Html Yönlendirme

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Normalde sunucuya bağlantı kurulduğu zaman otomatik olarak index isimli dosyayı açması gerekiyor, yönlendirme yapılabilir fakat yönlendirme yapmak yerine bu problemi çözmek daha sağlıklı olacaktır. Websitenizin klasörüne " .htaccess " adında dosya oluşturup içerisine şu kodları yazar mısınız?

Kod:
DirectoryIndex index.php index.html index.htm

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Normalde sunucuya bağlantı kurulduğu zaman otomatik olarak index isimli dosyayı açması gerekiyor, yönlendirme yapılabilir fakat yönlendirme yapmak yerine bu problemi çözmek daha sağlıklı olacaktır. Websitenizin klasörüne " .htaccess " adında dosya oluşturup içerisine şu kodları yazar mısınız?

Kod:
DirectoryIndex index.php index.html index.htm
CapScroLL'un dediklerini yaparsanız olması lazım. Sunucu otomatik index.uzantı 'ya yönlendirir.

ardqbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Sunucudaki html dosyası indextr.html 'di index.html olarak düzelttim sorun çözüldü.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Kod:
DirectoryIndex indextr.html dosyaadim.html index.php index.html index.htm

.htaccess dosyamızda şöyle bir kodumuz var diyelim, sunucu ilk başta indextr.html dosyasını arayacaktır eğer yoksa dosyaadim.html'i arayacaktır o da yoksa index.php'yi arayacaktır o da yoksa index.html o da yoksa index.htm'i açmaya çalışacaktır, hiç biri yoksa muhtemelen Index of döndürecektir siz manuel olarak gireceksinizdir. Bu hatalardan(Aslında tam olarak hata değil fakat öyle adlandırabiliriz) ders çıkartın, kendinizi geliştirmeniz için çok önemli şeyler bunlar.

Son mesajlar