Huawei İdeos x5 720p Video Test

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar evde test amaçlı ufak bir video çektim. Suyun içine pusulayı attım, telefonu pusulaya yaklaştırdığımda yönünü telefona doğru çeviriyor, uzaklaştırdığım da ise tekrar doğru yeri gösteriyor :)
[video=youtube;n9jToyGKJf0]http://www.youtube.com/watch?v=n9jToyGKJf0[/video]

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hangi romla hangi programla elde ettin bu görüntüyü :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yok bende de aynı makine var çektiğim videolar kusmuktan biraz daha iyi ondan şaşırdım :D

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Yok bende de aynı makine var çektiğim videolar kusmuktan biraz daha iyi ondan şaşırdım :D
Bu rom'un en sevdiğim yanı video çekerken auto focus yapması :) Custom rom ile çok kötü video çekiyordu, bu romun video çekimi beni tatmin ediyor :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
2.3 mü? Ben 4.0 buldum bu akşam kurma niyetim var

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
13344185041751.jpg

Burada 4.0.3 yazıyor :D

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Hemen bakıyorum.
Aslında bu rom'da daha eksiklikler var, eğer şimdiki kullandığın rom stabilse hiç kurma :) Nadirde olsa arada bir reset problemi yaşadım, touchpad hassaslığı custom rom gibi değil biraz daha iyi yapabilirlerdi, ufak tefek hataları var, en son sx final sürümünü çıkarmışlardı ama ondada bazı sorunlar varmış. Ben sırf kamerası biraz daha iyi olduğu için bu rom'da kalıyorum. Yakında 2.3 gingerbread kurmayı düşünüyorum, o rom daha stabil geldi bana.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yok benim telefon hala bakir
ban.gif

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bende Ice Cream Sandwich 4.0.4 (dzo) v2.06 sürümünü kullanıyorum.

Artıları: Pil performansı 2.3 gingerbread a göre iyi, Reset problemi yok, camera gayet iyi,dokunmatik gayet başarılı , giden gelen seste problem yok, wifi kopma yok ve hızıda fena değil (bazı kullanıcalar şikayetçi ancak bende sorun yok), menü geçişlerinde sorun yok gayet akıcı, Fm radyo sorunsuz çalışıyor eski sürümlerindeki radyo daha iyiydi ama bu romda radyoda kayıt özelliği mevcut.

Eksileri: Wifi hotspot çalışmıyor(markette alternatif programlarla sorun çözülüyor) , nadirde olsa donma problemi var, bazen oyun oynarken birden çıkıyor oyundan ve bazı programlarda da yapıyor bunu, Rehber çok kullanışsız ; direk sim yada telefon rehberini göremiyorsunuz gmail üzerinden kullanıyorsunuz rehberinizi ve aynı isim 3 defa görünüyor bazen, , gelen çağrıları cevapladığınızda yada reddetiğinizde bazen geç tepki verebiliyor rom.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bende Ice Cream Sandwich 4.0.4 (dzo) v2.06 sürümünü kullanıyorum.

Artıları: Pil performansı 2.3 gingerbread a göre iyi, Reset problemi yok, camera gayet iyi,dokunmatik gayet başarılı , giden gelen seste problem yok, wifi kopma yok ve hızıda fena değil (bazı kullanıcalar şikayetçi ancak bende sorun yok), menü geçişlerinde sorun yok gayet akıcı, Fm radyo sorunsuz çalışıyor eski sürümlerindeki radyo daha iyiydi ama bu romda radyoda kayıt özelliği mevcut.

Eksileri: Wifi hotspot çalışmıyor(markette alternatif programlarla sorun çözülüyor) , nadirde olsa donma problemi var, bazen oyun oynarken birden çıkıyor oyundan ve bazı programlarda da yapıyor bunu, Rehber çok kullanışsız ; direk sim yada telefon rehberini göremiyorsunuz gmail üzerinden kullanıyorsunuz rehberinizi ve aynı isim 3 defa görünüyor bazen, , gelen çağrıları cevapladığınızda yada reddetiğinizde bazen geç tepki verebiliyor rom.
Sizdede İdeos X5 mi var?
Radyodan bahsetmişsiniz,bende radyo yok,İnternet üzerinden dinleyebiliyorum.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
1. olarak müziğin ismi nedir.
2. olarak uzun zamandan beri Huawei isteyen biri olarak sizce piyasayı arayıp tarayıp ideos x5 mi almalıyım yoksa yeni gelecek telefonu mu beklemeliyim ?

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar evde test amaçlı ufak bir video çektim. Suyun içine pusulayı attım, telefonu pusulaya yaklaştırdığımda yönünü telefona doğru çeviriyor, uzaklaştırdığım da ise tekrar doğru yeri gösteriyor :)
[video=youtube;n9jToyGKJf0]http://www.youtube.com/watch?v=n9jToyGKJf0[/video]
Hafıza Kartınız nedir?
Bildiğim kadarıyla hafıza kartınında hızlı olması gerekiyor.
Bende orjinal rom var,videolarda bazen karıncalanma yapıyor.
Bu romdan mıdır,hafıza kartından mı,yoksa telefonda başka bir sorundan mı kaynaklanıyor acaba?

