İMF'ye Son Taksidi Ödüyoruz

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Bitti IMF , Hayırlı olsun, yeni yetmeler bilmez IMF nedir nasıl para verir, ne yaptırır, ancak yukarıda okuduklarımı sallar dururlar :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ımf 'ye 5 milyar dolar borç verıyoruz :D :D bitirdik yaşa recep tayyip bunada bir kılıf uydururlar ,

flood_77

Profesör
Reaksiyon puanı
4
karlılıkla değil özelleştirmeyle ödüyoruz borcu...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu durumu çok iyi özetleyecek bi kitap biliyorum George Orwell - Hayvanlar Çiftliği

flood_77

Profesör
Reaksiyon puanı
4
karlılıkla değil özelleştirme ile ödeniyor...

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bu terste bir işlik var. Bi batarsak mazallah fena batacağız. Hani diyorum ya yakamızı öyle kolay kolay bırakmazlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bazı arkadaşları yaşları müsaitse 1999-2002 yıllarına geri dönmeye davet ediyorum.

Yani 14-11 yıl önceye...

Şimdi 14 yıl önce deyince bir durmak gerek.

Bugün 25 yaşında olan birisi 14 yıl önce 11 yaşındaydı...

Acaba 11 yaşındayken ne kadar ekonomiden, borçtan, harçtan anlıyordu onu da bir analiz etmek gerek.

Yani 25 yaşın altında olan birisi IMF'den borç almak için bu ülkenin Bşabakanı nasıl REZİL BİR ŞEKİLDE Yabancı ülkelerin kapılarında sürünüyordu HATIRLAYABİLİYOR MU?

IMF'den eli çantalı MEMURLAR gelirdi...
Bu ülkeye ŞUNU YAPIN, BUNU YAPIN derlerdi şu yasayı çıkarın, bu yasayı kaldırın derlerdi...

Normal bir ülkede kimsenin yüzüne bakmayacağı bu İMF MEMURLARININ peşinde bir MEDYA ORDUSU gezerdi bu ülkede...

Bizim Medya o dönemde acayipti!

Yine aynı dönem şimdi olduğu gibi GALATASARAY Avrupa'da çok başarılıydı...

Bu IMF'den gelen MEMURLARA bizim gazeteciler GALATASARAY'ı sorardı!

Amerika'dan gelen IMF memuru Galatasaray'ı duydum deyince anahaber bültenlerinde evire çevire bunu haber yaparlardı!

Oysaki o IMF Memuru Türkiye'ye Galatasaray'ı izlemeye değil, HÜKÜMETE EMİR VERMEYE GELMİŞTİ... Medya bunun üzerinde pek durmazdı... IMF Olayını RAKI BALIK GALATASARAY MAÇLARINA çevirir, magazinleştirir halkı uyuturdu!

Bazı arkadaşlar 1999 krizini yaşamadıkları için bugün ülkenin geldiği ekonomik seviyeyi idrak etmekte zorlanıyorlar ya da Türkiye'nin ekonomik başarılarını dile getirince Hükümeti övmüş olacaklarını düşündükleri için ekonomi hakkında atıp tutarak bir tatmin yaşıyorlar.

Ülkede bir kesim de var ki ülke ne kadar zenginleşirse zenginleşsin kendi cebine kolay yoldan çok para girmedikçe ülkenin zenginleştiğine inanmayacaklar...

Sadece imf ye borcumuzun olduğunu zanneden ve makro & mikro iktisadın işleyiş dinamiğini bilmeyen ve kendisinin yernine düşünülmesine alışık bünyeler için güzel bir hikaye yazmışsınız

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Sadece imf ye borcumuzun olduğunu zanneden ve makro & mikro iktisadın işleyiş dinamiğini bilmeyen ve kendisinin yernine düşünülmesine alışık bünyeler için güzel bir hikaye yazmışsınız

Seni de hangi yönetici onaylıyor merak ediyorum. Sen de doğru düzgün anlat da hepimiz bilelim.

Zıttırı vıttırı her mesajı yöneticiler onaylayıp yayınlıyorlşar ya gıcık oluyorum.

