İlk buluşmada hesabı kim ödemeli?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,560
En iyisi evde buluşmak kimsenin aklı hesapta kalmaz :sweatsmile:

Reaksiyon puanı
10,560
İlk buluşma evde olur mu yaa ?
Hesabı düşünerek oturmaktansa iftar çadırına bile götürülebilir :tearsofjoy:

----------------------------

Şakası bir yana yürümeyi düşündüğüm kızın karakterinden az çok emin olmadan buluşmam zaten. Buluşuncada ödemek problem olmaz doya doya yesin içsin ne isterse yapsın.

Yoksa lokma sayarım acımam bugün bunu yapan yarın neler yapmaz diye :tearsofjoy::tearsofjoy: (şakaya devam)

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Hesabı düşünerek oturmaktansa iftar çadırına bile götürülebilir :tearsofjoy:

----------------------------

Şakası bir yana yürümeyi düşündüğüm kızın karakterinden az çok emin olmadan buluşmam zaten. Buluşuncada ödemek problem olmaz doya doya yesin içsin ne isterse yapsın.

Yoksa lokma sayarım acımam bugün bunu yapan yarın neler yapmaz diye :tearsofjoy::tearsofjoy: (şakaya devam)
Yeter ki karakteri iyi olsun gerisi önemli değil diyorsun ?

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Aşkım Bi Saniye Beklermisin Beni Bir Telefon Görüşmem Var...

Yaman04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
İlk önce erkek öder , birdahaki buluşmada sen ısmarlarsın kahveleri der. Böylece kız tekrar buluşmaya davet edilmiş olur , kız birdahaki buluşmada hesabı öder ve buradan hareketle karakteri de düzgün biri ise evliliğe kadar yolu var bu işin :D

Ahahahahah işi çözmüşsün sen üstad.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim fikrim erkeğin ödemesi yönünde. Bir de ilk buluşmada kıza kitlemek olmaz diyorum.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Çulsuzum ben... Maddi olarak...

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Kız illa da güzel lüks kazık bir yere gidelim derse hesabı da kendi ödemeli.
Ben şahsen kız olsam algıyı kırmak adına mutlaka ben öderdim.
Normal bir yere gidilirse hesap kabarık gelmediği sürece kibarlık olsun diye erkek ödeyebilir kabarık gelirse yarı yarıya ödenmesi daha mantıklı olur.
Şu ödeme işleri beni hep germiştir ortamlarda kim ne verecek baştan söylenmez herkes yer içer kalkınca da mal gibi kalınır öyle.
Ben genelde ne yediysem içtiysem onu söyler öder çıkarım kalanlar ne halt yapıyorsa yapsın ?

Reaksiyon puanı
3,027
Bunu buluşmadan önceki gün saatlerce arkadaşlarımla tartışmıştık en son olarak şu karara vardık:
Kahve, çay gibi ucuz şeyleri erkek isterse ödeyebilir, yemeği iki taraf kendi ödemeli.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Şöyle bir durum da olabilir; kız çok zengindir, mesleği itibari ile kazandığı para epey iyidir, çevresi geniştir, babasının, dayısının mekanı çoktur ama erkeğin maaşı düşüktür, memurdur, çevre-mekandan sınıfta kalır ... :p

Ama yemek masrafı hele de ilk buluşmada olunca tüm maaşı gitse de verir ama burada önemli nokta kızı daha önceden çok iyi tanımaktadır (bu neki bazı aşklar vardır erkeğe tüm servetini harcama noktasına dahi getirtebilir ?) ve masraf çok olsa da karşılamayı göze alabilir fakat kızı tanımıyorsanız durum kritik olur fakat yine erkek ödemeli diyorum ben.

Şakası bi yana insanın sevdiği söz konusu oldu mu, aşk olsun, sağlık olsun der, tüm masrafları kendi karşılar... Erkek kadın hiç farketmez. Burada Hz Hatice validemiz örnek bir timsaldir mesela, Hz Muhammed Peygamberimiz için yapmadığı hiç bir harcama yoktur, tüm servetini onun memnuniyeti için gözünü kırpmadan harcamıştır, Peygamberimizde bu vefasından dolayı Hz Hatice validemizin yeri hep apayrı olmuştur. Yani genel geçer bir kanun yoktur, erkek ödeyebiliyorsa ödemeli ama buna gücü yetmiyorsa aşk için en güzel ne makbul ise o yapılır hiç çekinilmez. İki seven kalbin geleceği söz konusu.

Debug

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Fark etmez.

Son düzenleyen moderatör:

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Kadın davet ettiyse alman usulü, erkek davet ettiyse erkek ödemeli.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Parası olan ödesin..

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Para düşkünü biri ise karşımdaki cezanolsun diye yer içer kaçarım

Ama öyle düşünceleri yoksa ben öderim hertürlü

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Belki karşı taraf beraber ödenmeyi normal düşünebilir ama erkek tarafı bunu farklı düşünür biraz gurur biraz da karşı taraf ne düşünür gibi bir düşünceye kapılır erkek..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şöyle bir durum da olabilir; kız çok zengindir, mesleği itibari ile kazandığı para epey iyidir, çevresi geniştir, babasının, dayısının mekanı çoktur ama erkeğin maaşı düşüktür, memurdur, çevre-mekandan sınıfta kalır ... :p

Ama yemek masrafı hele de ilk buluşmada olunca tüm maaşı gitse de verir ama burada önemli nokta kızı daha önceden çok iyi tanımaktadır (bu neki bazı aşklar vardır erkeğe tüm servetini harcama noktasına dahi getirtebilir ?) ve masraf çok olsa da karşılamayı göze alabilir fakat kızı tanımıyorsanız durum kritik olur fakat yine erkek ödemeli diyorum ben.

Şakası bi yana insanın sevdiği söz konusu oldu mu, aşk olsun, sağlık olsun der, tüm masrafları kendi karşılar... Erkek kadın hiç farketmez. Burada Hz Hatice validemiz örnek bir timsaldir mesela, Hz Muhammed Peygamberimiz için yapmadığı hiç bir harcama yoktur, tüm servetini onun memnuniyeti için gözünü kırpmadan harcamıştır, Peygamberimizde bu vefasından dolayı Hz Hatice validemizin yeri hep apayrı olmuştur. Yani genel geçer bir kanun yoktur, erkek ödeyebiliyorsa ödemeli ama buna gücü yetmiyorsa aşk için en güzel ne makbul ise o yapılır hiç çekinilmez. İki seven kalbin geleceği söz konusu.
Öyle kız fakir erkeğe bakmaz.