İlköğretimli çocukları dansöz ve striptizci yaptılar !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ottomans1453

Asistan
Reaksiyon puanı
0
FETULLAH DAĞLI, NİHAT ABACI , BURHAN KARADUMAN'ın haberi

Önce yerel sanatçılar çıktı

Muğla'nın Fethiye ilçesi Salı Pazarı Meydanı'nda dün akşam düzenlenen eğlence gecesinde yerel sanatçılar ve müzik grupları sahne aldı.

Saat ilerledikçe işin şekli değişti

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise gösterilerin şekli değişti ve sahneye dansçı kızlar çıkmaya başladı. Saatler ilerledikçe yaş sınırının düştüğü gecede sahneye son olarak iki küçük kız dansçı olarak çıktı.

Seyirciler şoke oldu sahneye 12 yaşında dansöz çıktı

İzleyicilerin alkışlarını bıçak gibi kesen ve moralleri bozan olay sonrası sahnede dans etmeye başlayan 12 yaşındaki Binnur N. profesyonel dansöz kıyafetleri dans etti. 6.Sınıf öğrencisi olduğunu belirten Binnur N. sahne sonrası kendisine sorulan sorulara "İlk defa dans ediyorum. Yaptığım oryantal dans bence güzel oldu ve izleyenler beğendi" dedi.

14 yaşında erotik dans yapan Esra K.: Yaşıma uygun değil biliyorum

Küçük kızın ardından sahneye çıkan 14 yaşındaki diğer ilköğretim okulu öğrencisi Esra K. ise tabure üzerinde yaptığı striptiz şovuyla herkesi şaşkınlık içinde bıraktı. Geceye katılanların anlam veremedikleri gösteri yaklaşık beş dakika sürdü. Gösterisi sonrası Esra K da "İlköğretim okulu öğrencisiyim ve yaptığım modern dans. Yaşıma göre bu dansa uygun değilim ama annem ve babamdan izin aldım" dedi.

122306.jpg

Gecenin organizatörü: Çalışmalarımız alkışlanıyor seneye daha iyisini yapacağız

Fethiye'den hiçbir protokol üyesinin katılmadığı gecede ilköğretim öğrencisi kızları sahneye çıkartarak dans ettiren gecenin organizatörü ise "Çalışmalarımız alkışlanıyor seneye daha iyisini yapacağız" dedi.

2006'da benzer bir skandal yaşanmıştı

Aralık 2006'da Antalya Kemer'de düzenlenen bir çocuk güzellik yarışmasında küçük yaştaki Türk kızını sahneye dansöz kıyafetiyle çıkartmışlardı. Bu olay tüm Türkiye'yi ayağa kaldırmış ve olay hakkında soruşturma başlatılmıştı.

VALİ AHMET ALTIPARKAT: GEREKLİ SORUŞTURMAYI YAPARIZ

Fethiye'de yerel bir radyo kanalı tarafından düzenlenen gecede küçük yaşta kız çocuklarına dansöz kıyafeti giydirilmesi ve striptizci gibi dans ettirilmesi olayına valilik tarafından el konuldu.

Dün akşam Fethiye Salı Pazarı Meydanı'nda Tur Fm adlı yerel radyonun düzenlediği eğlencede 12 yaşındaki ilköğretim 6. Sınıf öğrencisi dansöz olarak, 14 yaşındaki başka bir ilköğretim öğrencisi de striptizci olarak dans ettirilmişti. Yaşanan kriz ile ilgili olarak Radyo Yetkilisi ve Organizatör, Saadet Ecehan "Bu sadece bir eğlence" diyerek kendini savundu.

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak ise "Olayı araştırıyoruz ilgililer hakkında gerekli soruşturmayı yaparız" dedi.

Gecede dans eden ilköğretim öğrencilerinin ailelerinin de haberlerden ve olaylardan rahatsız oldukları öğrenildi.

BAKAN ÇUBUKÇU'DAN TEPKİ: ÇOCUKLAR, ÇOCUK KİMLİĞİNE UYGUN ŞEKİLDE KONUMLANDIRILMALI

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Fethiye'de küçük yaştaki ilköğretim çağındaki çocukların sahneye çıkartılarak eğlenilmesine tepki göstererek, bu olayı yadırgadığını açıkladı.

