PlayStation 3 mü Xbox 360 mı?

Hangi oyun konsolunu tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    357

corleone26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende xbox yada ps3 alıcaktım. bütün sayfaları teker teker okudum ve bende bugün bir xbox aldım

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Benim gözümde xboxta, çünkü, bazen 4 ve 5 arkadaş evde tek kalıyoruz. kinexte şu bownling oyunu var, sadece elimizi sallayarak topu atıyoruz. bu bile yeter bize güzel vakit geçirmek için. aklıma gelen bu çünkü, tekli düşünmem hiç, mesela eşimle oynarım. bilirsiniz onlar fazla tefarruat istemezler. hemde ilgi çekici olur :D Allah nasip ederse, durumumu düzeltir düzeltmez, ilk işim xbox360 ve kinect almak. :D Benim düşüncem budur.

HarunT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kinecti yaklaşık 3 aydan beri kullanmaktayım.Move da gördüm oynadım, playstationda.Onlar oyuncak gibi kalıyor emin olun.Almak isteyenlere tavsiye ederim :)

corleone26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk izlenimlerini alalım o zaman senden :)

bide kinect aldıysan onun izlenimi daha önemli bizim için :)

kinect almadım. xbox alalı 4 gün olmasına rağmen elimden bırakamadım konsolu. oyunların grafikleri olsun, oynayışı olsun hepsi süper. kesinlikle herkese öneririm.

--- Mesaj Güncellendi ---

xbox almadan önce bende logitech f710 kablosuz gamepad vardı.bu gamepadi xbox da çalıştırmaya denedim fakat çalışmadı. bazı yerlerde xbox da çalışır yazıyor.yardımlarınızı bekliyorum.

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Xbox 360 slim kinectli makinam vardı Fw li cihazdı ama online da takılıyordum, arkadaşım da ps3 alacağını beraber takılırız muhabbeti yaptı benimde kanıma girdi ve xbox sattım ps3 aldım pişmanmıyım EVET PİŞMANIM
en basitinden oyunlarda sesli görüşme ölüm, sürekli ses kesiliyor, sürekli psn server a olan atacklar dan dolayı mp oyunlara girememe, mp oynarken gayet güzel bir skor yapmışsın çattt görüntü donar cihazı restart, 3 haftalık ps3 de oyun sırasında 2-3 defa yaşadım, internette araştırın aynı sorunu yaşayan çok kişi var
bu anlattıklarımın hiç birini saatlerce oynamış olmama rağmen xbox da kesinlikle yaşamadım,
bazı arkadaşlar kinectin işe yaramadığı vs gibi şeylerden bahsetmişler bence alıp bir denesinler ve farkı o zaman görsünler
ps move, wii hepsine takla attırır benim görüşüm.

fergan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ps3 türkiye ye ve türkçe oyun desteğini artırıyor. uncherted 3 oynayan herkes türkçe oyun keyfi ve müthiş grafiklerle ps3 tercih eder.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Ps move olsun wii olsun eski teknolojiler ne o öyle elinde plastikten üretilmiş dandik şeyler filan :D Atın gitsin onları. Fıstık gibi vücudunuz varken o ucuz kıytırık kontrollerde neymiş en güzel kontrol vücudunuz. Yani Kinect + Xbox 360 :D

ouichee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xbox daha iyi hele kinect ile süper..

Bawyera

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yeter bıkmadınız mı artık bundan ya hangisini beğeniyosan onu al kaç yıldır aynı konu ben görmekten sıkıldım artık

mrtfzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadasım cevap cok basit....

online icin ps3 al...(en fazla 2-3) oyun la takılırsın yeter
kopya oyun ıcın de xbox 360 al.yuzlerce bedava oyun.....:)

boylesi daha hesaplı

murat.saglam

Profesör
Reaksiyon puanı
3
tartışmasız x360 diyenler neden olduğunu da bir açıklayıversinler bir zahmet. merak ediyorum çünkü.

rengimi çok belli etmek istemiyorum ama ps3 her zaman daha iyidir çok açık ve net. ps 3 exc. oyunlar sayesinde bile aldırır kendini. god of war, heavy rain, resistance, gt5, uncharted ve daha aklıma gelmeyen bir sürü oyun var ps3'te.

