İlköğretimde gebelik testi rezaleti!

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
202374.jpg

Büyükçekmece'deki bir okulda 7.sınıfta okuyan ilköğretim öğrencisi kıza erkeklerle geziyor diye tuvalette zorla gebelik testi yaptırıldı

İlköğretim 7'nci sınıf öğrencisi 'erkeklerle geziyor' gerekçesiyle okul müdürünün zoruyla önce dersten çıkarıldı, ardından da okulun hademeleri tarafından gebelik testine tabi tutuldu.

Bu okulda gebelik testi var... Büyükçekmece Güzelce Cevdet Zebure Kotan İlköğretim Okulu'nda yaşandığı belirtilen olay iddialara göre şöyle gerçekleşti:
7. sınıf öğrencisi E.K. (13), 'erkeklerle çok geziyor' diye kadın hademe tarafından dersten çıkarıldı. Akşam gazetesinin haberine göre, müdür talimatı olduğu gerekçesiyle tuvalete götürülen ve kıyafeti çıkarılan kızdan gebelik testi için idrar örneği alındı. E.K. de yaşadıklarını olayı ailesine anlattı.
KIZIMI 'FAHİŞELİKLE' SUÇLADI

Baba Ş.K., Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, "Kızım müdür Y.K. tarafından Türkçe dersinden çıkartılarak hademe eşliğinde zorla götürüldüğü tuvalette, müdür dışarıda kalmış, kızım darp edilmiş, idrarı alınarak gebelik testi yapılmıştır. Rehberlik öğretmeninin karşı çıkmasına rağmen müdür kızımı fahişelikle suçlamıştır. Tüm öğretmenler de şahittir" dedi.
İNTİHARA KALKIŞTI

Dilekçenin devamında, "Bu yapılanların ardından kızım intihara teşebbüs etmiştir. O günden beri de okula gitmemektedir. Çocuğumun psikolojik ve fiziksel olarak hayata tutunması zora sokulmuş olup sorumluların yargı önüne çıkartılarak cezalandırılmasını istiyorum" denildi.
SORUŞTURMA BAŞLADI

Dilekçe üzerine soruşturma başlatıldı. Baba Ş.K., "Kızımın ayrıca özürlü olduğunu söylediler. Bunun üzerine hastanelere gittik. Yapılan tetkiklerde kızımın sağlam olduğu ortaya çıktı. Artık o okula gitmek istemiyor. Psikolojik destek almak için gerekli kurumlara başvuracağız"diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı şunları söyledi:
"Müfettişler görevlendirildi. Bu tür iddiaların olmadığı tespit edilmiştir. Böyle olunca da dosya kapatılmış. Çocuğun yalan söylediği kanaatine varıldı. Ailenin bu dedikoduyu neden çıkardığına anlam veremedik. Derhal soruşturma başlatacağız. Olayın en ince ayrıntısına kadar soruşturacağız."

internethaber.com

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Hayde...sizene be adam.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ne bugün çocukların durumları tasvip edilebilir, ne de o okul müdürünün davranışı.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Haberin son paragrafını okumadan yorum yazmasanız daha iyi ...

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
çok garip ya durduk yere bir aile neden böyle iftira atsınki müdüre veya bir müdür neden durduk yere özellikle o kızı buna zorlasın bu işin altında başka şeyler var...

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
çok garip ya durduk yere bir aile neden böyle iftira atsınki müdüre veya bir müdür neden durduk yere özellikle o kızı buna zorlasın bu işin altında başka şeyler var...

olay açığa kavuşmuş değil
kimbilir işin aslı nasıldır

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
oldum olası zorla bekaret kontrolüne karşıyım bu tür uygulamalarada bu yapılan densizlik kızda ömürboyu bilinçaltına utanç olarak işlenecek bunun sıradışı yansımaları olacaktır.
Burada hemen kıza yüklenipte vay...... müstehak birde taş atalımda...... demek insanın insanlıktan çıktığı andır
insan beşerdir ve şaşabilir özellikle günümüzde 3-5 yaşındaki çocukların medya aracılıyla ne kadar iğrenç uygulamalara şahid olduğu malumunuzdur ve öğrendiklerini taklide çalışması ki doğal olan budur bazı sorunları gündeme getirmektedir ki müdürün önce zeka testi yaptırması gerekir ama kendine
Şu rezil olaya ve rezil kafaya bakınız
Burada empati yapmamız gerekir bu kız bizim kızımızdır bizim tepkimiz ne olabilir
kızımıza sahip çıkamamışız veya çocukluk yapmış yok zihinsel özürlüde olmasın erkeklerle dolaşmış hemen çıkar kayışı kamçıla gitsin veya rezil et
Hayır uygulama bu olmamalı biz namus için canımızı veririz ama burada söz pediatri uzmanlarınındır çocuğun çocuk psikolojisi uzmanlarına gösterilmesi hatanın temeli araştırılmalıydı velevki benim kızım böyle bir uygulamaya maruz kalsaydı o müdürün
.....................!!!
:hammer::hammer::hammer:

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Az önce Uğur Dündar da star haberde verdi açıkçası Star haberin geçmişte verdiği özellikle müslümanlar ile ilgili haberlerin nerdeyse geneli yalan çıktığından bu olayada inanmak istemiyorum ama şayet doğruysa Ashabulyemin hocam güzel söylemiş.Ayrıca ülkemiz seçim sürecine girdi ya bu tür haberlere daha temkinli bakmak zorunda hisediyorum ancak üzerine basarak belirteyim şayet doğruysa hiçbir şekilde ne üzeri kapatılmalı ne de sorumlular cezasız bırakılmalı

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
olayın aslında kızın sınıftaki arkadaşlarına beni siz hamile bıraktınız dediği ve müdürün bunu ailesine haber vermesinden ibaret olduğunu. suç duyurusu dilekçesinin müdürle mahkemelik bir öğretmen tarafından ailesi adına yazıldığını ve bir nüshasının basına verildiği haberini okudum. artık bunlar bayat numaralar ve hala bunlardan medet umacak kadar basiretsiz bu d tipi medyanın yayın organları.....