Devlet bakını Nimet Çubukçu, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Öncelikle çocukların, gerçekten çocuk kimliklerine uygun şekilde konumlandırılmaları, çocuk kimliklerine uygun gösterilerde bulunmaları çok önemli. Bir kere bunları hem yadırgıyorum, hem de doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum. Çünkü çok küçük yaşta bir kız çocuğunun belli gösterilerde yetişkinmiş gibi kullanılması, belli mesajları verecek görüntüler içerisinde kullanılması her şeyden önce bu konuda hastalık sahibi olanlar üzerinde de olumsuz bir etki yaratıyor. O yüzden mümkün olduğu kadar çocuklarımız, kız veya erkek çocuklarımızı, onları çocuk kimliklerine uygun konumda çocuk kimliklerine uygun şekilde konumlandırmak gerekiyor. Bu aslında bir tiyatro sahnesinde aldığı rol gereği bir erkek çocuğun bir sigara içmesi görüntüsü de aynıdır. Çocuk, çocuk olarak konumlandırılmalı ve bu tür obje algısı oluşturacak, tutumlardan kesinlikle kaçınmak gerekir. Her şeyden önce bu çocuklarımıza zara veriyor" dedi.

Bu arada, devlet bakanı Nimet Çubukçu, Vali Halil İbrahim Daşöz ile Belediye Başkanı Cemal Akın'ı da ziyaret ederek ilin sorunları hakkında bilgiler aldı.

İHA

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Ya bir kere buna izin veren anne-baba nerede allah aşkına. Böyle terbiyesizlik mi olurmuş.

Edit: Modern dansınızı yesinler sizin biz sanki bilmiyoruz hangisi modern hangisi farklı. Ayrıca eğlenceyi düzenleyen arkadaşlar sizlerede yazıklar olsun.

aliihsangs12

Profesör
Reaksiyon puanı
4
sayın birand bi zahmet bi de bunu yorumlasın bakalım!..

rezaletin daniskası...gençliğimize baktıkça karamsarlaşıyor insan.Yazık...

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Aaa olur mu hiç kartelozlar bunu çağdaşlık olarak görüp destekliyorlar.

Ottomans1453

Asistan
Reaksiyon puanı
0
uğur dündar denen zat bir de buna yorum yapsa bari. Adam istinasız hereye yorum yapıyo ya. Uğur dündara yazık oldu doğan medyasının yalakalığını yapa yapa oyuncak oldu ellerinde.

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
Ottomans1453 dedi ki:
uğur dündar denen zat bir de buna yorum yapsa bari. Adam istinasız hereye yorum yapıyo ya. Uğur dündara yazık oldu doğan medyasının yalakalığını yapa yapa oyuncak oldu ellerinde.

ötekiler tekelin himayesi altında değilmi.. uğur dündar çok saygı duyduğum emektar habercilerdendir..

Aileye soruşturma açılması gerek

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Ottomans1453 dedi ki:

İzlemediğin belli oluyor.Rezalet diyerekten verildi haber.

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Tesettürü üniversiteye sokmak istemeyen anlayışa sesleniyorum; buyrun sizin modernlik anlayışınız! Mutlu olmuşsunuzdur eminim! :mad: Hadi iftihar etsenize, hadi... :mad:

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
mavinok.ta dedi ki:
Tesettürü üniversiteye sokmak istemeyen anlayışa sesleniyorum; buyrun sizin modernlik anlayışınız! Mutlu olmuşsunuzdur eminim! :mad: Hadi iftihar etsenize, hadi... :mad:
Senin sinirlerin çok yıpranmış, tatile falan çık.Bu olanlar tesettür? türban? hangisiyse ona karşı olan olmayan herkesin rezalet olarak nitelendirebileceği bir olaydır.

