İçim sızladı be...

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Dostlar merhabalar,
Yolda gördüğüm hayvanlar daha doğrusu açlıktan kemikleri sayılacak gibi olan hayvanlara inanın çok acıyorum.
Az önce ekmek aldım yolda gelirken bir kedi önüme yavaş yavaş adımlarla ilerleyerek geldi ve elimdeki ekmeğe bakarak 'miyavv' dedi :(
Bi parça ekmek kopartıp verdim
Biiyorum kediler ekmek yemez ama bu hayvan hemen ekmeğin başına gelerek ekmeği parçalamaya başladı :(
ve inanmıycaksınız o verdiğim ekmeği hemen yedi :blink:
Ben bile şaşırdım
Sonra ekmekten bi parça daha kopartıp verdim ama inanın içim sızladı
O kediyi bir daha bulabilirsem süt vereceğim :(

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Kedileri Sevmiyorum cunku nankorler :)

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Bu kedi değil de belki bir köpek olabilirdi.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Kedi Haric Çoğu Hayvan Sahibine Sadıktır ama kedi Öle Değil Tam Tersi:):)

Çok yanlış bir yargı. Beslediniz de mi biliyorsunuz?

Peter, sen bayağı duygusal yaklaşmışsın olaya. :) Ben de sana hemen şunu söyleyeyim. Kediler (ve çoğu hayvan, hatta hepsi) bozuk bir yiyeceği, ölüyor olsalar dahi yemezler. Senin verdiğin ekmeği bir kedinin yemesi çok doğal. Kediler ekmek yer çünkü. Ben kendimi bildim bileli kedi besliyorum. Ev kedisi de besledim, apartman kedisi de, sokak kedisi de. Ekmek yemeyen kediler genelde apartmanlar tarafından etle beslenen kedilerdir ki bizim Yumuduk buna bir örnek.

Şimdi gelelim seni eleştireceğim yere. Ön yargılı konuşmuyorum, sakın yanlış anlama ama söylemeden edemeyeceğim.

Kedi önüne o halde gelip miyavladığında aklına Afrika'daki çocuklar geldi mi?
Aklına, o aç çocukların yemek istemeye bile güçlerinin olmadığı geldi mi?
Aklına, o aç çocukların bozuk bir ekmeği bile kabul edebilecekleri geldi mi?
Onların günlerce susuz, bozuk veya değil bir yemek olmadan yaşadıkları geldi mi aklına?

Kediler yemez, ama o çocuklar yer bozuk bir şeyi bile...

Sana bir şey anlatayım. Avusturalya'da deve sayısı 1 milyonu mu ne bulmuş. İnsanların tarlalarına zarar vermeye başlamışlar. İngilizler de bu develeri o bölgede yok etmek için ne yapıyormuş, biliyor musun? Uçakla üstlerine ateş açıyor, öldürüyormuş. :)

Hayvan hakları (!) dernekleri ise ayaklanıp olay çıkarmışlar. Ben de hemen kısa bir hesap yaptım aklımdan.

1-) Uçak yakıtı, mermi bedeli, bu işi yapanların maaşları...

2-) Develerin kesimi, Afrika gibi ülkelere dağıtımı, orada pişirilmesi...

Sorarım sana Peter. Bu tabloya sebep olan insanlar ve bu sözde (!) dehşet olaya sessiz kalamayan hayvan hakları dernekleri benim yaptığım hesabı yapabilir mi?

Hayvanları sevmiyor değilim. Ama her şeyden önce insan olduğumuzu unutmayalım. :)

Şimdi senin bu konuyu açarkenki hislerine benzer şeyler hissediyorum. İçim acıyor. Ama yolda gördüğün bir kedi için değil, karıştıracak çöpü bile olmayan aç insanlar için...