Özal bundan yaklaşık 20 yıl kadar önce rahmetli oldu. Zamanında iyi gibi görünen bir çok şey bugün ülkemiz için zararlı olduğu ortaya çıktı. Bu günde aynısı olmasa da bir çok benzer şekli Tayyip Erdoğan döneminde yaşıyoruz. Bundan bir 20 - 30 yıl sonra belki aklış tutacağız yaptığı politika için belkide yereceğiz. Ama inşallah hayırlısı olur diyorum.

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şu satılan kurum ve topraklarımızı hesaplamadan ve sadece imf ye borcumuz olduğunu sanan küçük kardeşlerim;biri size ülkenin ne kadar özelleştirme yaptığını ve toplamda dışarıya ne kadar borcumuz olduğunu anlatsın..bunu gizledikleri için gerçek rakamı bende bilmiyorum..

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bu iktidar yaptıysa altında bir bit yeniği vardır !
Bunlar başarılı olamaz !
Hayır mümkün değil . Nasıl olurda muhafazakarlar bu ülkeyi kalkındırır ?
Bunu kabul etmemi beklemeyin benden !
Bunların hepsi göz boyama !

Boşuna yorulmayın arkadaşlar.
Zihniyet bu :)

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu iktidar yaptıysa altında bir bit yeniği vardır !
Bunlar başarılı olamaz !
Hayır mümkün değil . Nasıl olurda muhafazakarlar bu ülkeyi kalkındırır ?
Bunu kabul etmemi beklemeyin benden !
Bunların hepsi göz boyama !

Boşuna yorulmayın arkadaşlar.
Zihniyet bu :)
Bir yerden kısman lazım dunya liderleri ile dost olabilmen icin hükümet milliyetçilikten kıstı
istediğini yapsın BAŞARISIZ.

IPv6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alın size son taksit...

486689_611697468840270_931908348_n.jpg
,

bide buna bakın

mubeya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dış borç 180 milyar dolar seviyelerinden 600 milyar dolar seviyelerine yükselmişken 8 milyar dolarlık IMF borcunun bitmesine sevinmek enayilik yada saflıktır.
dış borç 336 milyar dolar görünüyor.Hiç bir yerde ben göremedim 600 milyar dolar olarak.Tam olarak kaynak adresi verirsen bizde öğrenmiş oluruz

SERDAR.K

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vay arkadaş bu satma lafı nedir ya adam onu bilmem kaç yıllığına başka bir ülkeden girişimciye yatırımcıya işletmesi için veriyor,onu verdide noldu telefonunmu kesildi internetinmi gitti yolunmu kesildi ne oldu bi söyleyinde bizde bilelim.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Bir yerden kısman lazım dunya liderleri ile dost olabilmen icin hükümet milliyetçilikten kıstı
istediğini yapsın BAŞARISIZ.

milliyetçilikten kıstıysa takdirimi bir kez daha kazanmıştır. insanların kendilerini doğuran anne babalarını kendilerinin seçtiği gün en büyük milliyetçi de ben olacağım onu da söyleyeyim. ama henüz değil.

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
milliyetçilikten kıstıysa takdirimi bir kez daha kazanmıştır. insanların kendilerini doğuran anne babalarını kendilerinin seçtiği gün en büyük milliyetçi de ben olacağım onu da söyleyeyim. ama henüz değil.
Milliyetçilik'ten kısamaz belki görüşüme karşışın ama Türk kelimesine ağzına almayan hükümet olsa ne olur bidaki seçimde zaten kaybetcekler.

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Türkiye yavas yavas oluyo sankı he ? :yes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merak ediyorum bu enteresan (futbul taraftarlıgına varan nitelikteki) yorumları yazanların kaçı ekonomiden anlıyor, yani kaçı İİBF 'den mezun ve lisans/yl diploması var?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Milliyetçilik'ten kısamaz belki görüşüme karşışın ama Türk kelimesine ağzına almayan hükümet olsa ne olur bidaki seçimde zaten kaybetcekler.

bu söylemlerle kaç seçim geçtiğini hatırlamıyorum bile artık ama millet yorulmadı aynı şeyleri söylemekten. tek bir kelimeye takılıp icraatleri görmezden gelenlerin bu gelişmeleri anlayacağına artık pek ihtimal vermiyorum.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19