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
mavinok.ta dedi ki:
Ne alakası var ya....

mozasur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence laikliğe aykırı bir durum ortada yok ne oluyor size millet neden yaygara koparıyorsunuz alın size modern çocuklar ağaç yaşken eğilir millet bunu bilmeyen mi var küçükken bunu yapmazsa gericiler kafalarını yıkar başörtüsü falan takarlar Allah korusun. Bırakın da Türkiyemiz modernleşsin ilerlesin gerilemesin yobazlaşmasın şahsen ben bunda laikliğe karşı bişey görmüyorum yada demokrasiye aykırı bir durum söz konusu değil.

phantastic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çagdas Türkiye işte istenilen de bu değilmiydi alın size modern anne baba işte daha niye eleştiriyorsunuz ki ...

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bu iğrenç olayı bile velinimetimiz laiklikle bağdaştırıyorsunuz ya size büyyük bir alkış istiyorum ben.

Xasiork

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@WaterBoy
Hocam biz burda ne desek fayda etmeyecek. Sonuçta bu insanların düşünceleri belirli. Ve ne yaparsak yapalım bunlar değişmeyecek, olayları kendi istedikleri şekilde anlayıp öyle yorum yapacaklar.

Ottomans1453

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xasiork dedi ki:
@WaterBoy
Hocam biz burda ne desek fayda etmeyecek. Sonuçta bu insanların düşünceleri belirli. Ve ne yaparsak yapalım bunlar değişmeyecek, olayları kendi istedikleri şekilde anlayıp öyle yorum yapacaklar.

ne diyon sen ya. İki kişinin yaptığını tüm türban yanlılarına mal edmezsin. Sen heralde aydın geçinen, karanlıklardansın.

Xasiork

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam yazdıklarım sana dokunduysa özür dilerim. Ama ben daha önce bu düşüncedeki kişilerle çok tartıştım. Ve tartışmanın sonunda hiçbirşeyin değişmediğini farkettim. Çünkü o insanların düşünceleri sabit.

RastaRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modern, özgür, çağdaş olmuşlar işte.Daha ne olsun.Ne kadar açılırsan o kadar.Milletin orasına burasına bakarlar sonra da ayıp ya böyle ana-baba mı olur derler.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
RastaRules dedi ki:
Modern, özgür, çağdaş olmuşlar işte.Daha ne olsun.Ne kadar açılırsan o kadar.Milletin orasına burasına bakarlar sonra da ayıp ya böyle ana-baba mı olur derler.

Modernlik, özgürlük, çağdaşlık anlayışın buysa, yobaz kal canımı ye.

RastaRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu ülkede halkın düşüncesi önemli değil.Bir avuç'un düşüncesi önemli.Olayı çözememişsin sen daha.

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
RastaRules dedi ki:
Bu ülkede halkın düşüncesi önemli değil.Bir avuç'un düşüncesi önemli.Olayı çözememişsin sen daha.
Bence konuyu sen çözememişsin bu yazdığının haberle ne gibi bir ilişkisi var anlayamadım doğrusu.

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
kabahat kimsede değil kabahat ,bunların sonderece normal olduğunu bu çocukların kafasına sokan eğitmenlerinde(nekadar eğitmen denir orası tartışılır ) kabahat ,modernizm diye diye kendi doğrularımızdan şaşırtanda kabahat ;sormadan sorgulamadan düşünmeden batının verdiği herşeye evet diyen dedirten zihniyette

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bunlar bir okulun düzenlediği organizasyon değil, kişilerin kendi istekleriyle katıldıkları bir organizasyon.eğitmenleri bu konu dışında tutun, haksızlık etmiş oluruz.

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Eğitmen derken öğretmenleri kastediyorsan yanılırsın. Çocuklarımızı kim eğitiyor önce ona bakalım. Önce anne-babadan örnek alır, sonra arkadaşlarından ve televizyondan. Öğretmenin bir öğrenci psikolojisine etkisi %1'i ya bulur ya bulmaz.
Ne yazık ki daha iyi günlerdeyiz, gün geçtikte yozlaşacağız, anormalleri normal görmeye başlayacağız.

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İşin çivisi çıkmış aileye bak yav .. moderenlik değil , düpe düz rezillik bu ..

amerikada bir aile kızları playboy dergisinde kapak oldu diye sevinç gözyaşları dökmüşya .. galiba mutlu + rezil amerikan ailesini örnek alıyorlar .. :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...