İlaçları nasıl alırsınız?

Bu konuyu okuyanlar

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Siz bir hastasınız ve doktorun verdiği reçete ile eczaneye ilaç almaya gidiyorsunuz. Devletin size tanıdığı kolaylıklar sayesinde bazı ilaçları ücretsiz alıyorsunuz. Bu sırada uzun bir yolculuğa çıkıyor ve yolculuk sırasında ücretsiz aldığınız bazı ilaçları kaybediyorsunuz. İlaçları kullanmanız gerekiyor. İlaçları almak için bir eczanenin yolunu tutuyorsunuz. Siz ilaçları nasıl alırsınız?

Pharma3.jpg

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Madem elimizde reçete var elimizdeki reçete ile eczaneye gidip kaybettiğimiz ilaçları alabilirizdicem ama reçete eczanede kalıyor ise burada acith in dediğine geliyoruz 8)

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla saglık herşeyden önce gelir. Gider eczaneye parasını verir alırdım. ::)

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14

Eğer çok acilse parası illaki verilip alınır. ;)

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
isimleri aklımda kalırsa mecburen parasını verip yeniden alırdım yada yeniden reçete alırdım

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Soru için verilmesi beklenen cevap,

"İlaçları ben kaybettiysem bu benim hatam. Bunun bedelini benim ödemem gerekir" demeli. Eczaneye gittiğinde cebinden çıkardığı para ile ilaçları almalıdır.

Kişi kendisinin hatasını bu devlette olsa, kurumda olsa, kişide olsa kimseye yüklememelidir. Eğer yüklerse haksızlık yapmış olacaktır.

Eğer böyle bir olumlu düşünceniz olduysa, siz milli duyguları olup, kendi çıkarlarını haklarının dışına taşımadan koruyan birisiniz. Diğer durumlar ise tartışılır bir haldedir.

Arkadaşlar beklenen cevap buydu. Aklınızın ucundan geçtiyse ne mutlu size. Bense cevabımı verirken hiç böyle düşünmemiştim...

aklayarar

Asistan
Reaksiyon puanı
16
biliyodum altında bir munzurluk yattıgını ondan sadece takip ediyordum :)

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Volkan Taş dedi ki:
Soru için verilmesi beklenen cevap,

"İlaçları ben kaybettiysem bu benim hatam. Bunun bedelini benim ödemem gerekir" demeli. Eczaneye gittiğinde cebinden çıkardığı para ile ilaçları almalıdır.

Kişi kendisinin hatasını bu devlette olsa, kurumda olsa, kişide olsa kimseye yüklememelidir. Eğer yüklerse haksızlık yapmış olacaktır.

Eğer böyle bir olumlu düşünceniz olduysa, siz milli duyguları olup, kendi çıkarlarını haklarının dışına taşımadan koruyan birisiniz. Diğer durumlar ise tartışılır bir haldedir.

Arkadaşlar beklenen cevap buydu. Aklınızın ucundan geçtiyse ne mutlu size. Bense cevabımı verirken hiç böyle düşünmemiştim...

İşte budur... 8) ::)

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Acith, sen bilgisayarın göçmesin sakın. Bana ne ya koskoca editörler var onlar kursun deyip başımıza binersin :D :D

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
gecmedi benim aklımdan bişey olur mu bana ???

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
pala remzi sen misin? haa şimdi inandım :D