İmzanızı Cebinizde Taşıyın!

Frostban3

Profesör
Günlük hayatımızda sık sık karşılaştığımız imza atma merasimine Valimo son veriyor. İşte Valimo Mobil İmza teknolojisi.

 
Valimo Wireless, tapu ya da evlilik gibi işlemler dışında, imza atmanız gereken hemen hemen tüm işlemlerde, elektronik ortam aracılığıyla kimliğinizi kanıtlayabileceğiniz bir servis ve basit bir PIN koduyla her an kullanıma hazır olan mobil imza teknolojisini tüketiciye sunuyor.
Nerelerde Kullanılabilir?
Mikro ödemeler için olduğu kadar onaylama ve doğrulamalar için de aynı şekilde kullanışlı olan Mobil İmza ile online erişim, güvenli banka girişi, ATM'den kartsız para çekme ve mobil cüzdanınıza yükleme gibi birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Satabilir, satın alabilir, hatta online kredi kartı ve kredi işlemleriniz gibi pek çok işlemde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tüketici olarak e-ticaret satın alımları yapabilir ve bir vatandaş olarak güvenli e-devlet hizmetlerine erişebilirsiniz.
Sistem Nasıl Çalışıyor?
Doğrulama ya da dijital imza gerektiren online bir hizmeti kullanırken, istek kullanıcıya güvenli SMS yoluyla gönderiliyor. Mesaj telefona geldiğinde, kullanıcıdan kişisel PIN kodunu girerek kimliğini doğrulaması ya da onay vermesi isteniyor. Yani bu kadar basit.
:: Mobil imza, gerçek imzanın yerini alır mı? Forumda tartışalım.
SDN - http://shiftdelete.net
 
 
Üst