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Sizdede İdeos X5 mi var?
Radyodan bahsetmişsiniz,bende radyo yok,İnternet üzerinden dinleyebiliyorum.

Evet ideos x5 kullanıyorum ve fm radyo var.
Kullandığım rom'un eski sürümlerindeki radyo daha güzeldi ve widget i ile çok kullanışlıydı şimdi radyo arayüzü biraz zayıf ama çok kaliteli bir şekilde kayıt yapıyor.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Evet ideos x5 kullanıyorum ve fm radyo var.
Kullandığım rom'un eski sürümlerindeki radyo daha güzeldi ve widget i ile çok kullanışlıydı şimdi radyo arayüzü biraz zayıf ama çok kaliteli bir şekilde kayıt yapıyor.
Teşekkürler cevabınız için.
Orjinal romda radyo yok.
Ama X5 lerde radyo chip i mevcut fakat rom dan dolayı çalışmıyor o zaman.
Birde kullandığınız romda kamera performansı nasıl acaba?

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Teşekkürler cevabınız için.
Orjinal romda radyo yok.
Ama X5 lerde radyo chip i mevcut fakat rom dan dolayı çalışmıyor o zaman.
Birde kullandığınız romda kamera performansı nasıl acaba?

Evet aynen dediğiniz gibi radyo chip i var ama orjinal romda çalışmıyor.
Video ve resim performansı gayet iyi 720p video sorunsuz çekiyor orjinal romdaki gibi dalgalanmalar ve donma yok.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Evet aynen dediğiniz gibi radyo chip i var ama orjinal romda çalışmıyor.
Video ve resim performansı gayet iyi 720p video sorunsuz çekiyor orjinal romdaki gibi dalgalanmalar ve donma yok.
Bende videolarda karıncalanma,dalgalanma yapıyor,bunu sebebi rom mu yoksa hafıza kartının hızından kaynaklı olabilir mi?
Şu an benim telefonumda Class 4 8Gb kart mevcut.
Bunu Class 10 yapsak sorun hallolur mu sizce?

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bende videolarda karıncalanma,dalgalanma yapıyor,bunu sebebi rom mu yoksa hafıza kartının hızından kaynaklı olabilir mi?
Şu an benim telefonumda Class 4 8Gb kart mevcut.
Bunu Class 10 yapsak sorun hallolur mu sizce?

Bende class 4 8gb kart var. class 10 performans açısından biraz daha artış sağlayabilir ancak bu telefon hd çekim yapmıyor çok bir performans artışı sağlayacağını sanmıyorum. asıl sorun romda.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bende class 4 8gb kart var. class 10 performans açısından biraz daha artış sağlayabilir ancak bu telefon hd çekim yapmıyor çok bir performans artışı sağlayacağını sanmıyorum. asıl sorun romda.
Birde 2,3 e,cihaz üzerinden güncelleme gelmedi bana daha.
Sizdede böylemi?

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yar bana bi ideos x5 :) işin şakasını geçelimde arkadaşlar 1 ay sonrasına falan telefon alıcam edeos x5 in hastası olmuştum ama hiçbiyerde stok kalmayınca hayal kırıklığına uğradım,sıfırını bilen,gören,duyan falan varsa haber versin lütfen :)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Hafıza Kartınız nedir?
Bildiğim kadarıyla hafıza kartınında hızlı olması gerekiyor.
Bende orjinal rom var,videolarda bazen karıncalanma yapıyor.
Bu romdan mıdır,hafıza kartından mı,yoksa telefonda başka bir sorundan mı kaynaklanıyor acaba?
16 gb glass 6 team marka hafıza kartı kullanıyorum, hafıza kartından da olabilir, belki rom'dan olabilir. Video boyutları çok yüksek ama :)

1. olarak müziğin ismi nedir.
2. olarak uzun zamandan beri Huawei isteyen biri olarak sizce piyasayı arayıp tarayıp ideos x5 mi almalıyım yoksa yeni gelecek telefonu mu beklemeliyim ?
Dj musty moving on ice.
Gelecek telefonu bekle derim :) Yinede sen bilirsin.

--- Mesaj Güncellendi ---

Bugün gündüz yeni bir video çektim :) Önemsemeden çektiğim için titremeler biraz fazla gibi.

[video=youtube;HWy6a8tlYms]http://www.youtube.com/watch?v=HWy6a8tlYms[/video]

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Bu rom'u 4 gündür kullanıyorum, arada sapıtıyor telefon :) Video çekimini beğenmiyorum bu rom'un ama performansı idare eder.

Video çekimi malum :) Bende sapıtma sorunu hiç olmadı bekleme ekranında veya diğer uygulamalarda, restart hatası da. Tek bir sorunu var o da prizden şarj ediliyorken telefonu çok kurcaladığında dokunmatik sapıtıyor. Usbden sarj ederken ise böyle bir sorun yok.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Stok rom'da ki video ile ics rom'da ki video arasında dağlar kadar fark var :D
[video=youtube;tAkq3D6ksy0]http://www.youtube.com/watch?v=tAkq3D6ksy0[/video]

Son mesajlar