İbretlik olay BURSA da yaşandı

Şans oyunları oynar mısınız?

• Kullanılan toplam oy
    50
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
İkramiye için bedava içki canından etti

443620090408101054109.jpg

Lotodan 1.5 milyon lira ikramiye çıkan amcasını içki alemine götüren şahıs, biralarla beraber dere kenarındaki sahte rakıları da içince hayatını kaybetti.

08 Nisan 2009 22:10
size10.gif
size12.gif
size14.gif
size16.gif

Bursa'nın Akçalar, Görükle, Ovakça beldelerinde sahte rakıdan 6 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Demirtaş beldesinde de 2 çocuk babası Zafer Kara (27) sahte rakıdan zehirlenerek öldü.

Edinilen bilgiye göre Zafer Kara, 2 gün önce Sayısal Loto'dan 1.5 milyon lira isabet eden amcası Ahmet Kara'yı kuponu görmek ve ikramiyeyi kutlamak için içki alemine götürdü. 2 arkadaşını da alıp dere kenarına giden Zafer Kara, arazide bulduğu rakıları amcası ve 2 arkadaşıyla birlikte içmeye başladı.

Baş ağrısını bahane ederek evine dönmek isteyen amca Ahmet Kara'ya kalkmak istediğinde 1.5 milyon liralık Sayısal Loto kuponunu soran Zafer Kara, kuponun üzerinde olmadığını söyleyen amcası ile kavga etmeye başladı. Amcasının elbiselerini çıkarıp kuponu arayan Zafer Kara, bölgeden geçen jandarma devriyesini görünce olay yerinden kaçtı.

Üzerinden kupon çıkmayınca amcasını darp ettiği iddia edilen tekstil işçisi Zafer Kara, olaydan 1 gün sonra fenalaşarak Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kara, birkaç saat sonra etil alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetti.

Evde fenalaşan ve gözleri görmemeye başlayan amca Ahmet Kara ile arkadaşı Mustafa Güven de Medikalpark Hastanesi'ne kaldırıldı. Şahısların durumlarının ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alındıkları öğrenildi. Belediye hoparlöründen anons yapılarak, dere kenarlarına bırakılan içkilerin içilmemesi istendi.

Bursa'da 6 kişinin hayatını kaybetmesine, 2 kişinin komaya girmesine neden olan sahte rakılarla ilgili jandarma 1 kişiyi gözaltına almıştı. Tarım Müdürlüğü yetkililerinin ilçelerde yaptığı kontrollerde sahte rakıya rastlanmazken, operasyondan sonra dere kenarına atıldığı tahmin edilen sahte rakılarla alakalı bütün beldelerde vatandaşlar ikaz ediliyor.

Bu habere yapılan yorumlardan bir tanesini alıntı yaptım olayı özetlemiş çünkü...

''İnsan nasıl yaşarsa öyle ölür; nasıl ölürse öyle dirilir; nasıl dirilirse öyle haşrolur'' Hadis-i Şerif

İHA
. İkramiye için bedava içki canından etti 3.SAYFA haberler haberleri haberi haber- Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri - Bu noktada haber var

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Allah ıslah etsin ama içkili içkili gitti Sonu nasıl olur kim bilir..

extra_terrestre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bu yukaridaki olaydan sonra anketi sans oyunu uzerine degilde alkol uzerine yapsaydin daha bir mantikli olurdu sanki :happy:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
bu yukaridaki olaydan sonra anketi sans oyunu uzerine degilde alkol uzerine yapsaydin daha bir mantikli olurdu sanki :happy:

Alkol içmek ülkemizde kanıksanan bir alışkanlık olmadığı için sormak istemedim.Oy kullanmaya çekinenlerin olabileceğini düşündüm...

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bende oynarım ama her zaman değil.Ve sonucunda da en keyif aldığım bir sigara içmek, iyi yada kötü...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Oynamam böyle şeyler...

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Ben de oynamam :)

extra_terrestre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
hiç oynamadim hayatimda oynayacagimi ve bu paranin da kimseye hayir getirecegine inanmiyorum..

neresionline

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bi kez oynadım o da arkadaşımın isteğiyle iddia kuponuna sadece verdiği numaraları işaretledim:)
yani oynamış sayılmam:D

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
zeka geriliği var bunlarda herhalde, 1.5 milyon çıkıyor, adam gibi bir yerden almıyorlar rakılarını.

