Google da bir açık keşfettim :) Paylaşmak istiyorum herkes kazansın!

Bu konuyu okuyanlar

ercanacar

Asistan
Reaksiyon puanı
7
google da bir açık keşfettim neden bilmem paylaşmak istiyorum herkes kazansın!
Web sitem https://NasiLL.com
Zamanında birkaç günlüğüne milyonlarca hit almış bir site ama benim beceriksizliğim o zamanlar adsense nedir bilmiyordum.
şimdi bu anlatacağım olay daha önce de başıma gelmişti o yüzden artık bu işte bir iş var demek istiyorum.
Bence siz de deneyin sonuçlarını hep beraber görelim.
Eskiden bir başlık girmiştim ve 1 sonra girdiğim başlık aynen 1.sıraya yerleşmişti. Bunu tam anlayamamıştım, zaten önemsediğim bir konu da değildi bu.
Ancak son zamanlarda ben kafayı EDS radar cezalarında konum arayanlar için 1. sıraya yerleşebilir miyim konusuna takmıştım.
bunun için bazı başıklar girmeme rağmen başarılı olamamıştım. Ancak sonradan seneler önce yaptığım bir hatayı tekrar yaptım.

Kelimelerden birisini yanlışlıkla hatalı girdim ve o şekilde indexlendi. Normalde onu görürsem mutlaka girer düzeltirim. ama bu sefer hiç farketmedim indexlendi gitti.
Ertesi gün açtığım başlığın kendisiyle direk alakası olan içerdiği kelimelerde bile ilk sıralara girdiğini. Zaten kendi başlığında ise direk 1. olduğunu görünce şaşırdım.

Çünkü rakip site var tek konusu EDS noktaları üstelik adında bile eds noktaları var Google beni alıp sürekli onun üstüne koyuyor.

Ve sonra bi baktım Başlığımı yanlış girmişim!

başlığım bu :
Trafik cezası yer kodun konum bulma
Trafik cezası yer kodun konum bulma - NasiLL.com

Abi KODUN nedir ya küfür gibi. KODUNDAN KONUM BULMA OLACAK. zaten düzeltmek üzereydim ne saçma bi başlık arkadaş bu diye. Fakat bir açık keşfettiğimi düşünüyorum. ve düzeltmedim de bunu görünce.

Google odak kelimeye yakın yapılmış imla hatasını ÖZGÜNLÜK olarak algılıyor!
Bundan artık nerdeyse eminim ancak bunu sık sık yapmayıp ara ara denemeyi düşünüyorum. Düşünseniz bütün başlıklarınızda böyle saçma hatalar var. Uydu kanalı şifre kırıma felan. yok bu sefer de hem site çok çirkin gözükür hem başka bir saçmalığa neden olma ihtimali de var.
Seneler önce de başıma gelmişti dediğim gibi.

Bakın eds kodları, eds yer kodları, istanbul eds kodları vs. gibi bir çok varyasyonda ama hep ilk sıralarda. bazılarında 1.sırada.Bu birincilik de sürekli değişiyor ben bişey yapmıyorum rakipler çok bastırıyor onla alakalı.
ilk hata ile yaptığım giriş tutunca ben istanbul eds kodlarını sonradan açtım. O sayfanın gücünü kullanıp istanbul o safyadan direk link verdim. Böylece aşırı özgün kabul edilen o sayfadan dolayı istanbul da direk ilk sıralardan listeye girdi.

Demek o ki.
Odak kelimeye yakın yerde tam emin olamadığım şekilde varyasyon sayılabilecek imla hatası yaparsanız. Yazınızın aşırı özgün kabul edilme olasılığı çok yüksek. Lütfen deneyin!
Ben google da bir açık olduğunu bunu özgünlük olarak yüksek puanladığını düşünüyorum.

Başarırsanız beni refere etmeyi bi teşekkür etmeyi unutmayın.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Yani başlığın yanına kendi sitemizin url'sini http veya www ön eki olmadan yazıp yukaır mı çıkacağız ?

ercanacar

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hayır. Konu başlığında hedef kelimelerinizi düzgün şekilde yazacaksınız ama hemen yanında bir kelimede ise imla hatası yapacaksınız. Teori budur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Youtube kanalımda en iyi derken em iyi yazsam çalışır mı acaba? :D

ercanacar

Asistan
Reaksiyon puanı
7
YouTube tecrübemiz yok.
Mutlaka deneyin ancak. En Em gibi basit düşünmeyin. Daha özgün hata tavsiye ediyorum.