kargoya verilir maddesi bulunmaktadır.Neyse olaya gelelim.Siparişi geçen hafta verdim.Bekleki ürünler gelecek.Hala daha paketleniyor ibaresi görünüyor sipariş durumunda.Müşteri hizmetlerine mesaj attım durumu sorguladım.Neymiş üründe stok sorunu varmış o yüzden bu kadar gecikme olmuş.Kardeşim madem üründe stok sorunu var ürün stoklarınızda yok.o zaman satmayın o ürünü bizde mağdur olmayalım.Bizde sizin sözleşmede yazan 2 iş günü kargosuna güvenerek o siparişleri veriyoruz sonuçta.Bu site beni öyle bir mahçup ve rezil ettiki hediyeyi vermek istediğim kişiye düştüğüm durumu inanın tahmin edemezsiniz.Neredeyse 5 yıllık emeklerim boşuna gidiyordu bunların yüzünden.Çok sinirlendim ve müşteri hizmetlerine mesaj hattım yasal haklarımı kullanacağım diye.Bu mesajı atmamla 5 dk sonra telefonum çaldı.Arayan müşteri hizmetlerinden bir kadındı.Yok beyefendi sorununuzu çözelim.Benim sorunumu falan çözemezsiniz dedim.Zamanında kargolayacaktınız o ürünleri dedim.

Yok işte, stoklarımızda yok, bizde istemeyiz müşterilerimizle böyle durumda kalmayı falan filan dedi.Bende dedimki bu durumda kalmak istemiyorsanız stoklarda olmayan ürünü satmayın bizde mağdur olmayalım.Siteden ürünü kaldırın stoklara gelince koyun.Bizde stoklarda olan ürünlerden alalım mağdur olmayalım dedim.veya stoklarda olmayan ürünlerine altına küçük bir not bırakın şu tarihlerde stoklarda olacaktır diye.Alanda ona göre sipariş versin.Bunu dedim o zamanda bana müşteri hizmetleri şunu dedi.Beyfendi siz siparişi gördüğünüz zaman ürün elimizde vardı.Bir kullanıcı sizden 3 saniye önce siparişi vermiş olabilir muhtemelen o yüzden ürün stoklarımızda kalmamıştır.Heralde toplamda 1 tane ürün bulunduruyolar stoklarında veya sitedeki ürünler peynir ekmek gibi satılıyor.Günde milyonlarca satış yapıyorlar sanki.böyle bir mazeret olabilir mi Allah aşkına.Bir kere olsa gam yemicem.Benim kendim için vermiş olduğum 5-6 ay önceki siparişimde de aynı şey oldu.BAzı arkadaşların adına aldığım siparişlerde bile aynı şey oldu.Bu diğer kullanıcılar nasıl oluyosa hep benden 3 sn önce davranıyolar mübarek.

Birde sikayetvar a durumla ilgilide şikayette bulundum.bakalım ürünler ne zaman gelir.GErçi artık 1 ay sonra bile gelse umrumda değil.Vereceğim kişiye zamanında teslim edemedikten sonra bir anlamı kalmadı benim için.

Resmen insanları kandırıyolar ve satış yapıyolar.Bu şekilde şikayet dolu her taraf bu site ile ilgili.

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
geçmiş olsun biraz daha dikkatli olmak lazım internet alışverişlerinde. sana ikinci kez yapmışlar inş 3. kez denemezsin.

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Geçmiş olsun, benimde başıma geldi uzak durulması gereken site.

platonik

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Sanalreyonum.com dan ben de ürün almıştım. 9 gün sonra elime ulaştı. Geçmiş olsun. Her yerden alışveriş yapılmıyor, kötü biz tecrübe oldu bizim için

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Benim her aldıgım ürün ertesi gün gelir internetten çok alışveriş yaparım :) kaliteli site olcak adı üstünde indirdik bi halta benzemıyor :D

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Adı çok duyulmadık sitelerden alış-veriş yaparken temkinli davranmak, ürünü araştırır gibi alışveriş sitesini de araştırmak gerek..

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
D R da benzer durum başıma geldi. Netten sipariş verirken ürünün yaklaşık 1 hafta sonra elinde olacağını düşünmek lazım. Çünkü sitede sorun olmasa bile kargoda sorun olabilir...

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Artık tanıdık sitelerde aynı şeyi yapıyorlar.Örnek olarak GOLD BİLGİSAYAR kaç defa stokunda olmayan ürünü sattı.Artık internetten hiçbir ürünü almam.Giderim gözümle görürüm yada denerim bir kaç kuruş fazla veririm alırım.Ama internetten ASLA.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Ben sert çıkışınca müşteri hizmetlerinden arayan kişi " beyefendi bugün paketinizi kargoya verecez.Aciliyetini en üst yetkililere bildirdik" dedi.ama hala siparişimde değişen bir durum yok.Aynı hala Paketleniyor yazısı duruyor sitede.Bu kadar da yalan olmaz kardeşim. Beceremiyosun bir işi bari yalan söyleyip bizi kandırmayın.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bir kere alışveriş yaptım daha da işim olmadı. Sorun çıkmamıştı.

webjas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir kez laptop fanı aldım bin pişman oldum.. plastik dandik küçücük fanlı çin malı birşey çıktı.. kutusu fan'dan pahalıydı zannedersem.. neyse bir daha tövbe..