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Binde bir iddaa oynarım ya da milli piyango alırım.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Bir kere oynadım oda yılbasındaki milli piyango yoksa sans oyunlarıyla işim olmaz ne iddaa nede baska birşey

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
iyide bu olayın nesi ibretlik? insan içki içiyor loto oynuyor ölüyor diyemi ibret alıcaz yoksa bazı şerefsizler halen insan hayatını hiçe sayarak sahte içki üretmekten geri kalmıyor diyerekmi ibret alıcaz? olayları çarpıtmıyalım lütfen. müslümanlar ve müslümanlığın tüm şartlarını yerine getirdiği halde elim bir kazaya yada depremde ölen müslümanlara haksızlık ediyorsunuz. unutmayalımki bu dünyayı bu kadar zor eden biz kendimiziz başkası değil.

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
zeka geriliği var bunlarda herhalde, 1.5 milyon çıkıyor, adam gibi bir yerden almıyorlar rakılarını.

işinde ol. belliki şerefsiz yiğeni amcasını sarhoş edip kuponunu çalacaktı. bir aya kalmaz kanal 7 de dini diziler var onlarda izleriz :mrgreen:

umutumut1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en son oynadığımda tek rakam tutmuştu, o da 31 di. ondan sonra tövbe ettim, bidaha oynamam diye.. işim olmaazz..
1.5milyon kazanmışın, niye hala daha amele gibi dere kenarında içersinki, git bi restoranta zıçıncaya kadar iç be kardeşim..
salaklık para ile ölçülen bir şey değildir.. manasını çıkartıyorum bu işten.. filaaaann:D

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2
''İnsan nasıl yaşarsa öyle ölür; nasıl ölürse öyle dirilir; nasıl dirilirse öyle haşrolur'' Hadis-i Şerif

Doğru söze ne denir...

serin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İbret verici olan Amerikada deprem oluyor 2 kişi ölüyor ,İtalyada 200 kişi ölüyor , Müslüman Türkiyede 30000 kişi Afganistanda 60000 yıl 2009 Kaçak içki 6 kişi ölüyor ve yanlı bir gazete devletin çıkardığı bir oyundan para kazanan ve içkiden ölen insanları ibret verici olarak gösterme cabası ve bunan inanan insanlar bu işte bir acayiplik var
Ben ayırmıyorum ayıranlara söylüyorum içki de kötülüklerin anası değil yanlışlıklar var adamın fikri bozuk içince cesaretleniyor tabi kabahat içkinin yıl 2000 bizde hala kaçak içki sorunu var hangi avrupa ülkesinde kaçak içkiden dolayı ölüm var 6 kişinin üzülen yakınları var sen ibretten bahsediyorsun ibret alınacak konu hala kaçak içki sorunuve bundan dolayı ölenler kimi ilgilendirir senin içmiş olan

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ya kardeş ne rakı alacak gitsin güzel birşey alsın o parayla sevgilisi varsa evlensin yuva kursun bizim gibi pc toplasın:DShiftdeleteye üye olsun.Birşeyler yapsın yani o parayla neler yapılırki bizim yapamadığımız milyonlarca şeyi yapar adam o parayla acıyorum boşa harcanıyor bu millet.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
İbret verici olan Amerikada deprek oluyor 2 kişi ölüyor ,İtalyada 200 kişi ölüyor , Müslüman Türkiyede 30000 kişi Afganistanda 60000 yıl 2009 Kaçak içki 6 kişi ölüyor ve yanlı bir gazete devletin çıkardığı bir oyundan para kazanan ve içkiden ölen insanları ibret verici olarak gösterme cabası ve bunan inanan insanlar bu işte bir acayiplik var
1-)Bu konudaki en can alıcı nokta, yeğenin para hırsına kapılarak baba yarısı sayılan amcasına kastedebilmesidir ki, haber doğru ise insanlığımız adına utanç vericidir.

2-)İçki denilen "kötülüklerin anası" burada da karşımıza çıkıyor.

3-)Altı çizili bölümde yanlı gazete vs. den bahsediyorsun. Bana yansız olan herhangi bir şey gösterebilir misin?
Benim gözümde yan dediğin şey sadece iki türlüdür: I)Doğrudan yana olanlar, II) Doğru yana olmayanlar-haricinde kalanlar-
Sahibi, patronu, başkanı, müdürünün kim olduğunun önemi yoktur.

Şunu savunuyor bunu eleştiriyor tezini ileriye sürecek arkadaşlara cevabımı
peşin peşin vereyim:

Söyleyene değil söylenene bakarım.

4-)Fazla söze ne hacet ?

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
İbret verici olan Amerikada deprek oluyor 2 kişi ölüyor ,İtalyada 200 kişi ölüyor , Müslüman Türkiyede 30000 kişi Afganistanda 60000 yıl 2009 Kaçak içki 6 kişi ölüyor ve yanlı bir gazete devletin çıkardığı bir oyundan para kazanan ve içkiden ölen insanları ibret verici olarak gösterme cabası ve bunan inanan insanlar bu işte bir acayiplik var

olaya ibretlik gözüyle bakanlardan değilim. ama ne varki depremde çok veya az ölenin olmasınıda müslüman ülke hristiyan ülke diye ayırman en iyimser düşüncemle kara cahillik olur.