sony bir oyun konsolu olduğunu unutturmuyor yani aslına bakarsanız. microsoft gibi oyuncuları online oyunlarda tutup üzerlerinden çılgın gibi para kazanma peşinde koşmuyor.

single player oynarken keyif alacağınız ya da aldığınız çok nadir x360 oyunu sayabilirsiniz bana. o yüzden ps3 benim her zaman favorimdir. ayrıca kampanyayla 600 liraya bile alabildiğiniz ps3 oyunlarının orjinal olanlarının çok daha ucuz olduğunu ve yanında blu-ray / dvd oynatıcı sahibi olduğunuzu da unutmamanız gerek tercih yaparken.

FourZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xbox Live platformu konsolun her açığını unutturuyor. Konsola alırken Xbox Live'ı göz önünde bulundurmanız son derece önemli...

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
XBOX kullanıcısıyım ve gayet memnunum.

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
tartışmasız x360 diyenler neden olduğunu da bir açıklayıversinler bir zahmet. merak ediyorum çünkü.

rengimi çok belli etmek istemiyorum ama ps3 her zaman daha iyidir çok açık ve net. ps 3 exc. oyunlar sayesinde bile aldırır kendini. god of war, heavy rain, resistance, gt5, uncharted ve daha aklıma gelmeyen bir sürü oyun var ps3'te.

sony bir oyun konsolu olduğunu unutturmuyor yani aslına bakarsanız. microsoft gibi oyuncuları online oyunlarda tutup üzerlerinden çılgın gibi para kazanma peşinde koşmuyor.

single player oynarken keyif alacağınız ya da aldığınız çok nadir x360 oyunu sayabilirsiniz bana. o yüzden ps3 benim her zaman favorimdir. ayrıca kampanyayla 600 liraya bile alabildiğiniz ps3 oyunlarının orjinal olanlarının çok daha ucuz olduğunu ve yanında blu-ray / dvd oynatıcı sahibi olduğunuzu da unutmamanız gerek tercih yaparken.

Hemen açıklayayım.Single olarak bakarsanız evet Ps3'ün artıları var ancak Xbox 360'da da çok güzel oyunlar mevcut Gears of War serisi,Halo serisi veya Fable buna örnekler getirilebilir.Ayrıca Xbox 360'ın Kinect ve Live üstünlüğü mevcut.Kinect'im olduğu için konuşuyorum :) Move'u da denedim ama Kinect move'a 40 basar yaa Kinect'in zevki paha biçilemez :mrgreen:

Ayrıca ortak platform oyunlarında Ps3'e göre Xbox 360 daha iyi performans sunuyor.Sormak istedğiniz başka şeyler varsa cevaplayabilirim.

RKYuckeN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben Xbox u herkese tavsiye ederim ama playstation yeni çıktı diye ankette oyumu ona verdim (yanlış anlamayın)

--- Mesaj Güncellendi ---

ler tartışmaya hiç gerek yok tek söz var Xbox en iyisi bu kadar arkadaş

HarunT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece kinect için bile Xbox denilebilir.Xbox un diğer artılarını göz ardı etsek bile. :D Ha playstation kötümü , tabikide hayır, ancak seçim xboxtan yana olmalı, pişman olmazsınız, aksine ''iyiki'' ile başlayan cümlelere hazırsınız.Ben oyun konsolu işinin en başında 15 kişiden playstation al, 3 kişiden xbox al tavsiyesi aldım.Malum Xbox pek tanınmıyor ülkemizde.Ama iki konsolu bir arada görünce 'ben xbox alıyorum kim ne derse desin' dedim. :)

murat.saglam

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hemen açıklayayım.Single olarak bakarsanız evet Ps3'ün artıları var ancak Xbox 360'da da çok güzel oyunlar mevcut Gears of War serisi,Halo serisi veya Fable buna örnekler getirilebilir.Ayrıca Xbox 360'ın Kinect ve Live üstünlüğü mevcut.Kinect'im olduğu için konuşuyorum :) Move'u da denedim ama Kinect move'a 40 basar yaa Kinect'in zevki paha biçilemez :mrgreen:

Ayrıca ortak platform oyunlarında Ps3'e göre Xbox 360 daha iyi performans sunuyor.Sormak istedğiniz başka şeyler varsa cevaplayabilirim.