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Güya kargoyu dün söz vermiştiler dün olmadı bugüne gönderecez dediler.Şimdide az önce aradılar.Bi sorun çıktı cumaya ancak gönderebiliriz diyolar.Böyle rezillik görmedim çıldırmak üzereyim.İptal edin dedim siparişinizi bana 10 gün sonra gelecek ürün lazım değil dedim.Bakalım bu seferde para hesabıma geri ne zaman yatacak

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar ;

Mağduriyetiniz için üzgünüm ama bu sadece o siteye has birşey değil. Aynı şeyler benimde çok başıma geldi. Hepsiburada.com'dan 3 ay boyunca paramı alamadım ve ürün gelmedi gibi. Aynı durum sanalreyonumda başıma geldi maalesef yapacak pek birşeyiniz bulunmuyor. Tüketici haklarına başvuracak olsanız 3-4 ayda zaten sonuçları açıklanıyor o zamana kadar paranızı iade ediyorlar veya siz yeterince mağdur olmuş oluyorsunuz. Burası Türkiye arkadaşlar alışmak lazım.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
İnternetten alış veriş yapanlara nacizhane tavsiyem ürünü almadan önce mutlaka müşteri hizmetleri ile görüşüp ürünün stoklarda olup olmadıgını teyit ettirmek en azından sıkıntı oldugunda yüzlerine vurursunuz ve yasal olarak üstünlük siz de olur :)

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İnternetten alış veriş yapanlara nacizhane tavsiyem ürünü almadan önce mutlaka müşteri hizmetleri ile görüşüp ürünün stoklarda olup olmadıgını teyit ettirmek en azından sıkıntı oldugunda yüzlerine vurursunuz ve yasal olarak üstünlük siz de olur :)

bu konulara bir yaptırım olmadığı için adamlar rahat, stok var derler paranı alana kadar daha sonra pişman olursun.bugüne kadar çok alışveriş yaptım ebay dahil çok şükür bir sorun yaşamadım.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Artık bir önemi kalmadıysa siparişi iptal et. Bu senin hakkın.
Bildik bilinmedik site dinlemiyor. Oldumu her sitede oluyor.

gizemlilord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hocam özellikle internet üzerinde alışveriş yaparken yeni oluşumlu olan sitelerden kesinlikle alışveriş yapmayınız. Ticari site/alışveriş sitesi açmak işletmek kolay bir şey değil (webmaster olarak biliyorum) e haliyle bir sürü alışveriş sitesi açılıyor bunları bu değirmeni nasıl döndürüyor dersiniz ?

Evet bir sürü alışveriş sitesi açılıyor ama dandik dalavestik ürünler satılıyor zaten ürünün kalitesini anlayamıyorsun ne müşteri yorumu var özellik desen o kadar uzman değiliz,ki yeni oluşumlu olan sitelerin ürünleri genelde 1 TL'lik çin malı ürünlerine benzer. Bu yüzden internetten alışveriş yaparken kesinlikle hepsiburada.com gibi kendini kanıtlamış köklü ve gerçekten de kaliteli sitelerden alışveriş yapınız. Şu an ben sadece hepsiburada.com'dan alışveriş yapıyorum artık her yerde fıldır fıldır aldatıcı reklamları dönen indirdik mindirdik reklamlarına bakmıyorum bile. Hepsiburda.com zaten sürekli satış yaptığı indirim konusunda bonkör hemde çok müşterisi olduğu için satılan ürünlerde bir çok yorum var kullanıcı gözünden değerlendirmelerini görebiliyorsunuz falan filan...

(Reklam gibi oldu ama reklam değil tavsiye... )

Geçenlerde bir kampnaya vardı R10'da arkadaşın birisi kendi sitesinin reklamı amacı ile 5 adet ürünü( sözde 30 TL civarında mı ne) sadece kargo parası ödememiz ile gönderiyordu baktım ürünler bedava son stoğu kaptım ürünler geldi çin malımı bilemedim ama çin malından farkı yok ürünlerden birisi kulaklık idi gediği gibi tek tarafı bozuk çıktı tek taraflı kulaklık :D... Dedim ondan sonra zaten yeni oluşumlu sitelerden kolay kolay artık bir şey almam.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
bitenekadar.com sitesinden alın. Olmayan ürün hemen kalkıyor sitelerinden diye biliyorum