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Dostlar merhabalar,
Yolda gördüğüm hayvanlar daha doğrusu açlıktan kemikleri sayılacak gibi olan hayvanlara inanın çok acıyorum.
Az önce ekmek aldım yolda gelirken bir kedi önüme yavaş yavaş adımlarla ilerleyerek geldi ve elimdeki ekmeğe bakarak 'miyavv' dedi :(
Bi parça ekmek kopartıp verdim
Biiyorum kediler ekmek yemez ama bu hayvan hemen ekmeğin başına gelerek ekmeği parçalamaya başladı :(
ve inanmıycaksınız o verdiğim ekmeği hemen yedi :blink:
Ben bile şaşırdım
Sonra ekmekten bi parça daha kopartıp verdim ama inanın içim sızladı
O kediyi bir daha bulabilirsem süt vereceğim :(

Bundan sonra sana kanka diyebilirmiyim Peter? Bende korunmasız zor durumda ki her canlıya çok acırım. Dün gece halısaha maçına gideceğim arkadaşı bekliyorum bir baktım 4katlı bir binanın çatısında bir kedi nasıl miyavlıyor çıkmış inemiyor hemen telefonun ışığı ile taa çatıya çıkıp kediyi indirdim. Maça gittim sahada bir kelebek yürüyordu kesin ezilecekti onuda aldım dışarı attım

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Bundan sonra sana kanka diyebilirmiyim Peter? Bende korunmasız zor durumda ki her canlıya çok acırım. Dün gece halısaha maçına gideceğim arkadaşı bekliyorum bir baktım 4katlı bir binanın çatısında bir kedi nasıl miyavlıyor çıkmış inemiyor hemen telefonun ışığı ile taa çatıya çıkıp kediyi indirdim. Maça gittim sahada bir kelebek yürüyordu kesin ezilecekti onuda aldım dışarı attım
:)
Kelebek benimde çok başıma geldi
bir gün camda dışarıya bakıyorum
yaz ayları nisan-mart gibi
hafif güneş var hafifte yağmur
ama hava yağmur yağacak gibi
bi tane beyaz kelebek gördüm çok güzeldi
aniden yağmur yağmaya başladı
ama nasıl yağıyor :eek:hmy: bardaktan boşalırcasına
sonra beyaz kelebek hareketsiz kaldı
Konacak yada sığınacak bir yer bulamayınca yağmura yenik düşüp öldü :(
Çok içim burkulmuştu ona
Bu arada kanka diyebilirsin :D Kanka :)

Miroğlu_80

Profesör
Reaksiyon puanı
0
İyi yapmışsın dostum ben görsem bende verirdim...

MissedCall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de küçüklüğümde çok yardım ederdim ama şimdi o kadar hassas değilim bu konuda.
Yavrularıyla birlikte bir kediyi hatırlıyorum;besledim bunları,ertesi gün birisini araba çarpmış.Bayağı üzülmüştüm.Sonra kalan yavrular büyüdü,onlar da yavruladı.Ben de aynı renkten bir kediyi gördüğümde,atalarını bildiğim için hep gurur duyardım kendimle.:)
Hey gidi günler...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Bende Elimde Varsa Hatta Bir Hayvan Gördüğümde Dolaba Bakarım Verecek Bir Şeyim Varsa Veririm . Hatta Tavuk Filan Yediysem Kemiklerini Atmam Bi Yere Ayırır Yola Çıkar Kedi Ararım :)

Yalnız Şöyle Bir Söz Vardır

Küçüğe, büyüğe, canlılara, hayvanlara şefkat ve merhamet göstermek dinimizin emridir.!

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
afrika'daki açlıktan kemikleri sayılan insanlara da aynı oranda için sızlıyorsa sorun yok

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
kedilerin nankör olduğunu düşünmüyorum. yakın bir arkadaşım besliyor ordan biliyorum. köpeğe göre de çok daha tahammül edilebilir bir hayvan bence. köpek beslemek için geniş bir alan gerekli

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geceyarısı sokakta miyavlayan yavru kediye vermek için üşenmeden süt ve mama indirdim 1 saat kediyi telefon feneriyle aramama rağmen kediyi bulamadım ve haliyle üzüldüm.

Kedi Haric Çoğu Hayvan Sahibine Sadıktır ama kedi Öle Değil Tam Tersi:):)

Kedi beslemediğinizden dolayı bunu söylediğinizi varsayıyorum. Çünkü kediler nankör değildir. İçlerinde nankör varsa bile insanlar kadar nankör değildir.

Siz kedi gördüğünüzde bu nankör diye kovalayıp, taş atarsanız o masum kedide kendini savunacaktır kendini savunduğu içinde sizin gözünüzde nankör oluyor.