Milliyetçilik lafla olmaz!
Milliyetçilik ülkeyi kalkındırmakla, başarı ile olur.
Bize ırk milliyetçiliği lazım değil.
Benim için milliyetçilik güzel Türkiyemin dahada büyümesi, dünyada söz sahibi olmasıdır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mesut tebrikler kardeş ...Daha "futbol" yazamıyosun... diye çok güzel bir ayrıntı yakalamışsın. 18 yaşında asgari ücretle ezilmişsin peki şimdi durumun ne ? o diploman çerçeveli duvar da mı ? Ezilmenin sebebi asgari ücretmi karakterindeki zayıflık mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mesut sende "yazamıyosun" değil yazamıyorsun olarak hatanı gör :=) sonra burdan başkasına vole çak ;) ayağına büyük ayakkabı giyme.

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Merak ediyorum bu enteresan (futbul taraftarlıgına varan nitelikteki) yorumları yazanların kaçı ekonomiden anlıyor, yani kaçı İİBF 'den mezun ve lisans/yl diploması var?
Daha "futbol" yazamıyosun kimsenin diplomaya ihtiyacı yok yorum yapması için diploma saçmalığı suan o kadar kişi tanıyorum diploması olmamasına ragmen senden bende fazla para alanlar diploma herşey değil 18 yaşında asgari ücret ezilerek çalışırsan anlarsın neyin ne olduğunu diplomaymış..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Milliyetçilik lafla olmaz!
Milliyetçilik ülkeyi kalkındırmakla, başarı ile olur.
Bize ırk milliyetçiliği lazım değil.
Benim için milliyetçilik güzel Türkiyemin dahada büyümesi, dünyada söz sahibi olmasıdır.
Ağız bükerek ne özgür olursun nede büyürsün anca kendini kandırırsın özüne sahip çıkacan
bilmem anlatabildimmi.!

bu söylemlerle kaç seçim geçtiğini hatırlamıyorum bile artık ama millet yorulmadı aynı şeyleri söylemekten. tek bir kelimeye takılıp icraatleri görmezden gelenlerin bu gelişmeleri anlayacağına artık pek ihtimal vermiyorum.
Sen devletin ordusunda 30 bin askeri şehit eden bir neyse anlaşırsan her türlü kaybedecek daha özünü kabul etmeyen bir
hükümet var TÜRK diyemiyorlar açın araştırın yok imralıyla görüsen böyledir yok şöyledir 2008 den beri konusuyoruz dıyorlar 2008 den beri yüzsüzce kendılerıne kufur edıyorlar bizi kandırıyorlar sen bunları destekleyecek biriysen daha gelişmemissin demektir.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Daha "futbol" yazamıyosun kimsenin diplomaya ihtiyacı yok yorum yapması için diploma saçmalığı suan o kadar kişi tanıyorum diploması olmamasına ragmen senden bende fazla para alanlar diploma herşey değil 18 yaşında asgari ücret ezilerek çalışırsan anlarsın neyin ne olduğunu diplomaymış..

Ağız bükerek ne özgür olursun nede büyürsün anca kendini kandırırsın özüne sahip çıkacan
bilmem anlatabildimmi.!

Ben özgürüm hamdolsun. Sen değilmisin !
Özüme de sahip çıkarım sen rahat ol.
Bir Türk bütün dünyayı döver desem özgür olurmusun ?

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sen özgürsen laiklik sayesinde özgürsün milli içkimiz ayran diyen hükümet sayesinde degil işi siyasete sokma benle bu konuda konuşacak kadar görüp geçirmemişşin
sen demesende olur bak ADOLF HİTLER NE DEMİŞ ;
efendim yahudileri öldürmeye çalışıyorsunuz neden yahudiler neden türkler değil
ADOLF HİTLER ;Türkler öyle bir milletki son 1 kişi kalsa bile ordu kurar intikamını alır
şimdi özgürlügünün tadını çıkar hadi...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
"futbul" kelimesini "futbol" olarak düzeltip, topa yukselmişken keşke yazdıklarının zeminini de kontrol etseydin. Ne dediğini anlamak için ayrıca tercuman gerekli. ;=)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Gsmh arttı, vergiler düştü, milletin sırtındaki kambur düzeldi de bizim mi haberimiz yok.
Ciddi manada bir şeyler bitti demek istiyorsanız insanların refah seviyesini yükseltmek zorundasınız.