Anket Huawei İnstagram Görüntü Kalitesi Düzelebilir Mi?

androidin instagram kalitesizliği problemini huawei çözebilir mi

• evet

• hayır

• ios kadar olmaz

• nasipte varsaaaa

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Arkadaşlar bildiğiniz gibi HOS çıktı huaweinin tepe modellerine gelecek işletim sistemi olduğu için instagram özel optimizasyonu olur mu sizce iphonelerdeki gibi.. iphone almak istemiyorum ama sırf instagramı ve güncellemesi için gidip alıyorum bunu huawei başarabilir mi sizce

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Arkadaşlar bildiğiniz gibi HOS çıktı huaweinin tepe modellerine gelecek işletim sistemi olduğu için instagram özel optimizasyonu olur mu sizce iphonelerdeki gibi.. iphone almak istemiyorum ama sırf instagramı ve güncellemesi için gidip alıyorum bunu huawei başarabilir mi sizce
Tepe model demeyelim .
Bir planlama açıklandı 2021 Aralık ayına kadar ürettiği orta ve amiral gemisi modellerin tamamına harmony os verilecek dersek daha doğru bilgi olur. Yani yapılan açıklamaya göre 300 milyon telefon imiş ?

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Bu sorunu modlu Instagram kullanarak çözüyorum, baya birçok özelliği gizlilik seçenekleri de var. Kullanmak isterseniz detaylı özellikleri yazarım. (Aero İnsta)
Ve video foto yüklenince kalite düşürmeden yüklüyor, Instagram kamerasını değil kendi kamerami kullanıyorum öyle alışığım :) yani seçeneklerde aktif etmek gerek sıkıştırma yapmadan kaliteli yükleme yapmak için.

Reaksiyon puanı
6,381
Olabilir, günümüzdeki kalite sorununun Android'de çok fazla model olması olduğu söyleniyor.

Ve Huawei Android'den ayrılıp yeni bir platform olacak. Oldu daha doğrusu. Bu da optimize edilmesi gereken, edilmesi gerekecek model sayısını çok çok azaltıyor. Yani olabilir neden olmasın?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Benim araştırmalarıma göre benim telde 12 mp kamera vardı. Instagram 8mp olanı kullanıyordu. Kamera yazılımını açıp Instagram da ekranda full mü yoksa kare mi nasıl bir format var onu ayarlayıp kaç mp kullandığını görebilirsin. İlginçtir ki sen git kamera yı temel alan bir uygulama yap ama kameradan maksimum performansı almayacak şekilde ayarla. Bu noktada Huawei değil Instagram geliştirici ekibine iş düşüyor bana kalırsa. Yoksa Huawei ağzıyla kuş tutsa gene olmaz. Uygulama yapımcısı yapmadıktan sonra üretici ne yapsın ?

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,948
Zannetmiyorum. Apple'da farklı bir şeyler var.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,186
Düzeleceğini sanmıyorum. Olay işletim sistemi değil, model çeşitliliği. Instagram ekibi bu sebeple optimize edemiyor.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Düzeleceğini sanmıyorum. Olay işletim sistemi değil, model çeşitliliği. Instagram ekibi bu sebeple optimize edemiyor.
Yani cihazın kamera uygulamasına erişimi olup cihaz kamerasını kendi içinde açsa hiçbir problem kalmaz bence. Kendisi optimize etmesin cihaz üreticisinden kamera optimizasyonu konusunda destek alsın.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,186
Yani cihazın kamera uygulamasına erişimi olup cihaz kamerasını kendi içinde açsa hiçbir problem kalmaz bence. Kendisi optimize etmesin cihaz üreticisinden kamera optimizasyonu konusunda destek alsın.
Çok fazla seçenekleri var ancak Instagram her anlamla berbat bir uygulama. En kusursuz kullanımı yine Apple tarafı sunuyor ki onda bile kusurlar mevcut.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Çok fazla seçenekleri var ancak Instagram her anlamla berbat bir uygulama. En kusursuz kullanımı yine Apple tarafı sunuyor ki onda bile kusurlar mevcut.
Samsung bir ara s10 da iken sanırım iş birliğine gitmişti. Ne oldu o durum bilmiyorum. Adamlar kameranın içine Instagram koymuştu. Tabi ki Instagram filtrelerinden ne kadar faydalanırlar bilmiyorum. Fakat dediğim gibi kamerayı baz alan bir uygulamanın kamerada vasat performans göstermesi çok saçma

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
zaten o amaçla sormuştum androide kıyasla çok az cihaz olacak ekosistemde yani instagram ekibinin optimize etmesi için bahane kalmıyor ..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung bir ara s10 da iken sanırım iş birliğine gitmişti. Ne oldu o durum bilmiyorum. Adamlar kameranın içine Instagram koymuştu. Tabi ki Instagram filtrelerinden ne kadar faydalanırlar bilmiyorum. Fakat dediğim gibi kamerayı baz alan bir uygulamanın kamerada vasat performans göstermesi çok saçma
deneyimleme fırsatım olmuştu lakin tek yapılan şey kamera uygulmasının içinde instagram diye ayrı bir bölümün olmasıydı (portr modunu vs seçtiğimiz gibi instagram diye seçiyorduk) ancak yine de ios kalitesinde değildi

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,186
zaten o amaçla sormuştum androide kıyasla çok az cihaz olacak ekosistemde yani instagram ekibinin optimize etmesi için bahane kalmıyor ..
25-30'dan fazla model güncelleme alacak. Hâlâ daha çok sayılır.

sergenica

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Ben de Huawei kullanıyorum fakat düzeleceğini sanmıyorum hocam