Size biraz bilgi vermek gerekirse,

Mevlana'nın çok sevdiği kedisi mevlana ölünce 1 hafta yeme içmeden kesilmiş ve 1.haftanın sonunda ölerek türbenin yakınlarında bir yere gömülmüştür. Size göre bu kedi sadık değil, değil mi?

Aynı olayı kendi gözlerimle gördüm. Rahmetli dedemin 2kedisi vardı 1.kedisi dedem öldükten 1hafta sonra dedemin onlara yaptığı yuva içerisinde öldü. Size göre bu kedi de sadık değil, değil mi?

Bende evimde kedi besliyorum. Sabah 8de evden çıkıp akşam 5gibi eve geliyorum kedim daha kapının kilidi açarken özlemle miyavlıyor kapıyı açtığımda paçalarıma sarılıp kucağıma almamı istiyor. kucağıma aldığımda ise hırıldamaya(sevindiğinde, hoşuna giden bir şey olduğunda çıkardıkları ses) başlıyor ve en az 30dk olmak üzere birbirimizi seviyoruz. maması, suyu bittiğinde miyavlayıp doldurmamı istiyor.

Bunlar yetmediyse semtinizde bulunan bir veteriner kliniğine giderek daha detaylı bilgi isteyebilirsiniz.

Bu yazdıklarıma göre sizce kediler nankör mü?

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Kediler nankördür.

Köpekler sahibine son derece sadıktır ve sahibinin her istediğini yapma çabasındadır.
Kediler ise sahibine her istediğini yaptırma çabasındadır.

Yok kedi beslememişsiniz, falan filan. Bırakın bunları.

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kediler nankördür.

Köpekler sahibine son derece sadıktır ve sahibinin her istediğini yapma çabasındadır.
Kediler ise sahibine her istediğini yaptırma çabasındadır.

Yok kedi beslememişsiniz, falan filan. Bırakın bunları.

Hala üstüne basa basa söylüyorum kediler nankör değildir.

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Kedileri hiç sevmem ama kendilerini acındırınca acıyorum baya.

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
adresini verseydin :D:D o seni bulurdu peter
bende bikeresinde aarasına pul biber koyduğum ekmeği vermiştim yedi ama gel sen bide ona sor :D:

maiwesiyah

Profesör
Reaksiyon puanı
11
evet kediler nankör değildir ve kediler ekmekten tutunda karpuz kabuğuna hatta kızartmaya kadar herşeyi yer, farklı zamanlarda benimde bir kaç kedim olmuştu
bütün hayvanları ama en çokta kedileri seviyorum

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Jeaquares Ne güzel özetlemiş olayı. Bizim "hayvan severler" aç insanların sorunlarına bu kadar eğilseler, dünyada açlığa, yoksulluğa çare için taşın altına onlarda elini soksalar...

Bazen Tv'de görürüm "onları". Sokakta ki hayvanlar için ağlarlar. Sorsan Dünyada kaç aç hayvan var bilir. Ama kaç insan aç bilmez.

Evet, hayvanları koruyalım, sevelim, yetiştirelim ama cebimizdeki para son aç insan tok olana kadar, yoksulluk, yokluk yok olana dek insanlar için harcayalım. Ve vicdanlarımız önce insanlar için ağlasın.

elite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deprem zamanında adamın birisi evinde hem kedi hemide köpek besliyormuş.

Evi yıkılınca adam ölmüş ama kedi ve köpek sağlam kalmış.

Kedi aç kalınca kolunu resmen yemiş.

Ama öteki tarafta sıkışan köpek adamı yememiş açlıktan oracıkta ölmüş sadıklıgından dolayı.

Kedilerden nefret ederim.

Aç kalsınlar nasıl yerler sizi.

elite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu pisiler varya bir saat mama verme gelir elini tırmalar. :D

h2ocukluegg

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben böyle itirafların paylaşılmasını doğru bulmuyorum. sağ elin yaptığını sol el bile duymayacakmış... ayrıca bu duyarlılığın için teşekkürler:)

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
bgün bende gördüm bir tane sağ kolunun yarısı yok marketen geliyordum 1 tabak pilav bıraktım kediye

çok tatlılar :(