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
dün iddaa tutturdum, bir kısmını da sayısal'a yatıracam bu haftasonu. şans oyunu oynarım, içki de içerim. ama kalkıp içkiyi nerden alacağını bilirsen dincilerin gereksiz ibret hikayelerine konu olmazsın.

evet arkadaşlar ibret alın, rakıyı alacağınız zaman doğru dürüst yerlerden alın, kararınca için, çok abartmadan.

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
olaya ibretlik gözüyle bakanlardan değilim. ama ne varki depremde çok veya az ölenin olmasınıda müslüman ülke hristiyan ülke diye ayırman en iyimser düşüncemle kara cahillik olur.

anarchst adam ayırmıyor ayıranlara tepki gösteriyor, anlamamışsın. bir deprem olduğu zaman bunu "bakın günah işlediniz ondan böle oldu" diye yorup resmen kundaktaki -masum- bebeğin ölümünü bile oh olsun diye karşılayan insanlar var bu ülkede; bunların hepsi de müslümanlıklarından tüy aldırmayacak insanlar (onlara sorarsan). o arkadaş da bunu ima etmiş, bak günahkar diyorsun, islam anlayışına göre esas günah buralarda dönüyor ancak adamlardaki ölü sayısıyla kıyaslarsan bizde cezalandırılacak insan daha mı fazla? he şimdi birileri kalkar içki içiyoruz ondan falan der neyse.

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
anarchst adam ayırmıyor ayıranlara tepki gösteriyor, anlamamışsın. bir deprem olduğu zaman bunu "bakın günah işlediniz ondan böle oldu" diye yorup resmen kundaktaki -masum- bebeğin ölümünü bile oh olsun diye karşılayan insanlar var bu ülkede; bunların hepsi de müslümanlıklarından tüy aldırmayacak insanlar (onlara sorarsan). o arkadaş da bunu ima etmiş, bak günahkar diyorsun, islam anlayışına göre esas günah buralarda dönüyor ancak adamlardaki ölü sayısıyla kıyaslarsan bizde cezalandırılacak insan daha mı fazla? he şimdi birileri kalkar içki içiyoruz ondan falan der neyse.

avukatmısın?

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
SDN forum ve yorum farkı bu olsa gerek.
Kişileri neden ve nasıl öldükleri konusunda yargılamak.
Kaçınız ölen kişiyi tanıyor ,nasıl bir insandır bileniniz var mı?
Her ölüme bir anket mi yapılıyor oda güzel...

Bu adamın ölümüne birileri sebep oldu diye düşünen kaçınız...
Adam lotoyu kazanmış, içki içermiş tamam asın,kurun sehpayı.

Yorumlara bakınca bu forum sahte içki yapanları alkışlayan,paraya göz diken akrabayı alkışlayanların mekanı...
Nede olsa içmek kötüdür boşverin yapsınlar belki içmekten vazgeçerler.
Güzel bir insanlık dersine şahit oluyoruz valla.

Ölenlerin akrabaları ne düşünür diye düşüneniz var mı?Bir taraftan akrabalar vurmuş bir taraftan mahalle baskısı yok diyenler.
Ölenine mi ağlasalar kalanlara mı ağlasalar...

Çünkü bu adamın lotodan lüks yaşamaya hakkı yok ,yolsuzlukla milletin parasını çalan çırpanın 7 yıldızlı otellerde,dinimize küfreder bir vaziyette yaşamaya hakkı var dimi...

Ölenlerle bu dünyada alacağı, kul hakkı ,ödenmemiş borcu olanlar sizler misiniz ,nede güzel yorumlar yazmışsınız gözlerim yaşardı.
Ölenin arkasından gıybet etmeye devam tabi anlayanlara...

Şimdi yöneticilere şikayet edin huzuru bozuyor diye varsın sizin olsun bu dünya...Göz yumuyorlar merak etmeyin eşit mesafede değiller hele bazı yöneticiler taraf olup tartışmaya girmekten karşılıklı yazmaktan geri durmuyorlar maaşallah...

Gündem türkiye bölümü haberi anket hoooop konu dışı.
Hani konu dışına haber açılmayacak tıııııııııııııııı.
Ama anket var ya.Adam içki içiyormuş be abiiii.Lotoyuda tutturmuş ya...
İyi bir ders çıkar güzel bir insanlık dersi...

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
insanları rencide edecek sözlerden uzak duralım lütfen.
konu kapatılmıştır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...