Ortak platform oyunlarda Xbox 360 daha iyi performans sunmuyor, tamamen eşit grafikler ve performans ile oyunlar oynanıyor. Bunun da çok basit bir sebebi var, multiplatform oyunlar Xbox 360 için hazırlanıp PC ve PS3'e port ediliyor. Çünkü bu şekilde oyun geliştirmek daha kolay. Sony'nin PS3 için geliştiricilere gönderdiği SDK'nın ne kadar zor çözülebilir bir SDK olduğunu firmalar defalarca dile getirdi zaten.

Ayrıca x360'ın donanımsal yetersizlikleri yüzünden multiplarform oyunların hiçbiri ne ps3 ne de pc gücü ile hazırlanamıyor. hazırlansalar xbox sürümlerinden kısıntıya gidilmesi gerekecek çok şey olacağından yapımcılar direkt olarak xbox 360a yöneliyorlar.

xbox 360'ın kinect harici herhangi bir üstünlüğü olduğunu düşünmüyorum. xbox live denilen sistemin psn'den öyle aman aman ekstra özellikleri de olmadığını düşünürsek, kusura bakmayın ama playstation 3 varken xbox 360 almak biraz saflık oluyor. tabii türkiye'de kopya oyun oynama oranının yüzde 90larda olduğunu düşünürsek, neden xbox 360 satın alındığını da rahatlıkla anlayabiliriz.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Ps3 kafelerin tam karşısına, Xbox kafe'ler açılabilir yakında :)

Xbox 360, önümüzdeki sonbahar mevsiminde Türkiye pazarına sunulmuş olacak.

Bu çıkışın en büyük müjdesi Xbox Live hizmeti olacak. Ülkemizde Xbox 360 kullananlar mevcut, fakat Microsoft’un Türkiye’ye Xbox Live hizmeti sunmamasından dolayı Play Station açık ara farkla lider konumdaydı. Turner ayrıca, Türkçe oyun desteği ve müşteri hizmetlerinin de müjdesini verdi.

Peki, neden Xbox 360 ülkemize özellikle bu dönemde gelecek? Windows 8′in sunduğu çoklu platform özelliğini Xbox 360′la kullanmak da mümkün. Xbox 360 sahibi kullanıcılar, Windows 8‘leri sayesinde konsollardaki oyunlara bağlanabilecek. Ayrıca bulut ağı üzerinden bilgisayarlarındaki bilgileri Xbox 360′a aktrabilecek.

http://www.turkisioyun.com/xbox-360-sonunda-turkiyenin-yolunu-da-buldu

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Move ya da Kinect derseniz, Kinect teknoloji olarak Move ise nişan alma olarak daha başarılı bence. Shooter oyunlarında özellikle. Açıkçası Kinect oyunlarda tam performansla kullanabilen bir teknoloji değil. Aksiyon oyunlarında pek başarılı olamadı.

http://shiftdelete.net/kinect-mi-move-mu-34315.html

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Kimse bizim Xbox sevdamıza laf atmasın. Yok saflıktı maflıktı. Xbox ps3'ten üstün bir cihazdır. Sadece Kinect bile yeter xbox'ı seçmeye. Hatta onu geçtim. Kol tasarımı bile yeterde artar.

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar,
Yurtdışından arkadaşım vasıtasıyla xbox 360 slim 250gb + kinect getirtmeyi düşünüyorum. Karşılaşacağım bir problem olur mu diye merak ediyorum. Özellikle fw konusunda , okuduğum kadarıyla microsoft'un live'dan banlama durumları olduğunu gördüm ne tavsiye edersiniz?

HarunT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pek sorun yaşayacağınızı sanmıyorum,en azından bende şimdiye kadar sorun çıkmadı.Uzun zaman da ban olayının olmayacağı söyleniyor.Ama sıfır risk söz konusu da değil :)