İlk Mesajınız Neydi?

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sanırım buydu. :)

Merhabalar sevgili SDN ailesi, sizlere hostinger.web.tr ile ilgili bir sorum olacak. Bu konularda gerçekten acemiyim. Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Konu şu; benim daha önceden aldığım bir alan adım var ve wordpress kullanarak bir blog yapmak istiyorum. Dün hostinger.web.tr isimli sitenin ücretsiz hosting özelliklerinin çok iyi olduğunu gördüm ve oradan ücretsiz bir hesap açtım. Alan adımı sunucunun nameserver'larına yönlendirdim ve daha sonra wordpress'in en son sürümünü indirip sunucudaki public_html klasörüne filezilla ile gönderdim.

12091.PNG

41022.PNG

Daha sonra hostinger'daki kontrol paneline girerek bir veritabanı oluşturdum. MYSQL veritabanı adı ve MYSQL kullanıcı adını aynı yaptım.

90553.PNG

Daha sonra wordpress'i kurmak için browser'ın adres çubuğuna sitemin adresini yazdım ve karşıma şu ekran çıktı.

94484.PNG

28385.PNG

"Bir ayar dosyası oluştur" a tıkladım, daha sonra gelen ekrandan "Başlayalım!" a tıkladım ve gelen ekranda istenilen tüm bilgileri girdim.

46786.PNG

Fakat karşıma aşağıdaki ekran çıktı, ne kadar denediysem hep aynı hatayı veriyor. Kullanıcı adı, Veritabanı adı ve Parola kısmında yanlışlık yok. Sizce nerede hata yapıyorum? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

4977.PNG

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
kerimcem kardeşim lütfen kusura bakma bu linkteki türkçemi değilmi diğer arkadaşların yorumu kafamı karıştırdı emin olayım dedim cevabınız evetse indireceğim şimdiden teşekkürler

Benim ilk mesajım bu.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
İlk Mesajım: 04-08-2009, 21:35
Valla AliA Hocam uzun süre takip ediyorum burayı...CimBom umun haberleri için senin haberlere bakıyorum..

InşAllah olur ya..Bu sene hakkaten iyi geliyoruz...Şu Aurelio olayı ne olur ?

Vay Be [MENTION=19025]AliA[/MENTION] Üstatla tanışalı nerdeyse 4 yıl olmuş... O'nun sayesinde SDN ile de tanışmış oldum..
Mübarek, CimBom ile ilgili hangi aramayı yapsam karşıma çıkıyordu :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
aOpen Kasa hiç Kullanmadım ne Evimde nede Cafemde İncelediğim Kadarıyla Standart Kasaları Var Pek Bir Farklılıkları Yok . Sadece Bir Kaç üründe Farklılık yaratmaya Çalışmışlar . - Yaratmaya Çalışmışlar diyorum Çünkü Yaratamamışlar . En Çok AOPEN H500-Y15 400W ATX KASA SIYAH Modelini Beğendim . Ama Fiyatları Çok Yüksek Fiyat Politikalarını Biraz Daha Derinliştirmelerini isterdim . aOPEN i bu şekillde Kullanırım Kalitesi ise 4/3 Lük Diyebilirim . H600 Serisi Bildiğim Kadarıyla En Çok Satan Ürünü . Ama Artık KasaLar Tuğlalar Gibi Standart Gelmeye Başladı . aOPEN Biraz Daha Dizayn Ve Ergonomik Bir Yapıya Yönelse Ev Ve Ofislerde Kasalarımız "KÜTLE" gibi Değilde O Ortamın Bir Parçası Gibi Görünse (Örnek:Ahşap Görünümlü) Bence aOPEN Bunu Başarabilecek Tecrübede . Bu Konu Başlığındaki ürünse Bene nedense "Jeneratör" Gibi Geldi İlk Baktığımda.Yazıyı Görmesem ben Buna Kasa Demezdim
001_smile.gif
Ama Açıkçası Fena DeğiL . Benim Gözlemlediğim Kadarıyla KasaLar DigitaL Göstergeleri Kullanıcalar Çok Seviyor . ısı Göstergesi , Fan Hızı, İşlemci Yükü , HDD Yük Grafiği Şeklinde KasaLar Bence Çok Cezbedici Ve "ALBENİ" si En Çok OLan ürün Olur.!

Tüm aOPEN Çalışanlarına ve SDN Çalışanlarına iyi ÇalışmaLar Diyorum.!

13-03-2009, 14:44

Ooo Çok uzun Yazmışım :)

http://forum.shiftdelete.net/sdn-duyurulari/73701-aopen'dan-odullu-anket-10.html#post629083

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar,
Yurtdışından arkadaşım vasıtasıyla xbox 360 slim 250gb + kinect getirtmeyi düşünüyorum. Karşılaşacağım bir problem olur mu diye merak ediyorum. Özellikle fw konusunda , okuduğum kadarıyla microsoft'un live'dan banlama durumları olduğunu gördüm ne tavsiye edersiniz?

Xbox'ıma kavuştum tabi ki :p

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
r771h9I.png

Bu olmuş onda da Necati'den düzenleme almışım :p Büyük ihtimal bold yazdığımdan dolayıdır :mrgreen:

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
KOnu: http://forum.shiftdelete.net/t88639/#post761449

Mesaj: Zor bu tip bir uygulama yapılması. Hepimiz sonucta isim degistirerek ekliyoruz dosyaları. Kaldı ki milyonlarca dosyayı indirecek tek tek acicak ne olduguna bakicak ona gore silecek... Baya baya zor... Yaptirimlara gelincede biz üyeleri sıkı yaptırımlar gelebilir ama oda bi sekilde asilir diye dusunuyorum.
hammer.gif

Tarih: 25-06-2009, 14:03

:laugh:

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Şimdi bir sdn okuru çıkıp burada yazılan konuları tek tek hortlatıyormuş :D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
22-02-2008
arkadaşlar şimdi benim işlemcim MMX, SSE, SSE2,SSE3, SSSE3 ve EM64T diyor...
şimdi bu sondaki EM64T 64 bit i desteklediğine mi delalettir? evet öyleyse işlemci dışında diğer başka hangi donanımların 64 biti desteklmesi lazım eğer hepsi destekler ise 64 bit e geçmemin bana ne faydası olur? kusura bakmayın soru uzun oldu... :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
yha bunlar nasıl bir insandır.para uğruna resmen katliam yapıorlar.sırf o zenginlere kürk,deri,ıvır zıvır satıcaz die fokları öldürüyorlar.sonra neden yapıyon die sorsanız "ekmek parası" deyip çıkıverirler işin içinden.böle saçma bişe olmaz

Üye olduğum anı bile hatırladım şimdi :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
İntibah bak kardeşim ben sana tek bir şey söyleyeyim öncelikle. Artık Nokia alınmaz ama Windows Phone'li telefonları alınabilir çünkü artık Symbian çok eskidi. HTC One V'de ise Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi kullanılıyor. Ve HTC'deki telefonlarda Sense arayüzü kullanılıyor. HTC Sense arayüzü çok hoş bir görünüme sahip. Yani sana önerim asla Nokia telefon alma (Özellikle Symbian işletim sistemi olanları Windows Phone'leri alabilirsin onda çok sorun yok). Ama benim sana tavsiyem (Bir bütçen varsa) hem fiyat hem özellikler açısından Huawei Ideos X5 almandır fiyatı 500 ila 700 arasında dolaşıyor.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Sanırım bu. Eskiden ne kadar renkli bir kişiliğim varmış. [MENTION=39818]Mai Nai[/MENTION] Bey sağ olsun artık yeterince karamsarım :p

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Harika olmuş konu.Bende konuyu görünce eski günleri bi yad edeyim dedim.1 saattir eski mesajlarımı, konularımı okuyorum, kendi kendime gülüyorum :D

Anladım ki bu forumda ikinci bir ben olmuş.İkinci bir benden kopyalamışım buraya.Yaklaşık 4 bin 500 içersinde hayatıma ve kişiliğime dair bir çok şey paylaşmış ve belirtmişim.6 yıldır hem gerçek hayatta hemde bu forumda büyümüş ve olgunlaşmışım.Bu foruma girerken hiç düşünemezdim böylesine seveceğimi ve takip edeceğimi.Herkesin çok büyük emekleriyle, vakitleriyle, bilgileriyle, düşüncüleriyle oluşturmuş olduğu dev bir platform burası.Benimle birlikte çoğu insanın "Yaşam Tarzı" olmuş burası.Hem var hemde yok aslında burası.Forumda 1 harf bile emeği olan herkese teşekkürler tekrar.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
İftara gelebilseydin o zaman gösterecektim sana banlamayı :D
Geçenlerde bizim şirket iftar programı düzenledi :) Keşke daha önceden haberim olsaydı da size söyleseydim :) Bedava yemek yerdik :D Son gün haberim oldu,
Annemle aramda geçen diyalog,
"+Kalk yavrum gidiyoruz,
-Nereye anaaa ?
+Kalk kalk iftara gideceğiz.
-Anneee laynn ne yaptın akşam akşam iftara mı gidilir ?
+Başka nereye gideceğiz acaba ? Kalk hazırlan çabuk ol.
-(Öf ne güzel yatıyodum ben yaa işim gücüm yok bide iftara gidiyorum) Tamam anneciğim geliyorum hemen"

Son gün son saat haberim oldu :D